30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Spolupracující helmut - strategie  (Přečteno 14728 krát)

konqui

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
Spolupracující helmut - strategie
« kdy: 24 Března 2021, 12:36:27 »

Ahoj,
Chtěl bych se zeptat - mám spolupracujícího helmuta, kterého jsem naprášil (rychlost, automatické zařízení bez obsluhy, nový jičín)
Helmut dostal předvolání k podání vysvětlení.

nezaplatim.cz radí předvolání ignorovat a neodpovídat. Prý pokud pak zahájí sprdel, je to nezákonné.
Mi se to ale moc nepozdává, jaký názor na to máte vy?

IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Spolupracující helmut - strategie
« Odpověď #1 kdy: 24 Března 2021, 13:26:28 »

Řekl bych, že to vychází z poslední judikatury NSS: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=10475.msg114732#msg114732
IP zaznamenána

konqui

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
Re:Spolupracující helmut - strategie
« Odpověď #2 kdy: 25 Března 2021, 13:10:34 »

No už u jednoho přestupku se nezaplatim.cz dvakrát nepředvedli, takže má důvěra je nic/moc

Pokud tohle čte Číkus, prosím, jak postupuješ s číkusmutem v Brně? Pročítal jsem tady vše možné, ale nic konkrétního moc nevím.

Nerad bych, aby se můj helmut dostal do jakýchkoliv problémů - třeba předvedení k výslechu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Spolupracující helmut - strategie
« Odpověď #3 kdy: 25 Března 2021, 13:15:40 »

Číkus čte úplně všechno. :-)

Asi úplně nechápu dotaz. Správný Helmut (nebo Číkusmut) by se měl ke spáchání přestupku přiznat. Je ale pravda, že aktuálně se situace možná mírně mění, viz odkaz solarise.
IP zaznamenána

konqui

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
Re:Spolupracující helmut - strategie
« Odpověď #4 kdy: 26 Března 2021, 15:55:39 »

A co pak přesně následuje po přiznání?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Spolupracující helmut - strategie
« Odpověď #5 kdy: 26 Března 2021, 16:06:41 »

Správní orgán zahájí správní řízení s udaným řidičem.

Helmut správní řízení cíleně prohraje, nechá si uložit pokutu a zůstane navždy dlužníkem. Nevýhoda: SO se často snaží Helmuta obejít tak, že tvrdí, že Helmut neexistuje.

Číkusmut se naopak během správního řízení znova nepřizná (a přiznání jen v rámci podání vysvětlení nelze použít jako důkaz), ale snaží se správní řízení různými obstrukčními taktikami udržet co nejdéle v běhu. Pokud se mu to podaří do výročí přestupku, je z toho provozovatel venku. Nevýhoda: Číkusmut riskuje, že bude shledán vinným a také není jisté, zda se mu podaří udržet správní řízení v běhu dostatečně dlouho.
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Spolupracující helmut - strategie
« Odpověď #6 kdy: 08 Prosince 2021, 14:56:01 »

zdravím

postupuji v módu helmut, bohužel liebesbrief od úřadu nebyl po uplynutí stanovené doby na poště vhozen do schránky (tím pádem se nejspíš vrátí na úřad jako nedoručený)

tipuju, že se zase vrátí k provozovateli a budou pokračovat ve snaze získat "svoji" pokutičku na něm.

nějaké rady jak postupovat? díky
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
Re:Spolupracující helmut - strategie
« Odpověď #7 kdy: 08 Prosince 2021, 15:16:28 »

Helmut se může aktivně přiznat:

Citace
Našel jsem něco jako pokus o dopis od vašeho úřadu a protože očekávám zahájení správního řízení, jak jsem nedávno jel moc rychle, tak aby bylo jasno, řídil jsem já. Provozovatel je na mne velmi naštvaný a nechce mi do vyřešení znovu půjčit auto. Takže ano, řídil jsem a požaduji trest nejvyšší. Prosím, neprotahujte to, ať můžu zase jezdit s kamarádovým autem.

Podepsán Helmut vlastní rukou.

IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 419
    • Zobrazit profil
Re:Spolupracující helmut - strategie
« Odpověď #8 kdy: 08 Prosince 2021, 15:44:00 »

Ale to je moc hezké přiznání...
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Spolupracující helmut - strategie
« Odpověď #9 kdy: 09 Prosince 2021, 08:27:12 »

tak helmut je cizinec, takže to můžeme zkusit v jeho rodném jazyce že?

spíš zároveň čekám, že to hodím zpět na provozovatele, takže tam bych je prostě znovu odkázal na helmuta a ať mu to hodí prostě do schránky

co je tohle za nešvar, co se tady rozmáhá s tím, že najednou nelpí na fikci doručení vhozením do schránky?
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
Re:Spolupracující helmut - strategie
« Odpověď #10 kdy: 09 Prosince 2021, 10:10:44 »

Je to strategie úřadu, jak zajistit, aby se neexistující člověk nemohl dostat k dopisu (nikdo jej nemůže vyzvednout). Je to na hraně zákona (vyloučit vhození nelze jen tak), ale asi to zatím nikdo nerozbil.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Spolupracující helmut - strategie
« Odpověď #11 kdy: 09 Prosince 2021, 10:15:18 »

co je tohle za nešvar, co se tady rozmáhá s tím, že najednou nelpí na fikci doručení vhozením do schránky?
Ono se někdy doručovalo vhozením do schránky? Fikce nastává 10. den po uložení zásilky po neúspěšném pokusu o doručení. Zda je následně zásilka vhozena do schránky nemá na fikci doručení vliv.

Provozovatel se může zastavit nahlédnout do spisu, pořídit kopii (mj.) dopisu pro Helmuta a Helmutovi jej doručit osobně. Helmut se pak může přiznat.

edit: Helmut si může stěžovat, že úřední parazit vyloučil vhození zásilky do schránky a postupoval tak chybně, ale asi to k ničemu nebude.
« Poslední změna: 09 Prosince 2021, 10:19:08 od Číkus »
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Spolupracující helmut - strategie
« Odpověď #12 kdy: 09 Prosince 2021, 10:49:48 »

to je vlastně pravda, že fikce je fikce

na druhou stranu, když je na dodejce z pošty jasné, že se to "nevhazuje do schránky", tak může Helmut argumentovat, že prostě neví co poslali a nemohl proto reagovat... ale chápu, že je to všechno takové na vodě

počkám teda co přijde provozovateli
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
Re:Spolupracující helmut - strategie
« Odpověď #13 kdy: 09 Prosince 2021, 11:29:23 »

Pozor, úřad bude mít dle zákona dopis za doručený a Vy s tím jako provozovatel nenaděláte! Pokud to necháte spadnout na provozovatele, tak máte velmi limitovaný manévrovací prostor a v podstatě, pokud neutaháte úřad na procesních chybách, tak prohrajete.

Zásada je za každou cenu udržet správní řízení s řidičem do prohry Helmuta (shledán pravomocně vinným) nebo výročí přestupku (a promlčení pro provozovatele). Takže pokud nechcete udělat nějakou zásadní chybu, tak je potřeba doručit dopis Helmutovi a on na něj musí odpovědět. Je to vyzkoušený postup, chápu, že máte potřebu nějaké spravedlnosti a používání selského rozumu („Vždyť to přeci není možné..“), ale vězte: Nejen, že je to možné, ale dokonce to tak i je. Jedná se přeci o úřady, kde i žlutá může být modrá a selský rozum zde odešel někam na pastvu, přežral se a chcípl.

Přepněte se tedy do tohoto módu myšlení a neuvažujte, jestli to má logiku (nemá to totiž žádnou logiku).
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Spolupracující helmut - strategie
« Odpověď #14 kdy: 09 Prosince 2021, 12:15:18 »

asi teda helmut pošle úřadu list, čj. je k dispozici, ve svém rodném jazyce, a že vo co teda go a co po něm chtějí?
IP zaznamenána