30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Stání na vozíčkářích  (Přečteno 8420 krát)

Kredlis777

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
[?] Stání na vozíčkářích
« kdy: 15 Února 2021, 20:32:52 »

Ahoj žádám zde o svoji první radu,
Dnes jsem zaparkoval na vozíčkářich přes noc, (chcipla mi totiž baterka a už jsem tam dojel setrvačnosti) samozřejmě jsem dnes vykoukl z okna a zrovna vyfotili a odjeli. Žádný lísteček nic mi nikam nedali, dojel jsem tedy na MP  s tím že bych to chtěl vyřešit, a borec totálně arogantní že to poslal do Správního řízení a že se semnou nebude bavit tak se chci teď zeptat jak mám postupovat abych něco neudělal špatně. Děkuji moc.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vozíčkářích
« Odpověď #1 kdy: 15 Února 2021, 20:40:44 »

Teď počkejte až (a zda vůbec) Vám něco pošlou, vyzvedněte to poslední den lhůty, anonymizujte a dejte sem k dispozici. Vymyslíme nějaký postup.

Pro příště nevykukujte z okna, s obecními poloopičáky se nebavte a už vůbec nechoďte na opičárnu.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vozíčkářích
« Odpověď #2 kdy: 15 Února 2021, 21:16:18 »

Kdyby ležel sníh, pro jistotu bych si  udělal pár obrázků. Mohou se hodit, když ne, nic se neděje.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vozíčkářích
« Odpověď #3 kdy: 15 Února 2021, 21:53:21 »

Prosím někoho z rady starších, aby ověřil toto moje tvrzení: Úřad i v této situaci musí postupovat tak, že nejprve pošle provozovateli výzvu k uhrazení určené částky.

Pokud by totiž přišla výzva třeba na 500 Kč, přikláněl bych se (třebaže jsem ideologicky fanoušek boje za každou cenu) spíš k variantě zaplatit. Invalidi totiž nejsou "káčkovej" přestupek se sankcí 1500-2500 Kč, nýbrž § 125c / 1f) 11, kde je sankce 5-10 tisíc. Za mě (ale toto berte pouze jako můj názor), pokud byste měl možnost z toho vyváznout za pár stovek, radši bych šel touto cestou. Na druhou stranu, pokud by se z toho SO snažil udělat plnotučné správní řízení za každou cenu, pak určitě má smysl se bránit.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vozíčkářích
« Odpověď #4 kdy: 15 Února 2021, 21:58:10 »

johncreek> Samozřejmě záleží na okolnostech. Třeba Vřed na prasečí prdeli začal výzvou k podání vysvětlení (teda vlastně usnesením), čímž to vlastně prohrál hned na začátku.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vozíčkářích
« Odpověď #5 kdy: 15 Února 2021, 22:02:42 »

Jojo, případ Jordánek jsem pročetl už několikrát a asi ještě několikrát s nadšením pročtu. Nicméně nevím, jak si mám vyložit to, že strážník blábolil cosi o tom, že to poslal do správního řízení. Ačkoliv ona výzva je formálně vzato před-procesní fáze správního řízení.

V scénáři, že se nějakým záhadným způsobem rovnou dostane tazatel do SŘ (např. podání vysvětlení -> sprdel/řízení s řidičem), pak bych se určitě bránil, protože tisícovka navíc už není tolik za slušnou šanci na výhru.

Na druhou stranu, kdyby byla výzva skutečně jen na pár stovek (tím nemyslím např. na 2 tisíce), tak bych považoval za racionální rozhodnutí těch pár stovek zaplatit.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vozíčkářích
« Odpověď #6 kdy: 16 Února 2021, 05:02:22 »

, jak si mám vyložit to, že strážník blábolil cosi o tom, že to poslal do správního řízení.
Zcela jistě měl na mysli, že podezření z Vašeho přestupku nahlásil na příslušný správní úřad. Jak ten s tím naloží, již šimpanz nijak neovlivní.
Jsou v zásadě 2 možnosti (bez ohledu na kvalifikaci činu)
1) Výzva k uhrazení určené částky (odpustek)
2) Výzva k podání vysvětlení

Příkaz ani zahájení SŘ by v této fázi nemělo být akutní bo nemají pachatele. (tedy pokud jste to svojí návštěvo na MP zbytečně nezkomplikoval a oni Vaše přiznání nedoplnili do naprášení přestupku.)
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vozíčkářích
« Odpověď #7 kdy: 16 Února 2021, 09:53:19 »

A také to musejí mít správně nafocené, ne? Tj. v určitém časovém rozestupu.
Bo člověk tam zastavit může.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vozíčkářích
« Odpověď #8 kdy: 16 Února 2021, 09:58:18 »

cocomoon> ani zastavit
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vozíčkářích
« Odpověď #9 kdy: 16 Února 2021, 14:40:25 »

Aha, díky za info.
Pravda, ty 3 minuty platí pro vyhražené parkovací stání, ale né pro vozíčkáře.
IP zaznamenána

Quick

  • Příspěvků: 167
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vozíčkářích
« Odpověď #10 kdy: 17 Února 2021, 12:36:00 »

Otázka trochu mimo tejto témy, ale zaujímala by ma prípadná taktika obrany.

Momentálne mi od MHMP visia v DS 2 výzvy za parkovanie v modrej zóne. V oboch výzvach je len jedna fotka, na ktorej je vidieť moje zaparkované auto. Zatiaľ sú tieto výzvy z mojej strany ignorované asi pol roka, ale keby sa to náhodou dostalo až na SprDel, dalo by sa argumentovať tým, že som tam len zastavil na 3 minúty, keďže predpokladám, že 3+ minútové video, ako tam stojím, už s veľkou pravdepodobnosťou nebudú mať?
« Poslední změna: 17 Února 2021, 15:41:18 od Quick »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vozíčkářích
« Odpověď #11 kdy: 17 Února 2021, 13:00:33 »

Na toto téma je tu myslím více než dost studijního materiálu. Pokud se nepletu, video úplně nepotřebují. Stačí jim 2 fotky (pokud to je z eltoda) a úředník případnou argumentaci "Víte, já to přeparkovat a pak zase zastavil na to stejné místo." smete s tím, že z fotek je jasné, že poloha se nezměnila a že by se vám nepodařilo 2x zaparkovat zcela stejně. Pokud to fotilo městapo, tak se to opře o jejich tvrzení, že tam nikdo nebyl.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Kredlis777

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vozíčkářích
« Odpověď #12 kdy: 26 Února 2021, 09:17:34 »

Ahoj přidávám sem výzvu co mi přišla, zeptal bych se tedy jak to řešit případně co tam říct děkuji. http://imgur.com/a/iZ634WO
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vozíčkářích
« Odpověď #13 kdy: 26 Února 2021, 09:51:16 »

Jste zároveň i provozovatelem?
IP zaznamenána

Kredlis777

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vozíčkářích
« Odpověď #14 kdy: 26 Února 2021, 13:23:45 »

Ano jsem provozovatel i majitel.
IP zaznamenána