30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Stání na vozíčkářích  (Přečteno 8360 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vozíčkářích
« Odpověď #15 kdy: 26 Února 2021, 14:53:15 »

Kapitola 1: Kredlisovo doznání
Kredlis se na základě předvolání k podání vysvětlení dostaví a přizná se, že na místě s vozidlem jako řidič zaparkoval. Dá si pozor, aby nepřistoupil na vyřešení příkazem na místě. Lze použít něco ve stylu "Na místě X jsem s vozidlem Y dne DD.MM.YYYY zaparkoval. Nejednalo se ale o přestupek, což během správního řízení prokáži." SO tak bude donucen zahájit s Kredlisem správní řízení o přestupku řidiče.

Kapitola 2: Správní řízení s řidičem Kredlisem
SO zahájí s řidičem Kredlisem správní řízení. Řidič Kredlis si je vědom toho, že záznam o podaném vysvětlení nezle použít jako důkazní prostředek, tak si dává pozor, aby se znova nepřiznal a místo vět typu "s vozidlem jsem zaparkoval" raději užívá obecných tvrzení jako "vozidlo bylo zaparkováno".

Například: "Vozidlo bylo na místě zaparkováno v době, kdy přepravovalo mého kamarádu Frantu, který je invalida a tedy bylo místa pro invalidy užito v souladu se zákonem." a nechá předvolat kamaráda Frantu. Franta se pak jako svědek dostaví a uvede, že Kredlisovi nalhal, že je invalida, což ale není v rozporu se zákonem. Řidič Kredlis se pak ještě nějakou dobu kočkuje s SO (podává námitky podjatosti, žádosti, stížnosti), až někdy časem SO dojde, že vlastně neexistuje důkaz, že by na místě pro invalidy zaparkoval právě Řidič Kredlis. SO zastaví řízení (proti usnesení o zastavení řízení pochopitelně podá Řidič Kredlis odvolání, pro začátek blanketní).

Kapitola 3: SO: Táhni do sprdele, ty Kredlisi jeden!
SO zjistí, že tudy cesta nevede a že bude potřeba povolat ke spravedlnosti Provozovatele Kredlise. Vydá tedy výzvu provozovateli vozidla k uhrazení určené částky. Provozovatel Kredlis SO velkoryse promine, že výzvu neposlal bezodkladně po zjištění přestupku a v souladu s poučením udá Řidiče 2.

Kapitola 4: Správní řízení s řidičem 2
Řidič 2 se na základě výzvy k podání vysvětlení přizná, stejně jako Řidič Kredlis v kapitole 1. Následně se během správního řízení s SO kočkuje, stejně jako Řidič Kredlis v kapitole 2.

Kapitola 5: Spravedlnost opět nezvítězila
Někdy během kapitol 2,3,4 uběhl rok od spáchání přestupku, takže již není možné s Provozovatelem Kredlisem zahájit správní řízení o přestupku provozovatele (sprdel). Tento hrozný a zavrženíhodný čín tak zůstává nepotrestán a spravedlnost tiše pláče v koutě.

Bonus:
Řidič 2 z kapitoly 3 je zase Řidič Kredlis. Co na to pak ale ne bis in idem?
IP zaznamenána

klapaucius

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vozíčkářích
« Odpověď #16 kdy: 26 Února 2021, 15:13:29 »

Vrtá mi hlavou Kapitola 1:
Lze při aplikaci této metody podat vysvětlení i písemně?

Pokud se podá vysvětlení písemně, tak kromě Záznamu z podání vysvětlení (které následně vyhotoví úřad) bude existovat i mnou odeslané vysvětlení, kde se doznávám.
Lze tedy písemné podání vysvětlení následně použít jako důkaz?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vozíčkářích
« Odpověď #17 kdy: 26 Února 2021, 17:03:49 »

Jsem přesvědčen o tom, že ani písemné podání vysvětlení nelze použít jako důkaz. A pokud bych se mýlil, pak to má své nevýhody, ale i výhody (jednodušší použití Hemutů).
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vozíčkářích
« Odpověď #18 kdy: 26 Února 2021, 19:21:30 »

Pokud se podá vysvětlení písemně, tak kromě Záznamu z podání vysvětlení (které následně vyhotoví úřad) bude existovat i mnou odeslané vysvětlení, kde se doznávám.
Lze tedy písemné podání vysvětlení následně použít jako důkaz?

Je úplně jedno, jestli to tam úředníkovi nadiktujete, on to sepíše, vytiskne a vy to podepíšete, nebo jestli defacto uděláte kousek práce na úředníka a sám mu toto podání vysvětlení napíšete a zašlete. Správní řízení zatím neběží a stěžejní je Vaše případné přiznání v řízením samotném. Podání vysvětlení slouží jen jako nasměrování SO, aby věděl, jakým směrem dál vést vyšetřování.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Kredlis777

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vozíčkářích
« Odpověď #19 kdy: 15 Března 2021, 20:11:26 »

Refresh : Dnes jsem se měl dostavit na předvolání s tím že jsem přišel nikdo mi nic neřekl, jen že má Dotyčný Covid a nikdo to semnou řešit nebude, vše jsem si samozřejmě nahrál. A předpokládám že nezveda telefon a počkat na novou výzvu. ??
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vozíčkářích
« Odpověď #20 kdy: 15 Března 2021, 20:17:38 »

Lepší by bylo to mít písemně, ale snad bude stačit ta nahrávka. Po telefonu se s žádným parazitem nevybavujte a případnou další obsílku vyzvedněte až poslední den lhůty.
IP zaznamenána

Kredlis777

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vozíčkářích
« Odpověď #21 kdy: 15 Března 2021, 20:45:04 »

Lepší by bylo to mít písemně, ale snad bude stačit ta nahrávka. Po telefonu se s žádným parazitem nevybavujte a případnou další obsílku vyzvedněte až poslední den lhůty.

Chodí mi to pouze do datové schránky tak nevím jak se bere to když to vyzvednu. 😄😄 Díky za info.
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vozíčkářích
« Odpověď #22 kdy: 17 Března 2021, 09:39:32 »

Do DS je doručeno přihlášením do DS nebo po deseti dnech poté, co zpráva přistála v DS. Podle toho, co nastane dříve. Doručenka je u každé zprávy.  V detailu doručenky jsou vidět všechny datumy.

V DS zůstávají zprávy jen tři měsíce, poté se mažou. Je potřeba se postarat o archivování. Zde na fóru řešeno.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vozíčkářích
« Odpověď #23 kdy: 17 Března 2021, 16:18:07 »

Chodí mi to pouze do datové schránky tak nevím jak se bere to když to vyzvednu. 😄😄 Díky za info.
To je zde také opakovaně řešeno, ale snad neškodí trocha opakování.

Máte-li DS, je úřad povinen všechny úkony, jejichž povaha to umožňuje, posílat do DS. Reálně jde o všechny, které se jinak posílají poštou, aspoň tedy nevím o tom, že by něco musel úřad dělat třeba výhradně jako "olej na plátně", kde není možná konverze. Pokud ale (chybně) něco pošle poštou a vy si to prokazatelně převezmete (nebo to třeba jen sám potvrdíte), považuje se to za platné doručení. Využít toho, že úřad kašle na povinnost doručovat do DS, lze pouze tak, že si zásilku nevyzvednete (a pokud se s ní ze zvědavosti i seznámíte po vhození, musíte být opatrný, aby to z něčeho nešlo dovodit).
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vozíčkářích
« Odpověď #24 kdy: 25 Března 2021, 19:26:05 »

Máte-li DS, je úřad povinen všechny úkony, jejichž povaha to umožňuje, posílat do DS.

Ještě doplním že nestačí mít "nějakou" DS, ale musí to být DS správného typu k tomu co úřad posílá..
asi se týká zejména podnikatelů.. tam jsou chytáky třebas když máte auto na IČO a jen DS fyzické osoby (a nebo obráceně.. auto psané na sebe a jen "podnikatelskou" DS) tak úřad pořád může doručovat poštou!!

Pár lidí se na tom už nachytalo.. asi nejlepší je se té situaci vyhnout.. buď nemít žádnou DS a nebo všechny typy na které máte nárok.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vozíčkářích
« Odpověď #25 kdy: 15 Února 2022, 21:06:09 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána