30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Helmut  (Přečteno 11705 krát)

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Helmut
« Odpověď #15 kdy: 12 Května 2021, 18:47:47 »

A v čem je problém se shodnou doručovací adresou? Vím, že to může být sociálně nepříjemné face to face, ale vězte, že tomu úředníkovi je to v zásadě jedno, je to pro něj práce, neprožívá to (většinou). Buď je to debil a realně vám věří, nebo (pravděpodobnější varianta) ví moc dobře o co Vám jde, ale musí jet podle zákona. Přiznání Helmutky proběhlo předpokládám v rámci podání vysvětlení, to ale jako důkaz do SŘ nestačí a její přiznání se musí zprocesnit (§ 137 (4) SprŘ). Teoreticky by ani nebyl problém přednést úplně jiný příběh (neboť smysl podání vysvětlení je pouze nasměrování orgánu, kterej pak musí vést vyšetřování), ale to bych nedělal. Nevím, co Helmutka v rámci podání vysvětlení přiznala a nepřiznala, ale určitě by byl nějaký prostor pro vytvoření stručného a lidského příběhu, který hlavně obsahuje jednoznačné doznání k skutku.

Helmutka je zkrátka práva neznalá a naivní, uznává, že to tam zaparkovala, moc ji to mrzí, měla těžké období a doufá, že to úředník pochopí a nebude ji trestat. Doufá, že to úředník pochopí a odpustí jí.
« Poslední změna: 12 Května 2021, 18:50:58 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

treb

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Helmut
« Odpověď #16 kdy: 12 Května 2021, 18:53:09 »

jo.. teď si rozumíme. příběh samozřejmě existuje :-)
IP zaznamenána

treb

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Helmut
« Odpověď #17 kdy: 12 Května 2021, 18:54:51 »

a face to face problém není... něco už mám za sebou. sice z trochu jiného ranku, ale podobné
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Helmut
« Odpověď #18 kdy: 12 Května 2021, 18:57:30 »

Tak tam zajděte vyzbrojen plnou mocí a pokuste se z toho nebohou Helmutku vysekat. Na místě zaparkovala, ale nejednalo se o přestupek. Chybějící materiální aspekt, krajní nouze, neplatné značení, zastavení vozidla, zaparkování na pokyn fízla... Berte to jako tréning a když se nezadaří, dostane Helmutka pokutu, no.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Helmut
« Odpověď #19 kdy: 12 Května 2021, 19:41:58 »

Nic co by mělo být bráno vážně: Trochu by mne zajímalo, jak by úředník reagoval, kdyby mu při új bylo řečeno

"Obviněná uvádí, že vozidlo na místě zaparkovala, nicméně se šlo o jednání v krajní nouzi. Jen několik minut před před skutkem se neuhlídala a vypila na ex láhev 40% vodky. Ve chvíli, kdy začala pociťovat prvotní znaky intoxikace alkoholem, vozidlo okamžitě odstavila na nejbližší možné místo, aby neohrozila bezpečnost a plynulost provozu."

ofc by bylo plagiátorství tuto strategii nepřiznat Číkusovi
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

treb

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Helmut
« Odpověď #20 kdy: 15 Května 2021, 19:12:25 »

Teď takovej (možná blbej) dotaz. Sepisuji zmocnění, projíždím fórum, ale nepodařilo se mi dohled jednu věc. Musí být na plné moci i podpis zmocněnce nebo stačí podpis zmocnitele a zaslat doporučeně na úřad? Frau H. je z daleka a museli bychom si to kvůli podpisům přeposílat na dvakrát.
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 435
    • Zobrazit profil
Re:Helmut
« Odpověď #21 kdy: 15 Května 2021, 19:58:34 »

Nechci kecat, ale žiju v domnění, že plná moc se musí i podpisem přijmout.... tedy podpis zmocnitele i pověřeného zmocněnce. Jinak by se dal pověřit třeba svatej Antoníček, poste restante Vatikán - a ouřed by měl problém...... i když jeho fingovaný podpis by se taky špatně vyvracel.....  ;)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Helmut
« Odpověď #22 kdy: 15 Května 2021, 22:03:45 »

AFAIK je plná moc jednostranným úkonem, tedy stačí podpis zmocnitele.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Helmut
« Odpověď #23 kdy: 15 Května 2021, 22:47:59 »

Tohle je banalita, nad kterou jsem několikrát přemýšlel a kterou jsem doposud nepotřeboval, nechtěl jsem kvůli tomu tedy zakládat samostatné vlákno. Jak se tohle řeší při zmocnění podepsaným emailem/datovkou? Stačilo by třeba poslat na MMB, že zmocňuji dobrotivého Číkuse k nahlédnutí do spisu? A co když mu bude paní Dujíčková tvrdit, že ve spisu nic takového není? :D

Když je to jednostranný úkon, znamená to, že mohu takto Číkuse zmocnit k zastupování v ŠR bez jeho vědomí a jemu budou doručovat? Samozřejmě vím, že pro něj z toho zastupování žádná odpovědnost neplyne, ale i tak :D Začátečnické dotazy, já vím, ale toto jsem nikdy nepotřeboval a když jsem chodil nahlížet do spisu, tak jsem měl na PM podpisy obou stran.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Helmut
« Odpověď #24 kdy: 16 Května 2021, 00:02:32 »

Jsem přesvědčen, že to na fóru už bylo probíráno - lze hledat standardní zdroje (komentáře, judikaturu), je to docela přehledné a bez bílých míst (navzdory tomu i plno úředníků žije v bludu stejně jako Jojoba).

- PM musí udělit účastník (tj. zmocnitel), jde to ústně do protokolu, pokud je to písemně, musí to mít klasické náležitosti podání

- tedy ano, v případě podání přes DS za podmínek, kdy funguje fikce podpisu (podání z vlastní DS, nepůjde o generální PM atp.) stačí skutečně poslat PM třeba na Číkuse jen jednoduchým podáním přes DS

- pokud nejde o PM jen pro konkrétní úkon či není jinak vyloučeno doručování zmocněnci, má vůči SO účinky od okamžiku, kdy je mu doručena, tedy úkony vůči účastníkovi vypravené před doručením PM se doručí podle původních dispozic (přímo účastníkovi, předchozímu zástupci), od doručení PM bude SO doručovat zmocněnci

- "vypnout" PM může jak zmocnitel, tak zmocněnec, vůči SO to opět bude účinné od chvíle, kdy mu bude příslušný úkon doručen (tedy zmocnitelem odvolání PM či nová PM, zmocněncem výpověď)

- podpis či nějaký explicitní souhlas zmocněnce není potřeba, bude-li činit zmocněnec jménem zmocnitele úkony, je z toho implicitně vidět, že se zmocněním souhlasí

Zmocnit někoho bez jeho vědomí lze, ale nepřináší to výhodu. Pokud mu SO něco doručí, je to v rámci řízení účinné, ale co udělá adresát je mimo kontrolu účastníka. V lepším případě ho "zmocněnec" kontaktuje, takže si to nějak vyjasní a "zmocnitel" se se zpožděním dozví, co mu bylo doručeno. Nebo se "zmocněnec" obrátí na SO, což ve finále tu PM vypne, ale nic to nezmění na účincích už provedeného doručení. Nebo bude "zmocněnec" dopisy jednoduše ignorovat.

Snad jediný potenciál by mohlo mít určení zmocněnce, kterému se pak nebude dařit doručovat - ale mám dojem, že to už zkoušel Kocourek, a moc mu to nefungovalo.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Helmut
« Odpověď #25 kdy: 16 Května 2021, 00:30:23 »

Velmi děkuji za výklad, jste nejlepší :D

Ad Kocourek: AFAIK značná část Kocourkových praktik stojí na šarádách s PM. Pamatuji-li si dobře, v minulosti zmocňovali třeba 14 letý dítě, v současné době zmocňují spolky/virtuální SROčka a pak tam předvádí nějaké šaškárny se smlouvou o zastupování PO (zde fakt vůbec nevím, jak to funguje a ani jsem to nestudoval). Cílem je samozřejmě zmást úředníka, případně vytvořit absolutně nelegitimní kanál (o jehož nepřípustnosti ale úředník nebude vědět) a pak rozporovat, že vlastně komunikace neproběhla, nebo nemohla. V minulosti třeba zkoušeli užívat § 19 odst. 4 SprŘ., což užívali k získání času do prekluze. Úředník jim v "dobré víře" ( :D ) doručoval na email, oni to ignoroval a úředník pak musel prohlásit, že daný způsob komunikace neurychluje řízení a celé to znovu obeslat korektně.

BTW Zkoušel tady na fóru ten § 19 odst. 4 zákona č. 500/2004 Sb. někdo? Možná to má skutečný skrytý potenciál získat třeba měsíc, než úředníkovi dojde, že tudy cesta nepovede. Věřím, že na dojemnou báchorku o tom, jak chci úřadu ušetřit náklady na poštovném a současně chci urychlit své potrestání by reálně mohli skočit :D
« Poslední změna: 16 Května 2021, 00:47:09 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

treb

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Helmut
« Odpověď #26 kdy: 16 Května 2021, 00:55:32 »

suoer... takže stačí doporučeně ouřadu s jejím podpisem. pro sichr si vezmu jeden výtisk sebou.
mimochodem... co je AFAIK?    :-\
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Helmut
« Odpověď #27 kdy: 16 Května 2021, 00:58:40 »

https://www.google.com/search?q=afaik
https://cs.wiktionary.org/wiki/AFAIK

zkratka
iniciálová
as far as I know
význam
(slangově, v informatice) pokud je mi známo
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

treb

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Helmut
« Odpověď #28 kdy: 16 Května 2021, 13:33:33 »

jsem to ale lama  ::)
IP zaznamenána

treb

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Helmut
« Odpověď #29 kdy: 28 Června 2021, 06:58:09 »

Jednání proběhlo v naprostém poklidu. Ouřada vystupoval velmi slušně, nedělal žádná šméčka, nic nepodsouval, sám mi nabídl kopii spisu... když tady čtu, na jaké zmetky se dá narazit, tenhle mě mile překvapil. Každopádně frau H. odsouzena, rozsudek již vhozen do schránky, tudíž akce by měla být WIN. Ještě přemýšlím, že frau H. zašle ouradovi zrušení zmocnění. Asi je to zbytečné, ale ať už v tom vůbec nefiguruji.
děkuji všem za rady a hlavně velké poděkování za existenci tohoto fóra
« Poslední změna: 28 Června 2021, 06:59:47 od treb »
IP zaznamenána