30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Brno - blokove cisteni - znacka rika neco jineho nez uredni deska  (Přečteno 5492 krát)

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Brno - blokove cisteni - znacka rika neco jineho nez uredni deska
« Odpověď #15 kdy: 19 Dubna 2022, 08:44:32 »

Prave jsem nahledl do spisu. Znacky tam asi byly umisteny spravne. Az budu venku, mrknu se poradne na fotky a zkusim popremyslet, co s tim.

Edit: Jinak spis je kompletni, ocislovany, vse sedi. Akorat jsem nenahraval vsechno z nej. Do prekluze (pokud tam neni nejaka pauzovaci lhuta, kterou si nepamatuji) jsou jeste dva mesice.

Takze muj postup ted: Priznam se, ze jsem tam par dni predtim zaparkoval auto, presny den si nepamatuji, ale bylo to mene jak tyden. A kamarad si je jisty, ze ta znacka tam nebyla vcas, takze az me shledaji vinnym, odvolam se a budu pozadovat doklad o tom kdy a bym tam byla znacka umistena.
« Poslední změna: 19 Dubna 2022, 09:11:17 od lerion »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 998
    • Zobrazit profil
Re:Brno - blokove cisteni - znacka rika neco jineho nez uredni deska
« Odpověď #16 kdy: 19 Dubna 2022, 09:01:38 »

Já bych se na Vašem místě dostavil k podání vysvětlení a k zaparkování vozidla se přiznal. Jen je potřeba si nenechat vnutit řešení příkazem na místě a trvat na správním řízení. Třeba proto, že během správního řízení plánujete prokázat, že se o přestupek nejednalo.

Udržet to dva měsíce v běhu by neměl být problém, pak si vzpomenete, že jste tam neparkoval, ale to už bude pro provozovatele promlčeno.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Brno - blokove cisteni - znacka rika neco jineho nez uredni deska
« Odpověď #17 kdy: 19 Dubna 2022, 09:03:24 »

Ano, mam v planu se priznat k parkovani a trvat na spravnim rizeni. Vic k tomu rikat dnes nebudu. Ta znacka tam urcite nebyla vcas, ale to si necham az do spravka.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Brno - blokove cisteni - znacka rika neco jineho nez uredni deska
« Odpověď #18 kdy: 19 Dubna 2022, 09:08:14 »

Souhlasím s kolegou Číkusem - ohledně značek momentálně nevymyslíme nic, navíc jde jen o podání vysvětlení před zahájením řízení, tj. prostoru pro případnou argumentaci bude ještě dostatek (až zahájí to řízení).

Na podání vysvětelní uveďte dostatečně určitou odpověď pro to, aby SO musel zahájit řízení s řidičem.

Zároveň vám doporučuji přílohu v tuto chvíli smazat a doma anonymizovat a nahrát znova - Kuchyně není zase tolik safe place, aby se tu povalovaly osobní údaje, a navíc je umístění zde dočasné.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Brno - blokove cisteni - znacka rika neco jineho nez uredni deska
« Odpověď #19 kdy: 19 Dubna 2022, 09:12:48 »

Ano, plnou anonymizaci mam v planu dnes az se dostanu domu. V otevrene forme to bylo jen na chvili, at to vidite take. Dekuji za pomoc. Za 50 min se priznam a budu moci konecne po dvou tydnech do prace :D
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Brno - blokove cisteni - znacka rika neco jineho nez uredni deska
« Odpověď #20 kdy: 19 Dubna 2022, 13:58:15 »

Takze jsem prosel nafocene dokumenty. Asi neni treba sem davat cokoli jineho nez tu uz je krome fotek, takze ty davam anonymizovane nize.

Do zaznamu o podani vysvetleni jsem dnes uvedl toto:
Citace
Vozidlo XXXX jsme dne 26. 06. 2021 v XXXX v Brne na pozemni komunikaci na ulici Kosmonautu v blizkosti budovy c. 23. zaparkoval osobne. Zadam, aby tento prestupek se mnou byl resen ve spravnim rizeni. To je vse, co bych chtel k veci uvest.

Tak pockame, co mi pristane do DS.

IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Brno - blokove cisteni - znacka rika neco jineho nez uredni deska
« Odpověď #21 kdy: 21 Dubna 2022, 19:55:00 »

Přišla mi do DS "Výzva k uhrazení určené částky"

Nevim, zda jsou rak rychli nebo se to tyka blokoveho cisteni u mnou provozovaneho vozidla, ktere bylo pro zmenu ted v breznu. Ale to za par dni zjistime :)
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Brno - blokove cisteni - znacka rika neco jineho nez uredni deska
« Odpověď #22 kdy: 21 Dubna 2022, 21:39:18 »

... a stálo to auto teda za značkou, nebo ne? Z těch fotek to nějak nemůžu poznat...
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Brno - blokove cisteni - znacka rika neco jineho nez uredni deska
« Odpověď #23 kdy: 22 Dubna 2022, 09:16:49 »

Z fotek to jde opravdu spatne poznat, ale ano. Dle fotek to vypadalo asi dle prilohy.


Kamarad tam chodi kazdy den a rikal, ze bud tam znacky nebyly vcas nebo tam parkovala auta tak, ze si toho nevsiml. Pry se tam v prostoru tech znacek normalne stoji i presto, ze to zasahuje do chodniku.

Nejak mi nejde do hlavy ta Výzva k uhrazení určené částky. Spis bych rekl, ze se to bude tykat toho prestupku s jinym vozidel z brezna. No, musim ovladnout svou zvedavost a otevru to az za 10 dni. Pokud je to ten druhy pripad, bude to zabava, protoze jsem byl v zahranici a az se urad dozvi proc, bude to zabava :D


EDIT: Zajimavosti je, ze kdyz porovnam fotky od MP z 24. 6. neni tam videt znacka zakazujici parkovani 28. 6.  :D -> https://www.30kmh.cz/index.php?topic=11211.msg124585#msg124585
Mozna je jen v prekryvu, ale od oka se mi zda, ze by videt byt mela.
« Poslední změna: 22 Dubna 2022, 09:21:01 od lerion »
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Brno - blokove cisteni - znacka rika neco jineho nez uredni deska
« Odpověď #24 kdy: 02 Května 2022, 12:25:32 »

10 dni uplynulo, jedna se opravdu o odpustek za blokove cisteni ze 14. 03. 2022 spachany mym vozidlem. To si asi casem zaslouzi vlastni vlakno, protoze v dobe spachani prestupku jsem byl ve vezeni v zahranici, tedy jsem opravdu nemohl preparkovat a tesim se, az to uradu budu prokazovat  :D
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Brno - blokove cisteni - znacka rika neco jineho nez uredni deska
« Odpověď #25 kdy: 27 Června 2022, 13:00:27 »

Prestupek se stal 24. 06. 2021. Od priznani ridice 19. 4. 2022 se nic dalsiho nestalo. Predpokladam, ze je mozne presunout do win. Pokud si to spravne pamatuji, pokud by ted chteli zahajit spravko se mnou, proste si vzpomenu, ze jsem to neridil a je hotovo?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Brno - blokove cisteni - znacka rika neco jineho nez uredni deska
« Odpověď #26 kdy: 27 Června 2022, 13:19:55 »

Zahájit nemohou, byla promlčena možnost cokoliv v této věci zahajovat (ať už sprdeli, tak řidičské řízení). Kdyby přecijen, tak se ozvěte. Ale i kdyby něco zahájili, tak by se mělo stačit blanketně bránit (např. odporem/odvoláním). Zastavit to pro důkazní nouzi o osobě pachatele by měli rovněž sami.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.