30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Helmut  (Přečteno 11807 krát)

treb

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
[WIN] Helmut
« kdy: 01 Února 2021, 13:55:20 »

Zdravím vás a prosím o radu. Řeším parkování, na výzvu jsem udal frau Helmut z FYROM a ouřada nyní chce ještě datum narození ke ztotožnění. A teď nevim. Je oprávněn to po mě chtít? Jestliže ano, tak budiž... pošlu. Předpokládám, že už žije s přesvědčením, že frau H. není a nikdy nebyla, protože by ji kontaktoval na doručovací adrese. Mám v plánu poslat ouřadovi dopis, kde se frau H. přizná. Není ještě něco, co bych si měl posichrovat nebo přidat něco dalšího? Nejsem zkušený, naposled jsem řešil něco před 8 lety a to nechali vyhnít.. leč doba už je někde jinde. Díky
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Helmut
« Odpověď #1 kdy: 01 Února 2021, 16:44:18 »

Ano, datum narození je potřebná identifikace.
IP zaznamenána

treb

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Helmut
« Odpověď #2 kdy: 01 Února 2021, 17:42:00 »

ok.. narození tedy pošlu
IP zaznamenána

treb

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Helmut
« Odpověď #3 kdy: 01 Února 2021, 22:55:39 »

a krom toho přiznání? rád bych to poslal z ciziny, ale nerad bych něco posral
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Helmut
« Odpověď #4 kdy: 01 Února 2021, 23:00:46 »

Na přiznání Frau H. je času dost, přizná se, až ji k tomu úřední parazit vyzve.

Frau H. samozřejmě potřebuje na doručovací adrese funkční poštovní schránku. Pošlete ji v mezičase alespoň pohled, ať si doručovatelka zvykne, že tam někdo takový má schránku.

Schránku pravidelně kontrolujte, ať Vám nic neuteče. Pokud by Frau H. přišel dopis v režimu vrátit odesílateli (pozn.1), vydáte se na úřad nahlížet.
IP zaznamenána

treb

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Helmut
« Odpověď #5 kdy: 02 Února 2021, 16:56:46 »

OK... frau H. ještě počká. Doručovací adresu jsem musel napsat na stejnou adresu jako provozovatel (RD)... bohužel se nikdo z blízkých ani přátel neodvážil postavit se úřednímu šimlovi. Tím jsem si pozici rozhodně nevylepšil, ale uvidíme. Pořád mi v hlavě šrotuje co bude dál a jaké jsou šance, až je z toho laik dost frustrovaný. Právní záležitosti jsou pro mě velice nepřehledné a místo aby byly zákony pro lidi, jsou proti lidem. To mě neskutečně sere. Budu bojovat i s vědomím, že to nakonec prodrbu a zaplatím víc než výpalné... ale alespoň pro ten pocit, že nejsem hejl.
No nic.. zahraju si na stvořitele a frau H. se narodí. Uvidíme, co se bude dít dál. Apropos... mezi tím je ve schránce nová výzva za jiný přestupek.
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Helmut
« Odpověď #6 kdy: 13 Února 2021, 19:37:14 »

OK... frau H. ještě počká. Doručovací adresu jsem musel napsat na stejnou adresu jako provozovatel (RD)... bohužel se nikdo z blízkých ani přátel neodvážil postavit se úřednímu šimlovi. Tím jsem si pozici rozhodně nevylepšil, ale uvidíme. Pořád mi v hlavě šrotuje co bude dál a jaké jsou šance, až je z toho laik dost frustrovaný. Právní záležitosti jsou pro mě velice nepřehledné a místo aby byly zákony pro lidi, jsou proti lidem. To mě neskutečně sere. Budu bojovat i s vědomím, že to nakonec prodrbu a zaplatím víc než výpalné... ale alespoň pro ten pocit, že nejsem hejl.
No nic.. zahraju si na stvořitele a frau H. se narodí. Uvidíme, co se bude dít dál. Apropos... mezi tím je ve schránce nová výzva za jiný přestupek.

to by neměl být problém, třeba je frau H sousedka?? podstatné je pro správné provedení aby to nebyl rodiný barák, skrátka mnoho schránek u které se náseldně po odstěhování frau H nedá určit kde bydele a kam ma dorazit exekutor...
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Helmut
« Odpověď #7 kdy: 13 Února 2021, 19:55:15 »

Co by tam dělal proboha exekutor? Paní tam nebydlela a nic jí tam nepatří, má tam jen korespondenční schránku, kterou ji majitel domu provozoval z dobré vůle..
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

treb

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Helmut
« Odpověď #8 kdy: 11 Března 2021, 19:53:13 »

je to rodinný barák s jednou schránkou. Není ro ideální, sousedi byli zvědaví, pošťačka taktéž... ale poštu vhodila. Už proběhlo přiznání... zasláno z hlavního města a čekám na další vývoj
IP zaznamenána

treb

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Helmut
« Odpověď #9 kdy: 12 Května 2021, 16:47:46 »

tak případ pokračuje. frau H. je podezřelá, ouřad zahájil řízení a nařídil jednání. Zatím je vystupování ouřadu "korektní". Nedělá obštrukce kvůli frau H. , řádně doručuje, spojil oba přestupky do jednoho řízení... zatím dobrý. Vím, že teď mám dvě možnosti. zatupovat frau H. nebo jim ona napíše, ať to vyřídí bez její účasti. Z hlediska taktiky chci zvolit to druhé. Může s tím ouřad nějak vyjebat? Podle mě by neměl, protože zákon souhlas s neúčastí počítá.. ale?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Helmut
« Odpověď #10 kdy: 12 Května 2021, 17:40:31 »

Osobně se domnívám, že je o něco vhodnější vyžádat ústní jednání (neboť je nezbytné k uplatnění Helmutčiných práv) a na ústním jednání se z pozice zmocněnce přiznat a argumentovat nějakou naprosto absurdní a "lidskou" příhodou o tom, jak Helmutka jela hlídat děti, nebo se ji z motoru začaly ozývat zvuky a tak to ze strachu někde odstavila. Prostě snažit se tlačit na materiální aspekt + absenci zavinění. S tím si správný úředník vytře prdel, sice ho to bude mrzet, ale trestat se to musí a uzná Helmutku vinou.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

treb

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Helmut
« Odpověď #11 kdy: 12 Května 2021, 18:40:11 »

to asi neklapne. frau už se přiznala, že si nevšimla a že ji to moc mrzí a uznává přestupek. ústní už je nařízené za cca 14 dní. klidně tam půjdu zastupovat, ale s ohledem na shodnou adresu doručovací , provozovatele i mojí to může být už příliš okaté
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Helmut
« Odpověď #12 kdy: 12 Května 2021, 18:43:06 »

Kde to je? Třeba by ji mohl zastupovat někdo jiný.

Ale zmocněnec by se tam určitě měl dostavit, zvyšuje to šanci na výhru a má to potenciál pro nějakou legraci.

A proč by to nemělo klapnout, však se přiznala před zahájením řízení, ne?
IP zaznamenána

treb

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Helmut
« Odpověď #13 kdy: 12 Května 2021, 18:44:25 »

Kde to je? Třeba by ji mohl zastupovat někdo jiný.

Ale zmocněnec by se tam určitě měl dostavit, zvyšuje to šanci na výhru a má to potenciál pro nějakou legraci.
okurky :-)
IP zaznamenána

treb

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Helmut
« Odpověď #14 kdy: 12 Května 2021, 18:46:56 »

neklapne... reagoval jsem na to, že by teď dělala "vlny"... proč by měla? vše přiznala, takže teď to hrát na závadu na autě mě přijde zbytečné

a propos... nešlo by tohle vlákno hodit do správného tématu nebo je to fuk?
« Poslední změna: 12 Května 2021, 18:51:08 od treb »
IP zaznamenána