30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Hrubě urážlivé podání 3: kurva Taťána  (Přečteno 8710 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
[WIN] Hrubě urážlivé podání 3: kurva Taťána
« kdy: 18 Ledna 2021, 21:02:58 »

Tentokrát jsem nebyl hrubý a urážlivý já, nýbrž kolega P.

Na sprdelní výzvu zlodějů ze Židlochovic uhradil odpustek, ale neodpustil si k odpustku připojit zprávu pro příjemce "udavte se, kurvy zlodějské". Mužatka Taťána se v tom asi poznala a vydala rozhodnutí.

V plánu je samozřejmě včas podat blanketní odvolání, nejprve obyčejným e-mailem, následně potvrdit doporučeným dopisem.

Lze to vůbec považovat za podání? Není překážkou, že žádné správní řízení neběželo?
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání 3: kurva Taťána
« Odpověď #1 kdy: 18 Ledna 2021, 22:09:54 »

SO podle mne nijak neprokázal ani identitu prestupce. Vždyť tu zprávu mohl k platbě připsat kdokoliv, kdo má oprávněni platbu zadat. To muže být více osob.

Pak tady vidím další judikaturu - https://frankbold.org/poradna/spravni-rizeni/urady-a-soudy/styk-s-urady-ci-soudy/dotaz/kdy-muzete-dostat-pokutu-za-urazlive-podani

A tady další - https://www.judikaty.info/cz/ustavni-soud-ceske-republiky/poradkova-pokuta-za-hrube-urazlive-podani/

IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání 3: kurva Taťána
« Odpověď #2 kdy: 18 Ledna 2021, 22:46:04 »

Tak já si myslím, že podání je definováno dle SprŘ §37 odst 2 : tzn Z podání musí být patrno, kdo je činí, které věci se týká a co se navrhuje. Text " udavte se kurvy zlodějské" nespecifikuje, které věci se podání týká. A i kdyby si Wiki-Taťána ( když tak hezky vysvětluje výrazy) vzala to udávení jako tím návrhem, tak je to něco co nespadá pod kompetence správního orgánu a podání musí být zamítnuto jelikož mu nelze vyhovět.

Je to možno chápat jako obecné heslo, které dotyčný klidně může psát i ostatním (obecně brojí proti jakémukoliv nezákonnému jednání  - a s vědomím, že se jedná o instituci , tak volil mírnější formu hesla "smrt zlodějům", které by mohlo být chápáno jako
nabádání k trestnému činu). Zkrátka nemá rád lidi co kradou a tímto heslem vyjadřuje svůj názor.
Něco jako obecné heslo " proletáři všech zemí vyližte si prdel"

Z větné skladby se navíc dá usoudit, že není užit nominativ  zájmena Vy a směrování je obecného charakteru.
V případě věty" udavte se Vy kurvy zlodějské" už by to mohlo být chápaáno jako vztah k příjemci dané částky.

Občas jsem také v záchvatu psal do oblíbených Šlapanic při placení  ( Šlapanickým kurvám) a čekal jsem kdyby se ozvali
s něčím podobným. V odvolání by bylo pak něco ve stylu, že mne velice překvapilo, že se daný úředník věnuje i této činnosti,
jelikož jsem tím myslel ty chudáky holky co stojí ve Šlapanicích u benzínky a chtěl jsem aby jim město přispělo alespoň na pronájem privátu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání 3: kurva Taťána
« Odpověď #3 kdy: 18 Ledna 2021, 22:49:31 »

sennheiser> Nehledě na to, že (jak podotkl jeden kolega mimo toto fórum) P mohl tuto větu směřovat na kurvy zlodějské z banky kvůli bankovním poplatkům.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání 3: kurva Taťána
« Odpověď #4 kdy: 18 Ledna 2021, 22:52:29 »

Ohledně argumentace samozřejmě počkáme, co vypadne ze soudního parazita v mé kauze.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání 3: kurva Taťána
« Odpověď #5 kdy: 18 Ledna 2021, 23:46:17 »

A takový nápad pro brainstorming:

Co kdyby P zaplatil pokutu a do zprávy pro příjemce dal "podávám odvolání proti rozhodnutí č.j. XXX"? :-)
IP zaznamenána

prackarr

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání 3: kurva Taťána
« Odpověď #6 kdy: 19 Ledna 2021, 01:17:16 »

nezavřela by se zaplacením pokuty cesta k odvolání? Pokuta zaplacena- uznání viny?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání 3: kurva Taťána
« Odpověď #7 kdy: 19 Ledna 2021, 01:20:36 »

Samozřejmě že ne.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání 3: kurva Taťána
« Odpověď #8 kdy: 19 Ledna 2021, 09:31:37 »

Číkus: tak mne napadá — proč by se musela při podání odvolání platit pokuta? Vzhledem k tomu, že SO prohlašuje, že pozn. k platbě je brána jako platné podání (se vším všudy a se všemi důsledky), pak by možná bylo lepší poslat obnos ve výši 1 Kč s textem: „tímto podávám odvolání proti rozh. č.j.:xxx“ a očekávat, jak se s tím SO popasuje. Spatřoval bych v tom dvě výhody:
1) pokud SO nezareaguje, pak je to krásná nahrávka na smeč;
2) pokud to vezme jako odvolání, vyjde to výrazně levněji, než doporučený dopis.
Čikusbonus: fun faktor se jedině může zvýšet. nelze jinak… :-)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání 3: kurva Taťána
« Odpověď #9 kdy: 19 Ledna 2021, 09:51:54 »

ViktorN> Při uhrazení celé částky pokuty je větší šance, že si kurvy zlodějské onoho odvolání nevšimnou. V případě výhry budu muset peníze vrátit (předpokládám že i s úroky) a v případ prohry by stejně k uhrazení pokuty došlo.

Ale samozřejmě se nebráním dalším nápadům.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání 3: kurva Taťána
« Odpověď #10 kdy: 19 Ledna 2021, 10:13:17 »

Číkus: já se obávám, že je to příliš malý ouřad na to, aby si něčeho nevšimli. Koneckonců všimli si toho i při uhrazení výpalného, takže té poznámky si všimnou v každém případku…
Jinak s Taťánou už jsem měl taky možnost se potkat. Nazvat ji kurvou jest hrubou urážkou nejstaršího řemesla vůbec…
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání 3: kurva Taťána
« Odpověď #11 kdy: 19 Ledna 2021, 11:10:52 »

Ovšem při podání odvolání pomocí bankovního převodu zde hrozí, že se v průběhu řízení zjistí, že se v takovém případě nejedná o podání. Pak bude zřejmé, že rozhodnutí bylo vydáno protiprávně, nicméně proti němu nebylo podáno odvolání a je tak v právní moci. Pak by bylo nutné užít mimořádných opravných prostředků.

Také se nabízí jiný postup. Podat odvolání konzervativním způsobem (doporučený dopis) a vlastně se ani moc nesnažit a u SO2 to prohrát. Následovala by pak správní žaloba s dvěma možnými výsledky:

a) Výhra

Super, víc práce pro úřední ale i soudní parazity, větší náklady pro SO2, SO1 by musel vrátit pokutu i s úroky.

b) Prohra

Za 5000 Kč (2000 pokuta + 3000 SOP) bychom si tak koupil rozsudek KS Brno, že je možné učinit podání úřadu poznámkou pro příjemce u platby. Tím bychom umožnili posílat krátká podání (udání řidiče, odpor, odvolání...) pouhým bankovním převodem třeba v hodnotě jednoho halíře.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání 3: kurva Taťána
« Odpověď #12 kdy: 19 Ledna 2021, 12:16:47 »

Pokud by se při podání pomocí bank. převodu v průběhu řízení zjistilo, že se nejedná o podání, pak tedy ani urážka podaná prostřednictvím bank. převodu nemůže být brána jako hrubě urážlivé podání. Nebo už se v tom ztrácím?
IP zaznamenána

frantisek

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 435
    • Zobrazit profil
    • OSBID o.s.
Re:Hrubě urážlivé podání 3: kurva Taťána
« Odpověď #13 kdy: 19 Ledna 2021, 12:31:26 »

Pokud me pamet neklame, tuhle cestu proslapavalo duo Kocourek & OG a ta jejich pokutova pojistovna

Vypsali podobny pozdrav do zpravy pro prijemce, nechali si nakourit pokutu (a pak snad) se soudili s tim, ze neslo o podani. Ovsem  se zamerem, ze soud (nevim, uz nepamatuji), mel potvrdit, ze zprava urcena SO a podana prostrednictvim poznamky pro prijemce platby JE podanim.
Planovali, ze budou na prikazy reagovat odporem podanym jako zprava pro prijemce u platby par haleru a argumentovat chteli tim rozsudkem ...

Kam to dotlacili uz nevim, nechce se mi tou jejich zumpou probirat. Ale rozsudek myslim nekde mam, ten zkusim pohledat.
IP zaznamenána
www.osbid.cz - s autem svobodně a bezpečně
frantisek@osbid.cz
t: 602392900 - ale jen když je to fakt nutné ;)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání 3: kurva Taťána
« Odpověď #14 kdy: 19 Ledna 2021, 12:34:56 »

ViktorN> Ano. Ale rozhodnutí bylo vydáno a pokud proti němu nebylo podáno odvolání, nabývá rozhodnutí právní moci (i když je zjevně vydáno v rozporu se zákonem).

frantisek> Možná by to měl znova zkusit někdo schopnější než Kocourek. :-)
IP zaznamenána