30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Výzva k uhrazení určené částky - Brandýs  (Přečteno 10034 krát)

fiki

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky - Brandýs
« Odpověď #30 kdy: 18 Března 2021, 13:25:34 »

Tak na přiznání helmutky přišel v zápětí tento dopis... Nevím tedy, jestli to je reakce na přiznání, nebo to úřad rozeslal všem, vzhledem k tomu posranému viru. Mám to chápat tak, že tedy přes přiznání se mám připravit na novou pozvánku na ÚJ a teď nezbývá než čekat, co se z lesa ozve?
Díky všem za dosavadní podporu!
IP zaznamenána

fiki

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky - Brandýs
« Odpověď #31 kdy: 20 Dubna 2021, 20:44:30 »

Zdravím,

tak paní referentka zahajuje přestupkové řízení proti Helmutce a předvolává jí k ÚJ. Jestli chápu dobře celé poučení, tak na straně 2 se uvádí, že pokud se Helmutka nedostaví nebo neomluví z jednání, bude přestupek projednán v její nepřítomnosti. Předpokládám, že tohle chceme. Nebo mám na to nějak teď reagovat? Děkuji.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 025
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky - Brandýs
« Odpověď #32 kdy: 20 Dubna 2021, 23:56:45 »

Nechte se Helmutkou zmocnit (plná moc nemusí být ověřená), zajděte jako Helmutčin zmocněnec na ÚJ a jménem Helmutky se přiznejte.
IP zaznamenána

fiki

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky - Brandýs
« Odpověď #33 kdy: 21 Dubna 2021, 20:52:17 »

Předem děkuji za radu, jen se chci ujistit, že chápu správně celý postup níže, abych to nepotento... Takže připravil jsem plnou moc, kterou mě Helmutka zmocňuje za ní jednat na ÚJ (níže). Tuto plnou moc již Helmutka ani já nikam neposílá. Rovnou tam s ní přijdu v daný den na ÚJ a ukážu jí tam. Při ÚJ tedy jménem Helmutky zopakuji, že řídila moje vozidlo a spáchala zločin. Mám ještě případně připravenou nějakou omáčku, kdyby se vyptávali, proč jsem jí ho třeba půjčoval (že nám občas hlídá děti a vyzvedávala je u babičky),  a proč za ní jednám (Helmutka má horší češtinu, což by snad mělo být patrné z jejich dopisů a na úřad se jednat bojí), ale to doufám nebude potřeba.
Jestli je tato moje úvaha správná, tak poprosím jen o potvrzení.
Ozvu se po ÚJ, což bude cca za týden-

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 025
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky - Brandýs
« Odpověď #34 kdy: 21 Dubna 2021, 21:58:57 »

Souhlas, jen bych asi vynechal omáčku. Helmutka se naopak může bránit např. tím, že nebyl naplněn materiální aspekt, podat námitku podjatosti, rozporovat měření... Ale měla by trvat na tom, že vozidlo řídila.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky - Brandýs
« Odpověď #35 kdy: 22 Dubna 2021, 07:42:56 »

fiki> Uradu neni zhola nic po tom, proc Helmutce pujcujete auto a proc za ni jednate. Na pripadne otazky timto smerem proste neodpovidejte, popripade se zeptejte, proc ho to zajima. Cele UJ ma byt vecne a strucne - cim budete strucnejsi, tim lepe pro vas. Uvedomte si, ze nejednate s clovekem, ale s uradem, jste v podstate jeho jediny zdroj informaci a vsechno, co reknete bude pouzito proti Vam.
IP zaznamenána

fiki

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky - Brandýs
« Odpověď #36 kdy: 23 Dubna 2021, 02:40:45 »

Díky za doplňující postřehy, takže to bude maximálně stručné. Případnou obranu Helmutky bych tedy nechal až na další kolo, jestli nějaké bude. Teď se tedy jen znovu přizná. Maximálně mým prostřednictvím poukáže na materiální aspekt (večerní hodiny v době omezeného vycházení, tudíž nikde v okolí nikdo, kdo by mohl být ohrožen, okraj obce), tímto jejim myšlenkovým pochodem se nic nezkazí:-)
Myslíte, že když už tam budu, mám si rovnou zažádat o spis, jako za provozovatele, nebo to zatím mám nechat být? (napadlo mě, že když už tam pojedu, tak třeba bych ve spisu mohl najít nějakou další munici - třeba nějakou nepřesnost při měření jak bylo zmíněno výše a připravit se na to dopředu, pokud by to Helmutkou neskončilo).
« Poslední změna: 23 Dubna 2021, 02:43:21 od fiki »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 025
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky - Brandýs
« Odpověď #37 kdy: 23 Dubna 2021, 08:06:12 »

O spis má určitě zájem i Helmutka.
IP zaznamenána

fiki

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky - Brandýs
« Odpověď #38 kdy: 28 Dubna 2021, 15:33:03 »

Zdravím,

tak jsem odpaněn úřadem Brandýs. Jednání probíhalo celkem v klidu, vše jsem si pro jistotu nahrál. Tím, že jsem si vyžádal kompletní kopii spisu se jednání protáhlo skoro na 45 minut. Helmutka se znovu přiznala, že v danou chvíli řídila, ale poukázala na materiální aspekt, viz záznam z dnešního ÚJ. Pro úplnost přikládám kompletní spis, resp. tak tomu říkala paní referentka. Jinak to byl stoh různých přeházených papírů, který jsem naskenoval tak, jak jsem ho dostal do ruky. Co jsem nastudoval tady na fóru, tak minimálně spis je podle mě v bordelu, ale je otázka jestli to má Helmutce vadit, asi v tuto chvíli nemusí, když se k přestupku hlásí.
Jako zástupce Helmutky jsem dostal ještě lhůtu 10 dní na případné další vyjádření se ke spisu za Helmutku (to prý již mohu učinit svojí DS dle referentky, když mě Helmutka zplnomocnila na ÚJ) po té, co si spis prostuduji doma.

Jsem lehce v šoku z "kvality" fotografií úsekovky. Je tam vidět SPZ, dvě světla a pak všude jen černočerná tma, to jako má být nějaký důkaz? To jsem si ani nemusel dávat práci přemýšlet nad pohlavím řidiče.

V dalším postu ještě doplním o 3 PDF, kde je ověření radaru, oznámení o přestupku od MP a informace z vývěsky MěÚ, ať tu je nahrané opravdu všechno, tak jak jsem spis dostal. Chci se zeptat, co navrhujete dál?

« Poslední změna: 28 Dubna 2021, 15:35:48 od fiki »
IP zaznamenána

fiki

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky - Brandýs
« Odpověď #39 kdy: 28 Dubna 2021, 15:36:57 »

Ještě slíbená pdf.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky - Brandýs
« Odpověď #40 kdy: 28 Dubna 2021, 18:07:28 »

Pro příště — zmínkou o nenaplnění materiálního aspektu jste jim nahrál, takže ve zdůvodnění materiální aspekt už nějak okecají. Pro příště — materiální aspekt (byť ten dnes už hraje v podstatě docela málo významnou roli) si ponechte až do odvolání. Pamatujte si — cokoliv úřadu sdělíte, bude vždy použito proti Vám!
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 025
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky - Brandýs
« Odpověď #41 kdy: 28 Dubna 2021, 18:17:08 »

ViktorN> Naopak, argumentace nenaplněním materiálního aspektu byl výborný tah. Cílem je, aby SO vydal rozhodnutí o vině, tak je potřeba vhodné předstírat nějakou chatrnou obranu.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky - Brandýs
« Odpověď #42 kdy: 28 Dubna 2021, 19:36:21 »

Číkus> hm, to je taky pravda…
IP zaznamenána

fiki

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky - Brandýs
« Odpověď #43 kdy: 28 Dubna 2021, 22:49:49 »

Otázka spíš je, jestli mám ještě v deseti denní lhůtě něco doplňovat, nebo mám suše na konci lhůty napsat, že po prostudování spisu již nic dalšího k doplnění teď netetřeba. Já si taktéž myslím, že tah dle náznaků pana Číkuse byl dobrý a nic dalšího bych již v tuto chvíli nedoplňoval.
« Poslední změna: 28 Dubna 2021, 22:51:57 od fiki »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 025
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky - Brandýs
« Odpověď #44 kdy: 28 Dubna 2021, 23:08:34 »

Možností je dost, Helmutka může zpochybnit kalibraci rychloměru, povolení v tom místě měřit, podat námitku podjatosti...
IP zaznamenána