30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 5

Autor Téma: [WIN] Výzva k uhrazení určené částky - Brandýs  (Přečteno 10002 krát)

fiki

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
[WIN] Výzva k uhrazení určené částky - Brandýs
« kdy: 18 Prosince 2020, 00:22:53 »

Ahoj všem,

po delší době jsem měl zase čest dostat pozdrav za 12 km/h v obci. Naposledy (Praha) to vyřešila ignorace. Teď mě trochu překvapila rychlost doručení výzvy(ani ne týden mezi přestupkem a Výzvou). Věc se měla tak, že přestupek jsem tedy tentokrát opravdu nespáchal já, protože uvedené místo je provařené a jezdím tam Xkrát týdně, ale osoba, na které mi dejme tomu záleží. Nejde mi o pojebané pětikilo, ale o princip, co je v tomto státě všechno možné. Uvažuji směrem Helmut. Jediné co mě trochu odrazuje je, že tu někdo psal, že v Říčanech už do toho tahají exekutora... Na druhou stranu, pokud má Helmut schránku v bytovém domě, kde je X partají, jak exekutor toto bude řešit? Helmut tam přece nebydlel a nebydlí, přechodně si tam jen vyzvedává poštu. Už tady někomu v Brandýse také udělal Helmut přestupek a chtěl ho, jak se na správného Helmuta sluší, zaplatit?
Říkám si, že bych zkusil získat nějaké zkušenosti, když zase nejde o tolik.



Otázka 1) Má Helmut v Brandýse šanci, nebo mám místo lahve whisky dát 500 na platy pracovníků odboru dopravy a ušetřit si problémy?
Otázka 2) V tabulce přestupků jsem si nalezl, že nejhorší možná varianta ve správním řízení je 2500 Kč. Pokud by vše dopadlo nejhůře jak mohlo a spadl na mě sprdel, kolik to může nakonec být maximálně ve sprdeli? V dopise se jen uvádí, že to nebude více než 10 000 Kč (to by se mi zase už platit nechtělo).
Otázka 3) Ve sprdeli jsou body přičteny provozovateli, nebo jde stále "jen" o prachy?
Otázka 4) Pokud udám Helmuta, mám čekat co nejdéle k vypršení 15 denní lhůty, nebo hned?

Všem reagujícím předem děkuji!
« Poslední změna: 26 Ledna 2021, 03:03:58 od fiki »
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky - Brandýs
« Odpověď #1 kdy: 18 Prosince 2020, 01:31:58 »

V Brandyse momentalne resim parkovani. Helmut byl akceptovan (dokonce s bonusem, o kterem zde psat nebudu). Takze odpovedi jsou:
1)Ano
2)Nevim, ale urcite se to tu resi. Hledani funguje.
3)Jen o prachy
4)Helmuta staci udat do 60 dni ode dne, kdy se urad o udajnem prestupku dozvedel. Urad totiz muze preklopit na Sprdel nejdrive po 60 dnech usilovneho patrani po totoznosti skutecneho ridice. Je dobre to pocitat pro jistotu ode dne, kdy k prestupku melo dojit a nechat si malou rezervu. Ve vasem pripade by 50 dni od toho zacerneneho datumu, kdy unterfizlove "... zjistili protipravni jednani ..." melo byt v pohode. Pokud by tech 15 dni, ktere Vam poskytli na zaplaceni nebo udani, vyprselo pozdeji nez zminovanych 60 dni od spachani prestupku, samozrejme udani ridice staci poslat az ten 15. den.
« Poslední změna: 18 Prosince 2020, 01:35:41 od medved »
IP zaznamenána

fiki

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky - Brandýs
« Odpověď #2 kdy: 18 Prosince 2020, 02:14:59 »

Děkuji, mne jen trochu mate následující věta : "Jestliže neuhradíte určenou částku ve stanovené lhůtě, můžete správnímu orgánu v téže lhůtě sdělit údaje o totožnosti řidiče vozidla v době spáchání přestupku". Já to chápu tak, že to ale myslí v té lhůtě 15 dní, nebo tu větu chápu špatně a lhůta na to je vámi uvedených 60 dní? A ještě jedna technická. Samozřejmě jsem foto z automatického zařízení neviděl, ale pokud by byla na fotce bytost ženského pohlaví, asi je lepší nabonzovat Helmutku???
« Poslední změna: 18 Prosince 2020, 03:45:11 od fiki »
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky - Brandýs
« Odpověď #3 kdy: 18 Prosince 2020, 08:24:01 »

I to se zde resi na mnoho mistech.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky - Brandýs
« Odpověď #4 kdy: 18 Prosince 2020, 15:01:10 »

Děkuji, mne jen trochu mate následující věta : "Jestliže neuhradíte určenou částku ve stanovené lhůtě, můžete správnímu orgánu v téže lhůtě sdělit údaje o totožnosti řidiče vozidla v době spáchání přestupku". Já to chápu tak, že to ale myslí v té lhůtě 15 dní, nebo tu větu chápu špatně a lhůta na to je vámi uvedených 60 dní? A ještě jedna technická. Samozřejmě jsem foto z automatického zařízení neviděl, ale pokud by byla na fotce bytost ženského pohlaví, asi je lepší nabonzovat Helmutku???

Helmutka zde byla řešena, konkrétně myslím případ, kdy se úřad snažil tvrdit, že na fotce je osoba jiného pohlaví, než Helmut. Skončilo to WINem, ale už nevím, co mu předcházelo. Pokud víte, že na fotce je žena, tak klidně Helmutku, je to jedno.

Ad lhůta 15 dní: Úřad má 60 dní na zjištění řidiče od doby, co se o přestupku dozvěděl. Pak může zahájit sprdel, což pro vás není ideální. Úřady se liší na ty, které jedou turbo model (i když to se prý již moc nevidí, já nevím..), což znamená, že po uplynutí 60 dní rovnou zahájí řízení o sprdeli sprdelním příkazem. Ty, které turbo model nejednou, by pak měly vyzvat provozovatele k podání vysvětlení. (snad to říkám dobře, věřím, že ano) To je samozřejmě výhodnější, protože získáváte zase dalších cca 20 dní k dobru a k prekluzi.

To, kdy se úřad o přestupku dozvěděl lze zjistit nahlédnutím do spisu a nebo i "106kou". Problém u 106ky je, že vám na ní mohou odpovědět až 15. den, případně mohou obstruovat a to už bude moc pozdě. Všude vás pak odkážou na to, že jste si měl nahlédnout do spisu ve smyslu § 38 SprŘ.

Může nastat i situace, kdy se vám do ruky dostane výzva 55. den po tom, co se úřad o přestupku dozvěděl. Pak pro vás samozřejmě platí ta (výhodnější) + 15 denní varianta od převzetí.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky - Brandýs
« Odpověď #5 kdy: 18 Prosince 2020, 22:11:15 »

Helmuta staci udat do 60 dni ode dne, kdy se urad o udajnem prestupku dozvedel.

Ale musíte dát pozor že to je lhůta pro úřad a ne pro provozovatele a tak tam neplatí že stačí 60. den dát na poštu.
Potřebujete aby SO měl v ruce udání řidiče určitě před uplynutím 60 dnů.. a tak je dobře si nechat rezervu a neposílat to úplně na konci lhůty.
IP zaznamenána

fiki

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky - Brandýs
« Odpověď #6 kdy: 18 Prosince 2020, 23:28:01 »

Děkuji hlavně posledním dvěma pánům za ujasnění mojich neznámých. Ačkoliv jsem zde na fóru strávil večer, pochybnosti přetrvávaly. Takže budu hlídat 60 dnů, pak odpovím, předpokládám, že když odpovím datovou schránkou, je to doručené max do druhého dne, pokud je to den pracovní.
« Poslední změna: 18 Prosince 2020, 23:31:04 od fiki »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky - Brandýs
« Odpověď #7 kdy: 18 Prosince 2020, 23:41:06 »

Ano. Ale do 60 dnů to úředník musí mít prokazatelně naservírované na stole. Proto se tu právě radí radši udat řidiče cca kolem 55-57 dne. Jakmile to promeškáte, můžete tím zavřít (v závislosti, jestli jede turbo) jedny dost nadějné dveře k výhře. Ty cca 4 dny o které případně přijdete vám zas tolik chybět nebudou.
« Poslední změna: 18 Prosince 2020, 23:42:58 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

fiki

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky - Brandýs
« Odpověď #8 kdy: 19 Prosince 2020, 10:26:49 »

Děkuji! Zatím předjímám, ale ještě jsem se chtěl zeptat, až se bude Helmut přiznávat, je lepší, když to bude v jeho rodném jazyce, nebo si to má nechat přeložit do Čj?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky - Brandýs
« Odpověď #9 kdy: 19 Prosince 2020, 10:28:55 »

Rozhodně v ČJ, nejlépe v google překladači :)
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky - Brandýs
« Odpověď #10 kdy: 19 Prosince 2020, 17:58:24 »

No jen tak na okraj.. ono používání Google Překladače nemusí úplně vytvořit dojem cizince, protože musím uznat, že po těch letech funguje kurva dobře :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky - Brandýs
« Odpověď #11 kdy: 19 Prosince 2020, 22:31:35 »

... předpokládám, že když odpovím datovou schránkou,.
jak doručili výzvu Vám ?
poštou nebo DS ?
IP zaznamenána

fiki

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky - Brandýs
« Odpověď #12 kdy: 21 Prosince 2020, 03:19:52 »

Ano, přišlo mi to od nich do DS.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky - Brandýs
« Odpověď #13 kdy: 21 Prosince 2020, 22:52:49 »

pak můžete odpovědět DS  ;)
IP zaznamenána

fiki

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky - Brandýs
« Odpověď #14 kdy: 25 Února 2021, 02:14:10 »

Poprosím dočasně o přesun do neveřejné sekce pro konzultaci. Děkuju.

přesunuto
« Poslední změna: 25 Února 2021, 07:25:58 od pk202 »
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 5