30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5]

Autor Téma: [WIN] Výzva k uhrazení určené částky - Brandýs  (Přečteno 9776 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Výzva k uhrazení určené částky - Brandýs
« Odpověď #60 kdy: 22 Ledna 2022, 19:59:41 »

Co tam je za poučení o nákladech? Pokud mi něco ve vláknu neuniklo, úřad poslal klasický odpustek, byla udána Helmutka, předběžně (formou podání vysvětlení) se přiznala, s ní bylo zahájeno řízení, kde mj. proběhlo i ÚJ, a pokud jsem pochopil váš poslední post, teď to řízení bylo zastaveno (je vcelku fuk z jakého přesně důvodu). Tam se standardně o žádných nákladech nerozhoduje - nebo tam snad kromě zastavení řízení je i nějaký výrok o tom, že někdo má nějaké náklady platit či že mu snad budou nahrazeny. Nebo snad provozovatel figuroval v řízení s řidičkou jako poškozený? Nebo je to jen klasický úřední bordel a poučení je copy/paste z nějakého jiného rozhodnutí, které nákladový výrok obsahovalo?

Lehký fun factor by mohlo být odvolat se s odkazem na poučení a chtít nějaké náklady, ale reálně by to k ničemu nebylo - z vadného poučení bohužel ve finále nikomu neplynou žádná reálná práva, tedy kromě korespondence s KÚ by se nic zábavného nekonalo. A do předhozeného a akceptovaného Helmuta bych spíš nešťoural.

Teoreticky by se mohla konat jiná zábava, třeba se Brandýs rozhoupe a ještě teď zkusí sprdel na provozovatele (s argumentem, že podle aktuální právní úpravy platné od 1.1.2022 promlčeno není, protože se nepočítá doba vedení řízení s řidičem). Ale tomu bohužel není jak jít naproti, jen doufat :)
IP zaznamenána

fiki

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Výzva k uhrazení určené částky - Brandýs
« Odpověď #61 kdy: 24 Ledna 2022, 09:48:15 »

Dávám do přílohy výňatek z usnesení... Je mi divné, že po promlčení ještě vůbec něco napsali a uvažoval jsem podobně, jak píšete, jestli si nepřipravují cestu na SPRDEL, na který by ale nyní již neměli mít nárok.
Také asi raději budu volit cestu, že do akceptovaného Helmuta se nešťourá.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5]