30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Ostrov úsekovka  (Přečteno 8690 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
[WIN] Ostrov úsekovka
« kdy: 16 Prosince 2020, 22:48:35 »

Pomáhám kolegovi .qoyi ohledně údajného překročení rychlosti ve Stráži nad Ohří (spadá pod Ostrov), které mělo být zjištěno úsekovkou. Stručná rekapitulace, na žádost doplním i další/ostatní dokumenty:

10.05.2020 - Překročení rychlosti o 5 km/h v obci
08.06.2020 - Sprdelní výzva
03.09.2020 - Udání Číkuse
21.09.2020 - Předvolání k podání vysvětlení
29.09.2020 - Podání vysvětlení, ve kterém jsem se přiznal
19.10.2020 - Oznámení o zahájení řízení o přestupku (s Číkusem), předvolání k ÚJ
26.10.2020 - ÚJ, kde mne na základě plné moci .qoyi zastoupil, vyžádal spis a lhůtu na vyjádření
05.11.2020 - Posláno vyjádření, ve kterém jsem parazitům vysvětlil, proč ústní jednání nebylo ústním jednáním a požádal o nařízení opravdového ústního jednání
14.12.2020 - Předvolání k ÚJ
« Poslední změna: 18 Prosince 2020, 17:05:57 od Číkus »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Ostrov úsekovka
« Odpověď #1 kdy: 16 Prosince 2020, 22:51:22 »

K Předvolání k ÚJ:

Je v pořádku, že mi v předvolání neráčili sdělit, jakéhože přestupku se má ÚJ týkat?

Ale hlavně:

Může úřední parazit nařídit ústní jednání na "11.01.2021 nebo 14.01.2021 nebo 20.01.2021"? Uvažuji nad variantou, že jim napíši, ať si laskavě rozmyslí, kdy že to ÚJ bude a následně mne o tom s dostatečným předstihem informují.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Ostrov úsekovka
« Odpověď #2 kdy: 17 Prosince 2020, 13:11:31 »

Ani s jednim jsem se jeste nesetkal. Za me pocitove to prvni v poradku rozhodne neni, mozna by sprosty podezrely mel tema vytusit ze spisove znacky nebo neceho dalsiho anonymizovaneho.

Ty tri terminy jsou zajimave, organ ma pred nebo carku, takze i gramaticky spravne dava na vyber, pak to jeste potvrzuje v upozorneni. Ostrov s usekovkou zacal nedavno, takze tech pripadu na ustni jednani nema tolik. Podle me to souvisi s tim, ze pak nemate tak jednoduche sehnat omluvenku pokryvajici vsechny terminy a organ snizuje riziko, ze bude muset neco delat navic a utracet za postu pri narizeni dalsiho terminu. Nebo se spolehnout na posledni termin a pak poslat omluvenku jen na ten?

U Straze nad Ohri me velmi zajima kvalita porizenych fotek. Jelo se smerem do Varu nebo z Varu? Jake bylo svetlo? Je na fotkach poznat ridic? Nejde mi o tento konkretni pripad, shanim pro jeden experiment automaticky radar, kde je velka sance, ze ridic bude na fotce uplne jasny. Nejlepe pobliz trasy Cheb-Chomutov. Nejlepe s organem, ktery neveri na Helmuty, ani kdyz se korespondencne priznaji. Diky za jakekoli info nebo tip.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Ostrov úsekovka
« Odpověď #3 kdy: 17 Prosince 2020, 16:26:37 »

K Předvolání k ÚJ:

Je v pořádku, že mi v předvolání neráčili sdělit, jakéhože přestupku se má ÚJ týkat?

Ale hlavně:

Může úřední parazit nařídit ústní jednání na "11.01.2021 nebo 14.01.2021 nebo 20.01.2021"? Uvažuji nad variantou, že jim napíši, ať si laskavě rozmyslí, kdy že to ÚJ bude a následně mne o tom s dostatečným předstihem informují.

To je nějaké komunální právo :x
Není to v pořádku. Paní magistra dokonce náležitosti předvolání zmiňuje v posledním odstavci toho paskvilu.
Není ani v pořádku nařídit jednání na více termínů.
Osobně bych to ignoroval a využil to do odvolání. Nechce se mi věřit, že by to kraj potvrdil :-\
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Ostrov úsekovka
« Odpověď #4 kdy: 18 Prosince 2020, 01:09:10 »

Problém ale je, že nechci aby se mnou správní řízení zastavili pro nedostatek důkazů. Tedy alespoň ne do doby promlčení přestupku provozovatele.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Ostrov úsekovka
« Odpověď #5 kdy: 18 Prosince 2020, 08:30:08 »

.qoyi dekuji za info o vystupu z radaru.

Cikusi, vzhledem k tem terminum na pocatku mi neni jasne, proc z toho organ neudelal davno sprdel. Je to jejich nezkusenosti, pripadne pomalosti odlozeni, nebo za tim vezi neco jineho?

A pak samozrejme, pokud je mozno odkryt karty, tak zaujme "proč ústní jednání nebylo ústním jednáním". Na cem se to podarilo zopakovat? Nepouceni? Nebo si pletli majitele/ridice/zastupce? Predem diky
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Ostrov úsekovka
« Odpověď #6 kdy: 18 Prosince 2020, 10:01:01 »

Nařízení ÚJ na více termínů (s tím, že je předvolanému dáno na výběr) je neobvyklé, zda to je zákonné těžko říct. Na první pohled se zdá, že by to nemuselo vadit, protože formálně jsou náležitosti § 59 SprŘ splněny (SO je povinen uvést, kdy se úkon koná, což výkladově i uvedení alternativ splní) a věcně to je k předvolanému vstřícné, dává mu to více možností, než kdyby SO klasicky stanovil jeden konkrétní termín.

Problém je v tom, že předvolaný není jedinou osobou, které z předvolání vznikají nějaké povinnosti. Strpět to, že předvolaný musí k úřadu, mají v zásadě úplně všichni, kterých se nějak týká to, co by jinak předvolaný dělal nebýt předvolání. Např. zaměstnavatel, v rámci závislé práce vytváří účast u jednání před SO překážku práce na straně zaměstnance (podle § 202 ZP jde o tzv. „občanskou povinnost“). Bude-li zaměstnavatel postupovat striktně dle ZP, tak dle § 200 pracovní volno neposkytne, spadá-li alespoň jeden z termínů mimo pracovní dobu (zaměstnanci od zaměstnavatele přísluší pracovní volno v nezbytně nutném rozsahu k výkonu veřejných funkcí, občanských povinností a jiných úkonů v obecném zájmu, pokud tuto činnost nelze provést mimo pracovní dobu).

Pokud se tedy aspoň jeden termín trefil do doby, kdy má předvolaný skutečně volno, nenastává nezákonný stav, jen už to k předvolanému není tak vstřícné, jak to původně vypadalo. Pokud ale předvolaný má více zaměstnavatelů a termíny se trefí do pracovní doby u těchto různých zaměstnavatelů, nastává chyba v Matrixu. Předvolaný totiž má povinnost se k SO dostavit, ale nikdo z jeho zaměstnavatelů nemá povinnost mu na to poskytnout volno, protože úkon lze provést mimo pracovní dobu (u každého z dotčených zaměstnavatelů).

Analogicky to bude fungovat i v jiných než pracovněprávních vztazích. Mám např. nasmlouvané zakázky s konkrétními termíny plnění a místo toho musím k úřadu. Jeden termín si vyberu, a dotčenému zákazníkovi budu tvrdit, že smluvní pokutu mu nezaplatím, protože § 2913(2) OZ, a on mě stejně jako zaměstnavatel v předchozí situaci odpálkuje, že tohle předvolání mi splnit smlouvu nebránilo a co jsem měl domluvené v těch jiných termínech zákazníka nezajímá.

Chcete-li se tedy se SO kočkovat a nutit ho k určení jediného termínu, doporučuji zkusit to po výše naznačené linii.

Pokud jde o vymezení věci, odkaz na řízení podle sp. zn. asi formální náležitosti s odřenýma ušima splní (i když to rozhodně není dobrá praxe), samozřejmě jen za předpokladu, že předvolanému bylo dříve doručeno nějaké lejstro, se kterým si to podle sp. zn. lze spárovat a kde je předmět řízení popsán (u obviněného to bude příkaz či oznámení o zahájení řízení).
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Ostrov úsekovka
« Odpověď #7 kdy: 18 Prosince 2020, 17:06:32 »

ladin> Vyjádření doplněno do úvodního příspěvku.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Ostrov úsekovka
« Odpověď #8 kdy: 18 Prosince 2020, 21:54:17 »

Může úřední parazit nařídit ústní jednání na "11.01.2021 nebo 14.01.2021 nebo 20.01.2021"?

A když si obviněný vybere že se dostaví 20.01. a pak 15.01. zjistí že se bude muset omluvit??
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Ostrov úsekovka
« Odpověď #9 kdy: 19 Prosince 2020, 08:32:20 »

A když si obviněný vybere že se dostaví 20.01. a pak 15.01. zjistí že se bude muset omluvit??

No myslím, že 15.1 nebude existovat žádný omluvitelný důvod, krom nařízené karantény. Nicméně vždy si může 20.1 cestou na UJ vyvrknout kotník.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Ostrov úsekovka
« Odpověď #10 kdy: 19 Prosince 2020, 10:23:55 »

Problém ale je, že nechci aby se mnou správní řízení zastavili pro nedostatek důkazů. Tedy alespoň ne do doby promlčení přestupku provozovatele.

Pak by tedy bylo možné využít výhody DS a zmatečnosti předvolání, např. 9.1. se omluvit z nařízeného új na 11.1., protože mi více vyhovuje až 14.1.
12.1. se omluvit z új 14.1., protože termín 20.1. je ještě výhodnější
a 18.1. se omluvit např. z důvodu setkání s pozitivní osobou na covid a nutné 10 denní karantény a do toho vsunout, že SO nedostál svým základním zákonným povinnostem, když neuvedl v jaké věci jsem vlastně předvolán a zejména z ekonomických důvodů se na bezdůvodné předvolání nemohu dostavit.   
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Ostrov úsekovka
« Odpověď #11 kdy: 19 Prosince 2020, 16:40:48 »

Účast na ÚJ je právem a nikoli povinností. Může vůbec úřední parazit k ÚJ předvolávat dle § 59 SprŘ?  Dle tohoto § lze předvolat pouze osobu, jejíž přítomnost je nutná - a to u ÚJ skutečně není.

Navíc předvolaná osoba je povinna se dostavit. Což u ÚJ skutečně povinností není.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Ostrov úsekovka
« Odpověď #12 kdy: 11 Ledna 2021, 21:44:17 »

Zítra k odeslání na SO2:

Žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti ve věci sp. zn. MěÚO/36847/2020

Dne 19.10.2020 mi bylo doručeno oznámení o zahájení řízení o přestupku sp. zn. MěÚO/36847/2020, které vydal dne 05.10.2020 Městský úřad Ostrov, čímž bylo zahájeno správní řízení týkající se údajného přestupků, ke kterému mělo dojít 10.05.2020. Od zahájení správního řízení již uběhlo více než 60 dní a správní orgán (Městský úřad Ostrov) v rozporu s § 71 správního řádu doposud nevydal rozhodnutí.

Tímto v souladu s § 80 správního řádu podávám žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti. Žádám, aby Krajský úřad Karlovarského kraje jako nadřazený správní orgán přikázal Městskému úřadu Ostrov, aby bezodkladně vydal rozhodnutí v této věci.

Předem děkuji za kladné vyřízení.

Jsem s pozdravem a těším se na další spolupráci

Číkus


edit: Předpokládám, že jim SO2 ukradne spis a nebudou tak moci chvíli škodit.
« Poslední změna: 12 Ledna 2021, 00:36:16 od Číkus »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Ostrov úsekovka
« Odpověď #13 kdy: 12 Ledna 2021, 00:34:20 »

Nástřel pro podání k odeslání v pátek 15.01.2021:

Tímto reaguji na vaše předvolání k ústnímu jednání sp. zn. MěÚO/36847/2020, dále také jen „předvolání“.

Termín ústního jednání

V předvolání uvádíte 3 různé termíny ústního jednání. Jelikož je vaší povinností se v souladu s § 6 odst. 2 správního řádu postupovat tak, aby nikomu nevznikaly zbytečné náklady, je zřejmé, že nemůžete jen tak nařídit tři různá ústní jednání v jedné věci. Přeci se kvůli takové prkotině k vám nebudu trmácet třikrát. Pokud máte v plánu pouze jedno ústní jednání, laskavě si rozmyslete, v jakém termínu se bude konat a s dostatečným předstihem mne o tomto termínu informujte.

Nutnost ústního jednání

Dle § 49 odst. 1 správního řádu správní orgán nařizuje ústní jednání pouze v případech, kdy to stanoví zákon (není splněno) a nebo tehdy, je-li to ke splnění účelu řízení a uplatnění práv účastníků řízení nezbytné. Ani druhá podmínka není splněna, že jsem byl v inkriminovanou dobu řidičem již víte, ale pro jistotu uvádím znova: Jsem osobou, která jako řidič motorového vozidla RZ 4K20864 jela dne 10.5.2020 v 07:52 hod v obci Stráž nad Ohří, silnice I/13 v úseku délky 1023,67m mezi domy čp. 65 a čp.63, ve směru na Chomutov a překročila nejvyšší dovolenou rychlost jízdy o směšných 5 km/h.

Zároveň chci ale uvést, že takovéto zanedbatelné překročení rychlosti na téměř neobydleném místě (které navíc působí spíše jako opuštěná ilegální romská osada než jako opravdová obec obývaná lidmi) nemůže být přestupkem, neboť zde zcela absentuje materiální aspekt, viz rozsudek NSS 5 As 104/2008 – 45.

Proto žádám dobrotivý správní orgán, aby věc v souladu s § 76 odst. 1 písm a) zákona č. 250/2016 Sb. odložil a nadále mne kvůli takové prkotině neobtěžoval.

Protiprávní předvolání

V předvolání mne dle § 59 správního řádu předvoláváte k ústnímu jednání. To vám ale zákon neumožňuje, dle § 59 správního řádu lze předvolat pouze osobu, jejíž osobní účast při úkonu je nutná. Jak jistě víte, účast na ústním jednání je mým právem a nikoli povinností. Až si rozmyslíte nový termín pro ústní jednání, laskavě mne včas informujte, ale neopovažujte se mne znova předvolávat.

Ústní jednání není možné provést

Jelikož jste doposud nevyřešili námitku podjatosti proti Mgr. Kateřině Zachovské a všem jejím nadřízeným vč. Starosty městečka Ostrov, kterou jsem zaslal v podání dne 05.11.2020, můžete dle § 14 odst. 4 správního řádu konat jen takové úkony, které nesnesou odkladu. Ústní jednání nepochybně odkladu snese. Teprve až vyřešíte námitku podjatosti (a pozor na správné určení představeného!), začněte vymýšlet nový termín ústního jednání.

Předem děkuji za kladné vyřízení.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Číkus


Protože ale podání obsahuje přiznání a nejedná se o podání vysvětlení, zapomenu se podepsat.

Pokud na základě tohoto rozhodnou o mé vině, budu tvrdit, že jsem podání neposlal já a navíc se nejedná o platné podání dle § 37(2) SprŘ. Vždyť tam ani není můj podpis.
Pokud na základě tohoto rozhodnou o mé nevině, budu se hádat, že jsem se přeci (znova) přiznal a pokud se jim to nezdálo, měli mne dle § 37(3) SprŘ vyzvat k doplnění podpisu.
Pokud mne vyzvou k doplnění podpisu,
a) zašlu jen "Na základě výzvy XYZ doplňuji podpis. <podpis>", což asi nestačí k legalizaci onoho podání a budou se muset snažit dál.
b) zašlu podepsané identické podání, ale vynechám část s přiznáním.

Cílem je udržet správní řízení se mnou v běhu, než uběhne rok od spáchání přestupku.

Za případné komentáře předem děkuji.
« Poslední změna: 12 Ledna 2021, 09:28:46 od Číkus »
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Ostrov úsekovka
« Odpověď #14 kdy: 12 Ledna 2021, 07:47:15 »

ústího -> ústního.

Vyhodil bych slova "obývaná lidmi".

Pokud je cílem udržet řízení v běhu, je otázka, jestli tam ten materiální aspekt vůbec zmiňovat - co když Vám vyhoví a přestupek řidiče odloží a vrhnou se na provozovatele?
IP zaznamenána