30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6

Autor Téma: e-shop dálniční známky  (Přečteno 17675 krát)

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 922
    • Zobrazit profil
Re:e-shop dálniční známky
« Odpověď #60 kdy: 31 Ledna 2021, 14:05:04 »

Slovensko je opravdu napřed v tom, že normálně lidsky toleruje opomenutí nákupu známky s tím, že si ji ten den dodatečně koupím. Myslím, že je to i v rámci bezpečnosti, kdy si řidič vjezdem na dálnici toto uvědomí a začne zmatkovat a snažit se nějak sjet nebo v horším případě otočit někde v místě přerušení svodidel. Na Slovensku si v naprostým klidu dojede k nejbližímu odpočívadlu a tam si ji koupí a nebo ti co jsou pro vyšší fun factor si to nechají až na doma a budou doufat, že je nechytí kontrola NDS.

U el. DZ mi není jasné, jak se bude řešit zdražení ( které se předpokládá od roku 2022).
Když si koupím roční 31.12.2021 tak kupuji na rok za danou cenu. Nemůžou tedy ani dát jinou cenu a ani zkrátit platnost.
Otázka je, jestli jde koupit známka tzv přes sebe..Když mám koupenu např. v únoru na rok, tak jestli ji můžu v prosinci přebít novou roční
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:e-shop dálniční známky
« Odpověď #61 kdy: 31 Ledna 2021, 14:28:22 »

sennheiser: taky doufám, že to případně půjde i bez překrytí, prostě koupit třeba koncem roku na další rok za stávající cenu. myslím, že do voleb zdražení nebude, pak je otázka, budou plácat vládu

není to o tom, že bych prahnul po 1500,-, ale cokoliv státu vnímám jako házení perel sviním, protože za to, co kasírujou, nic moc nevrací

IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:e-shop dálniční známky
« Odpověď #62 kdy: 31 Ledna 2021, 17:44:48 »

Hlavne je vtipny jak nepomer ceny 10denni a rocni znamky vysvetlovali naklady na material kuponu a distribuci a kdyz prisly ty elektronicke dalnicni znamky, tak ty nizsi kupony nezlevnili..
Rakousko rocni 2.400, 10denni 250,
Slovensko rocni 1.300, 10denni 260,
Absurdistan rocni 1.500, 10denni 310.
Se divim, ze na to dosud nikdo nepoukazoval.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:e-shop dálniční známky
« Odpověď #63 kdy: 31 Ledna 2021, 17:47:35 »

Hlavne je vtipny jak nepomer ceny 10denni a rocni znamky vysvetlovali naklady na material kuponu a distribuci a kdyz prisly ty elektronicke dalnicni znamky, tak ty nizsi kupony nezlevnili..
Rakousko rocni 2.400, 10denni 250,
Slovensko rocni 1.300, 10denni 260,
Absurdistan rocni 1.500, 10denni 310.
Se divim, ze na to dosud nikdo nepoukazoval.
Nemecko, nadherny dalnice bez limitu a s ridicema co predvidaji ... bez poplatku.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:e-shop dálniční známky
« Odpověď #64 kdy: 31 Ledna 2021, 18:20:18 »

Doženeme Rakousko... brzo bude desetidenní za 310 a roční za 2400  ;D
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:e-shop dálniční známky
« Odpověď #65 kdy: 02 Února 2021, 23:49:56 »

Však už máme skoro opravenou D1  ;)
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:e-shop dálniční známky
« Odpověď #66 kdy: 03 Února 2021, 07:35:17 »

Protože dálniční známka je daň a jakýkoliv zásah do částky se tak musí vyřešit zákonem. Takže pokud budeme chtít tu nejlevnější zlevnit, tak psát stranám a senátorům.
Ale změnu ceny (i navýšení) nemůžeme čekat ani v roce 2022, protože nestihnou změnit zákon.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:e-shop dálniční známky
« Odpověď #67 kdy: 03 Února 2021, 07:48:27 »

Hlavně se nabízí otázka, proč v dobe elektronické nedat 1 denní dálniční známku třeba za 50,-
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:e-shop dálniční známky
« Odpověď #68 kdy: 03 Února 2021, 09:10:24 »

Odpověď je jasná - 1500:50=30 což je cca 2-3 dny měsíčně - já bych zcela jistě při denním placení ušetřil. A takových bude mnohem více.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:e-shop dálniční známky
« Odpověď #69 kdy: 03 Února 2021, 09:46:57 »

Ano, já taky potřebuju dálnici tak 10x do roka. Takže by mě to stálo 500.
No výsledek je takový, že dálniční známku nemám a jezdím po okreskách :)
Takže kdo je vítěz? Já zvyšuji provoz ve vesnicích, stojí mě to více času a stát nevybere ani korunu.
Mě to příde sedláckým myšlením zvrácené. Stát by měl usilovat o to, aby vybral co nejvíce a co nejvíce provozu stáhl na dálnice.
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:e-shop dálniční známky
« Odpověď #70 kdy: 03 Února 2021, 12:15:41 »

V tomhle scénáři je vítěz ten kdo po dálnici jezdí a díky takto nastaveným časenkám je část svátečních dalničářů odkloněná na okresky - tzn. menší provoz.

Denní poplatek nás pravděpodobně nečeká, potom už pro stát výhodněji vyjde mýto a u toho se ceny neúměrně dofouknout na násobky dnešních známek pro všechny co využívají dálniční síť trochu častěji (nemluvě o těch co jezdí denně).

Osobně mi je např. Švýcarský model mnohem bližší a levnější kupon nabízený jen na roční bázi se nakrmí jak tranzitem, tak na druhou stranu nebolí jeho uživatele.

Faktem zůstává, že ve střednědobém horizontu se i s dnešním ježděním skoro zadarmo budeme muset pravděpodobně rozloučit  bude nás pravděpodobně čekat podobné zvěrstvo jako ve Francii a Itálii - a to volání po denním poplatku nás k tomu jen přiblíží.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:e-shop dálniční známky
« Odpověď #71 kdy: 03 Února 2021, 18:52:02 »

No výsledek je takový, že dálniční známku nemám a jezdím po okreskách :)
Takže kdo je vítěz?
Pokud zaplatite diky vyuzivani jinych cest navic o 500+ na dani z PHM, tak to vidim jako lost.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:e-shop dálniční známky
« Odpověď #72 kdy: 03 Února 2021, 19:38:33 »

Jezdím na lpg. Státu co nejméně  :)
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:e-shop dálniční známky
« Odpověď #74 kdy: 25 Února 2021, 17:37:20 »

Na novinkách psali, že dneska pčr s celníkama lovila známky. Je tam zmíněno, že behem kontroly se spolujezdec pokoušel koupit známku, ale asi to nevyšlo. Buď byl pomalej, nebo jim spadl eshop.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6