30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 6

Autor Téma: [LOSS] Zbytkáč 0.51-0.61-0.7 -> krev; ŘP neodebrán, zapomenut; krev 0.44  (Přečteno 30654 krát)

blbec33

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil

Tak jsem si zařídil pěknýho jéžiška.

Dnes dopoledne jsem byl náhodně zastaven, a zjistiv, že včerejší piva ještě neodešla, stavili jsme se na Huskové kde mi odebrali trochu krve a dál bůh suď. Policajt se mnou šel i do domu, což mi teda zpětně přijde dost divný, abych mu moh odevzdat řidičák, kterej sem u sebe neměl. Díky bohu nebo bohužel jsem ho nenašel, takže jsme odjeli na oddělení, tam jsem asi pokazil to, že jsemi jim řekl o včerejších pivech (ukecali mě, že by to vypadalo blbě když tam napíšou že odmítám, že takle ten orgán na to bude koukat líp, že se z toho stejně nevyvlíknu).

Zajímalo by mě ovšem, zda můžu nebo nemůžu řídit do doby, než začne správko. Policajt jasně řekl že oprávnění bude hned pozastaveno a řidičák jim dám pak až k tomu správku, pokud ho najdu. Ví někdo, jak to je? Díky..

Jinak se celkem děsím, co bude za pokutičku a koukal jsem, že tak jako tak budu minimálně půl roku bez papírů :(
« Poslední změna: 03 Března 2021, 09:43:13 od blbec33 »
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0.51-0.61-0.7 -> krev; ŘP neodebrán, zapomenut
« Odpověď #1 kdy: 21 Listopadu 2020, 16:27:03 »

Policajt se mnou šel i do domu, což mi teda zpětně přijde dost divný, abych mu moh odevzdat řidičák, kterej sem u sebe neměl.
To snad nemyslíte vážně....

asi pokazil
ASI...

Co na to chcete říct. Rostoucí hladina alkoholu v krvi na včerejší piva moc nevypadá. Jaké jste přiznal množství?

Pokud vám kartička zůstala, tak řídit můžete, dokud nebude pravomocně rozhodnuto.

Sankce nebude nijak likvidační, zákaz záleží, jestli máte nějaké zářezy z dřívějška, ale tipuji půl roku, protože úřadu o to vám napařit co nejvyšší zákaz nejde, zajímá je pokuta; v půlce trestu lze požádat o vrácení.

Až něco přijde, tak tak to anonymizujte a nahrajte sem, pokud se nepodaří papíry zachránit, tak ten zákaz můžeme alespoň zkusit oddálit na dobu, kdy bude ježdění na kole či MHD snesitelnější.

Doporučuji důkladně si pročíst toto fórum, webovky D-FENS apod., ať si v příštím setkání s orgánem takhle nenahážete hned do startu klacky pod nohy.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0.51-0.61-0.7 -> krev; ŘP neodebrán, zapomenut
« Odpověď #2 kdy: 21 Listopadu 2020, 16:27:36 »

Já teda nepochopím jak někdo, kdo to tady evidentně alespoň trochu čte (39 příspěvků) se může od těch kurev nechat k čemukoliv ukecat.
Posloupnost 0.51...0.7 jaksi nevypovídá o tom že by odcházela včerejší piva, ale spíše to odpovídá, že jedno pivko zrovna přicházelo z bříška do hlavičky :)
Policajt jasně řekl že oprávnění bude hned pozastaveno..

Pokud vím, tak ještě pořád to tak není. Pokud se mýlím musel jste určitě v tom smyslu něco na fízlárně podepsat.

Pokud jste podepsal něco co jste plně nečetl, nepochopil nebo si nenechal kopii, nedivte se, možná jste nejen bez papírů, ale taky bez baráku nebo bez auta..... :)

IP zaznamenána

blbec33

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0.51-0.61-0.7 -> krev; ŘP neodebrán, zapomenut
« Odpověď #3 kdy: 21 Listopadu 2020, 16:40:59 »

Já vím, prostě jsem se nechal ukecat. Jsem blb. Nicméně prý to pro orgána vypadá líp, jakože spolupracuju atd.

Jako ano, je to divný, ale já fakt kurva ráno k chlastu ani nepřičuchl. Přestal jsem s pivama někdy v 11 večer a měl jsem jich cca 5, to jsem i přiznal. Panáka sem měl max 2 ale toho jsem jim neřek.. No uvidím, co bude v krvi. Zkoušel jsem na huskovu volat a prý mi nic neřeknou, že to hned posílají pryč a ani to tam netestujou.

Podepsal jsem jim jenom sjetiny z drägeru, ze stejnýho důvodu, prý orgáni nemají rádi když jsem odmítavý a nespolupracující. Je to můj první škraloup, papíry mám cca 18 let. Ještě jsem volal i na fízlárnu a zkoušel se domáhat kopie jejich spisu, nebo co to mají (to jsem nepodepisoval, jen mi to ukázal co že tam píše -- vídíte a tady bych musel napsat podezřelý odmítá vypovídat, vypadalo by to blbě). Nic mi nechcou dát. Prý až to přijde z úřadů. Tedy můžu v klidu odparkovat auto a jezdit, dokud o to nepřijdu definitivně? Pán mě fakt důrazně varoval, že to už by byl trestnej čin maření výkonu nebo čeho, tak jsem se vylekal, ale teď zpětně o tom přemýšlím, že nevím :)

Jinak ano, šel se mnou až dovnitř do bytu. Žena je za to na mě celkem právem pekelně naštvaná, nemá ráda zásahy do soukromí. Já byl v té chvíli v módu robot - tohle udělejte, támle tohle udělejte, nějak jsem neměl nápad ho vystrčit ze dveří. Mám jejich čísla a zvažuju za tohle podat nějakou stížnost, ale nevim, jinak se chovali slušně, dokonce do spisu nezaznamenali že jsem měl u sebe kvér a ten mi po celé té srandě vrátili (asi i pomohlo, z jednoho z nich se vyklubal taky střelec, tak jsme si i rozuměli)..
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0.51-0.61-0.7 -> krev; ŘP neodebrán, zapomenut
« Odpověď #4 kdy: 21 Listopadu 2020, 17:43:54 »

Víte, když to čtu, možná by bylo v tomto případě bezpečnější, když to auto necháte zaparkované a budete chodit pěšky...

Přemýšlel jsem shodně jako kolega pk202 nad tou databází, ale rovněž si nejsem vědom, že by se něco takového spustilo. Zadržení ŘP se řídí § 118b ZPPK, kde k žádné změně v posledních nejméně dvou letech nedošo, takže předpokládám, že se stále vychází z textuálního pojetí, tj. je potřeba zadržet ten plast, aby mohl být proveden zápis do registru řidičů.

K pozastavení ŘP podle mě nejsou dány podmínky a hlavně z § 95 ZPPK vyplývá, že je k tomu příslušný pouze úřad obce s rozšířenou působností.

Spíše tedy tipuji, že jste buďto něco zkomolil, nebo z vás fízl dělá vyloženě vola. V každém případě pokud byste měl oprávnění zadržené nebo pozastavené, tak to není mařena, jde o přestupek podle § 125c odst. 1 písm. e) ZPPK a hrozí za to opět zákaz a pokuta.

Jinak je to přesně jak říkáte, krev ukáže. Momentálně vám opravdu nezbývá nic jiného, než vyčkat na zahájení správního řízení.

P.S.: Ta reakce, že to snad nemyslíte vážně, byla spíše na to, že jste zaprvé byl ochotný jít a ten řidičák hledat a zadruhé si toho fízla do bytu pustil.

A ještě edit: V určitých případech, kdy se opravdu modlíte, aby úředník nesáhl po nejpřísnější sankci, se hodí spolupracovat, ale to stále neznamená, že mu podepíšete a odsouhlasíte úplně všechno. Nedávno tady na fóru šel případ, kdy takhle taky někdo spolupracoval a fízlové mu stejně do protokolu napsali, že nespolupracoval.
« Poslední změna: 21 Listopadu 2020, 19:43:53 od IZS »
IP zaznamenána

blbec33

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0.51-0.61-0.7 -> krev; ŘP neodebrán, zapomenut
« Odpověď #5 kdy: 21 Listopadu 2020, 17:57:24 »

No, právě jsem to přeparkoval k baráku a tam to zatím nechám, než se něco nedozvím :-)

Každopádně všem dík.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0.51-0.61-0.7 -> krev; ŘP neodebrán, zapomenut
« Odpověď #6 kdy: 21 Listopadu 2020, 19:24:36 »

Podle mě stížnost je k ničemu.
1. Kromě manželky nemáte důkaz, že tam s vámi do bytu šel.
2. Bude se hájit tím, že jste ho pozval a ani během jeho pobytu u vás doma jste nic nenamítal.

Naštěstí jste řidičák neodevzdal i když jste chtěl. To je snad jediná správě udělaná věc v celé příhodě.

3. Držte se pravidla, že když policista mluví, tak lže. Nikdy jsem neviděl případ, kdy by úředník byl schovývavý jen díky tomu že spolupracujete. Spíš tím jim nabijete materiál. Protože už jen to, že jste přiznal alkohol jim hraje do karet.
Dostal by jste 3 měsíce tak jako tak. Protože úředník by musel obhájit proč vám chce dát vyšší sazbu. Vzhledem k tomu, že říkáte, že to je váš první přestupek, tak by jí neobhájil.

« Poslední změna: 21 Listopadu 2020, 20:25:22 od cocomoon »
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0.51-0.61-0.7 -&gt; krev; ŘP neodebrán, zapomenut
« Odpověď #7 kdy: 21 Listopadu 2020, 19:45:46 »

Teď si nejsem jistý, jestli jste pochopil, že ta první věta je pouze narážka na vaši občanskou poslušnost a robot mód, protože to podle mě trochu hraničí se společenskou nebezpečností.

Řídit podle mě normálně můžete.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 678
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0.51-0.61-0.7 -> krev; ŘP neodebrán, zapomenut
« Odpověď #8 kdy: 22 Listopadu 2020, 00:25:30 »

jsem měl u sebe kvér a ten mi po celé té srandě vrátili (asi i pomohlo, z jednoho z nich se vyklubal taky střelec, tak jsme si i rozuměli)..
Uffff......
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0.51-0.61-0.7 -> krev; ŘP neodebrán, zapomenut
« Odpověď #9 kdy: 22 Listopadu 2020, 07:43:32 »

Tak ten kvér jsem úplně přehlédl. Jak se prosím dozvěděli, že u sebe máte kvér?
IP zaznamenána

blbec33

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0.51-0.61-0.7 -> krev; ŘP neodebrán, zapomenut
« Odpověď #10 kdy: 22 Listopadu 2020, 09:58:38 »

kdyz me brali do auta - mate u sebe nejakou zbran? Na tuhle otazku bych asi ani neumel lhat, ac jsem chvili vahal.. ale asi by to i proslo. Hlavne kvuli tomuto jsem byl poslusnej, aby nezacali resit tohle. Samozrejme nabito, cili ani z rychliku bych to neuhral na ,,drzeni'' =I
IP zaznamenána

blbec33

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0.51-0.61-0.7 -> krev; ŘP neodebrán, zapomenut
« Odpověď #11 kdy: 22 Listopadu 2020, 10:00:29 »

..tvrdili, ze to tam nenapisou, tak jsem zvedavej, protoze jestli jo tak mam na krku urcite horni polovinu sazebniku a buh vi co dal.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0.51-0.61-0.7 -&gt; krev; ŘP neodebrán, zapomenut
« Odpověď #12 kdy: 22 Listopadu 2020, 11:46:41 »

Sorryjako, ale nevím,  co si vybrat, jestli je to další "provokační" téma, nebo nick není náhoda.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0.51-0.61-0.7 -> krev; ŘP neodebrán, zapomenut
« Odpověď #13 kdy: 22 Listopadu 2020, 11:48:30 »

ehm...a vážně si myslíte, že ouřadu projednávajícího Váš dopravní přestupek zajímá jestli máte u sebe flintičku ?
Pokud by to tam "napsali" tak Vám IMHO hrozí další SŘ směřující k odebrání  zbrojáku protože nalitej u sebe zbraň mít nesmíte, ale řízení ohledně řidičáku by to neovlivnilo.
IP zaznamenána

blbec33

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0.51-0.61-0.7 -> krev; ŘP neodebrán, zapomenut
« Odpověď #14 kdy: 22 Listopadu 2020, 12:06:41 »

Fakt nikoho nechci provokovat, holt jsem se zachoval jak jsem se zachoval.. muzete se tomu twtreba zasmat =))
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 6