30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOSS] Zbytkáč 0.51-0.61-0.7 -> krev; ŘP neodebrán, zapomenut; krev 0.44  (Přečteno 30948 krát)

blbec33

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0.51-0.61-0.7 -> krev; ŘP neodebrán, zapomenut
« Odpověď #30 kdy: 23 Listopadu 2020, 13:27:43 »

Nerozumim narážce :)) ale ne, kafe ráno nechlastám, max černej čaj bez ničeho (cukr obecně moc nemusim) ale jednak si nejsem jistej zda jsem ho měl a zda to má vůbec nějakej vliv na funkci hlavního rostlináře :)
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0.51-0.61-0.7 -> krev; ŘP neodebrán, zapomenut
« Odpověď #31 kdy: 23 Listopadu 2020, 13:54:55 »

blbec33>Prostě jen narážka na to, že lidi si neuvědomují, že játra mají nějakou pracovní kapacitu. Nejrychleji se střízlivý o hladu, vodě a fruktóze.
Hlad - nezaměstnávám játra trávením, voda - zvyšuji vyplavování a usnadňuji metabolizaci, fruktóza - nezaměstnávám játra dodáváním sacharidů do krve.
IP zaznamenána

blbec33

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0.51-0.61-0.7 -> krev; ŘP neodebrán, zapomenut
« Odpověď #32 kdy: 23 Listopadu 2020, 14:01:33 »

Panek> hezký. Děkuju, vůbec jsem netušil. Já znám jen jedna pani povidala, že je potřeba se najíst, ideálně vývaru :-) Příště až se ožeru zkusím. Třeba jednoho bude míň bolet hlava.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0.51-0.61-0.7 -> krev; ŘP neodebrán, zapomenut
« Odpověď #33 kdy: 23 Listopadu 2020, 14:12:21 »

Bude Vám blbě ještě víc, protože při rychlejším odbourávání se projevují tzv. abstinenční příznaky. Proto taky kocovinu zastaví pivo "vyprošťovák".


IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0.51-0.61-0.7 -> krev; ŘP neodebrán, zapomenut
« Odpověď #34 kdy: 23 Listopadu 2020, 14:31:18 »

blbec33>Prostě jen narážka na to, že lidi si neuvědomují, že játra mají nějakou pracovní kapacitu. Nejrychleji se střízlivý o hladu, vodě a fruktóze.
Hlad - nezaměstnávám játra trávením, voda - zvyšuji vyplavování a usnadňuji metabolizaci, fruktóza - nezaměstnávám játra dodáváním sacharidů do krve.
Mohl byste popsat, kde se vyse uedene da nalezt?
Pokud se podivam  do odborne literatury:
1) alkoholdehydrogenáza (ADH)
2) mikrosomální ethanolový oxidační systém (MEOS)
3) katalasa
4) neoxidativní metabolismus

...urychlení metabolismu ethanolu je možné zmnožením či zvýšením aktivity MEOS, zvýšením průtoku krve játry, jejich zvětšením nebo zvýšením reoxidace redukovaných nukleotidových kofaktorů
MEOS je jedním z enzymů cytochromu P450 - je indukovatelný... při chronickém alkoholismu aktivovaný MEOS urychluje eliminaci ethanolu z organismu ze standardních hodnot 0.07-0.15‰ na 0.2-0.3‰ za hodinu

IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0.51-0.61-0.7 -> krev; ŘP neodebrán, zapomenut
« Odpověď #35 kdy: 23 Listopadu 2020, 14:48:08 »

Dobrý den,
rád bych se zastavil u toho "ohrožení ZP", jak bylo výše zmíněno.
Pán je nyní podezřelý z přestupku, nikoli trestného činu, že požil alkohol před jízdou (do 1 promile). Pokud bude uznán vinným pouze zde, nemělo by to mít na držení ZP vliv.
Pokud by ale policie separátně oznámila, že po požití alkoholu držel zbraň, jedná se také o přestupek, přičemž ke ztrátě spolehlivosti je potřeba jeden a více takových přestupků. I když je pravda, že jeden přestupek by v takovém případě byl "řízení pod vlivem", druhý pak na "úseku zbraní a střeliva". Podle https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2002-119#p23-1-c se to asi nevylučuje. Zajímavé by spíše bylo, kdo a jak rychle by si toho všimnul - myslím si, že spolehlivost a bezúhonnost se ověřuje periodicky v nějakých intervalech (občas mívám ve výpisu z nahlížení do registru osob v DS právě toto jako uvedený důvod k nahlédnutí).

Co se týče naměřené koncentrace alkoholu v dechu, tak mi přijde abnormálně vysoká a vůbec se divím, že tam ještě něco bylo. Myslím si, že je velká pravděpodobnost, že by krev mohla vyjít do 0,3 promile.

Každopádně držím palce. I přesto, že jste měl obrovskou smůlu, jste ve výhodě, že Vám ŘP zůstal. Vyzvedávejte poštu poslední den, využívejte lhůty naplno.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0.51-0.61-0.7 -> krev; ŘP neodebrán, zapomenut
« Odpověď #36 kdy: 23 Listopadu 2020, 15:11:49 »

Ohledně lhůt.
Pokud by krev byla nad 0,3 má to nějaký smysl, jako že by se to třeba uhrálo zdržováním do promlčení?

Co zde sleduji, tak se spíše v těhle případech zdržovalo, pouze aby se člověk stihl zařídit, že nějakou dobu bude bez papíru.
Takže je spíš otázka na zakladatele kdy je pro něj výhodnější bejt bez papíru, jestli přes zimu, nebo přes léto.
Nebo mi něco uniká?
IP zaznamenána

blbec33

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0.51-0.61-0.7 -> krev; ŘP neodebrán, zapomenut
« Odpověď #37 kdy: 23 Listopadu 2020, 15:26:50 »

Pokud přijdu o papíry tak raděj co nejrychleji - jestli to bude 6 měsíců - pokud rok, je mi to asi jedno. Přes léto využívám auto nejvíc.

Já nevim.. Když jsem byl na záchytce (tam mi brali krev, konečně vím jak vypadá zevnitř, už jsem velkej :-D) tak sem si připadal už absolutně střízliv. Když jsem dejchal, něco málo bych jim asi věřil, nicméně už párkrát za těch let jsem s tímto dopoledním ,,pocitem'' byl prodýchán a nikdy nic - i proto s tím ,,v klidu'' jezdím. Ta hodnota mě absolutně vyrazila dech, měl jsem za to že 0.5 neřkuli 0.7 už je sakra něco. Chuj s tym. Doufej v nejlepší, připravuj se na nejhorší :-(

EDIT: A ano, obávám se, že jsou to dva separátní přestupky a 2 přestupky = ZP pryč (nevim teď na kolik let) a hlavně že to bude okamžité, protože centrální registr přestupků? To, že dřív si něčeho někdo nevšiml, je díky tomu pryč. Mysím že jsem na střelectví i o tomto četl nekolik smutných případů. Fakt kurva doufám, že to nebudou řešit a pokud ano, budu se muset kurva snažit ať aspoň jeden z nich jde ze stolu :-(
« Poslední změna: 23 Listopadu 2020, 15:30:09 od blbec33 »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0.51-0.61-0.7 -> krev; ŘP neodebrán, zapomenut
« Odpověď #38 kdy: 23 Listopadu 2020, 16:15:46 »

Mereno bylo dragerem? pak ty vysledny jsou neprukazne, protoze navod uvadi rozdil max. 10%
Aby bylo možné výsledek brát jako akceptovatelný, nesmí mezi výsledky obou měření být rozdíl vetší než 10 %
http://www.osbid.cz/wp-content/uploads/metodika3.pdf
Podle mereni to vypada, ze jse kopl do sebe pivko a jedl domu - tak  si to bude vykladat organ a pokud to krev potvrdi.

Zajistil jste si vysledky krve u zdravotnickeho zarizeni, kde byl proveden odber?
Jako pacient a platici zakaznik na ne mate pravo.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

jagdtiger

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0.51-0.61-0.7 -> krev; ŘP neodebrán, zapomenut
« Odpověď #39 kdy: 23 Listopadu 2020, 16:17:01 »

blbec33>Prostě jen narážka na to, že lidi si neuvědomují, že játra mají nějakou pracovní kapacitu. Nejrychleji se střízlivý o hladu, vodě a fruktóze.
Hlad - nezaměstnávám játra trávením, voda - zvyšuji vyplavování a usnadňuji metabolizaci, fruktóza - nezaměstnávám játra dodáváním sacharidů do krve.
Mohl byste popsat, kde se vyse uedene da nalezt?
Pokud se podivam  do odborne literatury:
1) alkoholdehydrogenáza (ADH)
2) mikrosomální ethanolový oxidační systém (MEOS)
3) katalasa
4) neoxidativní metabolismus

...urychlení metabolismu ethanolu je možné zmnožením či zvýšením aktivity MEOS, zvýšením průtoku krve játry, jejich zvětšením nebo zvýšením reoxidace redukovaných nukleotidových kofaktorů
MEOS je jedním z enzymů cytochromu P450 - je indukovatelný... při chronickém alkoholismu aktivovaný MEOS urychluje eliminaci ethanolu z organismu ze standardních hodnot 0.07-0.15‰ na 0.2-0.3‰ za hodinu

MEOS hraje roli v metabolismu alkoholu minoritní roli a i přes jeho indukci chr. požíváním alkoholu, nemá klíčový vliv na odbourávání alkoholu v organismu...cca kolem 15%...nejlepší je, když už člověk chlastá, tak hyperhydratace, tzn naředění krve(plasmy) "nealkem" a tím snížení obsahu etanolu v krvi...důležitější v tomhle je zmiňovaná hmotnost korespondující s distribučním objemem jakékoliv "cizí" látky v těle, alkoholu nevyjímaje,.... EDIT mnohem větší roli hraje např. zmiňované jídlo a tím náplň žaludku, do které se alko "nasákne" a uvolňuje se pomaleji, resp. se zpožděním, jakožto velmi variabilní, vrozený, metabolismus (katalytická aktivita ADh) alkoholu, proto jsou lidi obézní, kteří se ožerou z mála, naproti tomu "sušky", kteří mohou vypít decilitry tvrdého alkoholu s relativně nižší výslednou hladinou alko v krvi...zde třeba také zmínit velmi individuální vliv na vědomí, kognitivní fce a vnímání "opilosti" u každého jedince ....jakožto lékař vidím největší potenciál v tom když už člověk "nadýchá", tak se snažit do momentu krevního stanovení hladiny etanolu v krvi "na sílu" vypít co nejvíc tekutin
EDIT2: existuje dobře popsaný "Mellanbyho efekt" tzn. - že při vzestupu koncentrace alkoholu v krvi ve fázi kdy člověk začíná pít je stejná hladina v sestupné fázi křivky ("zbytkáč") vnímána člověkem subjektivně mnohem méně jako opilost, proto často dochází k úvaze, že už člověk je střílivý a nemá zbytkáč, přičemž hladina alkoholu v krvi je stále poměrně vysoká

Jen pozn. "pod čarou"
« Poslední změna: 23 Listopadu 2020, 16:38:19 od jagdtiger »
IP zaznamenána

blbec33

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0.51-0.61-0.7 -> krev; ŘP neodebrán, zapomenut
« Odpověď #40 kdy: 23 Listopadu 2020, 16:41:08 »

Podle mereni to vypada, ze jse kopl do sebe pivko a jedl domu - tak  si to bude vykladat organ a pokud to krev potvrdi.
jasně, ale vono je asi konec konců fuk, jak to orgán bere, důležitý by mělo bejt co je v krvi..? Pokud .3-.99, tak 2500-20000 a zákaz, pokud nad, TČ. Pokud pod, nějaký menší postih a (i když s touhle variantou vůbec nepočítám) asi bude orgán zkoušet uhrát to nad .3 kvůli dejchancům, ač neprůkaznejm..

Zajistil jste si vysledky krve u zdravotnickeho zarizeni, kde byl proveden odber?
Jako pacient a platici zakaznik na ne mate pravo.
Jednak jsem to neplatil (asi proto, že mě tam dovezli PaChové na vlastní rozhodnutí skrz právě neprůkazný dech) a jednak jak jsem psal, zkoušel jsem volat na tu záchytku a říkali, že mi to nemůžou říct, že to tam nedělaj ty rozbory. Takže zkusit z nich vytáhnout kam to posílaj a tam to zjistit? To bych rád věděl, i kdyby se třeba ta krev ,,ztratila'', jak tady se komusi stalo.. ikdyž kvůli těm rozporům v měření se asi neztratí..

Ví někdo, kam posílá záchytka na Huskové v Brně krev na testy? Nebo to zajišťujou policajti? I když to pochybuju, přece jim nemůžou dát do rukou moji krev a jeďte si to hodit do laborky..

EDIT, už vím, Tvrdého 2 soudní lékařství. Bzinknu jim :-)

EDIT2, tak dead-end - sice prej ano, sem to od nich vozí, ale já vám to říct nemůžu jednak v žádným případě po telefonu a jednak ani kdybyste přišel osobně, nejsu na to pověřený, toto je oprávněná zjišťovat pouze osoba která ty vzorky přivezla - a to teda asi policajt. To je teda hustý, já měl dojem, že tomu fízlovi ten doktor něco dal, ale myslel jsem, že to budou buď rovnou výsledky nebo jen nějakej papír. To teda jako kdyby ten fízl vyměnil za jakoukoli krev, kterou když to řeknu blbě odebere prvnímu ožralcovi na ulici, tak mě může ausgerechnet zavřít na 3 járy na tvrdo. To teda čumim jak prasklej balon. :o :o
« Poslední změna: 23 Listopadu 2020, 16:50:28 od blbec33 »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0.51-0.61-0.7 -> krev; ŘP neodebrán, zapomenut
« Odpověď #41 kdy: 23 Listopadu 2020, 17:26:54 »

Je to lekarska zprava a podle mezinarodni umluvy mate pravo videt svoje udaje, at vysetreni zadal kdokoliv.
Uhrada https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2017-65#p24

Fizl tu krev urcite neodebira a ani by se nemel dostat do jeho vlivu, lekari a laboratori to muze byt jedno, svoje prachy dostanou.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

blbec33

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0.51-0.61-0.7 -> krev; ŘP neodebrán, zapomenut
« Odpověď #42 kdy: 23 Listopadu 2020, 17:36:24 »

Aha, takže to budu platit až se prokáže, že jsem pozitivní.

A teď se zeptám, prosím, komu teda mám šlapat na krk a vytahovat z nich údaj? Pán na soudním lékařství byl dost neoblomnej, že mi to prostě dát nemůže ani kdybych přišel osobně. Naslepo se mi tam fakt chodit nechce - ale pokud vím, normálně se telefonem na výsledky volává..

EDIT, podle všeho asi na soudním lékařství. Ach jo, to bude domluva s pitomcem.

EDIT2, ne, prostě nic nedá, ani to tam prej nemají - nic se nearchivuje, prostě se udělá rozbor a pošle se buď zpět na odběrný místo (kde mi jasně řekli, že nic nemaj už 2x) a nebo teda policajtům.. Takže já vím prostě hovno. Tohle přece kurva není normální postup, ne?  ???
« Poslední změna: 23 Listopadu 2020, 17:43:23 od blbec33 »
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 246
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0.51-0.61-0.7 -> krev; ŘP neodebrán, zapomenut
« Odpověď #43 kdy: 23 Listopadu 2020, 20:37:55 »

V tehle situaci resit, kdo bude platit odber a analyzu z krve, to je naprosto nepodstatne. Je zde rec o 500-1000 Kc.

Po telefonu bych v teto situaci, byt na miste "lekare", nikomu nic nerekl. To neni nic proti Vam, ale pokud jde o zdravotni udaje, tak kazdy clovek pri smyslech by mel mit jistotu, s kym jedna. Pokud chcete vysledky rychle, pak bohuzel budete muset chodit od certa k dablu, skryte nahravat, vsude chtit pisemne potvrzeni a byt predem smiren, ze nejspise nic nedostanete, ale bude se Vam to v dalsim rizeni hodit.

Stiznost na fizly, tady vyjimecne s Cikusem zcela nesouhlasim, sranda je jedna vec, ale zbrojak, to je jeste o rad vyse nez ridicak. Sbirat udaje, dokumentovat soucasny stav, zabranovat falsovani spisu, to vse OK, ale pichat (co policajt odsvedci, to je pravda) v teto situaci do vosiho hnizda, to bych nedelal.

MEOS ci jine zpusoby rychlejsiho obbouravani alkoholu- ano, u pravidelnych pijaku je rychlost odbouravani vyssi, ale nepredstavujte si neco vetsiho nez 10-25 %. Pokud by se cloveku povedlo odbouravat rychleji, coz slibuje mnoho internetovych/novinovych pilulek, tak Vas najednou vznikla abnormalne vysoka hladina acetaldehydu... zabije, podle me neni o co stat.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 006
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0.51-0.61-0.7 -> krev; ŘP neodebrán, zapomenut
« Odpověď #44 kdy: 23 Listopadu 2020, 21:11:11 »

Ad stížnost (samozřejmě na chování fízlů, nepoučení o právech, cpaní se do baráku a podobně - nic ohledně zbraně):

Pokud v úředním záznamu v tuto chvíli o zbrani nic není, ale časem se objeví, budeme tady psát něco ve stylu "Škoda, že jste na ně nepodal stížnost, to bychom mohli tvrdit, že se fízlové za stížnost mstí a tak si vymysleli pohádku o bouchačce, která na místě vůbec nebyla. Kdyby tam byla, napsali by to do úředního záznamu hned."
IP zaznamenána