30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Alkohol 0,47 a 0,45, odebrán ŘP, bez krve  (Přečteno 4905 krát)

knout

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Alkohol 0,47 a 0,45, odebrán ŘP, bez krve
« kdy: 08 Dubna 2021, 13:30:20 »

Dobrý den,

byť jsem se snažil pročíst snad celé fórum, tak samozřejmě jako neználek dost plavu. Myslel jsem si, že pár informací již vím, ale úředník mi sdělil, že nemám nárok na vrácení ŘP do doby nabytí právní moci. A taky, že tady nejde o to, co požaduji já. A zavěsil telefon. Mohli byste mi prosím poradit, jakou cestou požádat? Na to je nějaký formulář, nebo nekoluje tu nějaký vzor?

EDIT: Pro doplnění informací. Byl jsem vyzván k dechové zkoušce. Výsledky (zbytkový alkohol) vyšly, jak jsem uvedl v nadpisu. Moc informací jsem PČR nepodal. Na doporučení policisty, že krevní test by také vyšel pozitivně a že to v podstatě nemá cenu mi byl zadržen ŘP. S radou, že si mám zavolat na MěÚ a domluvit se na vrácení do doby než bude rozhodnuto o vině. Že to není problém, ale že on mi ŘP zadržet musí. Učinil jsem tak a následně mi bylo řečeno viz. výše. Potřeboval bych poradit jaká je tedy chronologie postupu. Podat žádost sám/vyčkat na nějaké první psaní a to následně rozporovat/vyzvednout poštu hned/nebo co nejpozději/odpovědět hned/nebo co nejpozději?

Cílem bych si představoval samozřejmě ideálně nepřijít o řidičák vůbec, ale to jsem měl uvažovat dříve a dát si o pivo méně (pomocí alkulačky jsem si to dopředu ověřoval, kolik si můžu dát piva). Druhým cílem je navráceni ŘP a následné nějaké prodlužování, abych o oprávnění přišel na zimní měsíce.
Děkuji za radu.
« Poslední změna: 08 Dubna 2021, 16:03:41 od knout »
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,47 a 0,45, odebrán ŘP, bez krve
« Odpověď #1 kdy: 08 Dubna 2021, 14:02:12 »

Jestli očekáváte, že Vám bude vrácen řidičák, protože už jste vystřízlivěl, tak to máte smůlu.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,47 a 0,45, odebrán ŘP, bez krve
« Odpověď #2 kdy: 08 Dubna 2021, 15:16:45 »

Pokud jste celé forum skutečně pročetl, pak jste měl zaznamenat, že dotazující obvykle podrobněji a lépe popíší svůj případ.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,47 a 0,45, odebrán ŘP, bez krve
« Odpověď #3 kdy: 09 Dubna 2021, 10:32:12 »

Fízl vám kecal. Nevidím mu do hlavy, tak netuším proč, v horším případě moc dobře věděl, jak to chodí, a takhle žvanil čistě proto, abyste se moc necukal, v lepším tomu třeba sám věřil (vycházeje např. z nějakého lokálního režimu pro řešení ožralých VIP, jen mu nikdo neprozradil, že to je jen pro vyvolené, a jak barevný lepík je v takovém případě potřeba přibalit do oznámení na úřad).

Ve skutečnosti má diskreci, zda ŘP zadržet, pouze fízl na místě (a u zbytkáče do 0,5 promile se často skutečně nezadržuje, ale není to jednotné), úřad pak v režimu § 118c ZPPK jen přezkoumává, zda pro zadržení byly podmínky (např. by takto vrátil ŘP, pokud by ho fízli zadrželi za rychlost), ale vrátit ho jen na základě jiného vlastního náhledu na vhodnost takového postupu nemůže.

Pokud jste chtěl bojovat a optimalizovat, neměl jste předkládat řidičák. Teď můžete buď akceptovat LOST, nebrzdit řízení, ve kterém nejspíš dostanete něco na spodní hranici sazby, a po polovině zákazu (reálně tak za 4 měsíce) můžete znovu řídit. Nebo musíte počítat s tím, že bez něj budete minimálně 6 měsíců, pokud do té doby stihne SO1 rozhodnout aspoň příkazem či nepravomocně v prvním stupni, a uplyne tak maximální doba zadržení podle § 118c(2)(c) ZPPK.
IP zaznamenána