30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Končí vybodovaní a lockdown?  (Přečteno 13818 krát)

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Končí vybodovaní a lockdown?
« Odpověď #15 kdy: 22 Října 2020, 21:18:45 »


Tak čtyři body jsou mi absolutně u prdele, protože už jich mám dvanáct, víc dostat stejně nemohu a stejně mi je pak naráz odečtou.
...
tohle bych si - být vámi - důkladněji nastudoval  8)
IP zaznamenána

tygr

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Končí vybodovaní a lockdown?
« Odpověď #16 kdy: 22 Října 2020, 21:40:37 »


Tak čtyři body jsou mi absolutně u prdele, protože už jich mám dvanáct, víc dostat stejně nemohu a stejně mi je pak naráz odečtou.
...
tohle bych si - být vámi - důkladněji nastudoval  8)

Co je na tom špatně, víc, než 12 jich mít nemohu a i kdyby mi jich dali 400, tak jich ve výpisu budu mít pořád dvanáct, které mi pak odečtou. (pokuty a zákaz je samozřejmě něco jiného)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Končí vybodovaní a lockdown?
« Odpověď #17 kdy: 22 Října 2020, 21:42:47 »

Když k tomu bude důvod, milerád si nafackuji. K těm zkouškám podle zmíněného paragrafu mne může přihlásit pouze PROVOZOVATEL AUTOŠKOLY. A ty jsou výkladem MD zavřené.
I kdyby opravdu byly zkoušky zakázané, pořád může zprostředkující autoškola poslat žádost (přihlášku) a SO na ni musí nějak reagovat.

Pokud jde o fungování autoškol, tak samotná výuka asi spadá do definice služeb, které jsou zavřeny (s tím se asi nic moc nenadělá, ale kdyby byla ta jejich asociace či organizace typu ÚAMK k něčemu, tak si vyřve výjimku, když ji mají mj. třeba květinářství a prodejny malých zvířat). Ale zkouška samotná rozhodně není služba, to je veřejnoprávní akt plně v režii příslušného úřadu, zprostředkující autoškola tam figuruje jen jako poskytovatel auta. Ostatně i ta věta na odkazovaném webu, tj. usnesení se vykládají ve vzájemném celku, takže u autoškol neprobíhá výcvik ani závěrečné zkoušky, je vcelku jasným dokladem, že její autor vařil z vody, když nevymyslel nic přesvědčivějšího.

Spíše mám v plánu požádat příslušný ORP, aby mi to vrátili podmínečně třeba s omezením do konce nouzového stavu, nebo současných opatření s tím, že to pak udělám řádně. Odbornou způsobilost jsem nikdy neztratil, pozbyl jsem jen ŘO, sice na to právo asi nemám a podle laického pohledu by mi ani úředník neměl vyhovět, ale většina úředníků jsou vocasové a při covidové argumentaci.... Není co ztratit....
Tohle je asi mission impossible (i s vědomím toho, že úřady jsou schopny platnou právní úpravu ignorovat, většinou s cílem škodit, ale údajně se to v dějinách ČR už 3x stalo i ve prospěch občana). V každém případě byste musel podat žádost o vrácení ŘO (zatím bez toho dokladu o odborné způsobilosti), a pak by s ohledem na nekonání zkoušek teoreticky mohl úřad vydat předběžné opatření, kterým by ŘO vrátil na nějakou omezenou dobu (a se stejnou platností pak vystavil ŘP). A po dodání zkoušky pak rozhodl standardně.

Taky by se teoreticky dalo žádat náhradu za nemožnost získat ŘO, ale opět, bez toho, že si aspoň podáte žádost o vrácení ŘO, resp. skrz autoškolu přihlášku ke zkoušce, nemáte v ruce nic, čím byste v budoucnu nárok doložil (jen tvrdit, že jste chtěl něco podat, bude k ničemu).
« Poslední změna: 22 Října 2020, 21:45:01 od hh »
IP zaznamenána

tygr

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Končí vybodovaní a lockdown?
« Odpověď #18 kdy: 23 Října 2020, 18:58:51 »

No, majitel autoškoly je nasraný na celý svět (a okolní autoškoly totéž), že musel zavřít podnik, řekl, že mě přihlašovat nebude,protože mu na úřadě řekli, ať nikoho nepřihlašuje, že se stejně zkoušky dělat nebudou. Prý, kdyby mne přihlásil, mohl by mu někdo vyčítat, že pořád poskytuje služby a ještě mu dát pokutu a že se na to všechno nyní může vy....

O nějakou náhradu (pár peněz, o které bych se musel handrkovat), mi až tak nejde, stačí když mi dají ty papíry.

Proto jsem poždal o (dočasné, podmínečné) vrácení bez toho klíčového dokladu, samozřejmě s covidovou argumentací a uvidíme, co se stane. V úspěch ani zázrak nevěřím, ale jsem zastánce toho, že když státní správa za naše peníze neposkytuje adekvátní služby, měla by poskytnout alespoň adekvátní zábavu, proto se možná zasmějeme, co úředník vyplodí.

Samozřejmě mě napadá, že kdybych náááhodou motorové vozidlo řídil a náááhodou byl odchycen, asi těžko může obstát materiální aspekt přestupku - žádná újma nikomu nehrozila a to ani teoreticky. A to už jen proto, že z důvdu vyšší moci nešlo legislativním požadavkům vyhovět. Navíc v době covidové by pomalu snad to i měla být polehčující okolnost pro trest buď symbolický, nebo žádný. (Teoreticky...  ;D )

IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Končí vybodovaní a lockdown?
« Odpověď #19 kdy: 23 Října 2020, 19:22:15 »

Samozřejmě mě napadá, že kdybych náááhodou motorové vozidlo řídil a náááhodou byl odchycen, asi těžko může obstát materiální aspekt přestupku - žádná újma nikomu nehrozila a to ani teoreticky.

Materiální aspekt obstát asi může.. zkouška není automatická a nesloží to každý kdo se přihlásí.
IP zaznamenána

Lukas001

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Končí vybodovaní a lockdown?
« Odpověď #20 kdy: 25 Října 2020, 02:02:49 »

Zdravím, jsme na tom úplně stejně vybodoval jsem se v roce 2015 nabylo to právní moci 10.2019 a teď jsem vytoceny

Mám za sebou psychologické vyšetření, zaplacenou autoskolu na úřadě zaplacené zkoušky.

Jediné co mi přišlo, tak byla sms- ahoj musíme zavřít.

Dnes jsem psal na úřad v Čáslavi s žádostí o invidualni posouzení, že chápu že to nikdo nemohl zavinit,  ale že se mi nelíbí kvůli nouzovému stavu mít delší zákaz, tak jsem sám zvědavý.

Na druhé straně republiky mám známé kde bych autoskolu měl o něco dražší, ale ze spoustou výhod, tak jsem to zkusil a prý to teď nejde. Jsem v prdeli potřebuji papíry k práci.

Předpokládám, že v pondělí budu mít reakci, tak to sem dám. Po dvou dnech první stránka kde je i můj problém sice nahovno že bez řešení 🤣
IP zaznamenána

tygr

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Končí vybodovaní a lockdown?
« Odpověď #21 kdy: 25 Října 2020, 15:45:39 »

Já o tom pořád soudím to, že tu odbornou způsobilost (o jejíž přezkoušení je řeč), nikdo z těch, komu papíry sebrali, nepozbyl, dokud se případně při dalším přezkoušení neprokáže opak. To je podstatný rozdíl oproti těm, co dělají první ŘP a na žádných zkouškách nikdy nebyli.

Pozbytí ŘO nebo ZŘMV nemůže sám o sobě přece znamenat ztrátu odborné způsobilosti, proto si myslím, že je namístě, aby úřad ŘO zatím vrátil.

Zítra budu volat na ministerstvo dopravy, zeptám se na možnost nějaké výjimky nebo metodického pokynu pro úřady.

Podle všeho to totiž vypadá, že omezení nebude zdaleka trvat jen 14 dní.
IP zaznamenána

Lukas001

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Končí vybodovaní a lockdown?
« Odpověď #22 kdy: 25 Října 2020, 21:08:10 »

Chtěl bych být s tebou v kontaktu, případně bychom si mohli dát vzájemné info Malecek.cbs@gmail.com nebo 735 065 555


Ja se odvolávám dle nouzového stavu na stanovisko vyhlášeného usnesením vlády č. 194 ze dne 12. března 2020, v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb

Jedna se o to že v nouzovém stavu mohou prominout úkon což svým způsobem zkouška z odborné způsobilosti k řízení motorových vozidel je úkon.

Z asociace řidičů mi dnes napsali že tam žádná možnost není. Hlavně že propadnuty ŘP nevadí 😡😡
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Končí vybodovaní a lockdown?
« Odpověď #23 kdy: 25 Října 2020, 21:24:04 »

Lukas001> Jste si jist, že jde o "prominutí úkonu" a ne o "prominutí zmeškání úkonu" a že zkouška z odborné způsobilosti je úkon?

Kdyby propadnutý ŘP vadil, pomohlo by Vám to nějak?
IP zaznamenána

Lukas001

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Končí vybodovaní a lockdown?
« Odpověď #24 kdy: 25 Října 2020, 21:50:59 »

Upřímně si nejsem vůbec jistý.
Upřímně nevím co dělat
Upřímně hledám poslední 4 dny po netu cokoliv by mi pomohlo.


S platností ŘP je mi to jedno, ale štve mě ze jedno jde a druhé ne.
IP zaznamenána

tygr

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Končí vybodovaní a lockdown?
« Odpověď #25 kdy: 25 Října 2020, 23:32:06 »

Jsme zase u toho, že u nás se rozlišuje (jsme se Slovenskem snad jediná země na světě) průkaz a oprávnění. Průkaz je mi u zadku, když mě chytí bez průkazu, nechť mi dají pětikilo pokuty , že u sebe nemám tu debilní kartu a vyřízeno. Problém je to oprávnění v registru.

To prominutí zmeškání úkonu asi neprojde - to se týká třeba toho, když někdo zmešká lhůty pro odvolání. My jsme nic přece nezmeškali a vina není na naší straně...

Lukas001:, Zítra napíšu, popř. zavolám někdy po obědě. Ale nevím, co bychom mohli vymyslet.
IP zaznamenána

tygr

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Končí vybodovaní a lockdown?
« Odpověď #26 kdy: 26 Října 2020, 11:42:48 »

Tak musím říci, že jsem šel z úředníků zase do vývrtky.

Celé dopoledne jsem se pokoušel dovolat na ministerstvo dopravy a když se mi to konečně podařilo a dokonce se jim podařilo mne přepojit na toho správného úředníka a vyložil jsem mu můj problém, tak povídal:

"No to já vůbec nevím, jak se tohle řeší, s tím jsem se ještě nesetkal....no... musíte se zeptat na tom vašem úřadě, na tom óerpéčku, on si to totiž každý úřad dělá jinak podle svého..."

Zalapal jsem po dechu a povídám, že by snad úřady měly postupovat jednotně.

Úředník: "No, to měly, to máte pravdu, ale víte, jak to chodí... zavolejte si tam a nějak se domluvte."

Na (můj) úřad se dovolat nedá, asi mají všichni Homeoffice nebo co, ale žádost v datovce už dávno mají, tak se uvidí.
« Poslední změna: 26 Října 2020, 11:54:52 od tygr »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Končí vybodovaní a lockdown?
« Odpověď #27 kdy: 26 Října 2020, 12:29:49 »

Já o tom pořád soudím to, že tu odbornou způsobilost (o jejíž přezkoušení je řeč), nikdo z těch, komu papíry sebrali, nepozbyl, dokud se případně při dalším přezkoušení neprokáže opak. To je podstatný rozdíl oproti těm, co dělají první ŘP a na žádných zkouškách nikdy nebyli.
Tohle je slepá ulička. Odborná způsobilost není atribut, který by vedle řidičského oprávnění a nezávisle na něm někdo nabýval/pozbýval/uděloval atp. Je to jeho součást, hmotněprávní podmínkou řidičského oprávnění je odborná způsobilost, a procesně jsou pak stanoveny postupy, jestli a jak se odborná způsobilost prokazuje v jednotlivých situacích (prvotní získání/rozšíření ŘO, odnětí při podezření na ztrátu odborné způsobilosti, znovuzískání ŘO při jeho pozbytí z nejrůznějších důvodů ...). Je samozřejmě fakt, že u vybodování je přezkoušení spíš součást trestu než vážně míněné opatření zlepšující znalost předpisů a ovládání auta, ale v zákoně to je jednoznačně, nějakou (i když lehce pochybnou) racionalitu to má, těžko to napadnete argumentem, že jste odbornou způsobilost nepozbyl. To ani nikdo netvrdí, dokonce i zákon předpokládá, že ne, když požaduje jen přezkoušení a ne celé opakování autoškoly, ale je požadováno prokázání toho, že jste stále odborně způsobilý, právě tím přezkoušením ...
« Poslední změna: 26 Října 2020, 12:31:22 od hh »
IP zaznamenána

Lukas001

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Končí vybodovaní a lockdown?
« Odpověď #28 kdy: 26 Října 2020, 14:18:24 »

Tomu všemu rozumím, ale ja jsem poctivě dodržel zákaz řízení po dobu 12 měsíců a teď mi ještě ten zákaz prodlouží na nějakou dobu kterou nikdo neví? Půl roku se na to mohla připravovat vláda udělit výjimky apod. Vykašlali se na to a už přichází druhé vypnutí ekonomiky nemluvě o tom kolik stalo to trasování které okamžitě selhalo.
IP zaznamenána

tygr

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Končí vybodovaní a lockdown?
« Odpověď #29 kdy: 26 Října 2020, 19:03:10 »

Já bych se odpíchl od tohohle dokumentu: (příloha)

...Obecně  lze  říci,  že  skutečnosti  zapříčiňující  vyhlášení  nouzového  stavu  a  s tím  související usnesení vlády  představují zásah  vyšší  moci s dopady zejména do práv a povinností občana vůči státu reprezentovanému obecním úřadem obce srozšířenou působností (dále jen „orgán veřejné moci“). Občanovi nelze přičítat k tíži důsledky vyhlášeného nouzového stavu na území České republiky, kdy je omezen pohyb obyvatel, a jsou omezeny úřední hodiny orgánů veřejné moci.

Pokud mi tedy nelze přičítat k tíži to, že v důsledku Covidu nemůžu na zkoušky, měl by mi úřad vyjít vstřít a papíry vrátit i bez toho. Nebo to někdo chápe jinak?
IP zaznamenána