30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Končí vybodovaní a lockdown?  (Přečteno 13957 krát)

tygr

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Končí vybodovaní a lockdown?
« kdy: 21 Října 2020, 16:20:31 »

Zítra mi uplyne rok od vybodovaní a od zítra všechno zavřeli? Co teď?

Psychologa mám, zdravotní způsobilost mám, zkoušky prý až po uplynutí doby, jestli a jak budou v provozu autoškoly a zkoušky, nikdo zatím neví...

Co teď? Každý den navíc je strašný průser..

Jezdit bez papírů (starý ŘP mám, ŘO v registru pozbyté) a když mě chytí, stavět přestupkovou či trestní obahajobu na přípustném riziku a na tom, že braním šíření covidu, když jsem sám v autě než když budu v buse či ve vlaku?

Čekat další týdny nebo měsíce, na to nemám nervy.

Jistě, namátková kontrola asi teď moc nehrozí - prý chytají pouze za přestupky, ale kdyby ano, mít na triku "Mařenu" a bojovat, aby mi nedali zákaz řízení, to není nic, o co bych stál....
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 229
    • Zobrazit profil
Re:Končí vybodovaní a lockdown?
« Odpověď #1 kdy: 21 Října 2020, 16:47:58 »

Dovolím si vyjádřit se pouze k poslednímu bodu, na ty předchozí bohužel nevím co pozitivního napsat. Namátkové kontroly pořád jedou - minulý týden mě večer stavěli v jakési vísce, podívali se pouze na doklady a vyšuměli. Tedy na tohle bych nespoléhal.
IP zaznamenána

Spocklw

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Končí vybodovaní a lockdown?
« Odpověď #2 kdy: 21 Října 2020, 16:55:05 »

Asi jako na jaře, kdy tvrdili že kontrolovat nebudou aby za týden na to začali o to víc.
S tím, že z mnoha dalších případů se dá dovozovat, že si vedou blacklist lidí se zákazem dohromady s vozidly kterými jezdí a když to vozidlo někde vidí, prioritně se na něj zaměří.
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Končí vybodovaní a lockdown?
« Odpověď #3 kdy: 21 Října 2020, 17:01:31 »

Nemáte živnost nebo spolupracujícího zaměstnavatele? Vyzvednutí řidičáku by se dalo pohodlně napasovat na výkon povolání. Úřady by měly stále fungovat a mít jen zkrácené úřední hodiny.
IP zaznamenána

tygr

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Končí vybodovaní a lockdown?
« Odpověď #4 kdy: 21 Října 2020, 17:05:15 »

Nemáte živnost nebo spolupracujícího zaměstnavatele? Vyzvednutí řidičáku by se dalo pohodlně napasovat na výkon povolání. Úřady by měly stále fungovat a mít jen zkrácené úřední hodiny.

Živnost mám. Ale mně nejde o vyzvednutí, ale o přezkoušení v autoškole z odborné způsobilosti... Na první pohled s ŘP, co mám, vypadám normálně, problém nastane, když mě vylustrují v systému.
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 345
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Končí vybodovaní a lockdown?
« Odpověď #5 kdy: 21 Října 2020, 17:32:46 »

Také pozor na to, že PČR má v autech automatické čtečky poznávacích značek, které vás rovnou i prolustrují. Pokud nemáte něco v pořádku, hned jim vyskočí upozornění.
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Končí vybodovaní a lockdown?
« Odpověď #6 kdy: 21 Října 2020, 17:50:35 »

Živnost mám. Ale mně nejde o vyzvednutí, ale o přezkoušení v autoškole z odborné způsobilosti... Na první pohled s ŘP, co mám, vypadám normálně, problém nastane, když mě vylustrují v systému.

Omlouvám se, nepozorně čtu a sypu si popel na hlavu.
IP zaznamenána

tygr

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Končí vybodovaní a lockdown?
« Odpověď #7 kdy: 21 Října 2020, 19:02:26 »

To by mne docela zajímalo, jak to s tou čtečku SPZ mají, co jsem o tom slyšel já, kontrolují, jestli není hlášena jako kradená, jestli sedí typ auta, pojištění a STK. Že by to automaticky lustrovalo i majitele - který ale vůbec nemusí být za volantem, o tom nevím, ale mohu se mýlit. U Policie nepracuji, ale někdo zdejší jistě ano a třeba to anonymně potvrdí.

Hele, já vím, že to, co navrhuji, je na houby. Protože celá tahle současná situace je na houby, ale já ani nikdo jiný, jsme tohle nezavinili, jde o vyšší moc a jen hledám cestu (pokud možno legální), jak z toho ven...

Dokonce jsem našel rozsudek - 3 Tz 39/2016 - pokud ještě není zastaralý, že pokud osoba řídí poté, co uběhlo 12 měsíců vybodování (zákazu), nepohlíží se na to už jako na trestný čin, ale pouze na přestupek "řízení bez oprávnění". (Což ovšem nemusí být žádná extra výhra...)
« Poslední změna: 21 Října 2020, 19:32:01 od tygr »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Končí vybodovaní a lockdown?
« Odpověď #8 kdy: 21 Října 2020, 22:30:48 »

Jestli se Vám chce riskovat 12-24 měsíců zákaz, 4 body a 25 000 - 50 000, směle do toho! (a s tím, že se nejedná o trestný čin, to také není 100% jisté)
IP zaznamenána

tygr

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Končí vybodovaní a lockdown?
« Odpověď #9 kdy: 21 Října 2020, 22:38:40 »

Jestli se Vám chce riskovat 12-24 měsíců zákaz, 4 body a 25 000 - 50 000, směle do toho! (a s tím, že se nejedná o trestný čin, to také není 100% jisté)

Tak čtyři body jsou mi absolutně u prdele, protože už jich mám dvanáct, víc dostat stejně nemohu a stejně mi je pak naráz odečtou.

Ev. pokuta a zákaz už je horší, samozřejmě, že nechci nic riskovat, jen hledám cestu, jak z toho ven.

Rok papíry "v čistírně" a teď tohle - a osobně nevěřím ani za mák, že to bude jen dva týdny. A čekat další měsíce nechci a vzhledem k řadě osobních, finančních a jiných komplikací už vlastně ani nemůžu...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Končí vybodovaní a lockdown?
« Odpověď #10 kdy: 22 Října 2020, 04:34:49 »

Na Vašem místě bych zašel na úřad a nejprve se pokusil k přezkoušení přihlásit a uvidíte co se stane. Případně uvidíte co Vám řeknou.
IP zaznamenána

tygr

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Končí vybodovaní a lockdown?
« Odpověď #11 kdy: 22 Října 2020, 08:44:35 »

Na Vašem místě bych zašel na úřad a nejprve se pokusil k přezkoušení přihlásit a uvidíte co se stane. Případně uvidíte co Vám řeknou.

Teď jsem tam byl. Zkoušky na základě nařízení vlády zastaveny do odvolání, nelze se ani přihlásit, mám přijít potom...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Končí vybodovaní a lockdown?
« Odpověď #12 kdy: 22 Října 2020, 12:57:13 »

Dobrý svinstvo  :x
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Končí vybodovaní a lockdown?
« Odpověď #13 kdy: 22 Října 2020, 14:31:39 »

Teď jsem tam byl. Zkoušky na základě nařízení vlády zastaveny do odvolání, nelze se ani přihlásit, mám přijít potom...
Začněte tím, že sám sobě nafackujete. Přestože nejste na tomto fóru žádný nováček, skočil jste na tu nejtrapnější úřednickou etudu (nijak nesouvisející s koronavirem). I kdyby bylo konání zkoušek důvodně pozastaveno, rozhodně nic nebrání tomu podat žádost. Tak to udělejte distančně, nebo když už jste to sondoval na úřadu osobně, máte požadovat protokol se vším, co vám zkoušeli navyprávět.

Tím, že aspoň podáte přihlášku, přehodíte míček na stranu úřadu, a taky nebudete riskovat, že vám propadne trvanlivost psychošalatánského posudku atp.

Pokud si úřad myslí, že může či dokonce musí zkoušky dočasně zastavit, tak ať začne tím, že řádně odůvodní, proč nesplnil povinnost stanovit termín ne později než 15 dní od podání žádosti (§ 32 zákona 247/2000 Sb.). Budou-li se odvolávat na opatření 426/2020 Sb., tak to úplně nesedí. Jednak bych řekl, že zrovna věci kolem IAD by měly mít prioritu (MHD už není tak cool jak bývala, doporučení užívat primárně osobní auto je všude plno, včetně pokynů tímto způsobem se dostavit na testy atp.).

A i kdyby ne, součástí pokynu je výkon ostatních agend v rozsahu, který neohrozí zdraví úředníků. Což v případě náležitých hygienických opatření, či v krajním případě s tím, že žadatel přinese čerstvý negativní test, rozhodně nijak ohrožující není ...
« Poslední změna: 22 Října 2020, 14:33:18 od hh »
IP zaznamenána

tygr

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Končí vybodovaní a lockdown?
« Odpověď #14 kdy: 22 Října 2020, 17:58:08 »

Když k tomu bude důvod, milerád si nafackuji. K těm zkouškám podle zmíněného paragrafu mne může přihlásit pouze PROVOZOVATEL AUTOŠKOLY. A ty jsou výkladem MD zavřené.

https://www.mdcr.cz/Media/Media-a-tiskove-zpravy/Aktualni-opatreni-v-doprave?returl=/Media/Media-a-tiskove-zpravy

http://www.asociaceautoskol.cz/aktuality/zakaz-cinnosti-autoskol-od-22102020-do-3112020.html


Další věc je, že současné opatření zakazuje školení a zkoušky v prezenční formě. A dělat to distančně - že bych si test udělal doma na počítači a zkušební jízdu ve svém autě, to asi tušíme všichni, že neprojde.

Spíše mám v plánu požádat příslušný ORP, aby mi to vrátili podmínečně třeba s omezením do konce nouzového stavu, nebo současných opatření s tím, že to pak udělám řádně. Odbornou způsobilost jsem nikdy neztratil, pozbyl jsem jen ŘO, sice na to právo asi nemám a podle laického pohledu by mi ani úředník neměl vyhovět, ale většina úředníků jsou vocasové a při covidové argumentaci.... Není co ztratit....
IP zaznamenána