30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Příkaz za nepředložení ORV  (Přečteno 11936 krát)

cezlo

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za nepředložení ORV
« Odpověď #30 kdy: 08 Prosince 2020, 15:31:10 »

...je vinen tím, že ... při řízení neměl u sebe osvědčení o registraci vozidla.

Že nepředložil, ještě neznamená že neměl u sebe.
To jsem přehlídl, tzn.vini me z toho ze jsem nemel pri rizeni, ale nevini me z paragrafu 8 coz je ze ridic je povinen predlozit. Mel bych tedy vubec tvrdit ze jsem u sebe ORV mel pri rizeni? Nebo by mel SO dokazat ze jsem nemel, doted ee snazila drzet toho ze jsem nepredlozil, ale z toho me nevini.
« Poslední změna: 09 Prosince 2020, 08:45:56 od cezlo »
IP zaznamenána

cezlo

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za nepředložení ORV
« Odpověď #31 kdy: 15 Prosince 2020, 12:02:42 »

Zdravím, sepsal jsem svoje odvolání mám ještě pár dní než to pošlu. Budu rád když na to někdo mrknete.
Ještě mě tam napadá dopsat to že neprokázali ztotožnění řidiče protože měl roušku, ale v tom se trochu motám, tak nevím jestli to má smysl, co myslíte.
Dík.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za nepředložení ORV
« Odpověď #32 kdy: 15 Prosince 2020, 13:17:59 »

Jejda. Jen rychlým pohledem, nesvéprávnost rozhodnutí je pitomost.
Číslujte buď 1. 2. 3., 1) 2) 3) nebo [1] [2] [3]

Ve druhém bodě (ať už tím bodem myslíte cokoliv) Vám asi vypadlo slovo předpis.
Jednou píšete o sobě jako o obviněném/řidiče (ve 3. osobě) a pak zase píšete o sobě v 1. osobě (já, mě, mi).

Šestý bod úplně předělejte v duchu. Nebylo nikterak prokázáno, že v průběhu řízení vozidla neměl u sebe ORV. O přestupku nepředložení bych vůbec nepsal.

Pominu-li gramatiku, tak to celé působí jako argumentace v hospodské hádce.
« Poslední změna: 16 Prosince 2020, 06:49:57 od Panek »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za nepředložení ORV
« Odpověď #33 kdy: 15 Prosince 2020, 16:13:26 »

Nechci teda znít úplně negativně, ale extrémně vám tam hapruje gramatika, zejména čárky ve větách, a i celková jazyková stylistika. Nevím, co používáte, ale např. Word mi chybějící čárky s velmi uspokojivou přesností podtrhává. Celkově, jak to čtu, tak to zní (bez urážky), jako kdybyste to psal opilej anebo po 40 hodinách beze spánku. Skoro mám chuť vám to učesat a to jsem právní idiot ;D
« Poslední změna: 15 Prosince 2020, 16:49:56 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

cezlo

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za nepředložení ORV
« Odpověď #34 kdy: 24 Března 2021, 13:27:54 »

Zdravím,
po odvolání krajský úřad vrátil k SO 1. zpět k novému projednání. Doporučil jim přehodnotit přestupek z toho že neměl u sebe ORV na nepředložil... čekal jsem co bude a SO 1. mě tedy vyzval k novému ústnímu jednání s tím že se stal tedy přestupek že jsem nepředložil ORV při kontrole.
Kraj se ostatními námitkami v odvolání nezabýval.
Mám v plánu tam zatím, ikdyž nechápu co dále chtějí řešit, akorát mám dotaz.

- Budou předvoláni znovu policisté? nikde o tom není zmínka, tak beru že ne (mám si znovu zajít nahlédnout do spisu co je tam nového?)
Odvolání stavím hlavně na tom že mě policista vyzval podle neplatného paragrafu a tím pádem jsem mu předložil co jsem předložil, ORV tím pádem po mě nechtěl. To podle jakého § mě vyzval mi policista u výslechu minule potvrdil že ano potvrzuje platnost původního úřeďáku.
- Je možné že opice mohou změnit výpověď a úřeďák?
- obecně mě udivuje, že teda mě obviní z přestupku....ten nevyjde a jedeme dál zkusíme jiný § ...tak dlouho dokud to nevyjde?? Teda jako neuviduje, kontrolní kontroly jsou na tomto založené, ale může si to úřad dovolit?

Můj plán je zajít na SO poslechnout si co tedy chtějí, a asi jim nic neříkat, protože vnímám že je to k ničemu, jedině z nich může vypadnou něco co by se dalo dále použít v dalším odvolání.
Díky za postřehy případné rady co na ústním jednání říct.
« Poslední změna: 25 Března 2021, 13:53:54 od cezlo »
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za nepředložení ORV
« Odpověď #35 kdy: 24 Března 2021, 17:15:01 »

Na straně dva, čtvrtý odstavec od spoda je jméno opice.


... čekal jsem co bude a SO 1. mě tedy vyzval k novému ústnímu jednání s tím že se stal tedy přestupek že jsem nepředložil ORV při kontrole.

V tom předvolání by mělo správně být uvedeno, že došlo k překvalivfikování toho přestupkového jednání a že to ÚJ bude týkat tohoto nového přestupku.

Mám v plánu tam zatím, ikdyž nechápu co dále chtějí řešit, akorát mám dotaz.

Oni mají povinnost vyrozumět účastníka řízení o tom, že přestupek překvalifikovi.
Každopádně není důvod tam chodit.
Spíše bych to využil. Jestli předvolání napsali ledabyle, což je časté, tak budou muset vyzvat k seznámení s podklady před vydáním rozhodnutí.

Budou předvoláni znovu policisté? nikde o tom není zmínka, tak beru že ne (mám si znovu zajít nahlédnout do spisu co je tam nového?)

Nebudou, z předchozích příspěvků vyplývá, že policista jako svědek mimo jiné uvedl, že zastavili vozidlo, požadovali doklady potřebné k řízení, řidič nepředložil ORV.
Tohle jim na rozhodnutí stačí.
Nahlížet rozhodně nedoporučuji, jestli tam mají něco nového, tak s tím účastníka řízení musí seznámit, což se děje výzvou nebo je možné, že to už uvedli v předvolání k ÚJ.

Odvolání stavím hlavně na tom že mě policista vyzval podle neplatného paragrafu a tím pádem jsem mu předložil co jsem předložil, ORV tím pádem po mě nechtěl. To podle jakého § mě vyzval mi policista u výslechu minule potvrdil že ano potvrzuje platnost původního úřeďáku.

Tohle je použitelné, určitě bych navrhoval opakovaný výslech svědků, ale až při odvolání.

Je možné že opice mohou změnit výpověď a úřeďák?

Není, můžou jí vhodně doplnit, říct něco nového, ale změnit to, co již jako svědci uveli nemůžou. Pokud nezneužijou pravomoc úřední osoby.

obecně mě udivuje, že teda mě obviní z přestupku....ten nevyjde a jedeme dál zkusíme jiný § ...tak dlouho dokud to nevyjde?? Teda jako neuviduje, kontrolní kontroly jsou na tomto založené, ale může si to úřad dovolit?

Orgáni dělají chyby, proto je tam nadřízený orgán, který je metodicky řídí. Ano úřad si to může dovolit. Každopádně je to nahrávka na žádost o náhradu škody způsobenou nesprávným úředním postupem.

Můj plán je zajít na SO poslechnout si co tedy chtějí, a asi jim nic neříkat, protože vnímám že je to k ničemu, jedině z nich může vypadnou něco co by se dalo dále použít v dalším odvolání.

Jak jsem psal výše, není důvod tam chodit.



IP zaznamenána

cezlo

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za nepředložení ORV
« Odpověď #36 kdy: 26 Března 2021, 11:27:14 »

Citace
Na straně dva, čtvrtý odstavec od spoda je jméno opice.
Díky Opraveno

Citace
Orgáni dělají chyby, proto je tam nadřízený orgán, který je metodicky řídí. Ano úřad si to může dovolit. Každopádně je to nahrávka na žádost o náhradu škody způsobenou nesprávným úředním postupem.
Jak se to dá využít? Je to tak že úřad tím že mě původně obvinil z nějakého přestupku a následně to přehodnotil, tak mám možnost žádat náhradu škody za to první řízení? CO se tam dá nárokovat? Cesta na úřad a zpět, volno v práci apod? Pokud to jde rád bych jim to omlátil o hlavu a poslal účet za taxika 200kč/km?:-)
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za nepředložení ORV
« Odpověď #37 kdy: 26 Března 2021, 11:58:23 »

Neco podobneho se mi stalo pred lety, kdy jeste ustni jednani bylo povinne. V druhem odvolani SO2 sam od sebe zminil, ze se druhe ustni jednani nekonalo, a to je pry chyba. Takze i zde a i z kontextu se priklanim k tomu, ze ustni jednani chce SO1 ciste z formalnich duvodu a hned potom vyda dalsi rozhodnuti o vine.

Pokud v poznamce svedci nejsou, tak tam nebudou, nebo jde o hrubou chybu SO1. Jejich dalsi vypoved netreba a jak tady zaznelo, pri zmene vypovedi byste mel nabito na jejich neverohodnost (a krivou vypoved). Pro vetsi fun faktor, pokud nevadi ztrata Vaseho casu, tak bych jejich vyslech pozadoval ciste z legrace, prinejhorsim SO1 nevyhovi.
IP zaznamenána

cezlo

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za nepředložení ORV
« Odpověď #38 kdy: 19 Července 2021, 15:55:37 »

Zdravím, po mém odvolání reagoval SO2, potvrzením rozhodnutí SO1, viz. příloha.
všechny odvolací body zhodili,
Odvolání jsem stavěl hlavně na bodu č.3 a č.4 a to že v úřeďáku policajt napsal a následně při výslechu potvrdil že kontrola proběhla tak jak je na úřeďáku napsáno tedy podle § který neexistuje.

KÚ to shodil s tím že úřední záznam nelze brát jako důkaz, ale pouze výpovědi svědků jsou důkazy. Ve výpovědi ale svědek potvrzoval že neco probehlo podle úřeďáku, tak to by měli brát v potaz přece ne?

Zbytek bodů odvolání jsem ani nečekal že budou k nečemu krom č.10 materiální aspekt, který tedy shodili a vubec neřešili. SO01 to aspon trochu rozepsal ale SO02 to napsal takto stroze: Obviněný svým společensky škodlivým jednáním porušil veřejný zájem, který je spatřován v tom, aby řidiči motorových vozidel na výzvu policisty předložili osvědčení o registraci vozidla, aby v případě silniční kontroly mohlo být bez dalšího možno ověřit, zda vozidlo provozované na pozemní komunikaci je řádně registrované, způsobilé provozu, případně kdo je jeho majitelem.


Prosím o radu:
1) jak postupovat dále, proto rozhodnuté se nedá odvolat, tedy je nutné zaplatit ihned? resp. do 30 dnů od nabyt právní moci?
2) další možnost je co? jedině žaloba?

Díky. Vypadalo to jako pohoda a SO02 celkem drsně poslal všechno dořiti.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za nepředložení ORV
« Odpověď #39 kdy: 19 Července 2021, 23:04:15 »

po bitvě každý generál...
čili kdyby v odvolání bylo, že všechny údaje má PČR k dispozici i bez předložení, pak by je SO těžko mohl takhle "odbýt"
IP zaznamenána