30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Příkaz za nepředložení ORV  (Přečteno 11935 krát)

cezlo

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Příkaz za nepředložení ORV
« kdy: 19 Října 2020, 16:06:22 »

Zdravím,
byl jsem shledán viným že jsem neměl při řízení u sebe ORV.
příkaz přikládám.
Dotaz s dalším postupem: podat odpor? Zduvodnění s tím že nebyl naplněn materiální znak přestupku?

V příkazu mám pár rozporů:
 - úřední záznam prý tvrdí že jsem na místě souhlasil a po vypsání bloku odmítl podepsat... s ničím jsem nesouhlsil je to výmysl. Policajti si sami vypsali pokutu a chtěli ji po pě podepsat, načež jsem je poslal někm a že to chci projednat ve správním.
Správní orgán píše že přestože jmenovaný s yvřešením přestupku nesouhlasil a následně neuvedl do oznámení žádné námitky a aniho nepodepsal má správní orgán za to že s údaji u oznámení o přestupku souhlasil??
To je zajímavé jejich dedukce.

"Materiální znak přestupku tedy jeho společenská nebezpečnost spočívá v porušení zájmu chráněného zákonem, který v tomto
konkrétním případě představuje rychlou a bezproblémovou kontrolu řidičů a jejich vozidel."
Je někde definovaná bezproblémová a rychlá kontrola řidičů?

zajímavé je taky: " a policista musel ověřovat skutečnosti o vozidle složitější cestou přes informační systémy" takže pokuta za to že policista musel něco dělat?

Jaký mi poradíte postup: podat odpor s tím že dle mě nebyl naplněn materiální znak přestupku a že mají bordel v tom  jeslti jsem teda souhlasil nebo nesouhlasil na místě?
Následně bude řízení předvolání výslechy svědků?
Má tohle šanci na úspěch?
Díky Za rady.
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za nepředložení ORV
« Odpověď #1 kdy: 19 Října 2020, 16:18:43 »

Odpor není třeba odůvodňovat. V naprosté většině případů ani není žádoucí do odporu psát cokoli navíc. To, zda jste souhlasil nebo nesouhlasil na místě si nechte grilování svědků na ÚJ.

Při ústním jednání je třeba vhodně kladenými otázkami dostat z monocajtů protichůdné výpovědi. Čím více času uplyne mezi kontrolou a ÚJ, tím větší šance na najasné výpovědi.

Máte z kontroly záznam?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za nepředložení ORV
« Odpověď #2 kdy: 20 Října 2020, 01:17:24 »

Jste si jist, že fízl požadoval předložení "osvědčení o registraci vozidla" a ne třeba "malý techničák"?
IP zaznamenána

cezlo

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za nepředložení ORV
« Odpověď #3 kdy: 20 Října 2020, 06:59:56 »

Záznam bohuzel nemam. Chteli po me " doklady nutne k rizeni vozidla" nacez jsem vyhrabal pouze ridicak zelenou kartu a pak i obcanku. Technicak jsem nenasel. Takze fizl azal u okna koukal ja se hrabal v aute a nakonec mu rikam ze technicak nemam...tak odesel. Nasledne se vratil s tim ze bude pokuta. Kontrolni kontrola uz byla vicekrat a nikdy to ze nemam technicak neresili.
Konkretne se nevyzadoval ORV, nicmene zaznam z toho neni. Je cesta otocit to na tom ze chteli jen doklady a ne konkretne ORV? Zalezi co vypovi u vyslechu a vo maj v uredaku?
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za nepředložení ORV
« Odpověď #4 kdy: 20 Října 2020, 12:01:27 »

S tím záznamem to je chyba, ale příště budete vědět, že vždy vše nahrávat - už jste mohl být za vodou.
Bránit se můžete, jak jste sám napsal, včasným podáním odporu. Podejte jej "blanketní", tj. bez jakékoli argumentace, zbytečně byste plýtval munici (pokud by to úřad vůbec četl...)

Co se týče výslechu svědků, úřad bude tvrdit, že není potřeba, takže co byste měl udělat je zajistit spis a podle toho co v něm bude vám můžeme poradit, co dělat dál.

Ta dedukce souhlasu s přestupkem mě opravdu rozesmála, můžete podat námitku podjatosti (ale výsledek asi tušíte), jinak se s tím nedá nic moc dělat, ledaže by na tom orgán v rozhodnutí vyloženě stavěl.
IP zaznamenána

cezlo

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za nepředložení ORV
« Odpověď #5 kdy: 20 Října 2020, 12:23:27 »

Diky, podam odpor a uvidim co poslou. Nasledne sem postnu. Jeste dotaz, je to tak ze poslali prikaz a kdybych zaplatil tak to konci to je jasne, ale kdyz podam odpor tak ae rozbehne rizeni a muzou k tomu jeste naparit naklady rizeni? Nebo uz to rizeni probiha a naklady uz pozadovat nemuzou.
Jo jasne , nahravat nahravat...jsem idiot . X krat me staveli vzdy nahravam, no nic poucil sem se. Clovek v tom neni kovany a nekdy se z toho jejich pristupu "zesere" a ve stresu neudela zakladni vec. Priste..
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za nepředložení ORV
« Odpověď #6 kdy: 20 Října 2020, 13:06:55 »

Dokud na vás fízl nevytahuje rukavice a pouta, tak se nemáte z čeho "zesrat". Základem je samozřejmě povědomí o právech a povinnostech, čím více si v tomhle budete jistý, tím menší strach budete z fízla mít. Návodů a odkazů na d-fens je tu spousta, doporučuji volnočasově studovat.

V případě prohry v plnotučném správním řízení vám orgán k sankci uložené příkazem připočte náklady na řízení ve výši 1.000,-- Kč. Dražší už to nebude, i kdyby si měl úřad dát 3x opakování kvůli tomu, že vám odvolací orgán uznal odvolání, finalní "cena" je 2.500,-- Kč.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za nepředložení ORV
« Odpověď #7 kdy: 20 Října 2020, 13:18:27 »

Dokud na vás fízl nevytahuje rukavice a pouta, tak se nemáte z čeho "zesrat". Základem je samozřejmě povědomí o právech a povinnostech, čím více si v tomhle budete jistý, tím menší strach budete z fízla mít. Návodů a odkazů na d-fens je tu spousta, doporučuji volnočasově studovat.

Je to spíš o zkušenosti a interakci. Já třeba vím o svých právech a povinnostech před fízlem docela dost, troufnu si říct, že mnohem víc, než 99% Čechů. I tak jsem při jednání s policí automaticky tak nervózní, že půlku toho zapomenu.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za nepředložení ORV
« Odpověď #8 kdy: 20 Října 2020, 21:25:00 »

je třeba si držet své tempo
ne jejich
oni jsou v práci a vy je platíte ( nejste-li tedy státním zaměstnancem )
ještě nikdy se nestalo, že by kvůli vám kontrolu zrychlili nebo od ní nakonec upustili
IP zaznamenána

cezlo

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za nepředložení ORV
« Odpověď #9 kdy: 27 Listopadu 2020, 08:53:28 »

Zdravím, přišlo mi předvolání k ústnímu jednání, zašel jsem si udelat kopii spisu přikládám úřední záznamy.
Jak bych měl postupovat na ústním jednání? jsou tam přizváni i policajti.
Znevěrohodnit výpovědi svedků, policajtů? to si nejsem vůbec jistý že dokážu dobře mířenými otázkami..
Napadá Vás něco?
V úředáku píšou že řidič byl vyzván podle §7 odst.8 z.č. 361/2000 Sb.... tento odstavec neexistuje, mají tam chybu. Dá se na tomhle stavět? A dále mě vyzvali k předložení dokladů potřebných k řízení vozidla...ale vyloženě ORV nechtěli, načež jsem jim sám žvanil že slovy:"techničák nemám".
Pak tam dále píšou že jsem souhlasil a následně odmítl podepsat pokutu...souhlas beru že je vždy písemně strvrzený, já jim nic neodsouhlasil.
Díky za podněty.

« Poslední změna: 29 Listopadu 2020, 09:19:52 od cezlo »
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za nepředložení ORV
« Odpověď #10 kdy: 27 Listopadu 2020, 09:11:12 »

Pak tam dále píšou že jsem souhlasil a následně odmítl podepsat pokutu...souhlas beru že je vždy písemně strvrzený, já jim nic neodsouhlasil.

Naopak - tohle je výborný postup. Nejdřív je nechat vypsat bloky a pak odmítnout.
IP zaznamenána

cezlo

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za nepředložení ORV
« Odpověď #11 kdy: 29 Listopadu 2020, 09:37:20 »

Zdravim, jak je to pri kontrolni kontrole, nemaji policajti prolustrovane vozidlo uz pred tim nez ho zastavi kdyz jim kamera nasnima RZ a mezi tim kdyz jedou za vozidlem tak uz vi o tom aute vse? Tim by se dal zpochybnit jejich argument o materialnim aspektu, ze doslo ke ztizeni prubehu kontroly. Nevite jak fungujou jejich kontroly? Nam zeptat policajtu zda me nelustrovali uz pred zastavenim?
Zitra mam ustni jednani,ma tam cenu cokoliv rikat, nebo si jen nahrat vyslechy policajtu a pak resit v odvolani?
IP zaznamenána

cezlo

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za nepředložení ORV
« Odpověď #12 kdy: 30 Listopadu 2020, 07:38:27 »

V "Příkazu" úřad píše že materiální znak je rychlá a bezproblémová kontrola řidičů, Následy přestupku spočívají právě ve ztížení průběhu kontroly přímo na místě.
Mám se zeptat policajtů byl ztížen průběh kontroly na místě? nebo se zeptat jinak? nebo radši nic?
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za nepředložení ORV
« Odpověď #13 kdy: 30 Listopadu 2020, 08:21:15 »

Na otázky, které klade SO Vám, neodpovídejte na místě*, ale vyžádejte si lhůtu na vyjádření k pokladům po skončení ÚJ.
PaChům klade otázky nejdříve SO. Bude to něco ve stylu. Poznáváte zde přítomného Piráta Pirátoviče? Mohlo dojít k záměně? A máme ho, piráta.
Pak jim můžete otázky klást Vy. V místnosti je vždy jen jeden svědek, další čeká venku.

Ptejte se, jak probíhala kontrola. Nechte je mluvit. Čím víc toho řeknou, tím spíš najdete ve výpovědích rozpor.
Podle výpovědi se jich případně zeptat i na výzvu podle špatného paragrafu. Má to být §6.

Mluvte o sobě ve třetí osobě. Nepřiznávejte, že jste řídil Vy. Ať Vám to dokážou.

*Neodpovídejte na žádné otázky, ani na to se Vám může zdát jako jasné a nerozporovatelné. Například o tom, zda jste řídil.
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za nepředložení ORV
« Odpověď #14 kdy: 30 Listopadu 2020, 08:26:57 »

Trochu předbíháte. Nejprve podejte odpor a potom zajistěte spis. Pak se uvidí. EDIT: musím si číst delší historii vlákna, z úryvku příkazu jsem předpokládal, že jste jinde :)

Obecně by bylo fajn z policajtů dostat vyjádření typu, že s ORV i bez ORV to trvá stejně dlouho. Ale jednak takové vyjádření asi nedostanete a druhak úřad to rozehrál způsobem "je to v zákoně, takže to tak musí být", takže IMHO materiální aspekt vám to sám o sobě nevyhraje.
« Poslední změna: 30 Listopadu 2020, 08:31:07 od Tez »
IP zaznamenána