30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Průběh ÚJ  (Přečteno 7290 krát)

Lopata54

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:Průběh ÚJ
« Odpověď #45 kdy: 22 Května 2024, 22:53:37 »

Pokud nemáte el. podpis, tak je nutné mail do 5 dnů potvrdit např. klasickou poštou nebo dat. schránkou. Neslyšel jsem, že by úřad někdy vyzýval v případě obyč. mailu (přestože má pdf přílohu)... Možná někdo zkušenější toto zažil.
Mně vždy vyzvou, pokud podám jakékoliv podání ve věci emailem bez elektronického podpisu,někdy je zpětná vazba poštou na adresu, ale někdy zpět pouze tuto výzvu zašlou na dotyčnou email adresu. Ale spíš mně jde o to,zda ta příloha tedy sken dokumentu,vyjádření se k podkladům, vlastnoručně podepsaný,odeslaný emailem v příloze, má šanci na nějaké uznání.. ;D já jsem připraven to odeslat prostřednictvím spolehlivé české pošty, ale ještě mně napadla tato možnost  ;D
« Poslední změna: 22 Května 2024, 23:00:39 od Lopata54 »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 065
    • Zobrazit profil
Re:Průběh ÚJ
« Odpověď #46 kdy: 22 Května 2024, 23:00:05 »

Zkusit to samozřejmě můžete. Ale taky se může stát, že Vás nevyzvou, podání e-mailem neuznají a Vy propásnete lhůtu na vyjádření k podkladům.
IP zaznamenána

Lopata54

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:Průběh ÚJ
« Odpověď #47 kdy: 25 Května 2024, 13:33:03 »

Zkusit to samozřejmě můžete. Ale taky se může stát, že Vás nevyzvou, podání e-mailem neuznají a Vy propásnete lhůtu na vyjádření k podkladům.
tak sem pokusil osud zpětně na email došla výzva do 5 dnů potvrdit podpis  a do pošt. schránky modrej lístek se stejným číslem jednacím jaký nese ta výzva, pokud chápu správně, reagovat budu až na dopis který vyzvednu poslední den lhůty, tedy 3.6 jak je uvedeno na lístku a email se nepočítá? Díky moc,
ještě EDIT- prvotně stanovena 15 denní lhůta na vyjádření se k podkladům uplynula včera. Tu jsem s tímto podáním bez uznaného podpisu snad dodržel, avšak tedy podpis potvrdím až do 5 dnů od 3.6 je to tak?
« Poslední změna: 25 Května 2024, 14:20:00 od Lopata54 »
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 939
    • Zobrazit profil
Re:Průběh ÚJ
« Odpověď #48 kdy: 25 Května 2024, 19:50:55 »

Ne, to chápete špatně...
Správní orgán nemá podle správního řádu povinnost vyzývat podatele úkonu bez uznávaného elektronického podpisu k potvrzení, či doplnění tohoto úkonu řádným způsobem.
Povinnost potvrdit podání Vám vyplývá přímo ze zákona a je na to lhůta 5 dní od podání bez náležitého podpisu.
To, že Vám poslali kromě emailu i dopis je jen něco navíc a v tomto případě, lhůta 10 dnů pro vyzvednutí neposouvá povinnou lhůtu na doplnění podpisu ( § 37 odst. 4 správního řádu)
IP zaznamenána

Lopata54

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:Průběh ÚJ
« Odpověď #49 kdy: 25 Května 2024, 21:30:53 »

Ne, to chápete špatně...
Správní orgán nemá podle správního řádu povinnost vyzývat podatele úkonu bez uznávaného elektronického podpisu k potvrzení, či doplnění tohoto úkonu řádným způsobem.
Povinnost potvrdit podání Vám vyplývá přímo ze zákona a je na to lhůta 5 dní od podání bez náležitého podpisu.
To, že Vám poslali kromě emailu i dopis je jen něco navíc a v tomto případě, lhůta 10 dnů pro vyzvednutí neposouvá povinnou lhůtu na doplnění podpisu ( § 37 odst. 4 správního řádu)
díky moc
IP zaznamenána

Lopata54

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:Průběh ÚJ
« Odpověď #50 kdy: 30 Května 2024, 04:40:21 »

Dám sem předběžné info.
V pondělí jsem byl potvrdit podání,bába mě přijala, po ztotožnění mně vyhnala na chodbu, že mám čekat. Mezitím do kanceláře vstoupil pán, kterého si na mně zcela jednoznačně zavolala.  Pak jako u lékaře výzva, dělej neřáde ,tady si sedni. Potvrdil sem své podání a mezitím se mně tento mulletus pán který po celou dobu dělal křena, vedoucí odboru přestupků zeptal,zda se mně může na něco zeptat. Říkám ne. Mulletus odpovídá, že se mně chce zeptat bez prý ,,bez  toho všeho a bez záznamu,, jak to je s tím oznámením o přestupku a přece, že mi kolegyně pořídila kopii z originálu který jsem musel logicky vidět a že mu to nejde do hlavy, že by mně opicajti nepoučili a že povinnost podle nějakého prdelního řádu nezamlčet to a to, říkám hele, podívej se co tu mám v šanonu, vidíš kopie a ty jsem tu dostal a podepsal jsem to, že jsem je převzal při nahlížení,nic jinýho jsem neviděl, viděl jsem to na monitoru a pak vyjet z tiskárny. Evidentně na mě zkoušel, že jsem ty papíry snad čornul, nebo co. Vše zamlčeno, sděleno, že se případně odvolám a klidně se budu soudit,chybí rozhodující dokument, nebyl jsem dostatečně poučen při úkonu opicije mullete. Já ti nevím, ale na těch jejich xichtech sem skutečně viděl bezmoc, že bude brzo konec po půl roce trápení i bez druhýho kola, tedy uvidíme co přijde ;D
« Poslední změna: 30 Května 2024, 05:18:24 od Lopata54 »
IP zaznamenána