30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Orgán reaguje již na podání emailem, které zatím nebylo potvrzeno datovkou  (Přečteno 1060 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 926
    • Zobrazit profil

Tak mně tohle dělali také, ovšem protože jsem čekal na vyzvednutí z DS 10 den, tak jsem potvrzoval po 5 dnech emailem se zaručeným podpisem. Tenkrát mne nenapadlo jak toho využít.
Napadá mne jediné - pokud nejde o mnoho peněz - tak prostě zkusit najet na režim - já posílám prostým emailem a SO to akceptuje až do konce případu. Jakmile by z toho cukli, tak to těsně před promlčením překlopit na jejich chybu.
IP zaznamenána

Grutn

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil

Je to zrovna taková multipokuta, takže se mi v tomhle případě nechce úplně pouštět do neprobádaných vod..
Hlavně si myslím, že z toho v podstatě nemůžu nic vytěžit.. Ikdyby došlo na to, že na začátku udělali chybu, a akceptovali moje odvolání, byť poslané jen emailem, tak je to chyba v zásadě v můj prospěch, a kdyby ji dodatečně opravili, tím že by odvolání považovali za nepotvrzené, tak moc nevidím cestu, jak by mi to pomohlo.
Zároveň bych si asi nevsadil na to, že orgán přistoupí na to, že když mi to jednou přijal emailem, tak to tak musí dělat už pořád..
Minimálně ale na to pošlu stížnost, páč toto je zjevně je nesprávný úřední postup.

Zajímavější by to možná bylo v případě podávání odporu.. tam totiž pak pokuta naroste o 1000,- za správní řízení, takže tam by se asi dalo na konci řízení, v případě prohry domáhat toho, že jsem žádný odpor nepodal, a správní řízení nemělo běžet, a tedy 1000,- neplatit..


To by mohlo vést k tomu, že se při přezkumu zjistí, že odvolání nebylo řádně podáno (což by oběma SO velice vyhovovalo).
Na druhou stranu by pak šlo použít, že na základě reakce úředního parazita se odvolatel oprávněně domníval, že odvolání bylo uznáno. Bylo by tak neekonomické, aby posílal nějaké další podání.

Asi záleží na tom, zda jde o nějakou prkotinu, nebo třeba o zákaz řízení a podle toho se rozhodnout, jak moc je vhodné riskovat.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 982
    • Zobrazit profil

A jaké jsou šance vyhrát tu multi pokutu "běžnou" obranou?
IP zaznamenána

Grutn

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil

No to těžko odhadovat.. zatím je to rok od spáchání. V zásadě nic moc na čem to vyhrát tam moc nevidím.. jedině se to snažit protahovat. Ale zdá se, že úřednice je celkem aktivní..
A jaké jsou šance vyhrát tu multi pokutu "běžnou" obranou?
IP zaznamenána