30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 18

Autor Téma: [LOST] Výzva - Židlochovický úřad  (Přečteno 51536 krát)

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #105 kdy: 19 Října 2017, 12:35:20 »

Vyhledávání delší než půl hodiny (podle ceníku) rozhodně není mimořádně rozsáhlé vyhledávání.

https://www.pravniprostor.cz/judikatura/spravni-pravo/mimoradne-rozsahle-vyhledavani-informaci
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 011
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #106 kdy: 19 Října 2017, 17:43:08 »

Mám ofotit celý dopis?
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #107 kdy: 19 Října 2017, 19:18:52 »

Citace
Mám ofotit celý dopis?

Raději zkontrolovat, zda úřad - jak se praví v judikátu - uvedl nejen jednotkovou sazbu a počet hodin, po které by trvalo vyhledání informace, ale též náležitě odůvodnil, v čem mimořádná rozsáhlost vyhledávání spočívá.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 011
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #108 kdy: 19 Října 2017, 20:48:32 »

Moc se v tom nevyznám, tak nahrávám...

« Poslední změna: 19 Října 2017, 20:50:41 od Mesec »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 035
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #109 kdy: 19 Října 2017, 22:08:44 »

Já jim asi budu zase brzo posílat psaní, mohu se jich zeptat např. na počet všech vyřešených případů (skutků, přestupků i správních deliktů) a z toho případů vyřešením pokuty (blokově čí příkazem), které měla na starost Taťána Lukšová a to za rok 2016 a do konce září roku 2017.

Pokud to již vyhledali, žádné vícenáklady by jim vzniknout neměly, ne? Pokud neposkytnou, budu držkovat. Pokud poskytnou, můžete držkovat Vy, že mně poskytli a Vám ne.

edit: myšleno poskytnout zdarma
« Poslední změna: 19 Října 2017, 22:38:31 od Číkus »
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #110 kdy: 19 Října 2017, 23:02:45 »

Citace
Já jim asi budu zase brzo posílat psaní, mohu se jich zeptat např. na počet všech vyřešených případů (skutků, přestupků i správních deliktů) a z toho případů vyřešením pokuty (blokově čí příkazem), které měla na starost Taťána Lukšová a to za rok 2016 a do konce září roku 2017.

Už nejsou tak hloupí - samozřejmě, že ještě nic nehledali. Je to kalkulace nákladů, které teprve nastanou. Obávám se, že vzhledem k buzeračnímu charakteru žádosti a vzhledem k formálnímu splnění náležitostí vyčíslení nákladů jim to kraj podrží. Člověk by musel být podrobněji informován o tom, jak to vlastně vedou, nebo jak to mají vést, a pak by mohl namítat, že chtějí vyhledávat něco, co už mají mít vyhledáno pro vlastní potřebu.

Edit:
Já bych se u pracovníků ptal na celkovou roční mzdu (protože tohle číslo určitě v evidenci mají) a pak bych se ptal, jakým způsobem se projeví počet vyřešených přestupků v odměnách jednotlivých pracovníků a kolik kdo právě tímto způsobem obdržel. To totiž musí evidovat a vyhodnocovat bez ohledu na nějaké žádosti, takže za zkopírování těchto údajů do Excelu si nemohou naúčtovat ani ň.

Edit2:
Nebo bych si nechal poslat všechny jimi vedené evidence, ve kterých se nějakým způsobem vyhodnocují nebo do nich vstupují přestupky a současně jsou vedeny elektronicky. Z toho bych pak usoudil, jak pokračovat dál.
« Poslední změna: 19 Října 2017, 23:18:36 od uziv »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 035
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #111 kdy: 19 Října 2017, 23:08:21 »

uziv> V Oznámení je uvedeno, že personalistka byla nucena generovat (nikoli "by byla nucena generovat") a pracovnice musely vyhledat. Snad nechcete tvrdit, že úřad lže. :-)
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #112 kdy: 19 Října 2017, 23:26:40 »

Číkus> V oznámení je také uvedeno, že je třeba informace zpracovat a také že je třeba provést rozsáhlé vyhledávání (nikoli že byly zpracovány a bylo provedeno).
 
I úřady se učí. Pokud jim dokážete, že to už vyhledali, tak je naznačený postup možný. Ale to jejich vyčíslení je dostatečně neurčité, takže se vymluví, že tam mělo být "by byla nucena" a "by musely vyhledat". Ale zkusit to můžete.
« Poslední změna: 19 Října 2017, 23:29:14 od uziv »
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 011
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #113 kdy: 20 Října 2017, 12:55:33 »

Číkus

Chcete si vyměnit s úřadem pár dopisů? Já to zatím nechávám být. Jako šest litrů je trošku moc... :)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 035
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #114 kdy: 20 Října 2017, 13:17:22 »

Mesec> Budu tam v dohledné době psát tak jako tak, mám tam něco rozběhnutého.

Pokud Vám 6000 přijde moc, nabízí se již dříve zmiňovaná stížnost.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 216
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #115 kdy: 20 Října 2017, 14:02:04 »

Lze to resit rozmenlnenim mezi vice lidi, jak to dlouho trvalo vime :)
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #116 kdy: 20 Října 2017, 16:37:46 »

I úřady se učí. Pokud jim dokážete, že to už vyhledali, tak je naznačený postup možný. Ale to jejich vyčíslení je dostatečně neurčité, takže se vymluví, že tam mělo být "by byla nucena" a "by musely vyhledat". Ale zkusit to můžete.
Je to ještě horší. Jedna linie judikatury razí konstrukci, že když povinný subjekt nějakou informaci vyhledal a jednalo se o mimořádně rozsáhlé vyhledávání s náklady X iniciované výlučně žadatelem (sám orgán by ty informace nehledal), tak si tu informaci může držet v jakémsi uzamčeném stavu a nevydat ji, dokud za vyhledávání někdo nezaplatí. Přičemž je jedno, zda to zaplatí původní žadatel, nebo nějaký další, nebo se na to třeba N žadatelů složí. Jakmile je jednou zaplaceno, komukoliv dalšímu už to vydá zdarma.

Osobně mi to přijde jako blbost, nic takového v InfZ nevidím a argumentace v rozsudcích není moc přesvědčivá. Ale to není ani u vyloužení InfZ pro přístup do spisu a jaká je realita víme. To jen pro doplnění, že chytí-li se PS tohoto výkladu, nemusí ani fixlovat zda vyhledal nebo by vyhledal ...
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 011
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #117 kdy: 20 Října 2017, 19:12:01 »

Lze to resit rozmenlnenim mezi vice lidi, jak to dlouho trvalo vime :)

To jsem zkoušel také, s vyřešeným případem. Bylo částečně zamítnuto, byla mi sdělena pouze jména úředníků ze Židlí (jak nečekaně). Zbytek nic.
Pak se mě Taťána ptala odkud o tom vím, tak jsem řekl, že od kamaráda. A taky proč mě to zajímá, tak jsem řekl, že jsem byl jen zvědavý.  :)
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 011
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #118 kdy: 22 Října 2017, 19:27:57 »

Lidi, ještě pět dnů do ukončení fáze "zjišťování pachatele". Vyčkávat na příkaz nebo ještě podniknout nějaké kroky?
Spis zatím zajištěn nebo znovu jet nakouknout (zítra)?

IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 011
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #119 kdy: 23 Října 2017, 17:46:55 »

Ne, nebudu to hrotit a vyčkávání co bude dál...

1. Známý mi říkal, že za udání neexistujícího Helmuta prý mohu být trestně stíhán pro podvod. Pravda či lež.

2. Po nehodě jsem si změnil SPZ skrz nečitelnost, lze to nějak použít?
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 18