30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Na poště čeká výzva od magistrátu  (Přečteno 11772 krát)

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Na poště čeká výzva od magistrátu
« Odpověď #15 kdy: 21 Června 2017, 09:00:51 »

Hlavně jak se ohání tím, že nedodržení ryhlosti je nejčastější příčina DN. To je pěknej kec  :D
IP zaznamenána

Charon

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Na poště čeká výzva od magistrátu
« Odpověď #16 kdy: 21 Června 2017, 18:30:01 »

Dnes podán odpor, 15 denní lhůta se blížila ke svému konci.
Jak rychle Praha reaguje dle vašich zkušeností?
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Na poště čeká výzva od magistrátu
« Odpověď #17 kdy: 22 Června 2017, 12:06:14 »

Většinou nereaguje vůbec.
IP zaznamenána

Charon

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Na poště čeká výzva od magistrátu
« Odpověď #18 kdy: 23 Června 2017, 12:21:19 »

Nereagovat. A to by bylo správně. Zachovali by se jako řádný hospodář. To že tam mam jezdit pomalu a když uvidím stojící auto řadně zbystřit už vím. Zbystřit, neb někdo určitě dupne na brzdu aby snížil rychlost než radar zezadu naměří.
Tak si říkám, jestli tam největším ohrožením nejsou policajti? Zastavili mě v odbočovacím pruhu, který tak  blokovalo policejní auto, já a za mnou pak zastavili nějakého mladíka na motorce. Vím, že je to na zodpovědnost policajta, ale může se takto nezodpovědně chovat, neměl by zastavovat na místech k tomu určených na místo odbočovacího pruhu? Co kdyby do mě někdo narazil, proč vytvářeli složitou situaci pro ostatní účastníky silničního provozu (ty co odbočují a ty co kolem toho musejí projíždět)? Fotky policatskýho auta a mého jak stojíme v odboč. pruhu mám.
IP zaznamenána

Charon

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Na poště čeká výzva od magistrátu
« Odpověď #19 kdy: 29 Ledna 2018, 17:59:11 »

Zdravím,
 příběh má pokračování předvoláním obviněného na úřad  k ústnímu jednání. Doporučené přišel dopis a ten přikládám.

Mam ofocený spis a prosím o přesunutí do neveřejné sekce, kde bych rád probral strategii obrany, na co se zaměřit při ústním jednání.

Děkuji

Přesunuto do neveřejné sekce. // Číkus
« Poslední změna: 29 Ledna 2018, 21:00:06 od Číkus »
IP zaznamenána

Charon

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Na poště čeká výzva od magistrátu
« Odpověď #20 kdy: 30 Ledna 2018, 20:12:30 »

Děkuji za přesunutí.
Udělám stručnou rekapitulaci:
1)   Dne 12.4.2017 byl můj vůz změřen státní policii a byla mu naměřena rychlost 73km/hod, po odečtení odchylky 70km/hod.
2)   Po ujetí cca 400m jsem byl zastaven a ztotožněn policejní hlídkou.
3)   Byl sepsán protokol, do toho jsem se odmítl vyjádřit a nepodepsal jsem ho. S hlídkou jsem se odmítl ve vší slušnosti bavit.
4)   Obdržel jsem doporučený dopis „Příkaz o uložení pokuty“ vytvořený 26.5.2017
5)   V půlce června 2017 (den v případě potřeby dohledám, asi pátek) jsem se dostavil na magistrát s cílem nahlédnout do spisu, referentka nebyla, jednání na recepci nahráno skrytě telefonem.
6)   Znovu jsem se dostavil 21.6.2017 a úspěšně nahlédnul do spisu, odnesl si kopii a ofotil mobilem barevnou fotku z radaru. Ve spisu je o nahlédnutí záznam.
7)   22.6.2017 (ve lhůte) jsem doporučeně podal odpor.
8 )   Ted jsem obdržel doporučeně Předvolání obviněného podle ust. § 80 odst. 1, 4 zákona k ústnímu jednání o přestupku , které nařizují na den 09.02.2018 v 12:00 hodin.

Doplňující zajímavé informace:
•   Radar - Ramer 10C, osvědčení o způsobilosti má do prosince 2018
•   Na místě zastavení jsem si udělal nenápadně fotky mého vozu a vozu policie, auta i chodník je mokrý. V době sepisování protokolu lehce pršelo.
•   Radar vyfotil zadek mého vozu, na fotce ve spisu přes sklo není vidět  kdo řídil a zda jsem byl sám, sklo je mokré
•   Místo měření je bez zástavby, u pravého pruhu chodník, u levého pruhu v kterém jsem jel zeleň
•   Před vozem ve směru jízdy je vidět sloup (sloup už není, byl odstraněn později) a křoví. Dle fotky lze usuzovat, že je mokro.

Zatím finální (ne na jednání) strategii chci postavit na:
1)   Promlčení z důvodu uběhnutí lhůty 12 měsíců (přestupek byl 12.4.)
2)   Pršelo a radar měřil nesprávně
3)   Odraz od sloupu a křoví zkreslil měření a tím ho znehodnotil
4)   Necht prokáží, že jsem řídil já, v průběhu 400 metrů do zastavení mohl řidič vystoupit a já převzít řízení
5)   Oblast je prázdná a nejednalo se o obecné ohrožení (někde jsem na foru viděl lepší právní formulaci)


Musím zjistit, jak většinou probíhá ústní jednání o přestupku a na co se asi budou ptát.
Předpokládám, že se na něj nedostavuje zastavující a měřící policajt.

Pokud bude u jednání přítomen policajt, tak se chci zeptat na:
1)   Jaká byla viditelnost a jaké bylo počasí, zda pršelo nebo bylo slunečno
2)   Kolik bylo ve voze osob
3)   Zda vůz sledovali celou dobu od místa měření do zastavení, pokud ano tak jak
4)   Byly v době od měření až do zastavení na silnici jiné vozy, jaké, osobní, nákladní, motorky
5)   Byly tam chodci, nebo hrající si děti

Je to mé první ústní jednání k přestupku. Jednání si chci skrytě nahrávat mobilem (pouze audio) a co nejméně se sám vyjadřovat.
Mam sem nahrát spis (nechci vás zahltit)?

Prosím, navrhněte strategii pro ústní jednání a co si mam nastudovat či jak postupovat. Lze nějak řízení protahovat (nemoc) a má to smysl?
Děkuji
« Poslední změna: 07 Srpna 2018, 21:15:52 od Charon »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Na poště čeká výzva od magistrátu
« Odpověď #21 kdy: 30 Ledna 2018, 21:30:16 »

1)   Promlčení z důvodu uběhnutí lhůty 12 měsíců (přestupek byl 12.4.)

Ale doručením příkazu došlo k restartu promlčecí doby.. není napsáno kdy byl příkaz doručený, ale asi v červnu a tak zbývají asi 4 měsíce na vydání rozhodnutí.. není to málo, ale dá se to zkusit.

Ústní jednání může odložit třebas zdravotní problém..
když k jednání dojde tak si určitě vzít lhůtu na vyjádření..
jestli nepozvou policajty tak ze spisového materiálu argumentovat proč je jejich výslech nutný
« Poslední změna: 07 Srpna 2018, 22:06:58 od enzym »
IP zaznamenána

Charon

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Na poště čeká výzva od magistrátu
« Odpověď #22 kdy: 08 Února 2018, 12:51:24 »

Zdravím,
 na dobu jednání jsem onemocněl a tak jsem se telefonicky předem omluvil, aby se jednání neuskutečnilo za mé nepřítomnosti. Ještě zítra pošlu doporučeně kopii neuzavřené neschopenky. V doprovodném dopisu uvedu:

"
Věc: Doložení dokladu o pracovní neschopnosti                     

Dobrý den,
dne 8. 2. 2018 jsem s vámi telefonicky mluvil o nemožnosti uskutečnit navržené jednání ze závažných důvodů.
V návaznosti na telefonát zasílám doklad o pracovní neschopnosti, v které se nacházím.
Spozdravem
"

Neschopenku zasílám neuzavřenou zcela cíleně, aby při jejím přijetí nevěděli jak dlouho bude neschopnost trvat. Tak spis odloží na pozdější řešení, nebo naplánují jednání za delší dobu.

Máte ještě nějaký nápad či zlepšení?
« Poslední změna: 07 Srpna 2018, 21:17:56 od Charon »
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Na poště čeká výzva od magistrátu
« Odpověď #23 kdy: 08 Února 2018, 13:16:10 »

Perfektní, ještě bych tam doplnil větu o tom, že ti zatím není známo, kdy bude pracovní neschopnost ukončena.

A o tom, že bude probíhat výslech svědků (policajtů) tě musí předem informovat, bývá to uvedeno v předvolání k ústnímu jednání.
IP zaznamenána

Charon

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Na poště čeká výzva od magistrátu
« Odpověď #24 kdy: 08 Února 2018, 21:11:30 »

Díky za připomínky.
V předvolání o policajtech nic není.

10.2. - tak doporučený dopis s neschopenkou odeslán
« Poslední změna: 10 Února 2018, 17:34:03 od Charon »
IP zaznamenána

Charon

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Na poště čeká výzva od magistrátu
« Odpověď #25 kdy: 07 Srpna 2018, 20:10:12 »

Game over

Přišlo vyrozumění o zastavení řízení pro to, že se přestupek nepodařilo projednat v zákonné lhůtě. Zdržovací taktika slaví úspěch.

Děkuji všem za pomoc
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Na poště čeká výzva od magistrátu
« Odpověď #26 kdy: 07 Srpna 2018, 20:25:09 »

Lze přesunout do ukončných jako WIN? Zejména se podívejte na přílohy, zda v nich není něco, co byste nerad pustil na veřejnost.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Charon

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
[WIN] Na poště čeká výzva od magistrátu
« Odpověď #27 kdy: 07 Srpna 2018, 21:38:45 »

Ano, lze přesunout jako WIN.
Informace mi připadají nezávadné včetně příloh.
Děkuji
« Poslední změna: 09 Srpna 2018, 21:02:36 od Charon »
IP zaznamenána