30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 18

Autor Téma: [LOST] Výzva - Židlochovický úřad  (Přečteno 50628 krát)

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
[LOST] Výzva - Židlochovický úřad
« kdy: 06 Září 2017, 20:06:46 »

CHCI ŘEŠIT NEVEŘEJNĚ, DĚKUJI !!

Není to tak dávno, co mně jakožto provozovateli přišla obálka ze Židlí označená modrým pruhem, kde je obsahově klasická výzva k zaplacení výpalného, protože se blíže neznámý řidič dopustil v Židlochovickém revíru hrdelního zločinu lehkého překročení rychlosti.

Jakožto člen tohoto fóra už mám něco načteno a hlavně se mi líbilo, jak Číkus dobře vyřešil případ s tím motorkářem, nicméně poradím se raději pro upřesnění.

1. Helmut - umím dobře německy, tak koho naprášit? Cizince (Rakušana/Němce/Araba) s českou adresou, který se německy/arabsky přizná ke spáchání zločinu. Budou to akceptovat?
Ve vedlejším městě máme spoustu cigánů, co udat některého z nich?

2. Zkoušet to rozporovat na materiálním aspektu, případně si trošku pohrát a vyzkoušet odlišnou taktiku? Zkusit to uhrát na krajní nouzi? Případně i s Helmutem dohromady?

3. Má smysl teď řešit spis (fotku) nebo ještě s tím počkat do případné SprDele? Zkusit požádat nejen o fotku a výpis z radaru, ale kdy ho kdy a proč kontroloval, zjitsit platy zaměstnanců (podjatost) či statistiku jakým způsobem přispívají radary?

4. Ignorace asi smysl nemá, jelikož v tom Čičmundově se asi hodně nudí a před Vánoci se penízky budou hodit.

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #1 kdy: 06 Září 2017, 21:01:45 »

Přesunuto.

Vyřešeno s motorkářem a na dalším motorkáři a jednom řidiči automobilu se pracuje. Fotky vykazují stejnou anomálii jako v již vyhraném případu.

0. Obsahuje Výzva podpis a razítko? Zatím se jedná jen o nápad, ale uvidíme, co na to řeknou zkušenější.

1. Cizinec s trvalým bydlištěm v cizině a doručovací adresou se jeví jako vhodný. Akceptovat by to měli, ale u těch magorů ze Židlochovic není nikdy nic jisté. Cikána bych nedoporučoval. Nepíšete kdy se přestupek stal, pokud se rozhodnete udat Helmuta, využijte termín uvedený ve Výzvě a nebo 60 dní od spáchání (co nastane později). A co třeba Standa Huml?

2. Materiální aspekt by měl (malou) šanci jen v případě skutečně nízkého překročení. Navíc se už Židlochovice nechaly slyšet, že u sprdele (nyní je to přestupek provozovatele vozidla) není materiální aspekt potřeba; (nejen) já s takovým výkladem nesouhlasím. Krajní nouze by se také dala vyzkoušet, za mě čím více argumentů, tím lépe. S Helmutem kombinovat lze.

3. Záleží na tom, zda se chcete jen co nejrychleji a nejjednodušeji vyhnout pokutě a nebo jim i přidat práci. Pokud bude ve fotce nebo dokumentaci nějaký zásadní problém (což není úplně malá šance), mělo by to stačit použít až v odvolání proti rozhodnutí o sprdeli. Podjatost je taktické vytáhnout až před rozhodnutím.

4. Ignorace by možná mohla být cestou, ale v tuto chvíli nevím, viz bod 0.

5. Mohl bych být tak smělý a požádat Vás o propašování pár odstavců žádosti dle InfZ do Vašeho podání až jej budete podávat? Židlochovice mě naštvaly, tak bych chtěl zkusit žádost rozdělit na více částí od více různých lidí. Ti dva zmínění na začátku příspěvku s tím již počítají.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #2 kdy: 06 Září 2017, 21:17:24 »

Děkuji Číkusi.

0. Ano, obsahuje, ale všiml jsem si, že je okopírované, jako vložený obrázek. Žádné originální razítko a podpis.

1. Jsem schopen sesmolit německy dopis (možná jste zaregistroval mou aktivitu v sekci mimo ČR, kdy řeším Rakousko - to je teď ale jedno), tak když se vyřádím, mohu napsat nějaký pěkný text. Nějaké jméno jsem schopen si vymyslet, adresu mu můžu udělat o pár domů v opuštěné nádražní budově s opuštěnými byty hned za domem.
Přestupek se stal 27.8.2017 večer. Dopis vyzvednut dnes, 6.9.2017
Vím, kdo to je, nebude to ale příliš velká provokace? To už rovnou můžu udat Nikolu/Hanu Vitulovou (dcery starosty Židlochovic, stačí na FB si ho dohledat a jednoduše odvodíte příbuzné) či jí vymyslet přítele a ten řídil moje auto.

2. Překročeno o 10 km/h, resp. po toleranci 60 km/h. Upřímně řečeno, materiální aspekt podle mě musí být zohledněn vždy. V případě krajní nouze leží důkazní břemeno na mě? Co jim sdělím, že mně třeba ohrožovalo vozidlo a byl jsem nucen zrychlit?

3. Možná se vydám cestou 2 a sice přidám jim práci. Zase když už se mi to stalo, tak si myslím, že mně za zkušenost a za poučení to za to stojí, nedávno jsem oslavil 25.narozeniny. Nicméně do Židlochovic tam i zpátky je to dohromady 100 km, pod Brnem, kam občas jezdím na výlety.

4. Nechci to riskovat, takže asi ne

5. Chápu to dobře, než sesmolím svůj dopis a než ho pošlu, chcete si ho kompletně přečíst? Nebo jak to myslíte?





IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #3 kdy: 06 Září 2017, 21:44:43 »

Není zač.

0. V tom případě beru zpět.

1. Helmut by se měl k řízení vozidla přiznat, proto by měl mít i schránku, která je pod Vaší kontrolou. Asi by bylo lepší, kdyby Helmut uměl česky, aby se úřad nemohl vymlouvat, že jeho přiznání nerozumí.

Pokud jej plánujete udat, bylo by vhodné, aby dopis s udáním dorazil úřadu ke konci lhůty 60 dnů od spáchání přestupku.

Hranice pro příliš velkou provokaci má každý nastavenou jinak. V případě posledně vyhraného případu se na motorce proháněl bývalý městapák z Lázní Bohdaneč. Helmut je jistější, existující člověk pravděpodobně svou vinu odmítne (ale Huml to kdysi udělal e-mailem bez el. podpisu, což by nemělo být orgánem bráno v potaz).

2. Nemyslím si, že by to mělo šanci na úspěch, ale proč to nepoužít. Víc práce pro úřednického parazita.

3. Netřeba tam jezdit, lze vyřešit korespondenčně. A případně bych tam mohl zajet nahlížet na základě plné moci. Určitě mě rádi uvidí.

4. Souhlas.

5. Myslel jsem to tak, že byste v rámci podání navíc zažádal o nějaké informace dle InfZ. Text bych nachystal. Ale na dopis se samozřejmě rád také podívám, případně i okomentuji.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #4 kdy: 06 Září 2017, 22:20:25 »

1. Ke schránce se dostanu, je pár metrů od baráku, ale nejspíše to skončí že tam vhodí obálku s modrým pruhem a mně to asi úřednice vydá na základě plné moci. Fakt to klapne?
To znamená, že odpovědět jim mám až v půli řijna cca? Upřímně na čas to hraát nechci, když existuje už něco jako restart lhůt.
A nebo udat toho Helmuta, akorát napsat v němčině a přidat Google translate neboli strojový překlad

2. Zamícháme do toho i materiální aspekt, rozhodnuto

3. Jo myslíte tu žádost, kdy mě to zamítnou a po vás budou chtít křupíky?  ;D Může být, jen kdy to řešit? Brzy a nebo počkat se spisem?

4. Taky rozhodnuto, budeme jednat.

5. Myslíte zákon o svobodném přístupu k informacím? Někde tady je tuším i formulář skrz spis.
Zkusím rozporovat přestupek, zmíním materiální aspekt, udám řidiče a požádám.  Navrhuji osobně použít spíše drzejší taktiku, už mám v hlavě předlohu a nápad. Během zítřka sesmolím a sepíšu a dám k nahlédnutí.



IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #5 kdy: 06 Září 2017, 22:55:18 »

K Helmutovi je tady napsáno hodně.

Získání spisu bych nechal na později, lze tím způsobem získat i dopis pro Helmuta, pokud by mu to poslali v režimu "nevhazovat do schránky, vrátit odesílateli".
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #6 kdy: 07 Září 2017, 12:31:59 »

Při vší úctě... Pokud bych byl adresátem takovéhoto přípisu, jeho obsah (a možná ještě více forma) by mne vedl k logické úvaze, že odesílatel bude snadný terč. Pokud je to cíl, kterého jste chtěl dosáhnout, gratuluji. Ne-li, radím: znovu a lépe.

Strohé podání vysvětlení, strohé přiznání řidičky, plná moc. Nic víc není potřeba.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #7 kdy: 07 Září 2017, 12:57:31 »

Mně se to naopak líbí, krásné čtení. Přidává to do jinak nepřívětivého a strohého řízení trochu té lidskosti. Jen několik připomínek:

- Mám za to, že by měli prokazovat materiální znak řidičce, nikoli Vám (pokud to není pokus o chyták).

- Kočku čtyřnohou bych považoval spíše za svědka nehody než za viníka. Aby šla nehoda použít proti sprdeli, je potřeba aby vznikla v důsledku přestupku, nikoli byla zaviněna někým jiným.

- Trvalé bydliště by mělo mít konkrétní číslo, místo přechodného bydliště bych použil kontaktní adresu.

- U popisu barvy vlasů dvounohé kočky bych byl opatrný, pokud se jednalo o měření na příjezdu a případně hrozí fotografie černovlasého nebo třeba plešatého chlapa za volantem.

Pokud by se Vám chtělo přidat následující odstavec, byl bych rád:

Ve smyslu zákona č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím žádám o zpřístupnění informace kteří pracovníci pracovali na správním řízení vedeným pod číslem jednacím XXX a číslem případu YYY kolik času na tom který z nich strávil. Vaše vyjádření zašlete ve lhůtě 15 dnů od doručení této žádosti písemnou formou na níže uvedenou adresu. Předem děkuji za vyřízení.

(XXX a YYY doplním pomocí soukromé zprávy)
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #8 kdy: 07 Září 2017, 13:08:31 »

ČÍKUS

1. Můžeme z toho udělat chyták, dobrý nápad

2. Tak má smysl se do toho až tak motat? Ještě varianta, že mi tam z vedlejší najelo auto a nebo jsem nedobrzdil. Ale už to prokazovat, řešit přes pojišťovnu, to už bych se v tom moc motal. Pokud to nejde, číču vyhodíme a nebo se nehoda prostě nestala

3. Kouknu do map a doplním

4. Vyloučeno, radar fotil zezadu, i když bylo ten den jasno.

5. Odstavec přidáme, dobrý nápad
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #9 kdy: 07 Září 2017, 13:32:57 »

2. Spíš jsem to myslel tak, že vlivem nedodržení rychlosti dvounohá kočka vyhýbací manévr nezvládla úplně hladce a poškodila tak auto.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #10 kdy: 07 Září 2017, 13:36:45 »

Ty by ses Čikusi vydal teda kterou cestou - tou drzou variantou a nebo jen zkusit čistý úřední text. Moje kamarádka bude stručná, protože s našimi úřady nechce mít nic společného.

Udělám odpoledne.ještě finální podobu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #11 kdy: 07 Září 2017, 13:42:35 »

Já jsem strašlivě drzý a zvrhlým způsobem hravý, takže bych šel cestou první verze. Ale já se odvolávám i proti rozhodnutí o zastavení řízení, jde mi zejména o to přidat orgánům práci, vysmát se jim, uškodit jim - i za cenu zvýšeného úsilí a nákladů z mé strany.

Dvounohá kočka může být stručná, ale měla by uvést i datum narození, trvalý pobyt a korespondenční adresu. Mohla by i potvrdit nehodu.
« Poslední změna: 07 Září 2017, 13:50:08 od Číkus »
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #12 kdy: 07 Září 2017, 14:58:50 »

Čtu to tady už celkem dlouho a zrovna k židlochovickým případům ignorace a nebo slušné udání Helmuta nebylo tak nějak vzato v potaz, takže si říkám, proč to nezkusit jinak. Na Mikulov či Šlapanice, který nejsou tak proslavený, tam bych možná slušný i byl, ale zde v Židlích.... Nefandím si, že po prvním mém dopisu to vzdají a čekám, že mě asi ústní jednání a nebo odvolání nemine. Zase si říkám, že je to pro ně práce a případná munice do odvolání.

Jináč to si budeme rozumět, též jsem hravý a drzý  i já. Je to můj první skutečný případ, už žádné čtení po večerech. Trošku mám i obavy z neznáma  ;)

Doplním kočku a uvedu, pak zde zveřejním

A pošli mi do zpráv teda číslo toho případu. Jen otázka, proč to tam zařadit?
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #13 kdy: 07 Září 2017, 17:25:34 »

Tak finální podoba dopisu je hotova, čas to odeslat ne? :)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #14 kdy: 07 Září 2017, 17:49:24 »

Já bych využil tu lhůtu 60 dnů od spáchání. Je totiž možné, že úředník bude příliš aktivní a zahájí řízení o přestupku provozovatele vozidla (dříve sprdel) ještě před uplynutím této lhůty, což dle zákona ale nesmí. Pár dní zpět se mi to u jiného orgána stalo.

Tak mě napadá: Co tomu trochu pomoci a nejprve jim zaslat něco ve stylu "nesouhlasím, nezaplatím, řidiče neuvádím" a zkusit je tak vyprovokovat k předčasnému zahájení řízení o přestupku provozovatele vozidla a následně (ještě ve lhůtě 60 dnů) přeci jen udat řidiče?
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 18