30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 67 68 [69] 70 71 ... 94

Autor Téma: Rousky na hubu vsude  (Přečteno 237646 krát)

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1021 kdy: 23 Listopadu 2021, 09:01:20 »

Nápad : Zavolám lékaři, že mám jasné příznaky Covidu a že mi vyšel antigení samotest pozitivně. Sotva se vleču, je mi zle. Zavřel jsem se doma do samoizolace. Pokud vím tak mi lékař nařídí izolaci a po týdnu nebo 10 dnech jí ukončím negativním PCR testem a měl bych do tečky získat potvrzení o prodělané nemoci.

Ode dneška platí změna https://www.mzcr.cz/zmena-mimoradneho-opatreni-ze-dne-5-3-2021-k-pravidlum-pro-hlaseni-vysledku-antigennich-testu-do-isin-s-ucinnosti-od-23-11-2021/ podle které se v podstatě vždy nutí PCR. Takže předpokládám, že i slavná Tečka, až ji rozchodí, už bude hranatý štempl dávat jenom po pozitivním PCR.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1022 kdy: 23 Listopadu 2021, 13:02:14 »

Ad 1) Tohle podle mě není prakticky možné z podstaty, jak PCR funguje. Šlo to u těch antigenních samotestů. Viděl jsem, že v USA to byla aféra, protože se u vstupu do školy musely děti samotestovat AG testem a (úspěšně) vymýšlely různé způsoby, jak zařídit, aby vyšly jako pozitivní, aby se mohly vyhnout písemkám. Protože AG test je dosti "mechanická" záležitost, tak to šlo doma běžně dostupnýma věcma (moc si to nepamatuji, ale jestli to byl ocet/citronová šťáva...?). PCR v cyklech vzorek zahřívá a zchlazuje, aby se vir maximálně namnožil a bylo evidentní, jestli tam něco je, či nikoliv. Naopak jsem (opět zase pouze) četl, že když si "vystříkáte" nos nějakými dezinfekčními látkami, tak teoreticky můžete jako C+ vyjít na PCR negativně. Ostatně to nabízel i ten slavný lékař na olympiádě v Tokiu českým sportovcům :D..

Ad 2) Tohle je imo jediná varianta. A to už je snad i dostupnější mít známého lékaře, co vakcínu píchne do kaktusu místo do deltového svalu.
« Poslední změna: 23 Listopadu 2021, 13:13:50 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1023 kdy: 23 Listopadu 2021, 13:07:59 »

Ad 2) Tohle je imo jediná varianta. A to už je snad i dostupnější mít známého lékaře, co vakcínu píchne do kaktusu místo do deltového svalu.
Problém je, že dle mé zkušenosti to velká část doktorů bere vážně a tohle neudělá. Ale jak budou opatření sílit, tak se třeba ustálí cena za takový zákrok. Když to šlo za protektorátu s lístkama a kenkartama, tak to půjde i dnes.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 892
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1024 kdy: 23 Listopadu 2021, 14:49:07 »

U PCR testu se snad stále prokazujete jen kartičkou pojišťovny, nikoliv OP. Musel by pozitivní kus zajít na test místo Vás.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1025 kdy: 23 Listopadu 2021, 14:55:11 »

Po me chteli OP vzdycky.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1026 kdy: 23 Listopadu 2021, 15:31:22 »

Moje osobní zkušenost - PCR či antigen test - prokazování vždy max. pouze průkazem pojištěnce (nikdy OP), obvykle v kombinaci s registrací v systému konkrétní laboratoře. V řadě případů  - zejména při druhé a další návštěvě u stejné laborky, jsem se neprokazoval vůbec nijak, resp. "jsem Pišta Hufnágl a mám registraci na 15:30". Sem tam záludná kontrolní otázka - třeba "váš rok narození" :)
Očkování - neprokázal jsem se nijak!!!. Očkovací centrum Poliklinika Hlinsko, bez objednání či registrace, vyplnění dotazníku s 5 otázkami a mými osobními údaji na chodbě. Na můj dotaz, co budu potřebovat za doklady - lékař odpověděl: "jestli jste vyplnil správně dotazníček, tak žádné".
Já ignorant neměl zapnuté nahrávání, "protože přece lékař". Byla by to zábavná nahrávka. Nějaké dotazy na případnou kontraindikaci, případně informace, že vakcína má pouze prozatímní schválení, ani prd. Napíchnut , nevydáno žádné potvrzení o poskytnutí léčebné služby, jméno doktora neznám, jméno sestry neznám, hotovo nazdar a další prosím.
Dojet tam bylo moje spontánní rozhodnutí typu "teď nebo nikdy", takže jsem nebyl připraven na to, jak to proběhne, resp. jsem předpokládal, že to proběhne "jako u doktora". Nedělám si iluze o "očkovacích továrnách" na hlaváku, kde to bude nejspíš ještě horší.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1027 kdy: 23 Listopadu 2021, 15:51:11 »

Moje zkušenost: Na AG testech nikdy nechtěli víc, než kartičku pojištěnce. Na PCR jdu poprvé až za týden.

Vakcínu jsem podstoupil v rácmi mobilního očkovacího centra bez registrace (od Bulovky) a byli sakra důkladní. Asi 5 otázek na kontradikce, vyplnění formuláře, chtěli vidět občanku i kartičku pojištěnce. Doktorka dala docela komplexní poučení o možných účincích i vakcíně. Ještě před tím, než mě znásilnila adenovirem, jsem už v rukách držel zprávu o tom, že to vlastně už proběhlo, na jejíž konci bylo něco jako "Pacient odchází po 15 minutách z čekárny bez potíží" a podpis :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1028 kdy: 23 Listopadu 2021, 16:24:46 »

Ještě před tím, než mě znásilnila adenovirem, jsem už v rukách držel zprávu o tom, že to vlastně už proběhlo, na jejíž konci bylo něco jako "Pacient odchází po 15 minutách z čekárny bez potíží" a podpis :D
Na tomto postupu byla založená očkovací finta někde na Vysočine. Dostanu certifikát, administrativa proběhne a postupuji k injekci. Cestou se mi chce čůrat a jdu domů. Stát má vykázáno, Pfizer vyděláno, občan je šťasten.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1029 kdy: 23 Listopadu 2021, 18:30:03 »

No pozor.. Já dostal lékařskou zprávu o úkonu/výkonu/zákroku (nevím přesně). Ne certifikát. Ten se dal stáhnout až druhej den z webu poslušného občana.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Paulie86

  • Příspěvků: 229
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1030 kdy: 23 Listopadu 2021, 18:32:03 »

Problém je, že dle mé zkušenosti to velká část doktorů bere vážně a tohle neudělá. Ale jak budou opatření sílit, tak se třeba ustálí cena za takový zákrok. Když to šlo za protektorátu s lístkama a kenkartama, tak to půjde i dnes.

Tohle může imho fungovat akorát při "nadstandartní" známosti s dochtorem. Ani ten nejblbější obvoďák to nebude provozovat hromadně pro každého moulu, který si řekne, ale potřebuje mít určitou míru jistoty, že dotyčný buď není provokatér, nebo ukecaný blb, který nebude na potkání machrovat, jak s tím vyjebal.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1031 kdy: 24 Listopadu 2021, 09:26:30 »

Tohle může imho fungovat akorát při "nadstandartní" známosti s dochtorem. Ani ten nejblbější obvoďák to nebude provozovat hromadně pro každého moulu, který si řekne, ale potřebuje mít určitou míru jistoty, že dotyčný buď není provokatér, nebo ukecaný blb, který nebude na potkání machrovat, jak s tím vyjebal.
Na druhou stranu by to někdo mohl dělat na základě svědomí. Tak jako když faráři vydávali židům křestní listy nebo závodní sekretářky pracovní knížky pro odboj.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1032 kdy: 24 Listopadu 2021, 13:29:52 »

IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1033 kdy: 24 Listopadu 2021, 14:02:34 »

IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1034 kdy: 25 Listopadu 2021, 18:23:01 »

Moje zkusenost ohledne pozadovanych dokladu.
Kveten/cerven 2021 ockovani, obcanka, ale kdybych odesel bez pichnuti, tak si nikdo niceho nevsiml.
Leto 2021 test, obcanka i prukaz pojistovny.
Vcera test, stacilo pozdravit.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 67 68 [69] 70 71 ... 94