30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 53 54 [55] 56 57 ... 94

Autor Téma: Rousky na hubu vsude  (Přečteno 241007 krát)

vita.nek

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #810 kdy: 25 Října 2021, 12:02:03 »

No počítám, že konzumovat bez respirátoru se stále může, opak si technicky nedokážu nechci představovat :-D

Mě šlo spíš o prokázání testu/očkování při kontrolní kontrole tam kde jsou tyhle blbosti vyžadovány. Bez respirátoru se třeba v krámě nejspíš přestupku dopouštím (formálně), to je ale až další level. Napřed bych si vyzkoušel zaprudit tam, kde mi nehrozí absolutně nic.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #811 kdy: 25 Října 2021, 13:00:34 »

ale my zde prudime protoze s necim nesouhlasime a nechce nechat sebou vyjebavat ci se nechat bezduvodne omezovat, ne pro zabavu jak to pisete vy
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #813 kdy: 25 Října 2021, 14:20:26 »

Červená mikyna, překvapivě nezalezla nikam do nory, ale začala se opět topořit.... je až k nevíře, jak tenhle člověk uvažuje....

Upřímně beru výše uvedený záměr znemožnit neočkovaným vstup na pracoviště vážně a trochu se děsím, co se bude dít, až to nastane.

Já očkovaný nejsem - ne, že bych si myslel, že mi po tom naroste třetí ruka, ale jde mi o princip. Navíc vzhledem k tomu,  že jsem relativně mladý, zdravý a sportovně založený člověk, vidím pro mě vyšší potenciální riziko ve vedlejších účincích očkování, nežli v nemoci jako takové.

Na druhou stranu přesto, že můj zaměstnavatel je poměrně pragmatický a inteligentní, trochu se obávám, co by takové nařízení znamenalo v praxi. Každopádně se kvůli buzerantovi v červeném svetru naočkovat nenechám ať se bude dít cokoli. Možná se v takové situaci ukáže charakter každého soudruha. Jen jsem zvědav, co to udělá s těmi, co mají doma rodinu a hypotéku...
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #814 kdy: 25 Října 2021, 14:42:56 »

Možná, že než pořádně přituhne, bude už červená mikina na pracáku. Uvidíme jaká kreatura to vezme po něm.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #815 kdy: 25 Října 2021, 15:42:31 »

ale my zde prudime protoze s necim nesouhlasime a nechce nechat sebou vyjebavat ci se nechat bezduvodne omezovat, ne pro zabavu jak to pisete vy

Já vám nevím. Znáte pana Číkuse, legendu tohoto fóra?.... :)
Naopak, za mě kdokoliv kdo je schopen a ochoten se důstojně pokočkovat s úředním zasměstnancem je svého druhu "hrdina". A pokud si přitom užije zábavu, why not.

Jan Novák> Taky se nemohu dočkat. Babiš dle mého soudu nechává pandemii maximálně rozjet, nová vláda bude mít veselo. A jsou tam rozpory. Třeba Pekarová chce nadále proplácet test všem, ale její kolega ze stejné strany a budoucí ministr zdravotnictví testy proplácet nechce, chce naočkovat všechny a to klidně silou.
« Poslední změna: 25 Října 2021, 15:47:07 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #817 kdy: 25 Října 2021, 21:00:04 »

1. PORUŠENÍ TRESTNÍHO ZÁKONÍKU
Soukromá osoba (zaměstnanec prodejny, agenturní pracovník), která aktivně vynucuje u druhých osob dodržování povinností dle mimořádných opatření (např. povinnost nošení roušky, respirátoru) se dle paragrafu 328 trestního zákoníku dopouští trestného činu přisvojení si pravomoci státní nebo místní správy. Za spáchání tohoto trestného činu hrozí soukromé osobě sazba odnětí svobody až na dva roky nepodmíněně.
2. PORUŠENÍ ZÁKONA O OCHRANĚ SPOTŘEBITELE
Tento zákon č.634/1992 Sb. prodávajícím a poskytovatelům služeb jakýmkoliv způsobem zakazuje spotřebitele diskriminovat. Není tedy možné např. zákazníka v prodejně neobsloužit proto, že nemá nasazenou roušku, respirátor. Porušením zákazu diskriminace páchá prodávající přestupek, za který mu od České obchodní inspekce hrozí pokuta až do výše 3.000.000 Kč.
3. PORUŠENÍ ZÁKONA O ZPRACOVÁNÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮ (GDPR)
Tento zákon č.110/2019 Sb. slouží na ochranu občana před neoprávněným zasahováním do jeho soukromého a osobního života. Tuto ochranu zaručuje také Listina základních práv a svobod. Jméno a příjmení jsou osobní údaj. Informace o zdravotním stavu patří do kategorie citlivých údajů. Pokud jakákoliv společnost (např. obchodní řetězec) prostřednictvím svého zaměstnance nebo agenturního pracovníka vyžaduje po zákazníkovi zdravotní potvrzení jakéhokoliv druhu, aniž by měla souhlas dotyčné osoby (např. zákazníka), porušuje tím zákon a může být proti ní vedeno soudní řízení.

Několik dalších informací k zamyšlení:
Žádný zákon, ani tzv. pandemický zákon, ministerstvu zdravotnictví neumožňuje vydat jakékoliv nařízení s plošnou platností.
Opatření může vyhlásit pouze krajská hygienická stanice, a to s řádným zdůvodněním a pouze s místní platností.
Nejvyšší správní soud zrušil (ke konci července 2021) 24 vládních nařízení nebo nařízení ministerstva zdravotnictví – buď odporují českým zákonům anebo jsou nedostatečně odůvodněná, případně obojí. Vláda i ministerstvo zdravotnictví rozhodnutí soudu trvale ignorují.
Nejvyšší správní soud zrušil již třikrát plošné nařízení povinného nošení roušek či respirátorů. To poslední zrušil ZDE.
Dodržování nařízení, která jsou v rozporu se zákonem, nelze nijak vymáhat, pokud se člověk nerozhodne tato nařízení dodržovat dobrovolně.
Dodržování protizákonných nařízení nemůže vymáhat ani Policie ČR, natož podnikatel nebo zaměstnanec soukromé společnosti či agenturní pracovník.
Výňatky z Listiny základních práv a svobod, která je součástí Ústavy ČR:
Každý může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá. [Nařízení, vyhlášky a opatření nejsou zákon.]
Povinnosti mohou být ukládány toliko na základě zákona a v jeho mezích a jen při zachování základních práv a svobod.
Každý má právo na ochranu před neoprávněným zasahováním do soukromého a rodinného života.
Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny.
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 346
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #818 kdy: 25 Října 2021, 21:10:01 »


první část návodů pro důstojný a svobodný život, které vytvořili špičkoví právníci Zlatého špendlíku, Pro Libertate a Zdravého fóra

https://app.smartemailing.cz/public/webversion/newsletter?u=7308cff4-3198-11ea-b3c5-060ae8cfc83f&c=9cfba6b7-2363-11ec-8422-ac1f6ba555ed&j=ffb54b93-359e-11ec-b48c-ac1f6ba555ed&sid=4586aff1acb7431bacf4d1e15939d332

- oznámení o podezření ze spáchání TČ na zaměstnanci
- manuál pro zákazníky a poskytovalele služeb
- sdělení zaměstnance k neoprávněnému požadavku zaměstnavatele
IP zaznamenána

Šušínek

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #819 kdy: 25 Října 2021, 21:17:19 »

Neuběhlo ani 100 let a zase jeden Rakušan přemýšlí, jak udělat svět lepším...

https://www.novinky.cz/koronavirus/diskuze/rakousko-chysta-tvrdy-lockdown-pro-neockovane-40375922
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #820 kdy: 25 Října 2021, 21:46:10 »

Možná, že než pořádně přituhne, bude už červená mikina na pracáku. Uvidíme jaká kreatura to vezme po něm.
jestli ta kreatura, o které se hovoří, tak nějaký pandemický opatření budou jen třešničkou
teď se teprve rozjede ta pravá podpora pro obecní rychlostní byznys, pravomoce a tak...
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #821 kdy: 25 Října 2021, 22:44:12 »

Zednik v praxi https://www.facebook.com/101121541604286/videos/408356127551190/ pozor sledovani muze zpusobit az fyzickou bolest.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Sakhal

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #822 kdy: 26 Října 2021, 04:24:58 »

Červená mikyna, překvapivě nezalezla nikam do nory, ale začala se opět topořit.... je až k nevíře, jak tenhle člověk uvažuje....

Upřímně beru výše uvedený záměr znemožnit neočkovaným vstup na pracoviště vážně a trochu se děsím, co se bude dít, až to nastane.

Já očkovaný nejsem - ne, že bych si myslel, že mi po tom naroste třetí ruka, ale jde mi o princip. Navíc vzhledem k tomu,  že jsem relativně mladý, zdravý a sportovně založený člověk, vidím pro mě vyšší potenciální riziko ve vedlejších účincích očkování, nežli v nemoci jako takové.

Na druhou stranu přesto, že můj zaměstnavatel je poměrně pragmatický a inteligentní, trochu se obávám, co by takové nařízení znamenalo v praxi. Každopádně se kvůli buzerantovi v červeném svetru naočkovat nenechám ať se bude dít cokoli. Možná se v takové situaci ukáže charakter každého soudruha. Jen jsem zvědav, co to udělá s těmi, co mají doma rodinu a hypotéku...

Věřím, že je stále ještě platná Ústava, která zaručuje rovnost přístupu pro všechny a nebo z ní už máme taky trhací kalendář?
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #823 kdy: 26 Října 2021, 09:50:38 »

Věřím, že je stále ještě platná Ústava, která zaručuje rovnost přístupu pro všechny a nebo z ní už máme taky trhací kalendář?
Tím byla v zásadě vždycky. Každá ta nezcizitelná svoboda obsahuje větu, že podrobnosti stanoví zákon.
Např. svoboda pohybu je zaručena a v zákoně se to jen upřesní, že to platí jen v neděli a s propustkou od úřadu.
IP zaznamenána

Sakhal

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #824 kdy: 26 Října 2021, 14:04:56 »

Tudíž až se objeví nejakej dobrodinec, ktery naridi, ze se do prace nedostaneme bez ockovani proti covidu tak jsou uz jen dve moznosti a to dat vypoved nebo se nechat naockovat?
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 53 54 [55] 56 57 ... 94