30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 94

Autor Téma: Rousky na hubu vsude  (Přečteno 240959 krát)

mortas

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

ateas

  • Příspěvků: 54
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #781 kdy: 21 Října 2021, 09:38:48 »

Hledal jsem, ale nedohledal bohužel, jaký spolehlivý postup v případě komplikací (buzerace ze strany PČR/hygieny) v souvislosti s nenošením roušky zvolit, aby člověk nedostal zbytečně flastr? Patrně požádat o řízení v rámci správního řízení, ale co pak? Děkuji za nasměrování.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #782 kdy: 21 Října 2021, 10:09:09 »

Jak pozadat o rizeni v ramci spravniho rizeni? Vsak je to uplne stejne jako jakekoli jine podezreni z prestupku. O nic se nikde nezada. Kdyz uz tak uplatnuji sva zakonna prava.
Zakladem je s prestupkem na miste nesouhlasit, nijak se k nemu jinak nevyjadrovat. Maximalne prokazat svou totoznost (tu ovsem prokazujeme jen tem, kteri maji pravo to pozadovat - tedy napriklad PCR nebo MP, samozrejme chtit sdelit duvod proc jsem ztotoznovan - to se muze hodit v dalsim rizeni; neznam zakon, ktery by mi prikazoval prokazat se nejake babe z hygieny).
A pak proste spravni rizeni. Klasika. Stejne jako u prstupku v doprave.

A narozdil od prestupku v doprave, zde je velka pravdepodobnost, ze za par mesicu soudy tato narizeni zrusi. Ti chujove si napsali pandemicky zakon, ktery teoreticky mohli nastavit tak, ze by bylo mozne tyhle stupidnosti vyzadovat. Oni to ale neudelali. Takze vsechno, co tu po nas chteji je protipravni.

Btw dalsi zruseni opatreni: Soud zrušil povinnost vyplňovat příjezdový formulář. Jsem rad, ze jsem se na to vzdy vykaslal :D
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #783 kdy: 21 Října 2021, 11:45:21 »

Já jsem docela překvapen, že jim to je vše rušeno, ani nevím, co simo tom myslet. Že to ta ho..da zkouší není překvapujíci, že jim to neprochází, to ano.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #784 kdy: 21 Října 2021, 12:53:22 »

Tak vetsinou je to ruseno celkem ve stylu do autu... Vetsina tech opatreni je sice zrusena, ale az s odkladnym ucinkem, aby mel stat cas ho vydat znovu. Zaroven s navodem, jak to udelat, aby to priste neshodili (ze to pak zas vlada porusi je vec jina...)
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #785 kdy: 21 Října 2021, 13:06:21 »

Ano, ale i tak je to víc, než bych čekal. Možná je to o té koze a vlku, ale ...
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #786 kdy: 21 Října 2021, 14:20:12 »

a je vubec porad epidemie? chripka se brala 1600-1800 na 100000 obyvatel, covid ma ted prumer nejak 250?
IP zaznamenána

mikeman

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #787 kdy: 21 Října 2021, 15:37:58 »

Jak by to v tomhle případě bylo s "pokračujícím přestupkem" a sloučením do jednoho správního řízení? Není tam nějaká možnost výhody?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #788 kdy: 21 Října 2021, 19:43:22 »

Prevazne pod velmi cas 20, obvykle do 100, ale 2 okresy maji ~310.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #789 kdy: 21 Října 2021, 20:44:06 »

FOMP: ano, chřipka má na vyhlášení epidemie limit 1600 nemocných na 100k obyvatel. Jenže tady je legrace v tom, že pozitivní test ≠ nemocný!
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #790 kdy: 21 Října 2021, 20:57:21 »

FOMP: ano, chřipka má na vyhlášení epidemie limit 1600 nemocných na 100k obyvatel. Jenže tady je legrace v tom, že pozitivní test ≠ nemocný!
javim, myslel sem to z toho jejich ciselneho pohledu, ze by slo zpochybnit ze se nejadna o epidemii ...
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #791 kdy: 21 Října 2021, 21:04:37 »

Epidemii vyhlašují hygienické stanice. Já dotazem na KHS v Brně zjistil, že za poslední dva roky nebyla žádná epidemie vyhlášena…
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #792 kdy: 22 Října 2021, 14:45:05 »

Zajimave je, ze v lete povinne kontroly, ktere meli delat restaurateri neprosly, protoze stat sam priznal, ze to po nich nikdo nemuze chtit a ze oni to po nikom nemohou chtit. To same s proplacenim testu.

No a najednou to jde... Jeste aby ne. Nez to soud zrusi, tahle vlada uz nebude existovat...
Já jsem docela překvapen, že jim to je vše rušeno, ani nevím, co simo tom myslet. Že to ta ho..da zkouší není překvapujíci, že jim to neprochází, to ano.

Obávám se, že tentokrát by již soudy nemusely být tak racionální (kritické vůči opatřením). Jednak, tehdy když to zrušili, tak zdaleka nebyly tak dostupné vakcíny. Tehdy se přecijen furt stálo ve frontách na očkování. Dnes je to naopak - kdo chtěl už očkovaný je a zdravotníci musí nakoupené vakcíny vyhazovat. Z toho důvodu se obávám, že by soudy mohli říct, že nyní je už vymáhání certifikátu a neproplácení testů legitimní, protože možnost vakcinovat se má už skoro každý...

Pak si taky myslím, že je možné, že rušicí aktivity soudů mohly být způsobeny i antipatiemi soudců vůči ANO/Babišovi. Soudci by samozřejmě měli být nestranní, ale jistá podvědomá (nebo i vědomá :D) zaujatost se tam jisto jistě propisuje. Nyní budou brzy vládnout úplně jiné strany a soudy by vůči ním mohly být benevolentnější. I když uvidíme, třeba budou konzistentní.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Jojoba

  • Příspěvků: 437
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #793 kdy: 22 Října 2021, 15:03:07 »

.... tak konzistence soudů bych se nenadál asi jako konzistence SO2...... ta doba ještě nenastala/minula ?
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #794 kdy: 22 Října 2021, 19:02:40 »

Zajimave je, ze v lete povinne kontroly, ktere meli delat restaurateri neprosly, protoze stat sam priznal, ze to po nich nikdo nemuze chtit a ze oni to po nikom nemohou chtit. To same s proplacenim testu.

Obávám se, že tentokrát by již soudy nemusely být tak racionální (kritické vůči opatřením). Jednak, tehdy když to zrušili, tak zdaleka nebyly tak dostupné vakcíny. Tehdy se přecijen furt stálo ve frontách na očkování. Dnes je to naopak - kdo chtěl už očkovaný je a zdravotníci musí nakoupené vakcíny vyhazovat. Z toho důvodu se obávám, že by soudy mohli říct, že nyní je už vymáhání certifikátu a neproplácení testů legitimní, protože možnost vakcinovat se má už skoro každý...

a proc se nechat ockovat necim co nema ukoncene klinicke testy, pokud vim treba v US za takove pokusy s leky ma uzivatel slusny prachy a je si vedom moznych vedlejsich ucinku, tady se cloveku vysmejou ze se nechal a podepsal a pak muze dopadnout jak ta zena s ochrnutym oblicejem...
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 94