30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 94

Autor Téma: Rousky na hubu vsude  (Přečteno 242774 krát)

badliner

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #510 kdy: 01 Dubna 2021, 20:27:16 »

Vezmete si cinsky KN95 do ruky a na hubu a hned pote FFP2 (jako fakt, ne cinsky napis) a nemusite byt uplne expert, aby jste zacal pochybovat nad tim, ze tyto vyrobky jsou davany na stejnou uroven.
aha...takze bezpecne rozeznate KN95 od FFP2 i když tam nebude zadny napis?
IP zaznamenána

badliner

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #511 kdy: 01 Dubna 2021, 20:29:57 »

Se v respirátorech vyznáte? Podle toho, co tu píšete je to jen papouškování....

Ano, papouškuji to, co bohužel 95% populace neví. Ano, strávil jsem studiem respirátorů, toho jak fungují a jak se vyrábí asi tak o 10 hodin víc, než průměrný člověk. Ne, na vědecké, ani návrhové úrovni jim nerozumím. Svoje znalosti čerpám mimo nějaké obecné informace i od lidí, kteří se testováním respirátorů zabývají.

Nepapouškuji to abych to někomu nutil. Nikomu nic nenutím. Považuji to za užitečné informace pro ty, kteří se chtějí chránit, nebo potřebují chránit. To, jak se bude kdo chránit je věc každého. Třeba to někomu, kdo doposud nasazoval KN95 respirátor s vírou, že je chráněn, pomůže..
tim kdo to testuje myslite jistého Aarona?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #512 kdy: 03 Dubna 2021, 21:12:38 »

https://twitter.com/654c7a6e6f6952/status/1377973269882626056

Nejlepší jsou ty komentáře pod tím. Doufám vážení, že když už spácháte přestupek, tak alespoň nejste svině :)
« Poslední změna: 03 Dubna 2021, 21:24:56 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #513 kdy: 08 Dubna 2021, 16:11:33 »

Případ V.Klaus: https://www.idnes.cz/hradec-kralove/zpravy/vrchlabi-klaus-cesta-na-uzavrene-trutnovsko-kralovehradecky.A210408_151310_hradec-zpravy_kvi

Citace: "Městskému úřadu v Trutnově pak dali podnět k prověření, zda tím neporušil vládní nařízení. Podnětem se pak zabýval Městský úřad Vrchlabí, ke kterému je Černý Důl místně příslušný. Hygienická stanice, která nám případ postoupila, se odkazovala na zvukový záznam z epidemiologického šetření"  - sdělil tajemník vrchlabské radnice.

Takže hygiena skutečně bonzovala a snad už každý konečně pochopí, jak má odpovídat jakémukoliv úředníkovi v podobné situaci.
IP zaznamenána

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #514 kdy: 09 Dubna 2021, 22:56:15 »

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ministr-zdravotnictvi-petr-arenberger-zmeny-opatreni-pondeli.A210409_210442_domaci_vank

Citace
Omezení počtu lidí, kteří se mohou setkávat třeba na venkovních sportovištích, podle ministra nejspíš v pondělí ještě bude na 20. Podle pandemického zákona ale nelze omezovat lidi v tom, jestli jich pohromadě bude víc, nebo méně, podotkl Arenberger.

„Nejde to. Lidé ale musí naše mimořádné opatření respektovat, dokud ho nezruší soud.

Tak to je chuťovka, deklarovat předem nezákonný postup...lze klesnout ještě níže?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #515 kdy: 09 Dubna 2021, 23:25:05 »

Také mám ten pocit, že níže už to nejde, ale věřím, že tahle vláda mne ještě dokáže překvapit a moje očekávání překonat.... :x
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #516 kdy: 10 Dubna 2021, 14:46:34 »

Není to tak trošku na takové malé trestní oznámení přípravy úmyslného trestného činu v nouzovém stavu...? Hezky mu ten mandát začíná..
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #517 kdy: 11 Dubna 2021, 00:02:25 »

Od pondělí končí nouzový stav, Kůže cosi blekotá o tom, že se pořád nesmíme stýkat, každá zpráva je jiná.
I když se snažím být v obraze, nezvládám to.
Můžete mi prosím jednoduše sdělit, co a jak od pondělí platí, případně odkázat na článek, který nepsal úplný debil z FSS/FSV?
Je mi jasný, že když se setkám s příslušníkem zdejšího gestapa, tak pravidla jdou stranou a zcela zákonně mě může mlátit obuškem, ale rád bych byl aspoň v obraze.

1. Omezení pohybu v okresu, nutnost mít výjezdní doložku?
2. Omezení mimo okresy, nutnost mít výjezdní doložku?
3. Setkávání s lidmi?
4. Nutnost mít respirátor venku/uvnitř? Nebo už zase stačí rouška?
5. Nějaká nová, dosud nezažitá, státní buzerace?
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #518 kdy: 11 Dubna 2021, 00:11:13 »

Je teprve nedele, do pondeli se to jeste 3x zmeni. Cekam nejakej ujasnujici clanek jako hlavni clanek na novinkach v pondeli odpoledne (mozna uz behem dneska k veceru) a podle toho bych se ridil, protoze tim se bude ridit vetsina lidi a tedy za to nejspis nebude na verejnosti policie mlatit lidi (protoze sami nebudou vedet co je v zakone a byla by to velmi spatna reklama). Mediokracie.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #519 kdy: 11 Dubna 2021, 00:16:39 »

Medojed >
2. Toto by mělo skončit uplynutím doby platnosti tohoto omezení.

4. Nic se nemění, furt musíte mít respirátor defacto všude. Neporovnával jsem do detailu, jestli se trochu neupravily výjimky, ale koukám, že sportovci, vlogeři, samo-fotografové a make-up artistiky to mají furt dobré. Respirátorové opatření zde.

Ale jinak se přikláním k tomu, že času na změnu dost a nezbývá než vyčkat, co Kůže, která si bude pamatovat všechny naše hříchy, vymyslí.
« Poslední změna: 11 Dubna 2021, 13:35:14 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #520 kdy: 12 Dubna 2021, 15:53:57 »

Při aprílu mě zaujalo několik věcí:

1) Trestná činnost - šíření nakažlivé choroby: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/policie-prezidium-nouzovy-stav-epidemie-opatreni.A210412_122807_domaci_knn - citace: "Mezi povinnosti policie pak patří také kontrola dodržování izolací a karantén. Za posledních šest měsíců obvinila z trestného činu šíření nakažlivé choroby 73 tisíc lidí". No to se z toho státní zástupci musí zaručeně pos...t.

2) ministr Arenberger  povolil rektální testy ve školách a školkách - https://neovlivni.cz/arenberger-povolil-rektalni-testovani-deti-plaga-jsem-zdesen/.  Bude zajímavé sledovat, zda-li tyto anální experimenty budou prováděny hromadně, podobně jako se to dělo dnes ráno ve školkách u testů z nosu. Případně zda-li žáci 4.  a vyšší třídy, u kterých ministr "nepovolil přítomnost zákonného zástupce" si dokáží provést anální sondu sami, případně dojde k nějaké vzájemné pomoci mezi žáky. Zřejmě se objeví dotazy typu "paní učitelko, mám už tu tyčinku 2,5cm hluboko?" nebo "já se neumím trefit do dírky, můžete mi pomoct?...... atp.

3) naivně jsem se domníval, že došlo ke zrušení zákazu piti pivka z kelímku na veřejnosti. Ovšem ouha - vypadá to tak, že všude venku musím mít respirátor. Nemusím ho ale mít při pití pivka ve vlaku, což je príma. Případně když sedím v hospodě u stolu v době konzumace potravin a nápojů, přičemž se ovšem zakazuje moje přítomnost v hospodě.  Takže musím podumat, proč v zaplněném Pendolinu můžu šnuptychl sundat a venku, jsa sám, nikoliv. Možná jako osoba cvičící s půllitrem, bych byl zákazu snuptychlu přes ústa zproštěn.....
« Poslední změna: 12 Dubna 2021, 15:56:01 od gumidos »
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #521 kdy: 12 Dubna 2021, 16:05:48 »

Pro info, par stranek zpet jsem zde daval prispevek o kontrole smisenou hlidkou, kdy vojak se nemel moc k reci ani prokazani totoznosti. Odpoved na zadost 106 na policii poskytuje i par obecnych informaci o tom, jak si vykladaji svuj ukol. Nesdelili, ke kteremu utvaru vojak patri, ale gugleni smeruje k nedalekemu vojenskemu ujezdu.

Jednalo se o hlídku Obvodního oddělení Xxxx Xxxx ve složení policista prap. Xxxx Xxxxxxx a voják v činné službě povolaný k plnění úkolů policie čet. Xxxx Xxxxxxx.

Ano, jedná se o vojáka v činné službě, který byl povolán k plnění úkolů policie na základě Nařízení vlády č. 83/2020 Sb., ze dne 15. března 2020 ve spojení s Nařízením vlády č. 155/2020 Sb., ze dne 9. dubna 2020 v souladu s § 22 odst. 1 zákona č. 273/2008 Sb., o Policii České republiky, ve znění pozdějších předpisů.

Daný voják v činné službě povolaný k plnění úkolů Policie České republiky v souvislosti s epidemií viru SARS-CoV-2 měl oprávnění a povinnosti příslušníka Policie České republiky v rozsahu stanoveném v § 2, 3, 9, 10 až 13, 18, 20, 24 až 27, 34, 34a, 35, 37, 40 až 43, 51 až 59, 62 až 63, 110, 111, 114 a v § 115 zákona č. 273/2008 Sb., o Policii České republiky, ve znění pozdějších předpisů.

Ano, daný voják byl vybaven průkazem vojáka povolaného k plnění úkolů policie v souladu s §22 odst. 3 zákona č. 273/2008 Sb., o Policii České republiky, ve znění pozdějších předpisů.
Na průkazu je uvedeno identifikační číslo XX evidované ke konkrétní osobě, které byl průkaz předán. Dále průkaz obsahuje údaj o době platnosti průkazu, číslo vojenského průkazu vojáka, zde konkrétně č. XXXXX, a razítko s malým státním znakem.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #522 kdy: 12 Dubna 2021, 16:08:47 »

gumidos: Uz jsem chtel oponovat, ze pro konzumaji jidla a napoju je vyjimka na noseni respiratoru. Po precteni ode dneska platnych opatreni to tam ale neni. Takze minimalne v tomto jsme si oproti nouzovemu stavu pohorsili :D
No jeste, ze jim tu saskarnu uz nikdo nezere...

Stat temi svymi prikazy, zakazy a nesmyslnym vystupovanim zaridil to, ze naprosta vetsina uz to ma na haku. Doufam, ze se toto prenese i do jinych odvetvi...
IP zaznamenána

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #523 kdy: 12 Dubna 2021, 17:02:20 »

Citace
Daný voják v činné službě povolaný k plnění úkolů Policie České republiky v souvislosti s epidemií viru SARS-CoV-2 měl oprávnění a povinnosti příslušníka Policie České republiky v rozsahu stanoveném v § 2, 3, 9, 10 až 13, 18, 20, 24 až 27, 34, 34a, 35, 37, 40 až 43, 51 až 59, 62 až 63, 110, 111, 114 a v § 115 zákona č. 273/2008 Sb., o Policii České republiky, ve znění pozdějších předpisů.
A to je mi náhodička, že tam zrovna paragraf 109 není?
IP zaznamenána

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #524 kdy: 12 Dubna 2021, 18:55:27 »

IP zaznamenána
Stran: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 94