30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 94

Autor Téma: Rousky na hubu vsude  (Přečteno 242912 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #495 kdy: 25 Března 2021, 15:38:06 »

Mne jako obcana neuveritelne frustruje, ze Ustavni soud si s opatrenimi takto vytira prdel.

Za tuhle frustraci ale ÚS tak úplně nemůže, aspoň ne sám. ÚS může rušit abstraktní právní předpisy, ale taky funguje jako jakási "poslední instance" v případě konkrétního zásahu do práv, který nejde reparovat jinak, nebo v tom soudy a ostatní orgány selhaly. A pak je tam ještě plno dalších složitostí a zkratek.

Vládě by možná v rozletu zabránilo, kdyby obecné soudy (především pak správní soudy) přeply do turbo režimu a případy, kde se konkrétní lidé či právnické osoby domáhají ochrany proti zásahům na základě těch chaotických opatření, vyřizovaly v řádu týdnů, nikoliv let. Pak by to buď k ÚS ani nedošlo (prohlásit nezákonnost zásahu či rozhodnutí může obecný soud, stát to může hnát k NSS, ale ne k ÚS), nebo pokud by se soudy včetně NSS shodly na tom, že ten, kdo řízení vyvolal, si nemá na co stěžovat, bylo by fajn, kdyby z nich tahle myšlenka vypadla dřív než v příštím století. Pak by to totiž šlo k ÚS poslat jako individuální stížnost, kde už by se ÚS nemohl vymluvit na žádné procesní okolnosti, jako že už to opatření má jiné číslo v hlavičce - a sice by posuzoval jen ten konkrétní případ, ale (kvazi)precedenčně by to mělo dopad i do budoucna.

Dokonce pár poměrně zásadních rozhodnutí už od správních soudů padlo, takže momentálně největší žábou na prameni je NSS, který to u sebe klasicky bez velkého pospíchání válí, a když už rozhodne, dá si záležet na tom, aby jen poslal padající hovno zpět dolů a hlavně neřekl žádný názor (viz zrušení rozsudku o Dostálově žalobě).
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #496 kdy: 25 Března 2021, 15:46:32 »

US si vecne stezuje, ze ma hodne prace.
Proc ma hodne prace, protoze na vykon ochrany proste kali.
Kdyby ze sve vlastni vule rusil, alespon ty nejvetsi hlouposti co vyjdou z PS okamzite a zakonodarci jasne dal vedet, tak to ani nahodou kreteni, tak to by si poslanci priste treba rozmysleli co schvali.
Co si pamatuji udelal to jen jednou(a to si nejsem jist jestli o vlastni vuli), ohledne prilepku k nesouvisejicim zakonum.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #497 kdy: 25 Března 2021, 23:53:51 »

V zásadě prostě pomalej puč pokračuje dál, no. Zatím se objevily tak maximálně jiskřičky na konci tunelu, jednou ten zapalovač asi chytnul s tím, jak to městskej soud zrušil, jenom aby od té doby tam přibylo pár obecnejch odstavců plnejch blábolů, který se nedají nazvat odůvodnění ani při choré mysli (je to plný definic kruhem a zbožnejch přání, takový to je to hrozně špatný a náhubky pomáhají o 5-85 %, takže to je hrozně potřeba a zavádíme to protože proto) a nadále skoro veškerej text jenom kopírovali furt dokolečka dokola. Pak hned zase zhasnul a od té doby se k tomu nemá nikdo, naopak to šroubujou čímdál víc.

Lidi na to v zásadě kašlou, neska jak bylo teplo, tak 90 % to už nemělo ani někde pod hubou, rovnou to rvali do kapes, nicméně pokud cucáci vylezou a začnou nějak houfně buzerovat, tak si to zas jak ovce vomotají třeba kolem celé škeble.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #498 kdy: 26 Března 2021, 22:37:10 »

Obecny dotaz na vsechny a Cikuse zvlaste ;) Existuje ohledne nenoseni slintaku nejaky pripad, kdy alespon teoreticky (i kdybychom na konci pripustili realnou pravdepodobnost financni sankce) nevadi prestupek opakovat respektive v nem pokracovat. Proste neco v duchu, uz mi za nenoseni hrozi jeden skraloup, tak se na to mohu vykaslat a uz nemusim nosit vubec? Bylo by tam jen omezeni na jednu krajskou hygienickou spravu? Musi sloucit vse do ktrere doby? Prikaz nebo vydani rozhodnuti po odporu? Predem diky
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #499 kdy: 30 Března 2021, 10:54:14 »

IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #500 kdy: 30 Března 2021, 12:13:42 »

Spíš vidím jako problém, že stát dlouhou dobu nakupoval a rozdával i zdravotníkům, záchranářům a policistům (u nichž mi to ani nevadí) nekvalitní respirátory KN95 (čínská norma) a N95 (americká norma). Respirátory jsou každopádně ochranná pomůcka nikoliv proti virům, ale třeba proti vdechování omítky, vyschlého trusu apod. Ovšem respirátory, které poctivě naplňují evropskou FFP2 normu, mají dobrou šanci člověka ochránit a pokud se jedná o "nano respirátor" s nano tkaninovou vrstvou, pak je ta šance na vdechnutí covidu (při správném nasazení) prakticky nulová.

Oproti tomu, KN95, které dlouhou dobu nakupoval a rozdával stát (učitelům, důchodcům, doktorům....), jsou opravdu "zednické" respirátory proti vdechování omítky. Nejsou vůbec testované na ochranu proti aerosolům, což je to, proč se covid tak dobře šíří (nešíří se pouze kapénkami, ale i aerosoly). A když něco ani nemusí splňovat tu normu a navrch je to z Číny, tak to logicky splňovat nebude. Jinými slovy (a je to podle mě překvapivé), KN95 respirátor, kterých je stále Česko plné, skutečně nemá proti covidu výrazně vyšší ochranou účinnost, než kvalitní chirurgická rouška.

To, že KN95 respirátory zásobují úředníky a policisty mi v nejmenším nevadí, ale když to rozdávají i zdravotníkům a ohroženým důchodcům, případně učitelům, kteří jsou často ohroženou skupinou... to je smutné. A to, že tady v ČR je několik firem, které vyrábí opravdu kvalitní ochranné pomůcky a kvalitní neinvazivní testy, ale stát to odmítá, to je ještě smutnější.

EDIT: Zrovna teď koukám na výsledky testu toho jednoho člověka, který se tím zabývá a u jedné značky KN95 respirátorů naměřil záchyt 37%. To je +- 2x méně, než FFP1 a +- stejně, jaký má záchyt aerosolů kvalitní chirurgická rouška.
« Poslední změna: 31 Března 2021, 12:08:20 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #501 kdy: 30 Března 2021, 18:02:34 »

Obecny dotaz na vsechny a Cikuse zvlaste ;)

To směřujete špatně, v problematice roušek se nevyznám. Předpokládám ale, že nutnost sloučit do společného řízení platí jako u každého jiného přestupku.
IP zaznamenána

badliner

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #502 kdy: 30 Března 2021, 19:55:52 »

Spíš vidím jako problém, že stát dlouhou dobu nakupoval a rozdával i zdravotníkům, záchranářům a policistům (u nichž mi to ani nevadí) nekvalitní respirátory KN95 (čínská norma) a N95 (americká norma). Respirátory jsou každopádně ochranná pomůcka nikoliv proti virům, ale třeba proti vdechování omítky, vyschlého trusu apod. Ovšem respirátory, které poctivě naplňují evropskou FFP2 normu, mají dobrou šanci člověka ochránit a pokud se jedná o "nano respirátor" s nano tkaninovou vrstvou, pak je ta šance na vdechnutí covidu (při správném nasazení) prakticky nulová.

Oproti tomu, KN95, které dlouhou dobu nakupoval a rozdával stát (učitelům, důchodcům, doktorům....), jsou opravdu "zednické" respirátory proti vdechování omítky. Nejsou vůbec testované na ochranu proti aerosolům, což je to, proč se covid tak dobře šíří (nešíří se pouze kapénkami, ale i aerosoly). A když něco ani nemusí splňovat tu normu a navrch je to z Číny, tak to logicky splňovat nebude. Jinými slovy (a je to podle mě překvapivé), KN95 respirátor, kterých je stále Česko plné, skutečně nemá proti covidu výrazně vyšší ochranou účinnost, než kvalitní chirurgická rouška.

To, že KN95 respirátory zásobují úředníky a policisty mi v nejmenším nevadí, ale když to rozdávají i zdravotníkům a ohroženým důchodcům, případně učitelům, kteří jsou často ohroženou skupinou... to je smutné. A to, že tady v ČR je několik firem, které vyrábí opravdu kvalitní ochranné pomůcky a kvalitní neinvazivní testy, ale stát to odmítá, to je ještě smutnější.
Se v respirátorech vyznáte? Podle toho, co tu píšete je to jen papouškování....
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #503 kdy: 30 Března 2021, 22:04:07 »

Se v respirátorech vyznáte? Podle toho, co tu píšete je to jen papouškování....

Ano, papouškuji to, co bohužel 95% populace neví. Ano, strávil jsem studiem respirátorů, toho jak fungují a jak se vyrábí asi tak o 10 hodin víc, než průměrný člověk. Ne, na vědecké, ani návrhové úrovni jim nerozumím. Svoje znalosti čerpám mimo nějaké obecné informace i od lidí, kteří se testováním respirátorů zabývají.

Nepapouškuji to abych to někomu nutil. Nikomu nic nenutím. Považuji to za užitečné informace pro ty, kteří se chtějí chránit, nebo potřebují chránit. To, jak se bude kdo chránit je věc každého. Třeba to někomu, kdo doposud nasazoval KN95 respirátor s vírou, že je chráněn, pomůže..
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #504 kdy: 30 Března 2021, 22:24:05 »

Vezmete si cinsky KN95 do ruky a na hubu a hned pote FFP2 (jako fakt, ne cinsky napis) a nemusite byt uplne expert, aby jste zacal pochybovat nad tim, ze tyto vyrobky jsou davany na stejnou uroven.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #505 kdy: 01 Dubna 2021, 03:41:47 »

Obecny dotaz na vsechny a Cikuse zvlaste ;) Existuje ohledne nenoseni slintaku nejaky pripad, kdy alespon teoreticky (i kdybychom na konci pripustili realnou pravdepodobnost financni sankce) nevadi prestupek opakovat respektive v nem pokracovat. Proste neco v duchu, uz mi za nenoseni hrozi jeden skraloup, tak se na to mohu vykaslat a uz nemusim nosit vubec? Bylo by tam jen omezeni na jednu krajskou hygienickou spravu? Musi sloucit vse do ktrere doby? Prikaz nebo vydani rozhodnuti po odporu? Predem diky
Tak to by me take zajimalo, dneska jsem zpoza rohu vlitnul do nejaky kombihlidky na namesti (pcr + mp na prochazce), samozrejme zjevnej dement s cernou kapucou je easy target, jedine co me mrzi .. bylo to tak rychle ze jsem nestihl ani nahravat (do stiznosti) a vyreseno to bylo behem 15ti sekund (vyfocen ja a muj OP), jakasi DEMO verze kontrolni kontroly. Potesilo me ze nechat se oznamit a odejit behem 15ti sekund je nejspis muj dosavadni rekord. Pokud neco prijde mam v planu argumentovat abcenci materialniho aspektu a to negativnimi PCR testy (dodam jim asi 150 PCR testu za posledni 3 mesice) .. a ty co udelam dokud neco neprijde ... aby mi pak mohli udelat kopii spisu. Take chybejicim zavinenim (vada na rousce). Predpokladam ze nas bude s teplejsim pocasim cim dal vic tak kdyby mel nekdo nejake rozumne argumenty do SŘ, mohlo by to byt zajimave.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

PaCh

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #506 kdy: 01 Dubna 2021, 10:17:36 »

Je nějaký důvod proč nepoužít jednoduchou "obhajobu" nenošení hadru venku v podobě výjimky o sportování ?

povinnost nošení se nevztahuje na:

sportovce nebo cvičící osoby:

- v době tréninku, cvičení, zápasu, soutěže apod. včetně běhu a jízdy na kole ve venkovních prostorech, a to za podmínky, že se nachází alespoň 2 metry od jiné osoby, nejedná-li se o členy domácnosti
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #507 kdy: 01 Dubna 2021, 12:59:07 »

IMHO je. Dáváte jim šanci na Vaši obhajobu reagovat a na místě dokumentovat (fotit, ptát se, používat mozkové myšlení) proč to tak být nemohlo. Nejvýhodnější postup je opravdu nechat obhajobu do správního řízení, kde už bude jasné co mají, a na základě toho vybrat správnou výjimku.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #508 kdy: 01 Dubna 2021, 13:16:14 »

.. nechat obhajobu do správního řízení, kde už bude jasné co mají, a na základě toho vybrat správnou výjimku.

Tímto zase riskujete, že vaše tvrzení bude označeno jako účelové....
IP zaznamenána

PaCh

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #509 kdy: 01 Dubna 2021, 13:27:33 »

.. nechat obhajobu do správního řízení, kde už bude jasné co mají, a na základě toho vybrat správnou výjimku.

Tímto zase riskujete, že vaše tvrzení bude označeno jako účelové....

Myslím tím obecně, ať už na místě, nebo ve správním. Prostě využívám této výjimky, samozřejmě žádné další debatování. Prokázat, že jsem nebyl sportovec, nebo cvičící osoba je v podstatě nemožné.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 94