30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 94

Autor Téma: Rousky na hubu vsude  (Přečteno 241957 krát)

Halford

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #330 kdy: 27 Února 2021, 13:19:22 »

Rad bych se zeptal, pokud PČR odmítnut v případě nocni kontroly podat vysvětlení, jak se to bude dal řešit? Stejný proces jako u dopravních přestupků? - Jen pro případ, ze by se mi to nechtělo zrovna resit.
Jinak výjimka 1 :
nezbytná cesta za účelem zajištění nezbytných potřeb osob příbuzných a blízkých
nebo potřeb pro jinou osobu (např. dobrovolnictví, sousedská výpomoc), zajištění
péče o děti, zajištění péče o zvířata, odkládání odpadu
A vyjimka 2:
neodkladných cest, jejichž uskutečnění je nezbytně nutné i v nočních hodinách
z důvodu ochrany života, zdraví, majetku nebo jiných zákonem chráněných
zájmů

Se podle me daji napasovat na hooodne veci.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #331 kdy: 27 Února 2021, 13:59:14 »

Toto berte jen jako moji úvahu:
Amatérsky se domnívám, že ideální proces by měl vypadat takto:
1) Policie zastaví, odepřete podat vysvětlení
2) Policie oznámí SO
3)
a) SO zahájí SŘ příkazem, podáte odpor
b) SO pozve k podání vysvětlení
4) Během SŘ k tomu odmítnete cokoliv sdělit
5) SO nezbyde, než řízení zastavit, protože se mu nepodařilo prokázat přestupek.

Takto by to podle mě mělo probíhat v ideálním případě, kdy se bude SO striktně držet postupů. Na druhou stranu, z toho, co jsem zde za roky četl bych se nedivil, kdyby to SO chtěl lámat přes koleno. Například tvrzením, že jste na místě nic nerozporoval a vše ostatní bylo řečeno účelově. Právně mi to zní jako nesmysl, ale nedivil bych se, kdyby to zkoušeli. Na druhou stranu, je otázka, jestli samotný odpor není dostatečným projevem vůle/nesouhlasu.

Proto vidím 3 způsoby řešení.
  • To, co jsem popsal výše, tedy complete silence mode, kdy nebudete nic říkat. Mělo by to stačit, pro zkušenějšího člověka asi ideál. Vidím zde ovšem určitou šanci na nebzbytné a nevyhnutelné kočkování, pokud bude SO urputný.
  • "Rozporuji, ale neřeknu proč" mode, kdy na po celou dobu procesu budete tvrdit, že jste nic neporušil, že jste venku legálně. Zde si umím představit, že by si obviněný vyžádal vyjádření do úředního záznamu a jen tam vepsal "S přestupkem nesouhlasím, nic jsem nespáchal, venku jsem legálně." To by mohlo do bucouna SO zavřít hubu s kecy o účelovosti tvrzení.
  • Třetí a nejbezpečnější režim je, že si prostě při každém porušení vymyslíte příběh, který koresponduje s výjimkami. Tento příběh v krátkosti sdělíte policii a pokud nevěří, nechť to oznámí správnímu orgánu. Podle mě se na 99% nic nestane. Ono policii je to taky v zásadě jedno a nemají nějaký moc velký zájem na tom ověřovat váš příběh.

Citace
Stejný proces jako u dopravních přestupků?
S tím rozdílem, že u přestupků v dopravě jsou policisté očití svědci protiprávního jednání, např. telefonu v ruce. Zde nemohou býti svědky nějakého protiprávního jednání, pouze svědky toho, že tam jste.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #332 kdy: 27 Února 2021, 14:12:08 »

To je hezký, tadleta stránka přestupku, ale tady se nehraje vo přestupek, na to každej sere, tady de vo to, že vám ty svině zabrání projet klidně použitím násilí a dostanete se akorát do prdele, a ne tam, kam potřebujete jet.

Pokud sem se na D-F dozvěděl správně, hodlají nasadit armádu proti vlastnímu obyvatelstvu - když sem to posledních 10 let řikal celou dobu, při jakékoli příležitosti, že ty lemry budou dobrý tak akorát na to, aby je nasadili na vlastní obyvatele, na což nepravidelně cvičí, a že to je lepší ten cirkus zrušit a prachy dát do něčeho smysluplnýho, každej měl spoustu stupidních keců; no tak tady to máte, a kdo měl zase pravdu? :x
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #333 kdy: 27 Února 2021, 15:41:30 »

Silnic je tolik, nemůžou hlídat všechny, když neprojedu tudy, tak to objedu jinudy.  Navíc policejní prezident tvrdí, že kontroly budou jen namátkové.
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/svejdar-kontroly-mezi-okresy-budou-namatkove-ale-budeme-overovat-40352415
« Poslední změna: 27 Února 2021, 16:10:14 od alo.is »
IP zaznamenána

pepaJarin

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #334 kdy: 27 Února 2021, 16:56:38 »

Z rozhovoru ze Švejdarem bych jenom vypíchnul zajímavou část o důkazním břemenu. Přijde mi lehce neuvěřitelný že tohle doopravdy řekne nahlas. Tady už bohužel nejde jenom o SŘ ale o to, že někomu zmrd může otočit auto. Nebo je to jenom vlhkej sen vepřové hlavy?

Když ale někdo má například nemocnou babičku na druhé straně republiky a bude chtít za ní příští týden jet, pustí ho policie?
Důkazní břemeno necháváme na tom občanovi. To znamená, že by měl nějakým způsobem prokázat, že to tak je, a my to ověřujeme
.
IP zaznamenána

Halford

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #335 kdy: 27 Února 2021, 17:09:00 »

To Johncreek:
Dekuji za osvetu. Ono reálne v techto případech bude obecne asi nejlepší najit si zpětně nějakou tu vyjimku a tou to zduvodnit.
Ptal jsem se primárně kvůli tomi, jestli nouzový stav nejak nemění procesy, když uz teda někdy mění částky a tresty.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #336 kdy: 27 Února 2021, 17:27:03 »

IP zaznamenána

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #337 kdy: 27 Února 2021, 20:58:47 »

Za mě je nejdůležitější bod 3. písmeno x) - roušky neplatí pro sportovce. Kdokoliv se tedy půjde proběhnout, nebo projít rychlejší chůzí, nemusí mít roušky.

Chůze běznou rychlostí pro udržení kondičky je taky vhodná, nejlépe prokládaná dřepy a kliky, nejlépe za dohledu státního orgánu. A trénink na pochod Praha-Prčice je třeba provádět celoročně.
IP zaznamenána

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #338 kdy: 27 Února 2021, 21:03:48 »

Silnic je tolik, nemůžou hlídat všechny, když neprojedu tudy, tak to objedu jinudy.  Navíc policejní prezident tvrdí, že kontroly budou jen namátkové.
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/svejdar-kontroly-mezi-okresy-budou-namatkove-ale-budeme-overovat-40352415

Do Chebu mají být taky namátkové a kontorlují každé auto aby měli co nejvyšší číslo otočených, protože prvních pár dní to tak neřešili, kontrolovali náhodně a výsledkem bylo 500 aut za 3 dny. Po této zprávě začali kontrolovat každé auto a stojí všude kde se překračuje okres a čísla jsou hned vyšší a vypadá to že tam nestojí jen tak.
IP zaznamenána

resistor

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #339 kdy: 28 Února 2021, 00:32:09 »

Výjimky:
výkon povolání nebo činností sloužících k zajištění
a) bezpečnosti, vnitřního pořádku a řešení krizové situace,
b) ochrany zdraví, poskytování zdravotní nebo sociální péče, včetně dobrovolnické
činnosti,
c) individuální duchovní péče a služby,
d) veřejné hromadné dopravy a další infrastruktury,
e) služeb pro obyvatele, včetně zásobování a rozvážkové služby,
f) veterinární péče

c) by mohla být i placená společnice ne ?
pak vypadá nadějně "služby pro obyvatele"  "ochrana zdraví" a "další infrastruktury"
IP zaznamenána

Sturmgewer44

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #340 kdy: 01 Března 2021, 08:06:21 »

 Ok. Takže pokud hodim do kasliku starou Bibli po babičce, tak vlastně mužu cestovat po všech známejch, jen si napíšu na cár papíru že se jedem individuálně pomodlit. A nebo ani nebudu nic psát a přiložim k ní křestní list. :) Protože se nikde nepraví že musim bejt vysvěcenej flanďák.
IP zaznamenána

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #341 kdy: 01 Března 2021, 08:47:21 »

Silnic je tolik, nemůžou hlídat všechny, když neprojedu tudy, tak to objedu jinudy.  Navíc policejní prezident tvrdí, že kontroly budou jen namátkové.
Na spojnici Ostrava - Havířov namátkově kontrolovali asi tolik, že danou komunikaci totálně zamrdali.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #342 kdy: 01 Března 2021, 09:32:43 »

S tím nadělají, mají si brát příkald z Brna:

Okresy Brno-město a Brno-venkov se od pondělí pro účely vládních nařízení budou považovat za jeden okres, policisté tak pohyb mezi nimi nebude kontrolovat. Ke sloučení dochází na základě velkého množství podnětů od lidí, kteří žijí na Brněnsku, ale vazby mají v Brně.


Mozna by mohli do okresu pro ucely covodu spojit celou CR, nebo EU. Nakonec s tím "vyj..ou" samotná města :)
IP zaznamenána

re4zon

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #343 kdy: 01 Března 2021, 10:04:58 »

Má někdo představu, pod co by se dal napasovat odvoz auta do servisu? Ten je pro mě totiž těsně za hranicí kraje. Ne že bych se bál postihu, poslat někam uniformanta a případně i SO mi problém nedělá, ale nerad bych se někde otáčel a vezl auto zase zpátky. Ať koukám, jak koukám, pod žádnou výjimku mi to nespadá. A tahat s sebou psa a tvrdit, že jedu na veterinu se mi fakt nechce.
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #344 kdy: 01 Března 2021, 11:37:54 »

Me by zajimalo, jak je to s tim Brnem. Podle nejakych clanku vlada v nedeli odhlasovala, ze Hamacek muze udelovat takovehle vyjimky. Nicmene k tomu nevidim zadny update toho narizeni ani na webu vlady ani ve sbirce zakonu. Chapu to teda spravne, ze se policie teda proste rozhodla ignorovat porusovani toho narizeni?

Jinak pro autoservis asi neni uplne potreba hledat vyjimku, protoze ty jsou podle vseho zakazane.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 94