30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 94

Autor Téma: Rousky na hubu vsude  (Přečteno 242477 krát)

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #315 kdy: 24 Února 2021, 23:12:38 »

ještě že ti senátoři ten pandemický zákon zasekli
mohl nám zítra bývalý agent vystoupit na balkon a oznámit, že "právě se vracím z hradu...."
třeba by mu mikina půjčil beranici  8)
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #316 kdy: 24 Února 2021, 23:19:43 »

Obecny dotaz k zastavovavni vozidel na Chebsku a Sokolovsku kvuli tomu viru. Zakon mluvi o policistovi, pripadne vojenskem, ve stejnokroji. Vzhledem k tomu, jaka individua potkavam posledni dva tydny, tak mi neni jasnych vice veci.
O jake prejezdy se konkretne jedna? Ja mam projety vsechny na DE a znacky zatim vsechny normalni. Ted predkladam jen obcanku nebo papir z prace (clovek si muze vytisknout a podepsat cokoliv, nemaji to jak overit). Bez pozdravu a bez vysvetleni podavam pres priotevrene okenko. Na to evidentne nejsou zvykli a reakce jsou ruzne, nekdy jsou ochotni a je videt ze se snazi pomoct lidem projet a nezdrzujou a nebo si obcanku ani nevezme a 15s na sebe cumime, mohli bychom na sebe cumet treba 30 minut, ale fizl taknejak vi ze je na tahu. V tu chvili fizl zaziva pocit opovrzeni a ma zkazenych dalsich par desitek minut sve sichty. Aspon doufam.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 690
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #317 kdy: 25 Února 2021, 08:07:56 »

Jinak rozumím tomu správně, že náhubky sou nařízený od 25.2., přičemž od 25.2. do 28.2. není třeba se tím řídit? To je jaká komedie? :D

To ale platí jen pro bod 1, který víceméně není zajímavý, nikoli pro bod 2, tedy obchody, MHD, zastávky, atd.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #318 kdy: 25 Února 2021, 09:14:14 »

to .qoyi:

Znacky s papirem v Bozicanech, na ostatnich vesnickych prechodech vetsinou jen omezena rychlost a "stopka" zadna nebo jen jedna bez varovani predem.

Uniformy obecne na frekventovanych cestach maji, ale vesnice (Bozicany, Kacerov, kruhace u Kynsperka) jsou co dum dal. Posledni dobou mi to pripada, ze rozjeli teambuilding, tedy aby mel predepsanou vybavu na miste aspon jeden organ, kdyby ridic prudil.

Zkousel jsem uspesne ruzne komicke vymluvy, vcetne bohosluzby, zacal jsem vozit i bibli. Na D6 jsem zkusil i hru nervu a fakt me byli ochotni otocit skrz svodidla do protismeru. Posledni 2-3 dny se mi vsak nejvice osvedcila zcela opacna taktika, naprosta ignorace. Auto zavrene, pohled nekam do blba, hraju si s radiem nebo mobilem, ke sklu prilozim smlouvu nebo obcanku na evidentne nedostatecny cas. Obcas to ne uplne unesou, chteji znova smlouvu nebo obcanku, pak si vzpomenou, ze nevi jake bylo jmeno ve smlouve a podobne, krici to pres sklo, ja napoprve nerozumim,...

Vzhledem k vyvoji toho vira mam obavy, ze pristi tyden konci legrace a organi se presunou na hranice kraju, coz se me netyka. Mel jsem pripravene jeste nejake cesty, jednu ve forme falesne smlouvy, neco ve stylu reditel zemekoule v Agrofertu, ale to uz asi nestihnu. Zitra hodlam otestovat jejich sluzebni prukazy a odznaky. Pripadne poprosit o potvrzeni o provedenem ukonu, ale pokud budou pri smyslech, tak maji obstojne nabito na odmitnuti. Nebo se odkazovat na bydliste, ale nemit u sebe obcanku, ale jen ridicak a chtit po nich prolustrovani.
« Poslední změna: 25 Února 2021, 09:24:08 od ladin »
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #319 kdy: 25 Února 2021, 10:31:07 »

To ale platí jen pro bod 1, který víceméně není zajímavý, nikoli pro bod 2, tedy obchody, MHD, zastávky, atd.
Není náhodou ve všech vnitřních prostorách nadřízený konkrétním prostorám? Já za to nemůžu, že to ti pitomci neumí ani napsat  ::)
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #320 kdy: 25 Února 2021, 11:50:15 »

Citace
Všem osobám se s účinností ode dne 25. února 2021 od 00:00 hod. do odvolání tohoto mimořádného opatření zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek...

Jak moc obhajitelna je argumentace, ze to narizeni nespecifikuje, ze ten prostredek musi byt nasazeny/pouzity a je v pohode ho mit jen v kapse?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #321 kdy: 25 Února 2021, 12:01:13 »

a nezapomeňte, že pokud si nenahradíte aplikaci eRouška aplikací eRespirator, musíte mít eRoušku spuštěnou 2×…
IP zaznamenána

eltazar

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #322 kdy: 25 Února 2021, 12:06:36 »

IP zaznamenána

arwi

  • Příspěvků: 101
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #323 kdy: 26 Února 2021, 23:29:49 »

https://koronavirus.mzcr.cz/wp-content/uploads/2021/02/Mimořádné-opatření-–-nošení-ochranných-prostředků-dýchacích-cest-s-účinností-od-1.-3.-2021-do-odvolání.pdf

Našel jsem vládní nařízení o "rouškách". Je od 1.3.2021 do odvolání, takže žádné tři týdny jak tvrdí v médiích :).
Jsou tam hrozný hovna.

Ale nikde jsem nenašel nic o omezení okresů. Nenašel to někdo?

Rád bych byl připraven, až bez roušky v lese nebo obci potkám opicajta.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #324 kdy: 26 Února 2021, 23:35:37 »

Za mě je nejdůležitější bod 3. písmeno x) - roušky neplatí pro sportovce. Kdokoliv se tedy půjde proběhnout, nebo projít rychlejší chůzí, nemusí mít roušky.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #325 kdy: 26 Února 2021, 23:51:13 »

To omezeni ohledne prejezdu se jeste neobtezovali zverejnit. Hadam nejdriv nekdy zitra.

Jinak co se tyce rouskiady, tak moje oblibena vyjimka je

Citace
q) osoby při provádění autorského díla (např. divadelního, tanečního nebo hudebního představení), osoby přednášející a osoby účinkující při tvorbě a výrobě audiovizuálního díla nebo pořadu,

Vykladam si to tak, ze kdykoliv zapnu kameru na mobilu, tak si muzu sundat rousku.
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #326 kdy: 26 Února 2021, 23:52:00 »

Nicmene k tomu zakazy pohybu mezi okresy/obcemi uz ministerstvo vnitra vydalo svoje interpretace: https://www.mvcr.cz/clanek/pohyb-mezi-okresy.aspx
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #327 kdy: 27 Února 2021, 00:10:34 »

K čemu omezení je, když si do formuláře mohu de facto napsat jakýkoli důvod?
Důvody jsou omezené výjimkami. Vyhodnocení každého dokumentu záleží na policistech, ti mohou v případě podezření žádat vysvětlení a využít další nástroje ke zjištění skutečného stavu. Každý musí být schopný prokázat, že se na něj daná výjimka vztahuje.

Takže už jsme to v nouzovém stavu dopracovali k presumpci vinny? Nebo je to zase jen neplatný blábol a prostě postačí nevypovídat a nechat parazity zjístit si co musí? Viz případ Prymula a jeho vyjádření o potvrzení?

IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #328 kdy: 27 Února 2021, 00:23:05 »

Uz to zverejnili - https://apps.odok.cz/attachment/-/down/IHOABYLUPWWU

Ja tam vidim takove vtipne veci jako:
  • Pri venceni psa muzu prekrocit hranice svoji obce, ale pri prochazce sam uz ne.
  • Na pohreb smim jet jen mimo svuj okres, ve svem okresu ne.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #329 kdy: 27 Února 2021, 00:53:11 »

Pro mě je opět asi nejdůležitější to noční vycházení a jak to čtu, tak se v podstatě nic nezměnilo. Přibyla klauzule, která vyžaduje v případě vycestování z okresu čestné prohlášení, nebo jiný důkaz neporušení (lol...).

Ale u nočního vycházení jsou furt v podstatě stejné podmínky a ani nikde není zmíněno, že bych já musel cokoliv strážníkům/SO vysvětlovat/dokazovat. Nebo se mýlím?
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.
Stran: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 94