30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 94

Autor Téma: Rousky na hubu vsude  (Přečteno 242680 krát)

snehulak

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #285 kdy: 16 Února 2021, 17:07:59 »

„…Každý musí zvážit jestli mu to riziko ztráty funkčního obsahu plic…“ a to ty plíce sežere ten zlý a ošklivý virus? Zajímavé, já měl za to, že žravé jsou především a hlavně bakterie a nikoliv „vejři“…

Ty plíce zničí imunitní reakce těla na ten vir. Viz:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Cytokinov%C3%A1_bou%C5%99e
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #286 kdy: 16 Února 2021, 23:43:14 »

Ostatně tyto nehody a jejich videa by se víc hodily do tohoto fóra než politika :D
Videi s nehodama je na youtube spoustu, ty nase sanitky nebudou bourat z jinych pricin nez bouraji vsichni ostatni. Kdo se chce vzdelavat a hledat kde clovek udelal chybu a jak se tomu dalo zabranit, staci zadat spravna slova do vyhledavani na youtube.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #287 kdy: 17 Února 2021, 07:39:10 »

Samozřejmě je to lékař od lékaře, kraj, okres od okresu.

Toto je napříč - mé příklady byly 1x Středočeský kraj, 2x Praha a 1 x Ústí nad Labem
Ten "léčebný" postup kdy se hodí všechny respirační choroby do jednoho pytle se jménem "asi-covid" a léčí se distančně paralenem a ibalginem pokud vím doporučila (či možná nařídila) lékařská komora v první vlně všem praktikům.

Jen jsem těmi příspěvky chtěl říct , že i ta záchranka jezdí daleko víc a jsou to těžké případy.

No samozřejmě že víc a těžší případy - protože pokud i počínající zápaly plic léčíme paralenem a ibalginem až do stavu kdy si člověk volá sanitku je to co říkáte  logický důsledek. A když se k tomu přidají i opravdu covidové případy je ten nárust jasný.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #288 kdy: 19 Února 2021, 19:09:49 »

Trosku opet k stavajici situaci, jak s tema respiratorama, nema je vlada nahodou zadaco dat vsem? kdyz je naridila. Je nekde neco oc to oprit?
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #289 kdy: 19 Února 2021, 19:26:03 »

V tom případě by ale musela mít vláda asi povinnost dát všem zadara i roušky.
IP zaznamenána

Sakhal

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #290 kdy: 19 Února 2021, 22:28:27 »

Tak od pondělí se zase přitvrzuje, mám doma několik podomácku vyrobených látkových roušek, které hodlám nosit i nadále a ne nakupovat hadry, které si zrovna vláda usmyslí.
Ani nevím, jestli nějaká kontrola ze strany orgána skutečně probíhá, ale pro případ, že ano chci mít připravenou munici.
Napadá mě argumentace typu, že to co nosím je nanorouška, která sice vypadá jako domácí výrobek, ale není.
Předpokládám, že nikde není striktní definice jak by nanoroušky, chirurgické roušky, respirátory FFP2 a podobně měli vypadat....
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #291 kdy: 19 Února 2021, 23:09:47 »

mám doma několik podomácku vyrobených látkových roušek, které hodlám nosit i nadále a ne nakupovat hadry, které si zrovna vláda usmyslí

Tak tohle je krasny priklad pomalu varene zaby. Me jeste nenapadlo sit rousku, natoz ji nekde kupovat. Bud me bez ni vyhodej, nebo mi ji daj.  ;) A kdyz chteji vyhodit, tak je informuji (v CR) ze se na me ze zakona vztahuje vyjimka a jestli maji nejaky problem at se obrati na PCR.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #292 kdy: 19 Února 2021, 23:12:38 »

...Předpokládám, že nikde není striktní definice jak by nanoroušky, chirurgické roušky, respirátory FFP2 a podobně měli vypadat....
To byste se divil, přímý odkaz na publikaci. Respirátory mají dokonce i normu ČSN EN 149+A1 Ochranné prostředky dýchacích orgánů - Filtrační polomasky k ochraně proti částicím - Požadavky, zkoušení a značení.
Těžko to však bude znát buzerační orgán...

EDIT: Varování - publikace je 72stránkový klasický text normalizačního úřadu. Tedy nezáživné čtení s obrovskou hustotou pro obecnou veřejnost nicneříkajících a nepoužitelných informací, jinak též ukázka šílené spletitosti a nepřehlednosti norem, která je důsledkem obsese EU po regulaci všeho.
« Poslední změna: 19 Února 2021, 23:25:08 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #293 kdy: 20 Února 2021, 00:51:54 »

Já jednu nanoroušku někde mám, je na ní viditelný nápis KN95 nebo tak něco, ale nevím, jestli je nápis povinný.
« Poslední změna: 20 Února 2021, 00:54:22 od alo.is »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #294 kdy: 20 Února 2021, 01:19:01 »

Nano rouška je rouška protkaná nano vlákny, které by měly být schopny odfiltrovat virus.

KN95 je respirátor (pokud je to legit a není to šmejd s fake certifikací z Aliexpressu).
KN95 respirátor by měl mít čínskou homologaci. My v EU máme FFP2 certifikaci, která by měla být o něco přísnější, než KN95. Obecně platí, že FFP2 > KN95, ale FFP2 a KN95 jsou si účinností velmi blízko. Nicméně i tak, oboje je účinné v momentě, kdy ty certifikace jsou skutečně legitimní a ne jen na respirátoru vyraženy.

Pak ještě existuje nano respirátor, což by měl být respirátor, který splňuje FFP2 a navíc má ještě nějakou vrstvu nano vláken. Pakliže se nejedná o padělek (bohužel, padělky se to v ČR teď jen hemží a rozdávala je i vláda důchodcům a učitelům...), tak by měl nano respirátor při správném nasazení poskytnout téměř dokonalou ochranu.

Ještě jeden takový tip: respirátory se nejlépe dají dezinfikovat tím, že je na cca 6 minut dáte na 80 stupňů celsia do trouby. Při každém "vypečení" respirátory trochu ztrácí na účinnosti, ale po 4-5 "vypečeních" by měly být ještě dostatečně účinné.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #295 kdy: 20 Února 2021, 01:42:46 »

Můj šátek za dolar z aliexpressu je FFP8, byť to na něm není natištěno. Jo a pod ním mám ještě 4 certifikované respirátory FFP2 přes sebe. Ale jelikož šátek nesundám, není jak prokázat opak.
IP zaznamenána

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #296 kdy: 20 Února 2021, 08:16:07 »

Bude zajimave, co se bude dit od 28.unora, kdyz 27.2. je posledni den NS.
Procetl jsem pandemicky zakon a zatim mi z toho vychazi, ze
(pandemicky z.+zakon na ochranu ver. zdr.) < nouzovy stav.

Plus do teto parodie by mel vstoupit ustavni soud 22.unora...
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #297 kdy: 20 Února 2021, 09:40:10 »

Já jsem to už včera vyřešil a jsem připraven. Ať mi ji pak odeberou a prokážou, že nemá požadované vlastnosti.

IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #298 kdy: 21 Února 2021, 00:28:43 »

No a dyž tydle jejich kokotiny nemám a ani nehodlám mít (navíc jaksi kruh), tak jako co, nechají mě chcípnout hladem? Nebo si mám zavolat někam na stád, ať mi dojedou nakoupit? :x
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Berserk

  • Příspěvků: 154
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #299 kdy: 21 Února 2021, 15:52:03 »

Tak od pondělí se zase přitvrzuje, mám doma několik podomácku vyrobených látkových roušek, které hodlám nosit i nadále a ne nakupovat hadry, které si zrovna vláda usmyslí.
Ani nevím, jestli nějaká kontrola ze strany orgána skutečně probíhá, ale pro případ, že ano chci mít připravenou munici.
Napadá mě argumentace typu, že to co nosím je nanorouška, která sice vypadá jako domácí výrobek, ale není.
Předpokládám, že nikde není striktní definice jak by nanoroušky, chirurgické roušky, respirátory FFP2 a podobně měli vypadat....
No a co se spíš zaměřit na druhou část, co momentálně prosakuje v rámci dělostřelecké přípravy, a to že povinnost bude tam, kde je hodně lidí.
Čo rozumíťe takým pojmom hodně ludí, Kefalin?
Je to jako v tramvaji, kde je to hlava na hlavě?
Je to jako ve frontě na výměnu dokladů, která se utvoří, když se úředníci válejí 60% svojí pracovní doby doma za 100% výplaty?
Je to jako v krámě, kde má každý zákazník 15 m2 pro sebe?
Bude to jako s trávou? Půjde o větší, než malé množství lidí?
Jako když budu někde vylapen s homemade rouškou na ksichtě a orgánu podám konzistentní definici toho, co považuji už za hodně lidí, bude tam zavinění?

Odesláno z mého Redmi Note 8T pomocí Tapatalk

IP zaznamenána
Pokud by strážník nebo policista zvládl obsluhovat tak složité zařízení, jako je radar, nemusel by pracovat jako strážník nebo policista.
Pokud by úředník dopravního odboru zvládl takovou složitou věc, jako je správní řízení, nemusel by pracovat pro státní správu.
Stran: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 94