30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 94

Autor Téma: Rousky na hubu vsude  (Přečteno 242557 krát)

motoosman

  • Příspěvků: 256
    • Zobrazit profil
« Poslední změna: 11 Února 2021, 07:50:51 od motoosman »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #271 kdy: 11 Února 2021, 09:06:45 »

Tak nějak by to bylo, pokud je zaměstnavatel amatér a Harpagon, což v tomto případě (snad) není. Pokud má ve vnitřím předpise uvedenou povinnost "vždy a všude nosit roušku", musí jich sám zabezpečit dostatečné množství na své náklady a nemůže tuto povinnost přesunout na zaměstnance. S vymáháním na zavilých odmítačích to ale bude vždy vošajslich.
Nicméně pořád platí demokracie končí u bran mé továrny.
« Poslední změna: 11 Února 2021, 09:08:30 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

arwi

  • Příspěvků: 101
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #272 kdy: 11 Února 2021, 09:22:14 »

Rouška je ještě ten menší problém. Raději jsem si nakoupil kvalitní nanoroušky, ve kterých se mi funguje dobře.

U nás v práci je povinně nařízené i testování (alespoň jednou týdně) a to už je na tenkém ledě. (Příště bude povinné co? Očkování? Dárcovství? Odevzdání mzdy?)
Oni se ohánějí § 101 a § 102 zákoníku práce. Takže až jednoho dne budu muset z home office do kanceláře, použiju něco takového:
https://hereckaasociace.cz/aktuality/cmkos-stanovisko-lr-k-povinnosti-zamestnance-absolvovat-test-na-onemocneni-covid-19/
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #273 kdy: 11 Února 2021, 09:36:11 »

Rouška je ještě ten menší problém. Raději jsem si nakoupil kvalitní nanoroušky, ve kterých se mi funguje dobře.

U nás v práci je povinně nařízené i testování (alespoň jednou týdně) a to už je na tenkém ledě. (Příště bude povinné co? Očkování? Dárcovství? Odevzdání mzdy?
Nanorouska :D To jako ze je tak mala ze neni videt? :D

Jednou tydne? Tak to je pohoda, DE chce test kazdych 48 hodin a kolega dostal 750€ pokutu. Ja to celou dobu ignoroval, pak si hral chvili s photoshopem a ted jsem zmenil taktiku, na testy chodim 1-2x denne a kdybych mel vic casu tak pujdu klidne 50x. Aktualne mam za sebou 3 testy u kterych jeste neznam vysledek. Napadlo me tam jit 100x za den a zjistit kolik testu vyjde pozitivnich, ale na to zase nemam odvahu (ten test neni uplne prijemnej). :D Chtěj to tak ať to platěj ne?  ;D A jakmile bude pozitivni tak jdu marodit ... na ně.  ;)
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #274 kdy: 11 Února 2021, 16:30:27 »

na testy chodim 1-2x denne a kdybych mel vic casu tak pujdu klidne 50x.

.. a chudák Blatnej se diví, proč mu ty čísla neklesaj....  ;D ;D ;D
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #275 kdy: 11 Února 2021, 16:35:54 »

No tak ten zapad je kapitola sama o sobe, u nas se drzi pozornost snad jenom diky Chebske nemocnici a pendlerum. Chebska nemocnice je v rekonstrukci a je tu snad nejmin luzek z cely CR a do toho tady pulka lidi pracuje v DE kde je povinnost testu. Ja vlastne nevim o nikom kdo by delal v nemecku a nevysel mu zadnej test pozitivne krome sebe. Treba vcera byl kolega pozitivni 2 hodiny (po FP antigennim testu sel na PCR test, kterej byl negativni), no ve statistikach se samozrejme projevi. Od ZZS mam info ze maji v cislech cca 5x tolik vyjezdu co obvykle, ale nemohu to porovnat s jinymi kraji (nevedel by nekdo?).
« Poslední změna: 11 Února 2021, 16:40:56 od .qoyi »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #276 kdy: 11 Února 2021, 20:52:27 »

Zdravicko!

Sbiram tipy na zitrek potazmo na vikend. Bydlim v okrese KV (v pohode), jezdim skrze okres SO (fuj fuj), pracuji v okese CH (fuj fuj jeste vice). Zitra jedu do prace, hodlam vyzkouset vice cest a zkontrolovat vice stanovist mistnich pomahacu, nebude me mrzet, pokud do prace nedojedu, po ceste zpet pochopitelne nebudu mit zabrany uz vubec zadne. V aute mam smlouvu o praci v okrese CH (je tam uvedena jen obec,  99 % fizlu neni schopno na miste pochopit, o ktery jde okres), pak dalsi dohodu o provedeni prace v okrese SO (ve smlouve karlovarsky kraj, nicmene sidlo v okrese SO) a pak starsi davno ukoncenou smlouvu o praci v okrese SO, k tomu kupu historek o navsteve kostela. Trochu problemem, tedy spise sanci zazit legraci, je moje misto narozeni respektive trvale bydliste ve starsich smlouvach, ktere na mistni ourady pusobi stylem "WTF?".

Pokud me zitra nezastreli, tak o vikendu beru deti a budeme objizdet hranice (okresu), aby videli, co jsou uniformovani zac... Loni jsme chodili doslova po cesko-bavorske care, naprosta pohodicka v neobydlenem uzemi a do dnes vzpominaji na historicke hranicni kameny atd.
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #277 kdy: 12 Února 2021, 15:53:45 »

https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/svejdar-zprisnena-opatreni-v-okresech-udrzime-40350796

Tak a uz se nam podle vseho na navrhovani opatreni na ochranu zdravi bude podilet i policejni prezidium. Proste se jednou rozhodlo ze nikdo nesmi projet, tak to musime udrzet za kazdou cenu.
IP zaznamenána

snehulak

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #278 kdy: 15 Února 2021, 09:57:46 »

No tak ten zapad je kapitola sama o sobe, u nas se drzi pozornost snad jenom diky Chebske nemocnici a pendlerum. Chebska nemocnice je v rekonstrukci a je tu snad nejmin luzek z cely CR a do toho tady pulka lidi pracuje v DE kde je povinnost testu. Ja vlastne nevim o nikom kdo by delal v nemecku a nevysel mu zadnej test pozitivne krome sebe. Treba vcera byl kolega pozitivni 2 hodiny (po FP antigennim testu sel na PCR test, kterej byl negativni), no ve statistikach se samozrejme projevi. Od ZZS mam info ze maji v cislech cca 5x tolik vyjezdu co obvykle, ale nemohu to porovnat s jinymi kraji (nevedel by nekdo?).

5x pochybuju , ale nárust výjezdů je i tak značný. Minulý rok v jednom kraji za leden bylo cca 11500 výjezdů, tento rok 12800. Ale je to tím, že záchranka dělala odběrové týmy kde to naskakuje celkem rychle. Každopádně se chvílemi navyšovaly počty výjezdových posádek , aspoň třeba přes den bo to nestíhali. Nemám čas si s tím hrát, ale nárust výjezdů k "dušnostem" je masivní. Ještě je třeba si uvědomit , že pokud je výjezd indikovaný k někomu s covidem nebo podezřením tak se celá posádka převlíka do "empíru" a potom se musí vše vydesinfikovat což prodlužuje dobu než je posádka připravena na další výjezd. A taky nejsme v prahe takže né každá nemocnice coviďáky bere takže zase jedou někam dál...
 
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #279 kdy: 15 Února 2021, 12:18:43 »

Jestli to není třeba také tím, že dříve pacient s respiračním onemocněním nejprve zkusil samoléčbu, pak šel k obvodnímu lékaři, který mu poslechem vyšetřil plíce a případně ho vyslal na rentgen, a posléze třeba napsal antibiotika pokud byly potřeba. Tím se většina počínajících zápalů plic vykurýrovala doma a včas.
Dnes pokud nevyjde samoléčba, tak obovoďák po telefonu naordinuje paralen na horečku, ibalgin na bolest hlavy a pokud se zhoršujete máte volat sanitku. No zápal plic paralenem nevyléčíš - takže až se to rozjede s pak se volá sanitka - oslabený pacient je transportován do špitálu, kde se pokud již covid nemá zcela jistě covidem nakazí.

Prostě výroba katastrofických čísel jako na běžícím pásu.
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #280 kdy: 15 Února 2021, 20:24:49 »

Moc, ale ooooopravdu moooooc pekne jak stoji a mlci...

https://www.facebook.com/hamernik.milan/videos/4344372785577476
IP zaznamenána

snehulak

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #281 kdy: 15 Února 2021, 21:38:20 »

pk202: Ty antibiotika napíše obvoďák klidně na dálku. Problém je v tom, že ten covidový zápal plic mívá u význámného procenta lidí opravdu těžší průběh. A mohou to být i relativně mladí a zdraví lidé. Souvisí to spíš s tou imunitní odpovědí těla a to prostě může být pešek každého. Ona ta záchranka je zatížena i převozem pacientů z okresních nemocnic do krajských. Pokud je pacient ve vážném stavu , tak jede i lékař, který potom chybí.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #282 kdy: 16 Února 2021, 03:17:26 »

No tak mně obvoďák v první vlně, když jsem potřeboval antibiotika na zánět žil do ordinace hnal (a to jsem to neměl poprvé).
Další případ - padesátník - opět distanční léčba paralenem a ibalginem tak dlouho dokud dotyčný neskončil na JIP - a opět jestli to původně byl covid nebo se nakazil až ve špitále nikdo nemůže 100% určit.  A taky byl celou dobu s obvoďákem ve spojení, takže mu ty atb mohl napsat.

Tak a důvod proč bych při zlomené noze silně přemýšlel o domácí dlaze ze dvou latí:

Paní 75 let - od září doma v téměř totální isolaci s manželem protože on byl po protonové léčbě nádoru, děti jim dávaly nákupy za dveře nikam nechodili - snad jen na balkón. Jednou se jí blbě dýchalo, zavolali obvoďákovi a ten ji poslal na smrt tím, že jí rovnou doporučil volat sanitku. Paní odvezli zaléčili antibiotiky a po týdnu propustili. Čtvrtý den po návratu si stěžovala na bolesti hlavy,  totální dechovou nedostatečnost s tím že to je "jiné". Tentokrát po odvozu do nemocnice ještě v noci zemřela - na covid. Kdepak ho asi chytla.
   
Mladý kluk - 25 let sportovec - protože má z donucení "zavřeno" tak většinou doma. Při cvičení venku uklouzl a protože nemohl došlápnout tak jel do špitálu. Tam po 5 hodinách v ambulanci (dle vyprávění v ordinaci zřejmě probíhala jakási oslava nějaké sestřičky takže to šlo tak nějak pomaleji) rentgen a resultát natržená šlacha - léčba klidem. Druhý nebo třetí (už nevím) den po návštěvě špitálu prý jak když tě srazí vlak, těžké dýchání, ztráta chuti a čichu - typické příznaky, které po cca týdnu ustaly, pak 10 denní izolace a dnes OK. Přitom celou dobu byl s přítelkyní, která naštěstí ten den co šel do špitálu odjela k rodičům. Covid něměla ani ona, ani spolubydlící a on ani neví o nikom pozitivním s kým by se byl v posledním týdnu pře onemocněním setkal. Takže to zcela jasně chytl ve špitále.

Celý ten systém, kdy zdravotníci doslova vypnuli ten předstupeň praktických lékařů a všechny (ve finále značně oslabené) pacienty soustřeďují ve špitálech, které fungují podle mně jako inkubátory viru,  je jak nějaké zločinné spiknutí směřující k posílení epidemie.
IP zaznamenána

snehulak

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #283 kdy: 16 Února 2021, 13:09:21 »

Samozřejmě je to lékař od lékaře, kraj, okres od okresu. Já nejsem sice zdravotník , ale dělám s těmi lidmi v první linii už 25 let takže určitě budu taky ovlivněný. Ale obecně abych pravdu řekl ta situace není taková jako třeba v roce 2008 při chřipkové epidemii. Teď jsem seděl se vedoucí sestrou na kafi , jako laik se jí ptal v čem je tedy problém. Vysvětlovala mi , že to jsou ony cytokynové bouře, kterou reaguje imunita na útok covidového viru. A tato odpověd imunity zničí buňky plic nebo jiných orgánů ve významně vyšším procentu než u jiných chřipkových virů. Navíc pozor, je rozdíl , když dejme tomu máš virový zánět nosohltanu(obyč. chřipka,nachlazení) na který posléze nasedne bakteriální zápal plic(díky snížené imunitě), nebo přímo virový zápal plic.
Já tu primárně nehájím žádné zájmy, jen se snažím zprostředkovat informace z první linie.
Seděl jsem v kanclu 8 hodin s člověkem který druhý den ztratil čich a celá jeho rodina měla covid a já nic... Každý musí zvážit jestli mu to riziko ztráty funkčního obsahu plic , nebo třeba srdce anebo teď opravdu hodně lidí řeší cukrovku, stojí za to risknout anebo se nechá očkovat. Já neměl  chřipku snad 15 let, ale i tak jsem se nechal očkovat na covid, když jsem měl příležitost. Jestli se nechám očkovat dál je otázka. Ale zatím jak to tak vyhodnocuju mi to stojí za to.
Jen jsem těmi příspěvky chtěl říct , že i ta záchranka jezdí daleko víc a jsou to těžké případy.
Teď řeším spíš všelijaké nehody sanitek na tom sněhu a neustále melu do řidičů, že maják neznamená absolutní přednost. Ale je to marné, je to marné. Ostatně tyto nehody a jejich videa by se víc hodily do tohoto fóra než politika :D

IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #284 kdy: 16 Února 2021, 15:06:04 »

„…Každý musí zvážit jestli mu to riziko ztráty funkčního obsahu plic…“ a to ty plíce sežere ten zlý a ošklivý virus? Zajímavé, já měl za to, že žravé jsou především a hlavně bakterie a nikoliv „vejři“…
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 94