30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 82 83 [84] 85 86 ... 94

Autor Téma: Rousky na hubu vsude  (Přečteno 242493 krát)

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1245 kdy: 22 Ledna 2022, 13:01:27 »

Děti vzít na běžky a neplatit nic těm kolaborantskejm kurvám?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1246 kdy: 22 Ledna 2022, 13:08:59 »

Víte, co je úchylné? Ten přístup mladých zdravých lidé. Pár dní zpět, konverzace s vrstevníkem:

On: "Už jsi se registroval na třetí dávku?"
Já: "Ne. Měl jsem jednodávkovou vakcínu a rozhodně neplánuji další."
On: "Proč ne? Já se šel hned, jak jsem mohl."
Já: "Proč jo? Současný vakcíny mají jediný cíl - genezi protilátek. A ty protilátky proti viru ze začátku 2020 vůbec, ale vůbec nepřilínají na omikron. Jsou tedy k ničemu."
On: "Nojo, ale dříve nebo později ti přestane platit covid pas a budeš stejně muset jít."
Třetí osoba v konverzaci mu přikyvováním dává za pravdu

Jako WTF, kurva... Oni chápou a vědí, že ty současné vakcíny jsou jednak k ničemu a druhak je nepotřebují, protože pro mladé a zdravé už snad Omicron opravdu bude jako chřipka, ale stejně si to jdou napíchat a přistoupí na hru vlády? Nejhorší je ta jejich absolutní submisivita. Vůbec jsem z nich necítil, že by jim to nějak vadilo, nebo že by k tomu měli alespoň nějaký latentní odpor. Vláda řekla, že je to dobře, Kubek řekl, že je to dobře, tak já teda jdu...

Staří (50+) a mnohdy zjevně nemocní lidé na staromáku demonstrují, že se nechtějí očkovat (což je samozřejmě jejích právo), přitom pro ně je to ta tzv. life-saving medicine. A ti mladí a zdraví (15-30), kteří to opravdu nepotřebují, běží na třetí dávku a odsuzují kohokoliv, kdo je proti. V jakém krásném paradoxu žijeme.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1247 kdy: 22 Ledna 2022, 13:53:55 »

Děti vzít na běžky a neplatit nic těm kolaborantskejm kurvám?
Tak presne tohle je rada na přesdržku.. Chci jit hrát hokej - tak jdi krasobrusit na rybnik. Chci jit do hospody na pivo a tatarak - tak jdi do veganske restaurace na tofu a džus...

Vadi vám nastupující totalita? Tak si zajděte na masáž..
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1248 kdy: 22 Ledna 2022, 14:16:09 »

Víte, co je úchylné? Ten přístup mladých zdravých lidé. Pár dní zpět, konverzace s vrstevníkem:

On: "Už jsi se registroval na třetí dávku?"
Já: "Ne. Měl jsem jednodávkovou vakcínu a rozhodně neplánuji další."
On: "Proč ne? Já se šel hned, jak jsem mohl."
Já: "Proč jo? Současný vakcíny mají jediný cíl - genezi protilátek. A ty protilátky proti viru ze začátku 2020 vůbec, ale vůbec nepřilínají na omikron. Jsou tedy k ničemu."
On: "Nojo, ale dříve nebo později ti přestane platit covid pas a budeš stejně muset jít."
Třetí osoba v konverzaci mu přikyvováním dává za pravdu

Jako WTF, kurva... Oni chápou a vědí, že ty současné vakcíny jsou jednak k ničemu a druhak je nepotřebují, protože pro mladé a zdravé už snad Omicron opravdu bude jako chřipka, ale stejně si to jdou napíchat a přistoupí na hru vlády? Nejhorší je ta jejich absolutní submisivita. Vůbec jsem z nich necítil, že by jim to nějak vadilo, nebo že by k tomu měli alespoň nějaký latentní odpor. Vláda řekla, že je to dobře, Kubek řekl, že je to dobře, tak já teda jdu...

Staří (50+) a mnohdy zjevně nemocní lidé na staromáku demonstrují, že se nechtějí očkovat (což je samozřejmě jejích právo), přitom pro ně je to ta tzv. life-saving medicine. A ti mladí a zdraví (15-30), kteří to opravdu nepotřebují, běží na třetí dávku a odsuzují kohokoliv, kdo je proti. V jakém krásném paradoxu žijeme.
Z toho dialogu ale nemám pocit, že věří tomu, že je to dobře. Mám pocit, že chtějí mít covid-pas. Ano, na hru státu tím přistoupili i tak, ale z "praktických" důvodů.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1249 kdy: 22 Ledna 2022, 14:36:07 »

No jasně. Problém je v tom, že kvůli COVID pasu chtějí podstoupit něco, co sami objektivně vědí, že nepotřebují. Navíc, nechápu, proč jsou na třetí dávku ASAP, když ten COVID pas bude platit nejméně 9 měsíců.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1250 kdy: 22 Ledna 2022, 15:18:19 »

... Chci jit hrát hokej - tak jdi krasobrusit na rybnik...

Přesně tak.

Kdo má jakou povinnost, pouštět Vás na stadion, když Vás tam nechce? Restauratéři, vlekaři a další kolotočáři, se dobrovolně rozhodli škodit svým zákazníkům. Sami se rozhodli dodržovat na 100 ze 100. Mohli se na to vysrat úplně, případně švejkovat. Rozhodli se, jak se rozhodli, je to jejich majetek, jejich tržby. Nechtějí Vás tam. Tak proč tam lezete?


Tohle není státní totalita, tohle je především uměle vytvořená totalita debilů. Proti debilům se nejsnáze bojuje peněženkou.

IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1251 kdy: 22 Ledna 2022, 17:05:51 »

Citace
Kdo má jakou povinnost, pouštět Vás na stadion, když Vás tam nechce? Restauratéři, vlekaři a další kolotočáři, se dobrovolně rozhodli škodit svým zákazníkům.
Obecně bych s vámi souhlasil, ale nežijeme v anarchokapitalismu. Žijeme v zemi s poměrně silnou rolí státu, kde máme řadu proti-diskriminačních opatření. A tohle je ryzí diskriminace, navíc ještě posvěcená a nařízená státem. Když napíšu do inzerátu "Nabízím 3+kk k pronájmu; cikáni a transsexuálové - ani nevolejte", tak budu mít problém a předpokládám, že po mně nějakým způsobem může stát jít. Ale u vakcinace proti 2 roky staré variantě viru to samé stát naopak vyžaduje :)

Citace
Sami se rozhodli dodržovat na 100 ze 100. Mohli se na to vysrat úplně, případně švejkovat.
Určitě jsou i provozovatelé svazáci, kteří to dělají rádi a věří, že pomáhají dobru. Ale 90% ne. Zkuste vystrčit hlavu z všeobecného diskurzu tohoto fóra a této komunity. Málo kdo je ochoten za dodržení své cti/morálních zásad platit pokutu. Všichni se bojí pokuty. A málo kdo má představu o tom, jak se případně bránit, co to obnáší a jak na to. Proč taky, že... Běžný člověk nechce "mít problémy", nechce se kontaktovat s úřady a doufá, že tak nějak propluje tímto pandemickým stavem bez potíží.

Souhlasím s tím, že je fajn to ignorovat a zatím jsem nezažil, aby po mně covid pas chtěli (ani v Praze), ale rozhodně nemohu považovat za debily ty restauratéry/poskytovatele, kteří to kontrolují. 95% lidí se nikdy ani trochu nevzepře státu. Tak proč by to měli dělat zrovna teď? Jsou rádi, že se jim snad konečně trochu točí kšefty a ještě riskovat nějaké tahanice s úřady. Lidsky je chápu.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1252 kdy: 22 Ledna 2022, 17:27:39 »

Obavam.se, ze Medojed je proste a jednoduse Ovce, ktera nema zadne zajmy a jeho zivot se toci v kruhu "spanek - prace - TV Ordinace - spat". Jen idiot muze obhajovat, te pokud mi nekdo zakazuje zajmovou cinnost tak se mam spokojit se tcela jinou, ktera me vubec nezajima. Az mi stat zakaze lepit vlacky tak mam jit skakat s padakem? To je rada od debila. Kdyz uz chcete "poradit" tak logika veci je "Kdyz vas nepusti na sjezdovku v Koutech, jedte do Premyslova". Ale ne "Chcete sjezdovat? Jdete vysivat!" Dale se opravdu nemame o cem bavit..
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1253 kdy: 22 Ledna 2022, 18:20:51 »

Obavam.se, ze Medojed je proste a jednoduse Ovce, ktera nema zadne zajmy a jeho zivot se toci v kruhu "spanek - prace - TV Ordinace - spat"...

Přesně tak  :P

Já nerozumím, proti čemu vlastně bojujete.
Bojujete proti soukromníkům, co (z libovolného důvodu) dodržují nařízení? Bojujte peněženkou, reálně jinou možnost nemáte.
Bojujete proti státu produkujícímu nařízení? Historicky na to fungoval jen provaz, reálně jinou možnost nemáte.

Já s těmito dementními nařízeními nesouhlasím, očkovat se nebudu, netestoval jsem se ani jednou, vůbec se toho dementního kolotoče nechci účastnit. Nicméně, když mě nechtějí pustit kamkoli, nic s tím nenadělám a křičet "státe pomoc", když ten stát tohle celé posral, nejde. Když pomineme, že hospodskému můžete dát do tlamy, jít prostě jinam je jediná možnost, co máte.

Ten soukromník Vás tam prostě nechce, nechce ani Vaše peníze. Tak co s tím? Žijeme v přeregulované společnosti, je špatně, že stát Vám zakazuje nepronajmout byt cikánům, ale úplně stejně špatně je křičet "diškriminacé", když vás nepustí do hospody.

Až Vám stát zakáže vláčky, vyserte se na stát a lepte vláčky dál, ale těžko budete někoho přemlouvat a nutit, aby Vám v této protistátní činnosti pomáhal.
IP zaznamenána

badliner

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1254 kdy: 22 Ledna 2022, 19:42:57 »

Přijde mi úchylné se nechat napíchat jen kvůli pohybu venku na vzduch na lyžích. Děti chtějí na lyže a všechny areály píšou, že se baví jen s napíchanými nebo "uzdravenými". Se zdravými se nebaví, ani když to prokážou testem. Máte někdo zkušenost, jak to řešit? Částečné řešení je Polsko, kde stačí PCR test, jinak se mi nepodařilo nic rozumného nalézt.

Ski areal u nádraži pernink funguje ve volně zolně...
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1255 kdy: 22 Ledna 2022, 19:48:01 »

IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1256 kdy: 22 Ledna 2022, 21:27:36 »

Já nerozumím, proti čemu vlastně bojujete.
Bojujete proti soukromníkům, co (z libovolného důvodu) dodržují nařízení? Bojujte peněženkou, reálně jinou možnost nemáte.

Úplně přehlížíte fakt, že pokud budete bojovat peněženkou, stát Vám ty peníze vytáhne přímo z peněženky a přerozdělí soukromníkům (proti kterým bojujete) od kterých jste navíc nedostal žádnou protislužbu. Tudy opravdu cesta nevede. A debata o tom, že někdo dobře optimalizuje daňovou zátěž a tedy se ho to opět netýká není odpověď.

IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1257 kdy: 22 Ledna 2022, 21:53:45 »

Hugo, jaký způsob boje navrhujete Vy? Poklidný protest na náměstích? Letáková kampaň? Dopisy poslancům?
I protesty BLM ukázaly, že jediné, co funguje, je násilí. Hodně násilí.
Na to zde není mentalita, celá naše historie je o tom, že pořád někomu něco odpouštíme a zvykáme si.
Tím neobhajuji smažky z BLM, jen poukazuji na fakt, že kdyby zvonili klíčema, budou všem jen pro srandu.

Tudíž stále jako jedinou reálnou možnost vidím boj peněženkou a, jak říkáte, daňovou optimalizaci.

Malovat křížky na dlažky a sem tam na někoho hodit vajíčko nemá úplně kýžený efekt.
« Poslední změna: 22 Ledna 2022, 21:56:19 od Medojed »
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1258 kdy: 22 Ledna 2022, 22:46:32 »

Boj paragrafy zdejší komunity považuji za jediný reálně možný. Včetně osvěty. Třeba i nepřímo. Klientka zrušila schůzku kvůli karanténě. Oznámil jsem ji, že jsem ochoten ustoupit od sankce pokud bude mít karanténu/izolaci rozhodnutím KHS. Prašivá SMS zpráva mě nezajímá a žádná povinnost karantény z ní neplyne. Tak ať klidně dorazí.

Ano, i jako restauratér bych nařízení nedodržoval, ale nijak neprovokoval. Ale je potřeba si přiznat, že zde se schází specifická menšina společnosti

A v případě ohrožení finanční stability rodiny, bych také nebyl hrdina za každou cenu.

Problém vidím v tom, že lidé se nechtějí efektivně bránit, jak zde bylo zmíněno. Radši se nechají opíchat, hlavně že mají klid.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1259 kdy: 22 Ledna 2022, 22:49:43 »

IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin
Stran: 1 ... 82 83 [84] 85 86 ... 94