30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 76 77 [78] 79 80 ... 94

Autor Téma: Rousky na hubu vsude  (Přečteno 242421 krát)

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1155 kdy: 11 Prosince 2021, 21:28:26 »

.qoyi: Mě sice trápí ten státní nátlak za tím, ale na druhou stranu, ještě víc mě trápí bezpečnost a zdravotní rizika (jak covidu, tak vakcín). Pokud vás to trochu zajímá, zkuste mrknout na Novavax. Ten tu snad někdy v únoru bude a taky se jedná o již téměř tradiční technologii. Já po jedné dávce Janssenu budu zvažovat buď Novavax, nebo Valnevu. Pokud ale i nadále půjde jako 3. dávku aplikovat pouze mRNA vakcíny, tak budu mít smůlu já, ale i stát...

Já bych taky očkování vnímal jako dobré a obecně prospěšné. Ale asi nikdy nebudu vnímat pozitivně jeho povinnost, zejména v situaci, kdy už ani před tou nemocnicí (natož proti symptomatickému průběhu) moc dobře nechrání.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1156 kdy: 11 Prosince 2021, 21:37:50 »

Vychazite tedy ze sveho presvedceni ze ockovani je dobre a cim vice ockovanych tim lepe a proto je potreba ockovane zvyhodnit .. to je IMHO naprosto v poradku a myslim ze se shodneme.
Problem nevidim v tom ze se ockovani zvyhodnuji, ale ze se neockovani znevyhodnuji, treba se vezmou jako rukojmi majitele podniku a neockovanym se do nich zakaze vstup. Variaci na to jak by se meli znevyhodnovat neockovani jsou ted plne media. Zvyhodnovani ockovanych nikomu myslim nevadi.
Trochu se v té vaší logice topím. Za základní stav, a doufám, že brzo opět nastane, beru stav cca z průběhu loňských jarních prázdnin, kdy jsem svobodně užíval služby  a pohyboval se dle svého přání a volby  v tuzemsku i za hranicemi. Takže mi není úplně jasné, kdo je nyní zvýhodňován, když "znevýhodněni" resp. omezeni jsou naprosto všichni (vyjma Prymulů a spol).
A pokud nadšeně hýkáte, jak je v pořádku zvýhodnění očkovaných, přičemž znevýhodnění neočkovaných vám údajně vadí, tak jste docela manipulátor. Sice se v tomhle vláknu prodrbalo mnoho, ale tohle už přeháníte.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1157 kdy: 11 Prosince 2021, 22:17:36 »

A pokud nadšeně hýkáte, jak je v pořádku zvýhodnění očkovaných, přičemž znevýhodnění neočkovaných vám údajně vadí, tak jste docela manipulátor.
Nějak to v tom nevidím, podzim 2019 považuju za poslední normální období, pak prosakovaly videa z Číny a panika. Od te doby jsou v DE stále povinné hadry na obliceji v obchodech (byly i přes léto). Pokud budeme vychazet z faktu ze ockovani funguje (dle aktualnich informaci to co je dnes dostupne nefunguje, resp. ne v takovem rozsahu, ja vim, ale to se ma dle vseho zmenit s prichodem funkcnich vakcin), dale z faktu ze neockovani jsou daleko vetsi zatez (pro zdravotnictvi) nez ockovani (nakolik to je aktualne pravda si netroufnu ani odhadnout, vychazim z clanku jako napr. tento). Dava mi smysl docasne zvyhodnit ockovane (a tim motivovat neockovane nechat se ockovat). Pokud ma stat dve odvetvi, rekneme doprava a zdravotnictvi a hrozi stav z clanku ktere jedno odvetvi ohrozi, muzeme lidem dat vyhody v druhem, napr. zlevnit dalnicni znamku, aby to nestalo penize jinde.

Ale mozna jsem uplne mimo.  :) Zatim nemam zadnou davku niceho a za aktualniho stavu ani o zadne neuvazuji. Pokud ovsem prijde neco co prokazatelne funguje, nemam s tim problem. https://youtu.be/RMhK8hcaOq8

Takže mi není úplně jasné, kdo je nyní zvýhodňován, když "znevýhodněni" resp. omezeni jsou naprosto všichni (vyjma Prymulů a spol).
Jo, uz chapu kde vidite ten problem. Ja aktualni stav moc neresim, to co se deje ted je dle me totalne blbe.
« Poslední změna: 11 Prosince 2021, 22:32:01 od .qoyi »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1158 kdy: 11 Prosince 2021, 22:21:19 »

Když jsem psal svůj příspěvek, tak jsem trochu přemýšlel jak to .qoyi mohl myslet. A opravdu by mě výrazně nevadilo, kdyby z očkovaných losovali výherce nějakých cen, státem hrazené volno v den očkování, atd., jako motivační bonus a ono zvýhodnění, na které neočkovaní nedosáhnou. Bez zásadního zásahu do státního rozpočtu.

IP zaznamenána

reseth

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1159 kdy: 12 Prosince 2021, 00:55:30 »

.qoyi: ... Já po jedné dávce Janssenu budu zvažovat buď Novavax, nebo Valnevu. Pokud ale i nadále půjde jako 3. dávku aplikovat pouze mRNA vakcíny, tak budu mít smůlu já, ale i stát...

Mám to hodně podobně, byť já se do toho nepohrnu pokud nebudu muset(i po tom slaboučkým Janssenu jsem měl druhej den kocovinu jako nikdy a ten den v háji mi nikdo nijak nevykompenzoval). Takže předpokládám, že do dalšího nucení maskovaného jako "motivace" na podzim 2022 mi to vyšumí úplně a nebude to 3. dávka, ale znova 1.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1160 kdy: 12 Prosince 2021, 01:10:44 »

On zas tak slaboučký není, akorát pro lidi 50+ a pro komorbidní je slabý. Mladšímu a zdravému člověku by měl bohatě stačit (přečetl jsem o tom kvanta, než jsem do toho šel). A to je btw i na co byl designován. Jednak pro lidi, kteří nepotřebují super silnou ochranu, jednak pro situace, kdy není možné podat 2 dávky (např. bezdomovci, Afrika apod.). To jen my žijeme v kokotlandu, kde se to podávalo i seniorům, kterým to nestačí a po 2 měsících jsou "na nule". Dokonce někdo na redditu psal (nemohu dohledat zdroj), že v jeho zemi se Janssen podává jen lidem pod 40 let.

Ad podzim 2022: Taky jsem to chápal tak, že se certifikáty zkrátí od 1. ledna na 9 měsíců a tedy všem bude končit na podzim. Dnes jsem však z televizních zpráv poněkud překvapeně pochopil, že se to ve skutečnosti zrkátí od skutečného data očkování. Pokud jste tedy byl očkován např. v březnu (a nebyl na boosteru), tak se v lednu probudíte s neplatným certifikátem. Dost podraz tbh :)
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1161 kdy: 12 Prosince 2021, 23:26:32 »

já ten certifikát takto chápal od "počátku"
myšleno co se za tečkou objevila další věta....
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1162 kdy: 14 Prosince 2021, 14:08:11 »

Tak čerstvá zkušenost z rodiny. Dotyčná osoba má zdravotní problémy. Mimojiné hypertenze plic, budík kvůli arytmii.
Pozitivní antigen. Žádost o okamžité provedení PCR odmítnuta, s odůvodněním, že toho mají hodně. Po návratu domů (několik pater bez výtahu) dorazila SMS ať se dostaví k PCR testu.
Následují den SMS
Pro X. Y. (r.n.19xx): bylo u vas potvrzeno onemocneni covid-19. Vyplnte sebetrasovani na covidlab.cz/report (kod xxxxxx) a informujte osoby, se kterymi jste byli v uzkem kontaktu behem poslednich dvou dnu. Dodrzujte pravidla IZOLACE dle pokynu na covid.gov.cz/poz po dobu 14 dnu od testu. Kontaktujte sveho lekare pro informace o lecbe vcetne podani monoklonalnich protilatek a pro pripadne vystaveni neschopenky. Dekujeme, KHS

Následně informace, že je v ohrožené skupině a nabídka na infuzi s monoklo protilátky. Dostavila se na místo pro podání protilátek. Obdržela dokumenty k podepsání, ohledně souhlasu. Dvě z látek jsou vyloženě experimentální. Odmítnuto podepsat. Tak na odchodnou ještě dostala vynadáno, že paní doktorka se už převlékla.

Osoba poučena, že na telefonát od KHS má chtít písemně rozhodnutí o karanténě a upozorní ať ani nezkouší do odůvodnění dát větu o "doručením se rozumí den ústního oznámení."

Žádný telefonát od KHS zatím neproběhl. Může osoba proaktivně žádat rozhodnutí o izolaci na základě SMS?
IP zaznamenána

mortas

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1163 kdy: 14 Prosince 2021, 16:03:56 »

S čínskou komunistickou chřipkou jsem už přes týden taky doma... od hyjeny ( asi.. ) nebo odkudsi mi za tu dobu došly 2 smsky, jelikož žádné hrnce ani levnější enregii nechci, tak spamm ignorován... Doma jsem proto, že doma být mohu a chci a vyhovuje mi to.. Ke konci týdne mi to ale už zřejmě vyhovovat přestane a proto se přesunu za zbytkem rodiny ( cca po 12ti dnech od skutečného nakažení, ne od pozitivního PCR testu), do "oficiálního" konce sice bude zbývat ještě další 4 dny ale kdo by to řešil že..
Humorná je i léčba - kontakt s mým obvodním lékařem proběhl po 8mi dnech, s tím že po ránu vykašlávám trochu krve - podrážděný jícen a tak jsem dostal napsán Erdomed... Před tím jen komunikace se sestrou - tady vám posílám žádanku a pak nám jen zavolejte výsledek... nějaká debata jak by měla probíhat léčba... nula bodů... U mojí drahé - jiné město, jiný doktor... totéž v bleděmodrém... Tak ať se pak kuwa nediví, že jim slabší kusy končí hromadně na Jipkách či na prkně..
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1164 kdy: 14 Prosince 2021, 19:26:26 »

hele add SMS, kde berou  povinnost, ze clovek musi mit mobilni telefon ........... nemam a nebo mam rozbitej a maj smulu
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1165 kdy: 14 Prosince 2021, 19:44:28 »

Nikdo z hygieny nevolal. Osoba má na mnoha místech nečitelný display mobilního telefonu (díky FOMP) a vzhledem k okolnostem předpokládá zprávu od KHS. Tedy na podatelnu zašle tento email.

Vážení, obdržela jsem SMS zprávu, zřejmě v souvislosti s absolvovaným PCR testem. Mobilní telefon není plně funkční a nemůžu s absolutní přesností zjistit, co se v SMS zprávě píše. Pokud je tato SMS od KHS, žádám o písemně vyhotovené rozhodnutí.

V případě, že v odůvodnění rozhodnutí bude odstavec ve smyslu "Za den oznámení se považuje ústní/SMS oznámení rozhodnutí o karanténě/izolaci ve dni uvedeném ve výroku tohoto rozhodnutí."

Upozorňuji, že je to v rozporu s §72/1 SprŘ:
"Rozhodnutí se účastníkům oznamuje doručením stejnopisu písemného vyhotovení do vlastních rukou nebo ústním vyhlášením. Nestanoví-li zákon jinak, má ústní vyhlášení účinky oznámení pouze v případě, že se účastník současně vzdá nároku na doručení písemného vyhotovení rozhodnutí. Tato skutečnost se poznamená do spisu."

Velice nerada bych musela podat odvolání proti rozhodnutí, případně správní žalobu.

Nějaké další nápady?

Edit: nápady až po doručení rozhodnutí. Posláno
« Poslední změna: 14 Prosince 2021, 19:51:01 od Hugo »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1167 kdy: 23 Prosince 2021, 15:39:55 »

Jiří Beran vs. Milan Kubek o epidemii v souvislostech

Zajímavý střed dvou světů; doporučuji rychlostí 1.5x :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1168 kdy: 31 Prosince 2021, 12:09:10 »

Vondráček, Mynář a spol. dostali za návštěvu u Zemana bez roušky pokutu 10 tisíc
Ministerstvo obrany tento přestupek řešilo místo obvyklé krajské hygienické stanice, neboť ÚVN je vojenský objekt.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/vondracek-mynar-a-spol-dostali-za-navstevu-bez-rousky-pokutu-10-tisic-40382578
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1169 kdy: 05 Ledna 2022, 23:32:45 »

Ministerstva zdravotnictví k testování zaměstnanců a osob samostatně výdělečně činných, s účinností od 17. ledna 2022 čj. 1560/21

III.
1. Všem osobám samostatně výdělečně činným vykonávajícím hlavní samostatnou
výdělečnou činnost na území České republiky se nařizuje podle § 69 odst. 1 písm. i)
zákona č. 258/2000 Sb. podstoupit rychlý antigenní test (RAT) na stanovení přítomnosti
antigenu viru SARS-CoV-2 určený pro sebetestování (použití laickou osobou), a to
s frekvencí dvakrát za týden tak, že následující testování proběhne nejdříve třetí den po
předchozím testování, není-li v čl. V stanoveno jinak.

VII.
2. Osobě samostatně výdělečně činné a osobě, která je orgánem nebo členem orgánu
právnické osoby, pokud není jejím zaměstnancem, která si sama provedla nebo jí byl
laickou osobou proveden test podle tohoto mimořádného opatření, se podle § 69 odst. 1
písm. i) zákona č. 258/2000 Sb. nařizuje v případě, že je výsledek testu pozitivní, opustit
místo, kde vykonává svoji činnost, nejde-li o její bydliště, a poskytnout součinnost místně
příslušnému orgánu ochrany veřejného zdraví, který jí nařídí karanténu v délce trvání pěti
dnů ode dne provedení testu. Do doby nařízení karantény tato osoba nosí respirátor třídy
FFP2 a zamezí kontaktu s jinými osobami, pokud to je možné, nejdéle však pět dnů ode
dne provedení testu.

4. V případě, že osoba uvedená v bodu 1 nebo 2 podstoupila v době po pozitivním výsledku
testu podle článku I, III nebo IV vyšetření přítomnosti viru SARS-CoV-2 metodou RT-PCR
s negativním výsledkem, místně příslušný orgán ochrany veřejného zdraví karanténu
ukončí.


Co z toho plyne?
1) V pátek odpoledne (D+0) si udělám samotest, nahlásím přes DS KHS pozitivní výsledek. Požádám o rozhodnutí o karanténě písemně. Do 5ti dnů (D+5) karantény nestihnu vyzvednout rozhodnutí. Nemá to na mě žádný vliv. Získám půl roku hájení jako po prodělání COVID?

2) Ve čtvrtek (D-1) se objednám na PCR test na neděli (D+2). V pátek (D+0) opět nahlásím pozitivitu. V neděli bude negativní PCR test. Získám půl roku hájení po prodělání COVID?

Případně musím "obětovat" pátek a nahlásit se KHS už ve čtvrtek. Pátek k praktickému lékaři, že mám příznaky. V neděli negativní PCR test? Abych získal toho půl roku hájení?

Jiný nápad?
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 76 77 [78] 79 80 ... 94