30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 75 76 [77] 78 79 ... 94

Autor Téma: Rousky na hubu vsude  (Přečteno 241871 krát)

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1140 kdy: 10 Prosince 2021, 21:42:23 »

když budete akcionář, tak budete plánovat tak jednu za 2 měsíce....
což tedy trochu zahltí zdravotnictví, ale co by se pro prachy neudělalo
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1141 kdy: 11 Prosince 2021, 08:54:51 »

IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 861
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1142 kdy: 11 Prosince 2021, 10:33:45 »

Viděl jsem krásný obrázek jak se baví dvě ženy u kafíčka (ta s rouškou RO, a ta bez roušky NO):
RO: Neskončí to, protože neposloucháš!
NO: Omyl, neskončí to, protože posloucháš!
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1143 kdy: 11 Prosince 2021, 10:54:23 »

Jsem předpokládal, že když se nechám očkovat, že to právě nebudu muset v budoucnu nosit.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1144 kdy: 11 Prosince 2021, 11:14:23 »

Tak to byla hodne naivni predstava. Pak se clovek nemuze divit tem milionum lidi, co naleteli na to, ze ockovani je tecka za koronavirem... Tak suprovy zdroj prijmu a moci se musi zdimat dokud nese.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1145 kdy: 11 Prosince 2021, 15:59:15 »

Jsem předpokládal, že když se nechám očkovat, že to právě nebudu muset v budoucnu nosit.
Ted nevim jestli je to ironie, ale pokud ne zajimalo by me na zaklade ceho ste neco takoveho predpokladal.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1146 kdy: 11 Prosince 2021, 18:49:30 »

Předpokládal jsem logicky, že očkovaní budou mít úlevy. Úlevy sice opravdu jsou, můžeme např. s certifikátem do hospody, ale doufal jsem, že úlevy budou větší. Snad to změní nová vláda.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1147 kdy: 11 Prosince 2021, 18:51:22 »

Ja v tom prave tu logiku stale nevidim, z ceho presne ste vychazel?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Viktor Š.

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1148 kdy: 11 Prosince 2021, 18:52:18 »

Předpokládal jsem logicky, že očkovaní budou mít úlevy. Úlevy sice opravdu jsou, můžeme např. s certifikátem do hospody, ale doufal jsem, že úlevy budou větší.

Pokud dáte najevo poslušnost, dostanete hlavně další rozkazy.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1149 kdy: 11 Prosince 2021, 19:02:05 »

Poslušnost? Očkování jsem chtěl sám, aktivně a dobrovolně. Vládě by mělo dojít, že to je nejlepší způsob, jak dosáhnout vysoké proočkovanosti populace - očkované více zvýhodnit proti neočkovaným. Jestli v tom někdo logiku nevidí, tak já tedy ano. Ale vy na to nejspíš hledíte jen očima antivaxinářů a to já zrovna nejsem.
« Poslední změna: 11 Prosince 2021, 19:05:16 od alo.is »
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1150 kdy: 11 Prosince 2021, 19:31:18 »

Vychazite tedy ze sveho presvedceni ze ockovani je dobre a cim vice ockovanych tim lepe a proto je potreba ockovane zvyhodnit .. to je IMHO naprosto v poradku a myslim ze se shodneme.

Problem nevidim v tom ze se ockovani zvyhodnuji, ale ze se neockovani znevyhodnuji, treba se vezmou jako rukojmi majitele podniku a neockovanym se do nich zakaze vstup. Variaci na to jak by se meli znevyhodnovat neockovani jsou ted plne media. Zvyhodnovani ockovanych nikomu myslim nevadi.

edit: Nevim tedy jak vy, ale ja noseni hadru na obliceji nepovazuji za rozumne a proto to nedelam. Pokud vsem vsechno zakazu a pak ockovane zvyhodnim tim ze jim to povolim .. nepovazuju to za zvyhodnovani ockovanych ... :)
« Poslední změna: 11 Prosince 2021, 19:38:36 od .qoyi »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Hugo

  • Příspěvků: 911
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1151 kdy: 11 Prosince 2021, 21:03:56 »

Ale vy na to nejspíš hledíte jen očima antivaxinářů a to já zrovna nejsem.

Co si představujete pod slovem antivaxinář? Narozdíl od .qoyi se nedomnívám, že je zvýhodňování očkovaných (proti Covid19) potřebné. Naopak jsem proti.

V brzké době čekám narození potomka. Samozřejmě bude naočkován nejen hexavakcínou, ale i kalmetizace na žádost. V budoucnu proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím.
Proti Covidu ani chřipce očkován nejsem a neplánuji to.
Z dostupných informací jsem klady/zápory takto vyhodnotil.
A čím více se bude splňovat nátlak, tím méně budu ochoten naslouchat i racionálním poznatkům. A myslím, že nebudu sám.
A teď vlastně nevím, zda jsem tedy antivaxér.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1152 kdy: 11 Prosince 2021, 21:09:16 »

Vládě by mělo dojít, že to je nejlepší způsob, jak dosáhnout vysoké proočkovanosti populace - očkované více zvýhodnit proti neočkovaným. Jestli v tom někdo logiku nevidí, tak já tedy ano. Ale vy na to nejspíš hledíte jen očima antivaxinářů a to já zrovna nejsem.

Já v tom logiku vidím a možná bych i s vámi souhlasil (.. i když spíš ne), kdyby ta vakcína fungovala dobře a byla bezpečná a prozkoušená. Ten poslední argument zní lacině a lze ho snadno vyvártit - jak můžeme něco prozkoušet, když pandemii musíme řešit teď hned? Well that's true but I personally do not care.
V současné době to vypadá tak, že se ČR zdráhá nakoupit "tradičnější" vakcíny od Valnevy a násilím se tu tlačí mRNA vakcíny, které jsou to nejexpermimentálnější z nejexperimentálnějšího, co tu teď v souvislosti s COVIDem máme. Navíc, ty mRNA vakcíny stále obsahují RNA kodon původního viru, který tady již téměř není. V současné době v ČR z 90% dominují varianty Delta a Delta Plus, na které jsou tyto rok a půl staré vakcíny výrazně méně účinné a na obzoru je rozmach mutace omikron, na které zřejmě nejsou účinné prakticky vůbec (minimálně protilátky ne a na buněčnou imunitu mRNA vakcíny, na rozdíl od inaktivované Valnevy, jaksi necílí).

Místo toho, aby Pfizer (nebo kdokoliv jiný) přišel s totožnou vakcínou, pouze s jiným RNA kodetem, který by odpovídal spike proteinu Delty a Omikronu (není problém, aby jedna vakcína vytvářela imunitu proti dvěma variantám), radí jejich kápo dát si čtvrtou dávku v naději na alespoň nějakou buněčnou imunitu, když ta protilátková se téměř jistě konat nebude.

Vy jste spokojený/ní s tím, že tu stát násilím vymáhá vakcinaci 1,5 roku starými vakcínami, které již nyní působí relativně málo (minimálně proti breakthrough infection) a brzy dost možná nebudou působit vůbec? Nedávalo by náhodou smysl, pokud to už chcete řešit státně a nátlakem, počkat až od dobrotivých pharma firem přijde něco aktuálnějšího a až pak zahájit novou nátlakovou vlnu?
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Viktor Š.

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1153 kdy: 11 Prosince 2021, 21:18:33 »

... dosáhnout vysoké proočkovanosti populace ...

Pokud cílem vlády je co nejvíc aplikovaných vakcín, máte asi pravdu. Já si ale naivně myslím, že vláda by měla spíš usilovat o potlačení vlny čínské chřipky při respektování práv občanů a ne honit procenta do statistik. 

Já vím, jenže se honí ta procenta. Takže nikdo nezjišťuje, kdo všechno je chráněn protilátkami (po prodělání), jako "úplatek" se netestují očkovaní a za chvíli se půjde po dětech.  A to vše s "vakcínou", jejíž účinnost je opravdu nevelká.   
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1154 kdy: 11 Prosince 2021, 21:20:48 »

johncreek: Jenze on je presvedceny ze ockovani je dobre (obecne ze funguje) a z toho vychazi. Nikde nepsal ze to cim je ockovany funguje proti tomu co prislo pote. Valneva by mela byt dostupna v DE zacatkem roku, muj prozatimni plan je pockat a pripadne se nechat naockovat tou a tam (pokud se uvazuje povinnost nechat se ockovat).
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.
Stran: 1 ... 75 76 [77] 78 79 ... 94