30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 71 72 [73] 74 75 ... 94

Autor Téma: Rousky na hubu vsude  (Přečteno 240965 krát)

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1080 kdy: 04 Prosince 2021, 09:48:47 »

73 a 82,1 z té tabulky na straně 15 Homer nevyrobí, z těch zaokrouhlených dat se blbě počítá, jak velké ty skupiny jsou, například z toho 0.0 u Under 18 nejde o velikosti té skupiny říct kvůli dělení nulou nic.

Nicméně z tabulky 2 na straně 13 už se ty skupiny spočítat dají, pro neočkované a ty s druhou dávnou. Pro ty v procesu opět ty data nejsou, takže mi celková populace vychází 59.2 milionu (místo 67) a procento proočkovanosti pak 63 %.

Ale pokud jde o podíl na úmrtnosti, posčítejte si v tabulce 4 na straně 15 všechno v Total (2745), odečtěte od toho sumu z Unlinked (19), součet Not vaccinated je 502, tedy zemřelých vaccinated je 2224, a pak 2224 / (2745 - 19) = 81.5 %. I kdybych vzal jenom ty po druhé dávce, tak jsem na 2136 / (2745 - 19) = 78 %.

Homer i Edward by se zaradovali.
IP zaznamenána

vita.nek

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1082 kdy: 06 Prosince 2021, 10:05:58 »

Závěr článku je až děsivý:

Kód: [Vybrat]
„Je třeba podle mého názoru změnit systém tak, aby bylo možné ji nařídit buď SMS zprávou, či například monitorovacím telefonátem,“ uvedl další lidovecký poslanec Vít Kaňkovský. Podle něho chce budoucí vládní koalice Spolu s Piráty a Starosty situaci a zákon o veřejném zdraví změnit.

Zaslání SMS s odkazem na webovou stránku, kde by bylo rozhodnutí k dispozici nebo odesílání na e-mail pak uvedla jako alternativní způsob také soudkyně Kučerová.

„Takový způsob oznamování rozhodnutí se krajskému soudu nejeví jako administrativně zatěžující,“ uvedla Kučerová v rozsudku.

IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1083 kdy: 06 Prosince 2021, 10:28:08 »

Závěr článku je až děsivý:
Děsivé jsou spíš komentáře. Vyplývá z nich, že lidi fakt dodržují nezákonně nařízenou karanténu. Dokud není něco v datovce, tak v žádné karanténě nebo u žádného výslechu/vysvětlení prostě nejsem. Pokud už bych fakt byl nemocný, budu doma sám od sebe jako s každou jinou infekční nemocí.
IP zaznamenána

grg

  • Příspěvků: 89
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1084 kdy: 06 Prosince 2021, 10:57:38 »

Je fascinujúce, ako sú tie hygieny nefunkčné aj na úradné pomery. Však oni sa zákonnosť ani len nesnažia predstierať...
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1085 kdy: 06 Prosince 2021, 10:59:51 »

A proč by měly? Jsou snad odpovědní za něco? A hlavně, většina jim to žere a ten zbytek se nějak dořeší.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1086 kdy: 06 Prosince 2021, 11:47:54 »

Závěr článku je až děsivý: „Je třeba podle mého názoru změnit systém tak, aby bylo možné ji nařídit buď SMS zprávou, či například monitorovacím telefonátem, ...“
To by samo o sobě ničemu nevadilo, pokud by šlo o opt-in. U procesního doručování ale víc než kde jinde platí, že ďábel je skryt v detailu, a je obrovský rozdíl mezi ustanovením, podle kterého lze karanténu nařídit po telefonu, pokud s touto formou adresát souhlasí (a je předepsaným způsobem ověřena jeho totožnost), a mezi zavedením nějaké šílenosti typu fikce oznámení rozhodnutí pomocí e-mailu/SMS.
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1087 kdy: 06 Prosince 2021, 12:10:42 »

hh: úplně si umím představit (až jsem se opotil na pd...li), že na základě nepřijatého hovoru z čísla, na které se nedá zpět dovolat (skryté číslo, číslo neumožňující přijímat hovory, číslo někam na vrátnici, kde je hluchá nas*ná babka, co si nepamatuje ani kde je), mi bude vznikat nějaká zákonná povinnost. Co na tom, že jsem nemohl tušit kdo/co/proč mi volá...
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 246
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1088 kdy: 06 Prosince 2021, 13:47:25 »

... karantena ... Nakazenym kontaktem je matka, o te je to epidemiologicke setreni ... Doruceno do datovky otci...

2-3 stranky zpatky jsem zde daval pisemne rozhodnuti o narizeni karanteny 12letemu (v rozhodnuti zastoupen zakonnym zastupcem), doruceno zakonnemu zastupci do datovky. Odvolani bude ciste na zabaveni organu, nedelam si nejmensi iluze o tom, ze by tento stat dokazal priznat, ze mladistvemu nezakonne zakazali chodit do skoly. V ramci co nejvetsiho fun factoru, ale zaroven ve snaze zabranit hygiene okamzitemu zahozeni, se snazim splacat dohromady procesni veci ohledne osoby odvolatele, uz to zde nakousli i jini uzivatele fora. Privitam dalsi napady a nazory na nasledujici otazky.

Posle otec z datovky, ze se odvolava proti karantene narizene diteti?
Posle otec z datovky, ale bude to odvolani psane v osobe ditete? Dite tam jakoby udela klikihak nebo se zapomene podepsat uplne?
Dite je tvrdohlave po otci, takze otec posle dve rozdilne verze, jednu za sebe, druhou za dite?
Dite posle odvolani postou, mozna pro zacatek blanketni, kdyz muselo byt 14 dnu doma a na odvolani melo jen 15 dnu? Ale mam moralni zabrany platit postu zbytecne.
Resi se nekde dorucovani obema zakonnym zastupcum? Co kdyz se manzelka probere s jinym nazorem ci bude jen trvat na dorucovani i sobe?
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1089 kdy: 06 Prosince 2021, 14:12:40 »

Ty "tetky" nejspíš budou čumět s otevřenou hubou na nějaké "problémy"  se způsobilostí k odvolání a vymyslí nějakou hovadinu.
Spíše bych navrhoval podat procesně správné odvolání jako zákonný zástupce a tam rozebrat všechny věci z rozhodnutí o nařízení karantény. Zejména třeba  pojem "rizikový kontakt" z hlediska nastavených pravidel - tedy vzdálenost do 1,5m   a bez roušky. Jak přišla hygiena na to, že skutečně došlo k rizikovému kontaktu - bylo vaše dítě na něco tázáno? Jak ví hygiena, že dítě nemělo respirátor či nanoroušku, což rizikovému konktaktu brání? Jak ví hygiena, že zrovna vaše dítě bylo ve vzdálenosti pod 1,5 metru?
« Poslední změna: 06 Prosince 2021, 14:42:58 od gumidos »
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1090 kdy: 06 Prosince 2021, 14:20:07 »

hh: úplně si umím představit (až jsem se opotil na pd...li), že na základě nepřijatého hovoru z čísla, na které se nedá zpět dovolat (skryté číslo, číslo neumožňující přijímat hovory, číslo někam na vrátnici, kde je hluchá nas*ná babka, co si nepamatuje ani kde je), mi bude vznikat nějaká zákonná povinnost. Co na tom, že jsem nemohl tušit kdo/co/proč mi volá...

je vtipne si tyto hovory presmerovat na nejake neexistujici cislo v nejake zemi s vtipnym jazykem, clovek nic neplati bo hovor neni spojen, ale uredni parazit takovou korestinou o neexistujicim cisle muze byt pekne zaskocen :)
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 907
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1091 kdy: 06 Prosince 2021, 14:45:24 »

Poslal bych dvě odvolání. Otec datovkou na záležitost týkající se doručení dnem ústním sdělením, nikoliv písemným  do DS + další.
Dítě svým jménem doporučeným dopisem, kde bude rozporovat splnění definice rizikový kontakt. A že toto nebylo prověřeno.
IP zaznamenána

vita.nek

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1092 kdy: 06 Prosince 2021, 14:49:02 »

Závěr článku je až děsivý: „Je třeba podle mého názoru změnit systém tak, aby bylo možné ji nařídit buď SMS zprávou, či například monitorovacím telefonátem, ...“
To by samo o sobě ničemu nevadilo, pokud by šlo o opt-in. U procesního doručování ale víc než kde jinde platí, že ďábel je skryt v detailu, a je obrovský rozdíl mezi ustanovením, podle kterého lze karanténu nařídit po telefonu, pokud s touto formou adresát souhlasí (a je předepsaným způsobem ověřena jeho totožnost), a mezi zavedením nějaké šílenosti typu fikce oznámení rozhodnutí pomocí e-mailu/SMS.

Ať už by občan musel vyslovit souhlas nebo nesouhlas, tak si tím stát situaci ještě víc zkomplikuje. V současné situaci se staví odmítavě vůči telefonickému nařizování karentény/izolace jen velmi malá část občanů. Pokud by ale existoval nástroj, kde si nevyžádanou komunikaci od státní instutuce mohou sami "zablokovat", tak těch co to udělá bude dle mého názoru daleko víc.

Já si skutečně myslím, že v článku zmíněný poslanec i soudkyně měla namysli systém podobný "fikci doručení". Ten jediný reálně skutečně úředním parazitům situaci zjednoduší.
IP zaznamenána

mexiko30

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1093 kdy: 06 Prosince 2021, 14:55:07 »

hh: úplně si umím představit (až jsem se opotil na pd...li), že na základě nepřijatého hovoru z čísla, na které se nedá zpět dovolat (skryté číslo, číslo neumožňující přijímat hovory, číslo někam na vrátnici, kde je hluchá nas*ná babka, co si nepamatuje ani kde je), mi bude vznikat nějaká zákonná povinnost. Co na tom, že jsem nemohl tušit kdo/co/proč mi volá...

je vtipne si tyto hovory presmerovat na nejake neexistujici cislo v nejake zemi s vtipnym jazykem, clovek nic neplati bo hovor neni spojen, ale uredni parazit takovou korestinou o neexistujicim cisle muze byt pekne zaskocen :)
To by fungovalo jen u lidí, kteří už mají všechny volající v telefonním seznamu. Pracovníci z KHS mají hodně čísel a málo kdy volá někdo ze stejného čísla 2x.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 71 72 [73] 74 75 ... 94