30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] odvolání po právní moci rozhodnutí  (Přečteno 12262 krát)

petrv222

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:odvolání po právní moci rozhodnutí
« Odpověď #30 kdy: 05 Listopadu 2020, 08:55:49 »

No myslím, že běžně celkem ano :-), jen v tomto textu jsem prostě asi nenašel přesné rozlišení toho, co se týká rozhodnutí odvolacího orgánu, a co toho dalšího rozhodnutí SO1.
Jinak ale velmi děkuji za text a i za všechny odkazy na paragrafy, vím, že to není napsané za minutu.

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:odvolání po právní moci rozhodnutí
« Odpověď #31 kdy: 05 Listopadu 2020, 11:00:45 »

Celý text byl o rozhodnutí v dalších kolech (že nelze zpřísnit rovnou v odvolání, a tedy když nic jiného, proti vyššímu trestu bude aspoň možnost dalšího odvolání).

Bez ohledu na přesnou formulaci zákonných ustanovení, které se principu změny v neprospěch týkají, v reálu se to neděje, je-li váš zájem o problém praktický, nikoliv akademický, pusťte to z hlavy. Míra jistoty, kterou hledáte, je stejně nedosažitelná, neberete v úvahu, že úřady umí rozhodovat i v přímém rozporu se zákonem, případně dovedou přijít se zcela nečekanou interpretací (a u soudů je to lepší jen trochu).

Konkrétně obava, že se vám bude SO1 mstít za to, jak jste mu první verzi rozcupoval v odvolání, je úplně lichá. I kdyby snad úředník takové pocity měl, jeho základním instinktem bude snaha o to, aby mu to napodruhé u odvolačky prošlo, a něčím tak okatým jako zpřísnění trestu (které by musel i přesvědčivě odůvodnit) to nebude chtít ohrozit. Jestli existuje nějaké riziko, tak spíš nějaký aktivista na SO2, kterému by se zdál trest nedostatečný, a v tom smyslu by instruoval SO1. Ale marně vzpomínám, zda podobné představy někdy některý KÚ dotáhl od slov k činům - občas se totiž stává, že když SO2 potvrzuje rozhodnutí SO1, nebo třeba zastavuje řízení, tak si obiter dictum v odůvodnění úředník uleví v tom smyslu, že obviněný ještě může být rád, jak to měl od SO1 levné.
IP zaznamenána

petrv222

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:odvolání po právní moci rozhodnutí
« Odpověď #32 kdy: 09 Března 2021, 17:44:30 »

Jen pro info -  odvolání, i když nepodepsané, SO1 poslal na magistrát a ten rozhodl tak, že původní rozhodnutí SO1 kompletně zrušil, a víceméně se vyjádřil, že je nesmyslné (tedy kromě toho, že mě nepozvali na ústní jednání správně přes datovku). Také se vyjádřil i o proběhlém soudním řízení tak, že nic neprokázalo (trestní řízení za poškození cizí věci) a řízení definitivně ukončil.
Takže je to sice kompletní WIN, nicméně mě to stálo celkem dost času (peníze za advokáta mi ministerstvo již zaplatilo),  a můžu říct, že bych něco podobného už nechtěl absolvovat. To poslední odvolání jsem podával už jen ze sportu, protože ta pokuta už byla akceptovatelná, nicméně se nechali nachytat na té datovce a kupodivu to ihned ukončili...
Taky mě překvapila rychlost rozhodnutí (čekal jsem na prekluzi) Odboru živnostenského a občanskoprávního Hl.m.P.(ten evidentně vyřizuje přestupky - tedy zřejmě jiné než dopravní)  - vyřídili to za 2 měsíce.

Chci poděkovat všem, kdo mi odpověděli na dotazy, protože realita je někdy dost jiná, než to, co je v zákonech :-)

Díky moc,

P.
IP zaznamenána