30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Osoba blízká změřena v obci, řidič ztotožněn o kilometr dále  (Přečteno 7245 krát)

Hagrid

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil

Dobrý večer, prosím o radu. Osobu blízkou změřila anonymní Octavia při předjíždění, zastaven jsem byl já hlídkou o 1km dále. V Octavii byla jedna policistka, která tvrdí v úředním záznamu, že celou dobu jela za mým vozem a neztratila vizuální kontakt. To jsem rozpočtovým na ústním jednání, přišlo mi ovšem nové rozhodnutí, které tvrdí to samé. Dnes jsem se proti němu odvolal.

V Octavii byla policistka sama, na kontrolním stanovišti byly švestky dvě. Chápu správně, že je správné točit se na tom, že za mým vozem nejela a nepostřehla výměnu řidičů?

Někde jsem četl, že dle návodu k obsluze by nemělo být na fotce rozpoznatelné jiné vozidlo viz. foto. Děkuji.

Oprava: nedaří se mi vložit fotku ze spisu.
« Poslední změna: 25 Července 2020, 00:19:44 od Hagrid »
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Osoba blízká změřena v obci, řidič ztotožněn o kilometr dále
« Odpověď #1 kdy: 25 Července 2020, 07:50:35 »

Dobrý den,
chápu tedy správně, že správní orgán 1. stupně již vydal rozhodnutí a Vy jste se proti němu odvolal?
Odvolání bylo blanketni, nebo rovnou odůvodněné? Jaké důvody jste uvedl? Máte spis? Bylo by lepší ho sem anonymizovany umístit.

Edit: pokud se Vám nedaří umístit podklady sem, udělejte to například přes ulozto.
IP zaznamenána

Hagrid

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Osoba blízká změřena v obci, řidič ztotožněn o kilometr dále
« Odpověď #2 kdy: 25 Července 2020, 10:50:49 »

Ano, správní úřad 1.stupně vydal rozhodnutí, odvolal jsem se a v odvolání trvám na tom, že došlo k výměně řidičů. Také jsem napsal, že mám podezření, že došlo k získání fotografie v rozporu s návodem k obsluze.

Edit: doplním, že odvolání budu podávat až v pondělí, kdyby tedy bylo lepší v něm nic nekonkretizovat, sepíši nové.


nahrát obrázek
« Poslední změna: 25 Července 2020, 11:53:57 od Hagrid »
IP zaznamenána

Hagrid

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Osoba blízká změřena v obci, řidič ztotožněn o kilometr dále
« Odpověď #3 kdy: 26 Července 2020, 14:11:42 »

Ano, správní úřad 1.stupně vydal rozhodnutí, odvolal jsem se a v odvolání trvám na tom, že došlo k výměně řidičů. Také jsem napsal, že mám podezření, že došlo k získání fotografie v rozporu s návodem k obsluze.

Edit: doplním, že odvolání budu podávat až v pondělí, kdyby tedy bylo lepší v něm nic nekonkretizovat, sepíši nové.


nahrát obrázek

Dobré odpoledne,

Zítra musím jít podat odvolání. Mám jej tedy sepsat tak, aby tam nebylo nic konkrétního?

Jaký je Váš názor na fotku? Úhel měření atd? Platí ještě, že na fotce nesmí být jiné vozidlo?

Děkuji.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 690
    • Zobrazit profil
Re:Osoba blízká změřena v obci, řidič ztotožněn o kilometr dále
« Odpověď #4 kdy: 26 Července 2020, 15:29:44 »

Můžete podat blanketní Odvolání, ale je vhodné aspoň tušit, čím ho doplníte, až k tomu budete vyzván. Když tam nedodáte nic konkrétního, tak SO2 nebude mít důvod rozhodnutí SO1 nepotvrdit.

Asi by bylo vhodné, abyste sem vložil celé anonymizované Rozhodnutí a informaci o tom, co jste již namítal při ÚJ nebo před vydáním Rozhodnutí.

Na té fotce samotné je možno se pozastavovat nad tím, jestli tam nemá být vyznačena oblast radarového svazku (to by se zjistilo z návohu k tomu měřícímu zařízení - ten součástí spisu je?), že za tím červeným autem je trojúhelníhová značka, která mohla způsobit reflexi, možná i nad tím bílým autem. Ale hlavně je zvláštní, že měření od pravého okraje silnice probíhalo s kamerou a radarem v poloze Right. K tomu by bylo vhodné zjistit, jak obsluha zajistila, aby vozidlo stálo vůči vozovce v úhlu 44 stupňů, jak tam například šachovali s výtyčkou, resp. jestli v tom místě vůbec nějaké ustavení šlo udělat. Což jsou ale všechno věci, které asi měly být namítány před vydáním prvního Rozhodnutí a zpochybňovány například při výslechu obsluhy radaru.
IP zaznamenána

Hagrid

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Osoba blízká změřena v obci, řidič ztotožněn o kilometr dále
« Odpověď #5 kdy: 26 Července 2020, 18:31:37 »

Můžete podat blanketní Odvolání, ale je vhodné aspoň tušit, čím ho doplníte, až k tomu budete vyzván. Když tam nedodáte nic konkrétního, tak SO2 nebude mít důvod rozhodnutí SO1 nepotvrdit.

Asi by bylo vhodné, abyste sem vložil celé anonymizované Rozhodnutí a informaci o tom, co jste již namítal při ÚJ nebo před vydáním Rozhodnutí.

Na té fotce samotné je možno se pozastavovat nad tím, jestli tam nemá být vyznačena oblast radarového svazku (to by se zjistilo z návohu k tomu měřícímu zařízení - ten součástí spisu je?), že za tím červeným autem je trojúhelníhová značka, která mohla způsobit reflexi, možná i nad tím bílým autem. Ale hlavně je zvláštní, že měření od pravého okraje silnice probíhalo s kamerou a radarem v poloze Right. K tomu by bylo vhodné zjistit, jak obsluha zajistila, aby vozidlo stálo vůči vozovce v úhlu 44 stupňů, jak tam například šachovali s výtyčkou, resp. jestli v tom místě vůbec nějaké ustavení šlo udělat. Což jsou ale všechno věci, které asi měly být namítány před vydáním prvního Rozhodnutí a zpochybňovány například při výslechu obsluhy radaru.

Před vydáním rozhodnutí se bohužel žádný výslech obsluhy nekonal. Rozhodnutí bylo vydáno na základě ústního jednání s úředníkem, na kterém jsem uvedl, že došlo k výměně řidičů.
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Osoba blízká změřena v obci, řidič ztotožněn o kilometr dále
« Odpověď #6 kdy: 26 Července 2020, 22:20:55 »

Dobrý den,
podejte blanketní odvolání, tzn. "Tímto podávám odvolání ve věci číslo jednací......". Tečka. Správní orgán Vás vyzve, abyste odvolání doplnil a stanoví Vám lhůtu. Do té doby sem nahrajte anonymizovaný spis a jistě společně něco vymyslíme, čím se odvolání bude dát odůvodnit.
IP zaznamenána

Hagrid

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Osoba blízká změřena v obci, řidič ztotožněn o kilometr dále
« Odpověď #7 kdy: 26 Července 2020, 23:24:45 »

Dobrý den,
podejte blanketní odvolání, tzn. "Tímto podávám odvolání ve věci číslo jednací......". Tečka. Správní orgán Vás vyzve, abyste odvolání doplnil a stanoví Vám lhůtu. Do té doby sem nahrajte anonymizovaný spis a jistě společně něco vymyslíme, čím se odvolání bude dát odůvodnit.
Předem děkuji za pomoc!

Jen pro ujištění - chápu dobře, že lhůta na odvolání 15 dnů se počítá od převzetí (podpisu)zásilky s modrým pruhem (rozhodnutí)?

Díky.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 690
    • Zobrazit profil
Re:Osoba blízká změřena v obci, řidič ztotožněn o kilometr dále
« Odpověď #8 kdy: 26 Července 2020, 23:28:20 »

Ano. Je ale možné, že do hry nějak vstoupí i víkendy. Můžete zkusit zkonzultovat s kalkulačkou lhůt na https://www.30kmh.cz/calc.html.
IP zaznamenána

Hagrid

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Osoba blízká změřena v obci, řidič ztotožněn o kilometr dále
« Odpověď #9 kdy: 03 Srpna 2020, 17:21:40 »

Dobré odpoledne,

dnes přišla odpověď na blanketní odvolání. Orgán mě vyzývá k odstranění nedostatků tohoto odvolání(proti čemu přesně se odvolávám a jaké mám námitky). Poradíte, co sepsat, prosím?

Dnes jsem si byl ofotit spis, přikládám úřední záznam. Na můj dotaz, proč není součástí spisu návod k obsluze měřícího zařízení, mi úřad řekl, že nejsou povinni mi ukazovat návod. Prý stačí kalibrační list. Přidávám úřední záznam.

Doplním, že v anonymní Oktávce byla příslušnice sama. Na kontrolním stanovišti o kilometr dále byli příslusnici dva.



Děkuji! (Po kliknutí se fotka zvětší)
« Poslední změna: 03 Srpna 2020, 19:37:57 od Hagrid »
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Osoba blízká změřena v obci, řidič ztotožněn o kilometr dále
« Odpověď #10 kdy: 03 Srpna 2020, 21:40:36 »

Dobrý den,
zkuste sem hodit co nejvíce stran, které byly ve spisu. Měl spíš rejstřík? Bylo v něm zaneseno vše, co bylo do spisu vloženo? Klidně to hoďte do Zipu nebo jinak zkomprimujte. Jakou Vám dal úřad lhůtu na doplnění a kdy jste poslední dopis vyzvedl?
IP zaznamenána

Hagrid

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Osoba blízká změřena v obci, řidič ztotožněn o kilometr dále
« Odpověď #11 kdy: 03 Srpna 2020, 22:30:35 »

Bohužel jsem vyzvedl dnes. Úřad mi dal 10 dní, posílám ještě něco ze spisu. Opravdu manuál nemusí být součástí spisu?


« Poslední změna: 03 Srpna 2020, 22:34:07 od Hagrid »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Osoba blízká změřena v obci, řidič ztotožněn o kilometr dále
« Odpověď #12 kdy: 03 Srpna 2020, 23:57:34 »

Je někde ve spise jiný časový údaj, než že bylo Vaše vozidlo ve 14:49 změřeno radarem ?
Telefonoval jste někomu po zastavení opicií ?

Tohle si myslím, musíte uhrát protože na téhle trase se nedá na dohled udržet snad ani když jedou auta těsně za sebou.
Podle mne bylo zbytečné to že jste mluvil konkrétně o osobě blízké. Měl jste spíše říci, že jste jízdu započal na místě xy a tečka.
Měl jste asi žádat výslech opicistky i hlídky.

Do odvolání dejte že se s Vaším tvrzením SO nijak nevypořádal a dále to o chybném měření. Hezky každou jednotlivou námitku zvlášť, rozepsat a hlavně napsat, že proto žádáte rozhodnutí zrušit.
Vzory odvolání tady máte a čím méně bude ten text "právnický" a čím bude delší tím IMHO lépe.
Co se týče cesty a "dohledu" klidně "přiznejte" že vozidlo jelo 80 jak daleko ujelo než se soudružka mohla vůbec rozjet a pak ukazujte na mapě jak by vás mohla vidět a klidně "přiznejte" že ve druhé polovině (po vystřídání) Vás již asi viděla právě proto, že jste na chvíli zastavili.
Vyhrajte si s tím, dodejte fotky ze street view a pokud to doplnéte pěknými výpočty rozhodně se to nebude chtít na SO2 nikomu moc luštit a rozporovat.
« Poslední změna: 04 Srpna 2020, 00:39:35 od pk202 »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Osoba blízká změřena v obci, řidič ztotožněn o kilometr dále
« Odpověď #13 kdy: 04 Srpna 2020, 00:35:32 »

Vmáčknu sem svůj dotaz: Koukám, že je v údajích pod fotkou psáno, že režim je automatický. Chápu, že se hraje o body a proto je finanční pokuta vedlejší, nicméně chápu to dobře, že tohle by teoreticky šlo sprdelizovat? :O Jsem myslel, že sprdelizovat jdou jen úsekovky/stacky/červené a ještě v speciálních případech některé ty radary/lasery postavené a zaplé na automat.
Díky <3
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Osoba blízká změřena v obci, řidič ztotožněn o kilometr dále
« Odpověď #14 kdy: 04 Srpna 2020, 00:38:46 »

Ne jakmile mají ustanovené "odchytiště" tak se to SPRDELizovat nedá.
IP zaznamenána