30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Udání na DPČR s kamerovým záznamem  (Přečteno 11896 krát)

SnekMek

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
[WIN] Udání na DPČR s kamerovým záznamem
« kdy: 02 Července 2020, 15:14:23 »

Jsem předvolán k podání vysvětlení ohledně "nebezpečné jízdy".
Popis situace: Jel jsem po dvouproudé rychlostní komunikaci v pravém pruhu rychlostí blízkou aktuálnímu rychlostnímu limitu. V levém pruhu byla skupina vozidel jedoucích podobnou rychlostí. Pravý pruh byl cca 300-400m zcela volný. Náhle začala skupina v levém pruhu snižovat rychlost a já jsem pokračoval konstantní rychlostí dál ve svém pruhu, přičemž jsem minul několik vozidel v tom levém. Když jsem se přiblížil k vozidlu v pravém pruhu, které jelo pomaleji, plynule jsem se zařadil do levého pruhu. Řidič, před kterého jsem se řadil na poslední chvíli přidal, ale mě se podařilo manévr bezpečně dokončit, čímž jsem si vykoledoval několik dálkových světel a záznam na jeho kameře. Tento předpokládám poskytnul Dálniční PČR. Vozidlo je služební ale firma mne již určila, jako jeho aktuálního uživatele.
Co teď?

Mimochodem - je povinnost brzdit, když je váš pravý pruh prázdný a auta v levém začnou zpomalovat? Lze tohle klasifikovat jako předjíždění zprava?
« Poslední změna: 15 Prosince 2020, 16:02:18 od plikous »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Udání na DPČR s kamerovým záznamem
« Odpověď #1 kdy: 02 Července 2020, 15:26:59 »

Předvolání k podání vysvětlení ignorovat (jestli vám to udělá dobře, tak se omluvte s ohledem na využití práva podání vysvětlení odepřít). BTW - kdo si vás předvolává, úřad, nebo PČR? Jestli PČR, tak to rovnou zahoďte a zapomeňte.

Začněte věc řešit až kdyby úřad proti vám zahájil řízení. Pak by bylo fajn opatřit to video, a není-li vidět řidič, řízení popřít a tím by to zhruba mohlo skončit. Provozovateli nic nehrozí, záznam z civilního auta poskytnutý orgánům těžko vydávat za automatizovaný technický prostředek bez obsluhy.
IP zaznamenána

SnekMek

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Udání na DPČR s kamerovým záznamem
« Odpověď #2 kdy: 02 Července 2020, 15:31:13 »

No předvolává si mě DPČR. Tak jsem si říkal, že tam zajedu, využiju práva odepřít vysvětlení a uvídím, co s tím budou chtít dělat dál.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Udání na DPČR s kamerovým záznamem
« Odpověď #3 kdy: 02 Července 2020, 15:34:49 »

K samotné „nebezpečné jízdě“. Jestli to bylo mimo obec a nešlo o souběžnou jízdu (tedy stav blízký zácpě), je to předjíždění zprava. Přestupku se zřejmě dopouštějí oba řidiči, strážce levého pruhu i podjížděč.

Pokud někoho takového dojedete a nechcete porušit pravidla, nemůžete ho podjet. Nefunguje nic na způsob principu, že by porušení předpisů jedním řidičem legalizovalo porušení jiného pravidla jiným řidičem. Muselo by jít o krajní nouzi či dokonce nutnou obranu, ale to v popsané situaci zjevně naplněno není.

Zřejmě jste ale nebyl nabonzován kvůli podjíždění, ale kvůli tomu, že jste to pak do levého poslal, jak sám píšete, na poslední chvíli (což asi nebylo až tak plynulé a bezpečné, jak se snažíte tvrdit).
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Udání na DPČR s kamerovým záznamem
« Odpověď #4 kdy: 02 Července 2020, 15:38:27 »

No předvolává si mě DPČR. Tak jsem si říkal, že tam zajedu, využiju práva odepřít vysvětlení a uvídím, co s tím budou chtít dělat dál.
Chodit na fízlárnu je ztráta času. Zkuste prohledat fórum, objevíte opakující se vzorec.

obraz první - Tazatel v podobné situaci jako vy řeší, že po něm PČR či MP něco chce.

obraz druhý - Dostane konzistentní doporučení „s policií se nebavíme“.

obraz třetí - Tazatel se chlubí, že tedy nakonec na tu fízlárnu zašel, a bylo to úplně v pohodě, s chlapy si tam dobře pokecal a dali mu to jen za pětikilo.

obraz čtvrtý - facepalm

Tak prolomte tradici a zkuste to jinak.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Udání na DPČR s kamerovým záznamem
« Odpověď #5 kdy: 02 Července 2020, 15:38:53 »

Tak jsem si říkal, že tam zajedu
To ať Vás ani nenapadne! Pokud je na videu vidět tvář řidiče, mohli by Vás zkusit porovnávat s řidičem na videu. Pokud Vás nikdy na živo neuvidí, můžou si to video tak maximálně vetknout do špic.
IP zaznamenána

SnekMek

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Udání na DPČR s kamerovým záznamem
« Odpověď #6 kdy: 02 Července 2020, 15:54:59 »

Takže i když jsem jim do telefonu řekl, že bych se tam mohl v příštím týdnu podívat - podle toho jak bude mít čas právník, tak jim mám zavolat s tím, že mi právník nedoiporučuje tam jezdit a pokud něco chtějí, tak si mě mají písemně předvolat?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Udání na DPČR s kamerovým záznamem
« Odpověď #7 kdy: 02 Července 2020, 15:59:38 »

Na fízlárnu nechoďte.
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:Udání na DPČR s kamerovým záznamem
« Odpověď #8 kdy: 02 Července 2020, 16:20:54 »

"Jsem předvolán" vs "Do telefonu jsem jim řekl" - pokud proběhla pouze telefonická komunikace, nejste nikam předvolán. A vůbec, kde s ve Vás bere ta jistota, že Vám volala opravdu PČR? Humor je kořením života a Vaši přátelé jsou určitě veselé kopy, které pro nějaký ten vtípek nikdy nejdou daleko. Jinak řečeno - na základě telefonického hovoru nikam chodit nemusíte, a to ani, když jste jim to ve slabší chvilce slíbil. Ostatně oni nemohou vědět, zda hovořili skutečně s tím, s kým hovořit chtěli a nebo jestli ten hovor ve Vašem telefonu přijal někdo jiný. Jestli Vám něco chtějí, ať Vás obešlou písemně.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Udání na DPČR s kamerovým záznamem
« Odpověď #9 kdy: 02 Července 2020, 16:48:31 »

To je nejaka nemoc posledni doby tohle davkovani informaci stylem: "Ja tomu sice nerozumim, tak se zeptam nekoho, kdo tomu rozumi, ale reknu mu jenom to, co si myslim ja ze on potrebuje vedet, aby mi dobre poradil".

Dostal jste od fizlu dopis, doruceny nejakym zarucenym kanalem (doporucene, do vlastnich rukou, datova schranka, ...) ve kterem vas vyzyvaji abyste se v nejake presne urcene datum dostavil na nejake presne urcene misto, nebo ne? Ten telefonat, ktery zminujete, jste uskutecnil Vy, nebo volali fizlove Vam?

Kazdopadne situace je zcela prosta: na fizlarnu nechodte i kdyby si Vas predvolali, fizlum netelefonujte a pokud telefonuji oni Vam, tak se s nimi nebavte (ja Vam taky muzu zavolat, rici ze jsem ten a ten fizl a chtit po Vas leccos ...).
IP zaznamenána

SnekMek

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Udání na DPČR s kamerovým záznamem
« Odpověď #10 kdy: 02 Července 2020, 18:10:07 »

Ale prd nemoc. Jenom nechci dávat moc detailní informace vzhledem k červenému nadpisu na hlavní stránce.

Zatím proběhl telefonát z jejich strany do firmy, kde byl dán kontakt na mě a já měl nepřijatý hovor na který jsem se v rámci elementární slušnosti ozval zpátky (byla to chyba, už vím). Dozvěděl jsem se, že se jim dostal do ruky záznam nějaké nebezpečné situace a potřebovali by k tomu moje vysvětlení. Tak jsem řekl, že se s termínem ozvu až to dořeším s právníkem. Toť vše. Děkuji všem za příspěvky.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Udání na DPČR s kamerovým záznamem
« Odpověď #11 kdy: 02 Července 2020, 21:04:38 »

Tohle mel byt prvni prispevek. Ted je vsechno jasne.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Udání na DPČR s kamerovým záznamem
« Odpověď #12 kdy: 02 Července 2020, 22:04:12 »

čili by bylo vhodné, aby s nimi další komunikaci vedl právník a dotlačil je k obvinění udavače ze spáchání přestupku
aspoň by si příště rozmyslel něco někomu ukazovat
a hlavně
třeba by začal i jezdit vpravo  8)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Udání na DPČR s kamerovým záznamem
« Odpověď #13 kdy: 02 Července 2020, 22:07:10 »

Mike> Udavač by zasloužil pár facek, ale nevidím důvod, proč by měl být okraden úředním parazitem.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Udání na DPČR s kamerovým záznamem
« Odpověď #14 kdy: 02 Července 2020, 22:13:04 »

SnekMek:
Rada je asi jasná.. nikam nechodit ani nevolat.

Jestli to bylo tak jak píšete (bez přibarvování) tak udavač má asi odvahu to policii posílat.. protože tím i sám sebe usvědčuje z přestupků (aspoň jednoho protože když ho předjede auto v pravém pruhu a zařadí se před něj tak nemá v levém pruhu co dělat).

Ale asi bych odolal pokušení ho do toho namočit.
IP zaznamenána