30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Sčítání lidu v roce 2021 bude zase pod hrozbou pokuty povinné pro všechny  (Přečteno 16792 krát)

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Sčítání lidu v roce 2021 bude zase pod hrozbou pokuty povinné pro všechny
« Odpověď #15 kdy: 23 Července 2020, 13:37:57 »

To je ještě OK, horší by bylo, kdyby zjistili, že máme málo lidí.
To tvrdí celkem dlouhodobě o spoustě profesí. Máme spoustu fízlů, úředníků, kontrolorů a jiných darmošlapů a pak musíme dovážet Ukrajince a spol, aby jezdili jako dopravci, prodávali v krámech, stavěli domy atd. Na to není potřeba žádné sčítání.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Sčítání lidu v roce 2021 bude zase pod hrozbou pokuty povinné pro všechny
« Odpověď #16 kdy: 23 Července 2020, 23:45:07 »

Pujde na formular a a nejake prihlasovaci udaje pouzit fikce doruceni? Nejake napady , jak se tomu vyhnout?

Já myslím že když se chcete vyhnout tak stačí to ignorovat.

A jestli se tomu chcete vyhnout oficiálně tak asi stačí před sčítáním ukončit trvalý pobyt v ČR a (volitelně) po sčítání ho zase obnovit.
S ukončením pobytu je spojené odevzdání občanky.

Bál bych se možných konsekvencí - třeba že OSPOD přijde někomu zabavit děcko, protože má "moc alternativní styl života" (= nemá pračku, televizi a internet a do práce jezdí na koni)

Stát tvrdí že sčítání je anonymní a tak asi nehrozí že by to proti vám nějak oficiálně vytáhli.

Ani z minulého sčítání nevím o případu kdy někoho popotahovali za to že tam vyplnil kraviny..

..a to jim minule třebas vyšlo že tu je víc rytířů Jedi než lidí romské národnosti  :) :)
IP zaznamenána

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil
Re:Sčítání lidu v roce 2021 bude zase pod hrozbou pokuty povinné pro všechny
« Odpověď #17 kdy: 24 Července 2020, 08:33:22 »

Tak to stačí udělat jako v minulých sčítáních - komisaři sdělit že doručíte sami na kontaktní místo - způsob doručení na kontaktní místo není v zákoně definován a tak to česká pošta zase stratila.... smůla no ...
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Sčítání lidu v roce 2021 bude zase pod hrozbou pokuty povinné pro všechny
« Odpověď #18 kdy: 24 Července 2020, 20:32:05 »

Při posledním sčítání jsem omylem použil nevhodnou psací potřebu, která způsobila, že se text propsal i na další stránky ::) Samozřejmostí bylo uvedení příslušnosti k řádu Jedi.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Sčítání lidu v roce 2021 bude zase pod hrozbou pokuty povinné pro všechny
« Odpověď #19 kdy: 25 Července 2020, 15:16:46 »

Připomínám, kdo bude odevzdávat, nezapomeňte vytunit čárový kód pečlivým začerněním jedné z mezer. Nechcete přece aby se o váš formulář staral nějaký bezcitný stroj!
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Rozhodný okamžik

Rozhodným okamžikem, k němuž se zjišťují údaje pro účely sčítání, je podle přímo použitelného předpisu Evropské unie, kterým se zavádí referenční rok a program statistických údajů a metadat pro sčítání lidu, domů a bytů), půlnoc z pátku 26. března 2021 na sobotu 27. března 2021
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil

Jaké tedy máme možnosti?
1. Totální ignore a v případném řízení spolehnutí na neprokazatelnost zavinění?
2. Rušení pobytu (to se ovšem nesnese se zbrojákem)?
3. Převzetí formulářů a v případném řízení tvrdit, že jsem vše řádně vyplněné hodil do schránky?
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

arwi

  • Příspěvků: 101
    • Zobrazit profil

Za mě rozhodně bod 3. kdy formuláře "určitě" řádně vyplním a vložím do blízké schránky :).
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil

Pri poslednim scitani jsem postupoval dle bodu 3. A nebyl zadny problem.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil

Akorát tam tedy musím učinit to aktivní převzetí papírů od pohůnka, případně na kontaktní místě. A v případě bytového listu musí proběhnout i nějaké napárování bar kódu, jestli jsem to dobře pochopil.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil

4. Kreativně vyplnit sčítací formulář

Já se hrdě přiznám k tomu, že se nezdržuji v místě trvalého pobytu, ale mám bydliště na lodi kde topím koksem a společnost mi dělá můj partner Helmut se kterým nemám společné hospodaření (toho ale nepřiznám a nesečtu, protože mi nedá číslo pasu) - maximálně mu jednou za čas půjčím auto.
K tomu že jsme OSVČ a za své zaměstnání považuji "Trenér blešího cirkusu" úřad též nemůže nic namítat (živnost na Chov zvířat a jejich výcvik included), národnost je otázkou sebeurčení, nemůže se na mne tedy nikdo zlobit, že se identifikuji jako Atlantidaň a vírou mám nejblíže ke slovenským "Svedkúm liehovovým" do práce plavu (jiný způsob dopravy) a pokaždé někam jinám (tj. zaměstnání bez stálého pracoviště) - osobně se za tyto informace nestydím a rád je předám dál.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil

iWarp> Vsak to je v poradku. Ja si formulare vcetne obalky vyzvednu, oni si zaznamenaji, ze jsem si je vyzvedl, ja je peclive je vyplnim, vlozim do obalky a vhodim do postovni schranky. Pokud je posta pri preprave ztrati, jak se pravdepodobne stalo pri poslednim scitani, neni to muj problem ...

Nikdo Nikdovič> Jeden z mych kolegu pri poslednim scitani nebyl tolik kreativni, ale ma nacteneho Svejka, takze scitaci arch anonymizoval a kazdou kolonku peclive vyplnil sloganem: "Polibte mi prdel". Arch vlozil do obalky a odeslal na scitaci urad.
« Poslední změna: 17 Března 2021, 14:53:24 od medved »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil

Při minulém sčítání jsem aplikoval metodu 1. Klíčem je pokud možno ani nic nepřevzít (kdyby náhodou staťák přešel do ostrého protiútoku, později tvrdit, že jsem nějak ty formuláře sehnal, vyplnil a poslal pořád můžu). Mám dojem, že jsem dokonce nějakému otrapovi, kterého jsem považoval za souseda, otevřel dveře, ale když se ukázalo, že mi chce nutit nějaké formuláře, vysvětlil jsem mu, že jsem jen hlídám byt majiteli, který je v zahraničí, v rozhodný okamžik budu jinde a svůj formulář už mám.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Otazka je jak s tim zamicha nouzovy stav, scitaci komisar by nemel vubec fyzicky navstevovat osoby, prece tu mame katastrofu.
Budu aplikovat zmenu trv. bydliste mimo CR, uvidime, jak baby budou neochotne na urade fyzicky a za cca mesic po tom, ze se v CR da bydlet a neni zceela totalitnim statem se mozna vratim na stejnou adresu.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

ax

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil



Minule ten můj formulář taky pošta někde ztratila. Dokonce nějaký čas po tom dorazila ke mě domů nějaká osoba, s dotazem, proč jsem nevyplnil? S úsměvem jsem sdělil, že jsem řádně vyplnil a vložil do poštovní schránky, ať se pořádně ještě jednou kouknou na poště. Nic dalšího se už nedělo.
IP zaznamenána