30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zalozit DS nebo ne?  (Přečteno 16984 krát)

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Zalozit DS nebo ne?
« Odpověď #45 kdy: 25 Září 2020, 19:40:07 »

Jeden z důvodů proč nezakládat DS.

Tohle je něco, na co jsem se chtěl zeptat, ale nechtěl jsem už zase spamovat toto fórum relativně offtopic věcmi. Vím, že vy podáváte taková kombinovaná podání (stížnost + podjatost + odvolání) na jednom papíře. Nicméně, nenaúčtovali vám za toto poštovné? Já jsem právě přemýšlel, že bych svoje 106ky, kterých podám tak 5 ročně podával osobně, aby mi to museli poslat poštou.. Nicméně jsem na mnohých místech našel, že vám za odpověď mohou účtovat poštovné + cca 2 Kč za list papíru. No a to to radši už podám emailem, případně emailem s elektronickým podpisem, aby to mělo větší autoritu, neboť když se jednou ptal můj kámoš Helmut (nic rozsáhlého), tak radši, než aby odpovídali, tak si proklepli, jestli onen český Helmut existuje..

Ale třeba u ministerstva vnitra jsem nalezl, že za "malou" nerozsáhlou žádost za poštovné nic nechtějí a myslím, že to ustanovil Pospíšil z TOP09 jako ministr spravedlnosti. Došel jsem tedy závěru (ale dost možná mylnému), že toto (účtování poštovného u InfZ) si mohou povinné subjekty nadefinovat samy.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 999
    • Zobrazit profil
Re:Zalozit DS nebo ne?
« Odpověď #46 kdy: 25 Září 2020, 19:42:14 »

Ať to zkusí mi naúčtovat poštovné, už se těším. :-)
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Zalozit DS nebo ne?
« Odpověď #47 kdy: 25 Září 2020, 20:22:48 »

Jenom podotýkám, že ten ekonomický pohled není zase tak jednoznačný. Úřady platí za každou datovou zprávu cca 14 Kč vč. DPH (kterou si nemají z čeho odečíst), a to je téměř přesně o 3/4 méně než (domnívám se) 55 Kč za doporučený dopis. Nicméně na druhou stranu držitelé datových schránek odesílají na úřady vše bezplatně, zatímco ti, kteří používají Českou poštu, platí 55 Kč za odeslaný dopis.

Když si vezmu úplně běžnou kauzu, ve které úřad odešle osm dopisů a obviněný šest, pak náklady bez DS činí 440:330 Kč, zatímco náklady s DS jsou 112:0 Kč. V absolutním porovnání je tedy rozdíl 110 vs. 112 Kč, o relativním ani nemá smysl hovořit. A to abstrahuji od faktu, že oněch 330 Kč od pyráta inkasuje státní podnik, a nepočítám časovou úsporu, k níž dochází víceméně jen na straně občana, protože pro úřad není jeden dopis navíc naprosto žádná zátěž.

Plus je tu ještě stále dost úředníků schopných obeslat občana, který má aktivní DS, běžnou poštou. To je pak v podstatě jistý bezpracný WIN, který bez DS nezažijete, stejně jako ten pocit, když si pak čtete, že "[n]a základě žádosti Ministerstvo přiznalo náhradu majetkové škody. Vzhledem k uvedenému Vás tímto žádáme o sdělení čísla účtu, na který mají být přiznané finanční prostředky Ministerstvem poukázány."
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 999
    • Zobrazit profil
Re:Zalozit DS nebo ne?
« Odpověď #48 kdy: 25 Září 2020, 20:31:42 »

kdo> Asi jsem ještě nezažil kauzu, kde by poměr dopisů byl 8:6 :-) Jako úplně optimální se pak jeví pořídit uznávaný elektronický podpis.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Zalozit DS nebo ne?
« Odpověď #49 kdy: 25 Září 2020, 20:42:40 »

kdo> Asi jsem ještě nezažil kauzu, kde by poměr dopisů byl 8:6 :-) Jako úplně optimální se pak jeví pořídit uznávaný elektronický podpis.

Ten si přesně z toho důvodu chci pořídit já, mám na to vyhrazený den tak za 14 dní :D. Občas nějaké podání podepsaným emailem, občas nějaká podepsaná účtenka na podatelně.. a moje náklady 0 Kč.. Jen se obávám, abych se časem nechtěně nějakou náhodou nedostal na blacklist e-podatelny. Některé (nevím, jestli je to povinné podle zákona) podatelny posílají elektronicky podepsanou potvzenku o podání. Nicméně čistě z technické stránky emaily jsou relativně nespolehlivé a nějaké to podání v poslední den by se mohlo úřadu nechtěně zatoulat. To u datovky nehrozí.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Zalozit DS nebo ne?
« Odpověď #50 kdy: 25 Září 2020, 21:44:20 »

Ministry of Hells varuje: pokus o pořízení uznávaného elektronického podpisu je příčinou infarktu v 10 z 9 případů.

Tímto si dovoluji podle zák. č. 106/1999 Sb. požádat o informaci, jaký je u Vás standardní poměr mezi doručenými a odeslanými dopisy v jednom řízení, pane Číkusi. Já jsem svého rekordu dosáhl v doposud nezveřejnitelné kauze (čeká na rozhodnutí jednoho soudu, o němž už Vy sám víte, že neni z nejrychlejších, a já už vím, že bohužel ani z nejbystřejších) a jsa líný to počítat, odhaduji, že to bylo něco kolem 20:30, ale běžně se skutečně pohybuji kolem 8:6.

Poučení: Jelikož pan Číkus není povinným subjektem ve smyslu zákona o svobodném přístupu k informacím, zkracuje se mu tímto usnesením lhůta pro poskytnutí požadované informace na 666 minut a 123 sekund od vypravení žádosti. Poté bude povinný předveden k podání informace místním opohatemanem Šemíkem. Odvolání proti tomuto usnesení je nepřípustné a navíc nemá naprosto žádný účinek.
Za správnost odpovídá Bk. Šárka Volkswagen, podepsán Zmr. Karl Unbesorgt: +++
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 999
    • Zobrazit profil
Re:Zalozit DS nebo ne?
« Odpověď #51 kdy: 25 Září 2020, 21:52:12 »

kdo> kočkování s MMB

Ta odkazovaná věc ohledně Židlochovic: cca 250:35

Litomyšl:  55:10

Hlinsko: 30:13

Milevsko: 12:5
« Poslední změna: 25 Září 2020, 22:02:03 od Číkus »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 886
    • Zobrazit profil
Re:Zalozit DS nebo ne?
« Odpověď #52 kdy: 26 Září 2020, 21:46:54 »

Upřimně řečeno - mně je úplně šumafuk kolik za jakou kausu SO utratí. Rozhodně to nejde z jejich kapsy a určitě je jim to úplně jedno. Jako fajn - i kdyby jsme soustředěnou prací zvedli náklady SO na poštovné desetinásobně tak to podle mne ani nezaregistrují a nebo si prostě pro to hrábnou více do rozpočtu.

DS má samozřejmě výhody i nevýhody, ale to že SO utratí o 41 CZK *) za písemnost méně to podle mně výhoda není.

*) Navíc si nejsem jistý zda SO neplatí třeba méně jako obrovský odběratel těchto služeb.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 999
    • Zobrazit profil
Re:Zalozit DS nebo ne?
« Odpověď #53 kdy: 26 Září 2020, 21:50:42 »

Za malé dopisy s pruhem 58.50, za větší/těžší 68.60
IP zaznamenána