30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Pokuta MÚ provozovateli - propadlá STK  (Přečteno 11851 krát)

verbascum

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
[WIN] Pokuta MÚ provozovateli - propadlá STK
« kdy: 28 Května 2020, 08:54:50 »

Dobrý den, moc děkuji za toto forum, i když bych ho raději bývala nepotřebovala :) prošla jsem si tu podobná témata a snad jsem nic nepřehlédla z dotazů, s kterýma bych moc prosila pomoc.
Manžel řídil auto napsané na mě bez STK, dostal pokutu od Policie ČR, na místě zaplatil, technická byla hned udělaná, auto je v pořádku, prostě jsme zapomněli. Po půl roce došel mně příkaz k úhradě jako provozovateli. Na MÚ viděli, že se jedná o jednu rodinu, máme stejné jméno i bydliště. Podle rad zde jsem sepsala odpor a měla bych na vás prosby
1, má to smysl, víte o někom komu se to povedlo zastavit? nebo jen zaplatím víc?
2, když to takto napíšu, nemůžou manžela nějak popotahovat třeba policajti, že si to auto vzal, když píšu, že jsem ho upozornila a auto mu nepůjčila?
3, zdá se vám to takto cajk, nebo byste tam něco ještě doplnili?
Moc děkuju za pomoc
Odpor:
K vašemu příkazu ze dne ... který jsem obdržela dne 26.5.2020 a který mě označuje za vinou za provoz osobního vozu ... a ukládá mně uhradit pokutu ve výši 3000,- podávám odpor.
Vědoma si chybějící technické kontroly, odstavila jsem vozidlo mimo pozemní komunikaci a vozidlo jsem na pozemní komunikaci neprovozovala. Řidič, jehož stihl spravedlivý trest uloženou pokutou, byl mnou jako provozovatelem upozorněn na chybějící technickou kontrolu a na fakt, že provozovatel nepovoluje jízdu vozidlem. Provozovatel tedy vozidlo neprovozoval, jízdu nepřikázal ani nepovolil.


IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta MÚ provozovateli - propadlá STK
« Odpověď #1 kdy: 28 Května 2020, 11:19:45 »

Jak dlouho byla STK propadlá v době kontroly?

Do odporu není třeba psát jakoukoli argumentaci. SO správní řízení rozjede tak jako tak a argumentovat budete v něm.

K argumentaci samotné. Nemyslím si, že Vámi navržené přiznání Vás vyviní. Naopak se obávám, že správnímu orgánu usnadníte práci.

Kdy byl doručen příkaz? Stihnete do odeslání odporu nahlédnout do spisu?
IP zaznamenána

verbascum

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta MÚ provozovateli - propadlá STK
« Odpověď #2 kdy: 28 Května 2020, 12:14:10 »

Stalo se to v listopadu a STK propadla v srpnu, takže nějaké 3 měsíce.
Stihla bych, převzala jsem dopis v úterý, takže v pondělí bych tam mohla zajet.

IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 688
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta MÚ provozovateli - propadlá STK
« Odpověď #3 kdy: 28 Května 2020, 12:20:58 »

j0hn> Můžete rozvést, proč navržené "přiznání" usnadňuje SO práci? Možná bych v něm slovo "nepovoluje" změnil na "zakazuje", ale nespatřuji v něm nic a priori nebezpečného.
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta MÚ provozovateli - propadlá STK
« Odpověď #4 kdy: 28 Května 2020, 13:09:31 »

Měl jsem na mysli přiznání
Citace
Vědoma si chybějící technické kontroly
Ne ten zákaz.

Nebylo to tvrzení, jen opatrnost. Mířil jsem na míru zavinění.
IP zaznamenána

verbascum

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta MÚ provozovateli - propadlá STK
« Odpověď #5 kdy: 30 Května 2020, 23:32:51 »

Ještě jsem tu dál pročítala a podám ten odpor asi bez nějakých důvodů a rovnou si v pondělí vyžádám ten spi, su z toho trochu zmatená. Píše se tu o různých formách žádosti (106, Inf, Sř,..) Prostě tam dojdu a řeknu, že chci kopii spisu č.j. .. je něco co se dá očekávat, že bude problém? Případně na co si dát pozor? Díky za radu.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 684
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta MÚ provozovateli - propadlá STK
« Odpověď #6 kdy: 31 Května 2020, 00:16:36 »

« Poslední změna: 31 Května 2020, 00:19:04 od Jenyk »
IP zaznamenána

verbascum

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta MÚ provozovateli - propadlá STK
« Odpověď #7 kdy: 01 Června 2020, 13:27:15 »

Manžel šel pro kopii spisu a i když mnou poučen, aby to nedělal, vykládal si s panem úředníkem. Ten mu řekl, že když já budu trvat na tom, že jsem mu auto nepovolila řídit, tak že on to nahlásí policajtům a ti ho budou stíhat za to, že auto ukradl. Oháněl se až ke kasaci.
Jinak ten spis obsahuje jen to, co jsem sem vkládala a pak nějaký záznam od policajtů, kde manžel policajtům podepsal něco v tom smyslu, že jsem mu to auto řídit dovolila :( manžel se mně pokouší to nějak poslat, tak jsem to ještě neviděla, ale pokud to tak je, tak máme asi smolíka což :(
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta MÚ provozovateli - propadlá STK
« Odpověď #8 kdy: 01 Června 2020, 14:34:20 »

Definice krádeže je "přisvojení cizí věci", k čemuž jednak zjevně nedošlo a druhak ani dojít nemohlo, protože je vozidlo nejspíše předmětem, společného jmění manželů:-)
A podobné to bude s neoprávněným užíváním , protože pojednává též o "cizí věci".
Doporučuji sdělit úředníkovi, aby to opravdu ohlásil, že bude mít fízl nepochybně velkou radost z jeho bdělosti.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta MÚ provozovateli - propadlá STK
« Odpověď #9 kdy: 01 Června 2020, 14:49:38 »

Nešlo by pak úředníka popotahovat za křivé obvinění?
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

verbascum

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta MÚ provozovateli - propadlá STK
« Odpověď #10 kdy: 01 Června 2020, 15:57:00 »

Tak toto je ve spisu, jsou to dva dokumenty, Úřední záznam a pak to oznámení přestupku, omlouvám se za kvalitu, manžel má starou Nokii.
U toho nahlášení mě jako zločince, je jeho podpis v té vrchní častí u té spodní kde mě jakože bonzuje už ne.
Má to smysl, když teda podepsal oznámení přestupku na provozovatele? (On si samozřejmě nevšiml a neuvědomil, co jim podepisuje) šlo by argumentovat, že proti manželce je přece absurdní tohle podávat, že mu to nebylo vysvětleno? Díky moc
« Poslední změna: 01 Června 2020, 21:55:18 od verbascum »
IP zaznamenána

verbascum

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta MÚ provozovateli - propadlá STK
« Odpověď #11 kdy: 01 Června 2020, 21:54:50 »

Vkládám v lepší kvalitě. Manžel odpor nepodal, trochu se zalekl tím, co mu ten úředník řekl - tedy, že to nahlásí těm policajtům a ne teda jako trestný čin, ale jako přestupek, neoprávněné užívání cizí věci. Googlila jsem a myslím, že i u přestupku bych s tím stíháním musela souhlasit. Jinak co se týče té situace na silnici, tak manžel si je téměř jistej, že když to podepisoval, tak ta spodní část vyplněná nebyla... Mě to děsně štve, mám čas do středy ten odpor podat.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta MÚ provozovateli - propadlá STK
« Odpověď #12 kdy: 01 Června 2020, 22:06:55 »

proto je vhodné si vyfotit, co podepisuji
když už mám potřebu to podepisovat
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta MÚ provozovateli - propadlá STK
« Odpověď #13 kdy: 01 Června 2020, 22:07:49 »

Odpor podejte. Úředník klasicky lže, jen ať to oznámí. Toho bych se nebál, naopak bych se na to těšil.
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta MÚ provozovateli - propadlá STK
« Odpověď #14 kdy: 02 Června 2020, 10:30:07 »

To tam opravdu bylo napsáno, že obžalovaná je "vina"?
IP zaznamenána