30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Pokuta MÚ provozovateli - propadlá STK  (Přečteno 11741 krát)

verbascum

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta MÚ provozovateli - propadlá STK
« Odpověď #15 kdy: 02 Června 2020, 11:38:21 »

Ano v tom příkazu je "obviněná je vina" mám ho zažalovat za prznění češtiny? :D
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta MÚ provozovateli - propadlá STK
« Odpověď #16 kdy: 02 Června 2020, 16:55:08 »

Ja bych v pripadnem odvolani na tuto bezprecedentni cestinarskou botu upozornil s tim, ze neovlada-li uredni osoba elementarni zaklady cestiny, mam duvodne za to, ze neni zpusobila k urednim ukonum a ze z techto duvodu zpochybnuji jeji oduvodneni vyroku rozhodnuti, tudiz i vyrok rozhodnuti..
IP zaznamenána

verbascum

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta MÚ provozovateli - propadlá STK
« Odpověď #17 kdy: 03 Června 2020, 12:51:38 »

Tak jsem odpor podala, ale našla jsem tady na foru ještě toto
K pojmu dovolí - "K pojmu „dovolit“ krajský úřad konstatuje, že se nemusí jednat o výslovné svolení. Významově toto slovo znamená rovněž - umožnit, připustit, nechat. Pokud tedy provozovatel neučinil opatření, aby měl užití vozidla pod kontrolou (např. zajištěním klíčů) a tím nebránil jeho užití v provozu na pozemních komunikacích v době, kdy v provozu nemělo být užito, pak dovolil jeho užití a naplnil povinný znak daného deliktu.
Co se týče toho, jak ti policajti napsali, že s řidičem sepsali oznámení na provozovatelku, tak to je prostě úplně lež, jako i to, jak si tam vymýšlejí pohádky, že uviděli vozidlo... a to zastavili, tak to taky nebylo, oni za ním jeli docela dlouho a zastavili ho a už věděli, že technickou nemá... dá se s tímto nějak pracovat?
A když už by si teda oni trvali na tom, že s manželem sepsali na vlastní manželku společně s policií ČR  bonz, nemělo by být k tomu nějaké poučení, že to dělat nemusí, něco třeba jako poznámka (že ho poučili, že na manželku nemusí podávat bonz) nebo moc sleduju americký seriály a u nás se tohle dělat nemusí?
A pak ještě jedna věc, já jsem původně do toho odporu chtěla napsat, že jsem manžela na tu chybějící STK upozornila, a o jízdě jsem nevěděla, a na to mně řekl známý (bývalý policajt), že to tam nemám psát, že by na základ toho mohli ti policajti začít stíhat toho manžela. Já vím, že bych k tomu stíhání musela dát souhlas, ale dala bych ho už tou větou, nebo se mně na to musí přímo zeptat.
Díky moc b.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta MÚ provozovateli - propadlá STK
« Odpověď #18 kdy: 03 Června 2020, 20:24:19 »

Co napsali do oznámení je v podstatě jedno, stejně nemůže být použito jako důkaz. Maximálně na ně můžete v tuhle chvíli poslat stížnost. Policie samozřejmě poučovat musí, ale nedělají to. Jestli nemáte audiozáznam, nic s tím neuděláte. Do odporu není třeba nic psát, na různá vyjádření je ještě času dost - je potřeba je dělat promyšleně a se znalostí spisu. Stejně jako úředníkům a současným policistům nevěřte ani těm bývalým....
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta MÚ provozovateli - propadlá STK
« Odpověď #19 kdy: 04 Června 2020, 10:09:35 »

Odpor opravdu jen holou větou : "Proti příkazu xxxxxxxx podávám odpor."
1) V tuto chvíli žádný argument nic nezmění na tom, že začne správní řízení
2) Zbytečně odkrýváte karty a některý z Vašich argumentů bude možná dobré si schovat až do odvolání
IP zaznamenána

verbascum

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta MÚ provozovateli - propadlá STK
« Odpověď #20 kdy: 12 Října 2020, 12:56:57 »

Dobrý den, došlo mně Uvědomění obviněné o pokračování v řízení o přestupku zahájeném z moci úřední a předvolání k ústnímu jednání.Mají tam nějak divně napsaný, kde manžela vlastně zastavili, v tom původním příkazu mají správnou silnici i místo, v tomhletom oznámení mají správnou silnici a místo když píšou o mně, že jsem se tam přestupku dopustila, ale dále píšou, že manžela zastavili jinde. A ještě jedna věc, oni mě obviňují ze spáchání přestupku proti par. 38 odst. 1 písm. e) to ej mně jasný, ale proč i proti par. 83 odst. 1, písm. o). Tam je něco o RZ, ale ta byla v cajku.
Doporučíte mně prosím nějakou strategii? Mám si zajít zase nahlédnout do spisu? Nebo tam jít a jen trvat na tom, že jsem nikomu nic neumožnila. Díky moc.
edit: s těma paragrafama už to mám, mají to chybně.

Přesunuto do kuchyně a odkryl jsem skrytý text
« Poslední změna: 12 Října 2020, 20:59:32 od pk202 »
IP zaznamenána

verbascum

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta MÚ provozovateli - propadlá STK
« Odpověď #21 kdy: 13 Října 2020, 14:04:33 »

Děkuju za schování.
Můžu nějak operovat s těma jejich nepřesnostma? - Manžela zastavili na té silnici u Mikulova, ale v tom Uvědomění je, že u Vranovic (což je naše bydliště) místa jsou cca 2O km od sebe.
V tom oznámení přestupku (co jsem sem nahrávala už dřív), co policajti sepsali s manželem je úplně dole, že jsem se dopustila porušení té 38 a jsem podezřelá z porušení té 83 (oni tam měli na výběr mezi tou 83 a 83a odst.2 písm. d) a řekla bych, že měli volit 83a, ale zvolili tu 83, ale my jsme nic s RZ neměli. Otázka je, jestli můžeme nějak dokázat, že jsme měli RZ v pořádku. Navíc manžel o vyplnění té spodní části nevěděl, není jím ani podepsaná, jak jsem psala už dřív.
Nikdy jsem na takovém jednání nebyla - můžete prosím poradit strategii? Děkuji vám moc. Blanka
IP zaznamenána

verbascum

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta MÚ provozovateli - propadlá STK
« Odpověď #22 kdy: 17 Října 2020, 08:22:01 »

Pročítala a přemýšlela jsem dál. Co myslíte takto:
1, omluvím se z jednání (asi neschopenka)
2, na dalším nařízeném jednání budu chtít zrušit to řízení, kvůli těm nejasnostem (kde ho zastavili, RZ byla v pořádku)
3, a vzhledem k tomu, že už to pak bude rok, tak prekluze
anebo
1, nedostavit se
2, oni rozhodnou
3, odvolání - ty stejný nejasnosti
4, prekluze

Akorát to nevím a nemůžu nikde najít, jestli mně se povede to zastavit, kvůli těm zmatenostem, anebo ani to jen nějak můžou zdodatkovat a upravit a bude se dál pokračovat v tomhle řízení, to by pak prekluze nešla.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta MÚ provozovateli - propadlá STK
« Odpověď #23 kdy: 17 Října 2020, 08:29:08 »

.. vzhledem k tomu, že už to pak bude rok, tak prekluze

Momentálně nastává prekluze až 26.5.2021 (rok od zahájení řízení) , dále resp. 1 rok od dalšího rozhodnutí, nejpozději však 6.11.2022 (3 roky od přestupku)
IP zaznamenána

verbascum

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta MÚ provozovateli - propadlá STK
« Odpověď #24 kdy: 17 Října 2020, 10:54:16 »

.. vzhledem k tomu, že už to pak bude rok, tak prekluze

Momentálně nastává prekluze až 26.5.2021 (rok od zahájení řízení) , dále resp. 1 rok od dalšího rozhodnutí, nejpozději však 6.11.2022 (3 roky od přestupku)

Ano to vím, pokud by šlo o toto řízení. Ale pokud (a to právě nevím, jestli je možný) já docílím zastavení toho řízení z důvodu těch zmatečných informací - místo zastavení mého muže policií ČR a špatný paragraf, který jsem měla porušit - pak by měli začít s novým řízením, ale to už bude rok po spáchání přestupku.
Já jsem asi nesrozumitelná :( Já právě nevím, jestli můžu těma jejich zmatkama docílit zrušení toho co běží a když by oni chtěli zahájit podle správného paragrafu a se správnými údaji, tak už by to bylo déle než rok. Zkusím ještě jinak - tím, že oni zahájili řízení 26.5. tak i když vlastně nevědí, kde manžela zastavili a z čeho mně to vlastně viní a ujistili by si to až na ústním jednání, tak se posouvá ta prekluze? No teď už jsem se do toho zamotala úplně, nevím jak to líp vysvětlit :D
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta MÚ provozovateli - propadlá STK
« Odpověď #25 kdy: 17 Října 2020, 11:56:25 »

S těmi paragrafy pravděpodobně chtěli napsat písmeno p) místo o).

Řízení s provozovatelem bylo zahájeno tím Příkazem, takže o jakém skutku se vede by mělo primárně plynout z něho. To písmeno u paragrafu 83 v tom Příkazu mají dobře, nebo je tam taky to písmeno o)?

Pokud je to od začátku i v Příkazu o písmenu o), tedy o RZ, tak by asi po nějaké omluvě z ÚJ (dny plynou) bylo nejjednodušší je na nic neupozorňovat, nechat vydat Rozhodnutí se špatným písmenem a podat Odvolání a nechat SO2 to Rozhodnutí o RZ zrušit ... každopádně by mělo uplynout dost dnů na zahájení správného řízení. Pokud v Příkazu bylo písmeno o), ale do Rozhodnutí si toho všimnou a opraví na p), tak argumentovat tím, že o tom se řízení nevedlo, a proto jste se ani na ÚJ nedostavila.

Pokud je v Příkazu místo i paragraf (písmeno) správně, tak ani není z toho Uvědomění o pokračování možno vyvozovat, že to řízení je o jiném skutku než myslíme.
IP zaznamenána

verbascum

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta MÚ provozovateli - propadlá STK
« Odpověď #26 kdy: 17 Října 2020, 12:26:32 »

V Příkazu je:
"Čímž se dopustila, přestupku proti zákonu a to dle par. 83 odst. 1 písm. o) zákona č. 56/2001 Sb. o podmínkách provozu na pozemních komunikacích "Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že v rozporu s par. 38 odst. 1 písm. e) provozuje na pozemních komunikacích vozidlo, jehož technická způsobilost nebyla ověřena způsobem uvedeným v pat. 38 odst. 1 písm. e),"

Takže ano, citují text písmena p), ale do Příkazu i do toho Uvědomění napsali písmeno o).
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta MÚ provozovateli - propadlá STK
« Odpověď #27 kdy: 17 Října 2020, 12:51:16 »

Podání občana vůči orgánu se posuzuje podle jeho obsahu a ne nutně podle paragrafu, naopak bych doufal, že to neplatí - doufejme, že znalejší potvrdí nebo vyvrátí.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta MÚ provozovateli - propadlá STK
« Odpověď #28 kdy: 17 Října 2020, 17:51:01 »

To asi má menší potenciál než doufáte.. když tam je i citace a je zjevné který odstavec zákona měl SO na mysli tak to vyřeší jako písařskou chybu.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta MÚ provozovateli - propadlá STK
« Odpověď #29 kdy: 17 Října 2020, 18:17:02 »

Co zkusit argumentaci ve stylu paní zde?
Není to přesně ono, ale na sjm by to napasovat šlo a ať se úřad snaží.
IP zaznamenána