Jen pro jistotu - hoďte sem (anonymizované) rozhodnutí odvolacího orgánu, ať lze potvrdit, že opravdu kraj nezvládá počítat lhůty (resp. možná zvládá, ale soudruh referent zamrzl v čase a věří, že Den vítězství se stále slaví 9. května).
Dále je třeba počítat s tím, že vzhledem k relativně rychlému dosavadnímu průběhu řízení výhra u soudu negarantuje celkový WIN. Každopádně je výhodné využít 2měsíční lhůtu pro podání žaloby (nemusí to být úplně na krev, ale nedávejte ji hned). Tím se umázne něco z promlčecí doby, která se pak zahájením řízení (tj. doručením žaloby soudu) zastaví. Po předpokládaném zrušení rozhodnutí soudem (což může být klidně za další 1-2 roky) se bude muset SO2 znovu dostat do obrazu a neodloží-li věc rovnou
ad acta, bude mít nějakých 5 měsíců na to, aby znovu rozhodl (tentokrát už s nutností projednat odvolání věcně) - přičemž do této doby musí být buď původní rozhodnutí znovu potvrzeno, nebo v případě jeho zrušení vydáno nové rozhodnutí SO1 - pokud se cokoliv z toho nestihne, tedy buď SO2 v té lhůtě nerozhodne nijak, nebo sice věc vrátí SO1, ale ten nevydá nové rozhodnutí, bude promlčeno.
U normálně fungujících úřadů by sice celý ten cyklus byl otázkou maximálně jednotek týdnů, ale v Kocourkově je půl roku často pro SO příliš málo

Nahrávku na smeč (v podobě téměř ložené správní žaloby) můžete využít i jinak. Zkuste najít nějakého advokáta, který vás v formálně zastoupí tak, že fakticky jen připravenou superstručnou žalobu podá. Pak můžete inkasovat přísudek, což bude zhruba tak 12 kCZK (tarifní hodnota věci je 50k, z toho sazba za jeden úkon je asi 3100, krát min. 3 - převzetí, žaloba, replika, plus paušály a DPH). Když najdete někoho, kdo nehledá jen maximální zisk za minimum práce, ale najdete jiný společný zájem (např. advokát se bude moci chlubit, že nějakou správní žalobu nejen podal, ale dokonce vyhrál), tak vám možná svůj podpis prodá za míň než 100 % vysouzených nákladů. Každopádně úřady budou v mínusu i kdyby pak věc měla skončit uložením pokuty.