30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Projetí na oranžovou/červenou v jeden den BRNO  (Přečteno 19394 krát)

Jury

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
[?] Projetí na oranžovou/červenou v jeden den BRNO
« kdy: 13 Dubna 2020, 11:19:47 »

Zdravím, udělal jsem chybu kterou už neudělám, byl jsem nějak rozrušenej.. Když ale normálně jezdím toto se mi nestane. Stalo se to tady https://goo.gl/maps/T3fWnPXkFHq46ZwLA - tady byla 3 sekundy oranžová a já to stejně projel do leva, ale samozřejmě jsem si dal pozor.. projížděli tam max 2 auta.

A pak zde : https://goo.gl/maps/JBDYSjgGzYx1Ukwt6 rovně jsem jel.


Musím si dát víc bacha, mám řidičák chvilku měsíc, ale jsem dobrej. Prostě jsem byl rozrušenej a totálně jsem se nesoustředil.

A potom zde jsem jel také rovně a to byla už červéná: https://goo.gl/maps/MnueHGrvFoiNtMEPA
V těch dvou prvních to byla 3 sekundy oranžová pak jsem jel.
Mrzí mě to.. :( snad nebude pokuta .
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Projetí na oranžovou/červenou v jeden den BRNO
« Odpověď #1 kdy: 13 Dubna 2020, 11:23:54 »

Moc nechápu, co nám tady tím chcete říct. Puchlubit se nebo co? Nejhorší smrt je z vyděšení.
IP zaznamenána

Jury

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Projetí na oranžovou/červenou v jeden den BRNO
« Odpověď #2 kdy: 13 Dubna 2020, 11:42:53 »

Chci se zeptat za jak dlouho mi může dojít pokuta :D. Prostě jsem to posral, chtěl jsem se projet mimo město.. místo toho jsem se dostal do města a ani jsem nechtěl. Nevím co se stalo včera. Mám i autokameru a je to tam vidět, ve dvou případech to byla oranzova 3 sekundy a v jednom cervena, ale nejsou tam kamery, jen na těch dvou.
 Můžou mi takto dojít dvě pokuty za projetí na oranžovou x červenou? Bojím se vysoké pokuty a ztracení ŘP.  :-\
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Projetí na oranžovou/červenou v jeden den BRNO
« Odpověď #3 kdy: 13 Dubna 2020, 11:53:57 »

Pokud se nemýlím, ani na jednom místě detekce není. A i kdyby, ztráta ŘP při vhodném řešení případně situace nehrozí a vysoká pokuta taky ne. Druhá věc je ta, že dneska je nějaká past na každém rohu. Bylo by vhodné si nastudovat tento web, road D-fens a budete aspoň trochu připraven. Opakuji, nejhorší smrt je z vyděšení.
IP zaznamenána

Jury

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Projetí na oranžovou/červenou v jeden den BRNO
« Odpověď #4 kdy: 13 Dubna 2020, 11:54:14 »

Můžu poslat i videozáznam, někomu kdo by mi poradil  ;D.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 686
    • Zobrazit profil
Re:Projetí na oranžovou/červenou v jeden den BRNO
« Odpověď #5 kdy: 13 Dubna 2020, 12:19:25 »

Nejlepší radu už jste dostal. Pokud nepomohla, posloužím ještě jednou radou. Dojděte na policii vrátit řidičák.
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:Projetí na oranžovou/červenou v jeden den BRNO
« Odpověď #6 kdy: 13 Dubna 2020, 14:07:57 »

Ještě jednu radu Vám zkusím napsat, nedá mi to:) Jestli jste před měsícem dostal řidičák, neumíte jezdit. To Vás autoškola nenaučí (a IMHO při dodržení rozumného rozsahu a ceny ani nemůže), naučíte se to praxí. Jezděte, nechávejte si rezervy, zkoušejte pomalu zlepšovat svoje reakce, styl jízdy, průjezdy zatáčkami, práci s plynem, spojkou a brzdou. Dokud si nebudete opravdu jistý, že auto zvládáte, dodržujte pravidla - třeba k zelené na semaforu jeďte tak, ať jste schopen zastavit když tam blikne oranžová. Budete mít aspoň o starost míň.

Po pár letech ježdění Vám možná přijde, že pravidla neodpovídají tomu, jak byste mohl v různých situacích reagovat. Pokud pak budete dál jezdit podle sebe, nutně se dostanete do konfliktu s policií a správními orgány a pro radu v tomto ohledu je tu toto fórum.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Projetí na oranžovou/červenou v jeden den BRNO
« Odpověď #7 kdy: 13 Dubna 2020, 14:14:39 »

Zdravím, udělal jsem chybu...
Naboural jste někoho? Způsobil jste někomu nějakou škodu? Pokud ne, tak jste žádnou chybu neudělal.

Co je mi známo, tak na ani jednom z Vámi zmiňovaných míst není sledování jízdy na červenou. Pokud si tím ale chcete být 100% jistý, můžete:
a) se na ta místa ještě jednou zajet podívat a prozkoumat, zda tam jsou kamery (jako třeba na této křižovatce).
b) se v souladu s infozákonem zeptat městapa, na kterých křižovatkách jsou provozovány automatizovaná zařízení sloužící k detekci jízdy na červenou.

Že byste přišel o ŘP (a ani přidělení bodů) nehrozí, jelikož není jak dokázat, že jste byl řidičem právě Vy. Teoreticky by úřední paraziti mohli jít po provozovateli vozidla (vůz je psán na Vás?), ale vzhledem k předchozímu odstavci to považuji za krajně nepravděpodobné (až hraničící s jistotou).

Pokud by se ale přeci jen něco dělo, je potřeba nereagovat zbrkle a před každým krokem se raději poradit s někým zkušenějším, třeba právě zde na fóru. Je třeba využívat lhůty a případné obsílky přebírat pokud možno poslední den lhůty.

Jenyk> Když už tady děláte ramena na začátečníka, buďte tak laskav a rozviňte svou teorii o vracení řidičáku na policii. Nemyslím si, že by něco takového bylo možné, ale rád se nechám poučit.
IP zaznamenána

Jury

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Projetí na oranžovou/červenou v jeden den BRNO
« Odpověď #8 kdy: 13 Dubna 2020, 14:21:42 »

Díky :D Jakože jezdím dobře, prostě mi to jde. Ale toto sem posral nejvíc no.
 A jakto , že na těch 2 místech není kamera? Pár jich tam je, chápu asi na měření hustoty provozu a dopravní situace celkově.
 Já rád jezdím svůj okruh(okolí Kohoutovice-Bohunice) tam můžu jezdit rychle, ale jezdím max 100km jakoby víc to ani moc nejde, auto mi to ani skoro nedovolí :D než se rozjedu tak je zatáčka nebo něco, mám 50kw. Ale samozřejmě dálnice tam jedu víc když se mi chce. Ovládání auta mě jde dost dobře, ale tyhle 3 semafory mě žerou (na Bystrcké vím, že kamera není ani jedna). Ale to město tam jich je hodně a projel jsem to tak tak když klapla červená tak jsem měl zadek auta nebo 5 metrů napřed před tou čárou semaforu. Budu na to dávat bacha, aspoň na těchto
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Projetí na oranžovou/červenou v jeden den BRNO
« Odpověď #9 kdy: 13 Dubna 2020, 14:55:05 »

Díky :D Jakože jezdím dobře, prostě mi to jde.
Každý jezdí dobře. To jen všichni kolem jezdí jak dementi. Moc pomalu nebo naopak rychle. Jen já jezdím tak akorát :-) Nechápu, kde se ve statistikách berou ty bouračky a pomnicky u cest.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Projetí na oranžovou/červenou v jeden den BRNO
« Odpověď #10 kdy: 13 Dubna 2020, 16:20:20 »

Nic ve zlém, ale přijde mi to jako 1. apríl, takhle se snad normální mladí ani dnes nechovají.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Projetí na oranžovou/červenou v jeden den BRNO
« Odpověď #11 kdy: 13 Dubna 2020, 17:33:37 »

Já bych to jako chybu nenazýval, pokud jste nikoho neohrozil ani neomezil. Nicméně by bylo na místě trochu ubrat sebevědomí a učit se.
IP zaznamenána

Jury

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Projetí na oranžovou/červenou v jeden den BRNO
« Odpověď #12 kdy: 13 Dubna 2020, 18:27:06 »

Číkus

Z vašeho příspěvku jsem nadmíru spokojen. Musíte být dobrý pán 8).
 Popravdě nevím, špatně jsem se i vyjádřil, možná přeháním. Mám i videozáznam, ale vždy jsem přejel na oranzovou..asi to moc řeším(jen jsem na sebe naštvanej, ještě když vím,že jezdim v pohode) nikam se nehonim nebo tak, raději počkám, rád i pustim autobus,nakladaky(kdyz to kde a neomezuju), predvidam a tak.
 Ale díky pane:)
IP zaznamenána

TomRider

  • Příspěvků: 151
  • Jsem pirát silnic a můj revír je dálnice :-)
    • Zobrazit profil
Re:Projetí na oranžovou/červenou v jeden den BRNO
« Odpověď #13 kdy: 13 Dubna 2020, 18:45:42 »

Chápu to,že když má čerstvé papíry , tak že má strach. Taky jsem ho měl ze začátku než jsem se vyjezdil a zmapoval Brno kde jsou kamery a kde ne. Jako začátečníkovy bych určitě doporučil nějakou právní asistenci, jako prevenci před pokutama.
IP zaznamenána
Co mají společného úředník a žába?
Celý den jen sedí, čumí a vymýšlí nesmysly.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Projetí na oranžovou/červenou v jeden den BRNO
« Odpověď #14 kdy: 13 Dubna 2020, 22:34:40 »

Naboural jste někoho? Způsobil jste někomu nějakou škodu? Pokud ne, tak jste žádnou chybu neudělal.

S tím nesouhlasím.. i když nemusí být problém projet červenou tak určitě je chyba nesledovat situaci tak že omylem projedete červenou.

Jakože jezdím dobře, prostě mi to jde.

Jestli jste si 2x za nevšiml včas červené na semaforu tak bych s "řídím dobře" byl opatrný..
(ale nemusíte se tím trápit.. skoro nikdo měsíc po autoškole neřídí dobře..)

K přestupku platí co už je tu napsané.. počkejte jestli něco přijde..
a ještě přidám:
když by to někdo chtěl nějak úředně řešit tak k tomu hlavně nic nesdělujte!!
IP zaznamenána