30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Projetí na oranžovou/červenou v jeden den BRNO  (Přečteno 19131 krát)

Jury

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Projetí na oranžovou/červenou v jeden den BRNO
« Odpověď #15 kdy: 14 Dubna 2020, 01:13:20 »

Auto ani povinné není na mě a ani to auto nemá provozovatele, jen majitele. A mám i člověka který by si to vzal v klidu na sebe :D ale vypadá to že to bude ok. Dekuji
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 949
    • Zobrazit profil
Re:Projetí na oranžovou/červenou v jeden den BRNO
« Odpověď #16 kdy: 14 Dubna 2020, 01:16:41 »

Pokud je auto přihlášené a "na značkách", pak má provozovatele. Zkuste se podívat do dokladů.
IP zaznamenána

Jury

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Projetí na oranžovou/červenou v jeden den BRNO
« Odpověď #17 kdy: 14 Dubna 2020, 10:25:46 »

Je jen majitel, moje babička. Vše je napsané na ni
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 303
    • Zobrazit profil
Re:Projetí na oranžovou/červenou v jeden den BRNO
« Odpověď #18 kdy: 14 Dubna 2020, 10:36:57 »

Pak je babička vlastníkem a zároveň i provozovatelem vozidla. Kdybyste tu neplácal, co vás zrovna napadne, a udělal to, co radí kolega Číkus a podíval se do osvědčení o registraci vozidla (aka „malého techničáku“), přišel byste na to sám.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Projetí na oranžovou/červenou v jeden den BRNO
« Odpověď #19 kdy: 14 Dubna 2020, 12:31:28 »

Díky :D Jakože jezdím dobře, prostě mi to jde. Ale toto sem posral nejvíc no.
 

Po autoškole nejezdí dobře nikdo, leda že by to uměl již před autoškolou, pár takových jsem znal. Taky jsem si po AŠ připadal jako dobrý řidič, do první nehody, kterou jsem nezavinil, ale které bych se dneska už bez problému vyhnul. Dneska, po cca 600 tisíc km už myslím jezdím obstojně.....

A s tím projetím jste neposral nic. Banalita.
IP zaznamenána

Jury

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Projetí na oranžovou/červenou v jeden den BRNO
« Odpověď #20 kdy: 29 Května 2020, 12:09:55 »

Nic nedošlo asi pohoda :D akorát dnes jsem projel v Brně u futura dočasný semafor na čistou červenou, nikdo mě nezastavil. To by mělo být ok ne? Neudělal jsem to umyslne, vzdy tam zastavim samozrejme, ale zamnou tezka kolona uz ted ve 12 a proste vsichni se tlacili..kamery na mobilnich nejsou nebo ano? Diky
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 949
    • Zobrazit profil
Re:Projetí na oranžovou/červenou v jeden den BRNO
« Odpověď #21 kdy: 29 Května 2020, 14:35:50 »

Pohoda to bude, až od údajného přestupku uplyne rok a stále nic nepřijde.

Já osobně nemám nic proti úmyslné jízdě na červenou. Ale dělat to neúmyslně mi přijde jako dobrý důvod absolvovat nějaké kondiční jízdy.

Na dočasném semaforu bych kameru nečekal, ale to neznamená, že tam nemohla být.
IP zaznamenána

Jury

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Projetí na oranžovou/červenou v jeden den BRNO
« Odpověď #22 kdy: 29 Května 2020, 15:05:57 »

Jsem profik haha :D jo asi tam nebyla, jen semafor na pul roku mobilní
IP zaznamenána

Jury

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Projetí na oranžovou/červenou v jeden den BRNO
« Odpověď #23 kdy: 29 Května 2020, 15:14:52 »

Jako doufam ze nic neprijde, tech semaforu jsem projel treba 20 uz za mesic
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Projetí na oranžovou/červenou v jeden den BRNO
« Odpověď #24 kdy: 29 Května 2020, 15:26:56 »

Jako doufam ze nic neprijde, tech semaforu jsem projel treba 20 uz za mesic

Vy jste nějakej veselej... proč tak blbnete?
IP zaznamenána

Jury

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Projetí na oranžovou/červenou v jeden den BRNO
« Odpověď #25 kdy: 29 Května 2020, 15:46:07 »

Asi mě mrzí jen dnešek, na rovinu bylo to úmyslně. Ale jindy bych to nedal, vždy tam stojím. Prostě jsem dnes strihnul ten mobilni semafor nana cervenou, ne ze by me zabilo 5 minut ale prostě jsem jen chtěl, ten pocit když uz stojíte 3x ten stejnej semafor a ono se to pred vami objeví červená no :D byla tam tak pět sekund max. Ale pochybuji, ze tam byla foto past nebo tak, snad ne no. Byla to mega výjimka dnes.
 
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 675
    • Zobrazit profil
Re:Projetí na oranžovou/červenou v jeden den BRNO
« Odpověď #26 kdy: 29 Května 2020, 17:30:44 »

Co kdybyste přestal plevelit toto fórum? Nastudujte si, jak se chovat při kontrole policii, jak, co a kdy doručuje úřad a ozvěte se, až to budete potřebovat. A mezitím se učte jezdit v mezích svého řidičského....umění.
« Poslední změna: 29 Května 2020, 17:57:37 od Jenyk »
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Projetí na oranžovou/červenou v jeden den BRNO
« Odpověď #27 kdy: 29 Května 2020, 18:16:08 »

A presne kvuli takovym je u tech semaforu na jednosmerkach tak strasne dlouha prodleva. Protoze se pocita s nejakym imbecilem, co se tam musi za kazdou cenu nacpat i kdyz uz ma jeho smer davno cervenou. Tak dik no...
IP zaznamenána

Jury

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Projetí na oranžovou/červenou v jeden den BRNO
« Odpověď #28 kdy: 29 Května 2020, 20:03:42 »

Jsou horší, diky lol
 Ja řídit umim hodne dobre, je jedno jak dlouho ridim, proste to mam v ruce. Naucil jsem se to v pc hrách
« Poslední změna: 29 Května 2020, 20:07:14 od Jury »
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 903
    • Zobrazit profil
Re:Projetí na oranžovou/červenou v jeden den BRNO
« Odpověď #29 kdy: 29 Května 2020, 20:08:06 »

to Jury: místo plácání nesmyslů by bylo lepší se trošku sklidnit...Machrování s jízdou na červenou je fakt pubertální a hlavně v normálním provozu ohrožující ty druhé. Většina semaforu ( alespoň v Brně ) je nastavena tak, že jak na jednom směěru je změna ( blikne oranžová)
tak ve stejné chvíli blikne ta oranžová na změnu i v druhém směru.. Takže pokud já vyjedu těsně po skončení oranžové - na zelenou a v rámci možností se křižovatky snažím projíždět svižně, aby se netvořily zbytečné kolony - a takový Jurové mi tam vletí z jejich směru na červenou , tak to je na přesdržku. U mobilních semaforů to naštěstí není o nebezpečí ale spíš o ohleduplnosti a slušnosti..Proč mám být omezován někým jiným, co si myslí, že v 18 je king a ostatní at si počkají..
A jak psal kolega Číkus - úmyslné projetí na červenou se dá pochopit, ale musí k tomu být podmínky a ne aby to byla ruská ruleta.
A pokud to je 2x za sebou a ani o tom nevíte, tak o sobě už nikdy netvrďte , že jezdíte dobře a že Vám to jde.. ( řidičský um není jen o tom mačkat dobře pedály a ovládat směr auta- ale komplexně vnímat situaci a dokázat vyhodnotit rizika a zabránit kolizím)
Projetí zpomalovacího semaforu ve vesnici ve 3 ráno na červenou má nulovou společenskou nebezpečnost nebo jednosměrný, kde vidíte na druhý semafor a nikdo tam není  - to se pochopit dá. ( vyhodnotíte si sám situaci, že nikoho neomezíte a ani neohrozíte ,ale pořád víte , že může přijít trest od Policie, která vás třeba vidí a zastaví)
IP zaznamenána