30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [GIVEN UP] Plzeň, změřeno 74km/h na 50.  (Přečteno 3978 krát)

Ignoratus

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
[GIVEN UP] Plzeň, změřeno 74km/h na 50.
« kdy: 10 Března 2020, 20:21:25 »

Dobrý den všem vespolek.

Pro ty kdo budou chtít znát podrobnosti uvedu celou verzi, ostatní nechť přeskočí níže.
Provozuji záchrannou službu pro zvířata. V našem městě je veterinární pohotovost zajištěna pouze do 20:00 hod. a to jen základně vybavenou ambulancí. Veškeré příhody které se stanou v noci, nebo je-li nutné lepší vybavení, jsou odkázani na převoz do větších měst. Nedávno jsem zajišťoval převoz psa sraženého autem, na veterinární kliniku v Plzni. Tento byl ve vážném stavu a záleželo na každé minutě. Vzhledem k tomu že dojezdový čas byl něco kolem hodiny a čtvrt ( bohužel, jiná klinika blíže není) a noční, téměř nulový provoz to umožňoval, nehleděl jsem na rychlost a co nejvíce spěchal. Těsně před příjezdem na kliniku mě ve městě Plzeň změřil automatizovaný prostředek rychlost 74 km/h ( po odečtu 71 km/h).
Dnes mi do datovky ( jakožto provozovateli) dorazila Výzva k uhrazení určené částky - 1.100,- Kč.

Vás vážení prosím o názory.
 Doporučujete mi řešit tuto situaci ''běžnými'', zde na fóru mnohokrát řešenými postupy, nebo vidíte nějakou možnost využít  § 42
Zákona o silničním provozu č. 361/2000 Sb.  Nebo nakonec institut krajní nouze?
Vozidlo s nímž byl přestupek spáchán je totiž vyčleněný vůz ZZS WV transporter T5 a je vybaven zvláštním výstražným zařízením oranžové barvy, které bylo v čase spáchání přestupku v provozu.

Za všechny případné návrhy předem děkuji.

« Poslední změna: 25 Března 2020, 04:11:28 od kdo »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Plzeň, změřeno 74km/h na 50.
« Odpověď #1 kdy: 10 Března 2020, 20:30:06 »

Dle předchozí dohody přemístěno. Přidejte podklady, nicméně i zde anonymizujte.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Plzeň, změřeno 74km/h na 50.
« Odpověď #2 kdy: 10 Března 2020, 22:35:41 »

Jakým způsobem si představujete, že by šlo využít onoho § 42 ZPPK?

edit: Pes Harry?
« Poslední změna: 10 Března 2020, 22:59:38 od Číkus »
IP zaznamenána

Ignoratus

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Plzeň, změřeno 74km/h na 50.
« Odpověď #3 kdy: 11 Března 2020, 07:20:19 »

Ano. Právě že jde ve skutečnosti i o princip - s ohledem na okolnosti nepředpokládáme, že by nám byla uhrazena byť jen cesta,nemluvím o veterině za 5500,-. Domnívali jsme se do nedávné doby, že pokud vozidlo takto označené nemusí dodržovat dopravní zančení, týká se to i rychlosti. Bohužel, dle názoru právníka se to týká například situace, kdy ve městě je klasických 50, dojedete na úsek, kde je třicet a vy to vezmete 50 - pak je to ok. Ale 70 na 50 bohužel.... zbývá tedy pokus o obhajobu krajní nouzí, anebo "obvyklý postup" anebo zaplatit.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Plzeň, změřeno 74km/h na 50.
« Odpověď #4 kdy: 11 Března 2020, 10:17:20 »

Kdo je provozovatelem vozidla?
IP zaznamenána

Ignoratus

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Plzeň, změřeno 74km/h na 50.
« Odpověď #5 kdy: 11 Března 2020, 10:52:00 »

Provozovatelem jsem já, jako fyzická osoba podnikající.
Jinak, můj návrh na řešení situace je zatím ignorace a pak co nejdříve získat fotku ze spisu. Vzhledem k tomu že jeden z majáků je za čelním sklem, mohla by být fotka ''přepálená''. Nebo jako spolujezdec byl bratr který má též řidičský průkaz, můžeme se pokusit tvrdit že z fotky se nedá poznat který z nás v danou chvíli řídil ( podle kvality fotky).
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Plzeň, změřeno 74km/h na 50.
« Odpověď #6 kdy: 11 Března 2020, 11:49:12 »

Pokud to chcete hrát tímto směrem (z fotografie není poznat řidič), pak není třeba získávat fotku ani spis a stačí ignorace. Výsledkem bude nezjištění řidiče a pokuta provozovateli.

Já bych navrhoval spíše tohle (jedná se jen o jednu z možností, variant je samozřejmě více):

1. Ignoratus na výzvu k uhrazení určené částky včas zareaguje ve stylu: Řidičem byl pan Bratr, ale nejednalo se o přestupek, neboť jednal v krajní nouzi a navíc měl zapnuté majáky.

2. SO (=správní orgán) vyzve pana Bratra k podání vysvětlení.

3. Pan Bratr podá obsáhlé vysvětlení, kdy se přizná k tomu, že řídil, barvitě až přehnaně popíše situaci a bude argumentovat tím, že se jednalo o krajní nouzi (a chuďátko zvířátko hrozivě trpělo a strašně plakalo a bylo potřeba mu pomoci) a navíc užil zvláštního světla oranžové barvy, tedy v souladu s § 42(1) ZPPK nebyl povinen dodržovat mj. povinnosti plynoucí z § 4(c) ZPPK, tedy značka IZ 4a (obec) pro něj neplatila.

4. SO zahájí s panem Bratrem správní řízení. Od této chvíle si pan Bratr dá pozor na to, aby se znova nepřiznal k řízení, ale ani to nepopřel. Bude stále trvat na krajní nouzi a použití majáků třeba i za použití absurdních konstrukcí např. ohledně podjatosti úředníka, co nemá rád zvířata a proto je úchylák.

5. Až SO přijde na to, že převoz zvířete není krajní nouze a oranžový maják neopravňuje k nedodržování rychlosti v obci, vydá rozhodnutí o vině pana Bratra.

6. Pan Bratr podá odvolání (nejprve blanketní) a oznámí SO že neřídil a ani o tom neexistuje důkaz (záznam o podání vysvětlení nelze použít jako důkaz). Případně se může poznat na fotografii jako spolujezdec a tvrdit, že řídil Ignoratus. Ignoratus to potvrdí a případně si dá další stejné kolečko s SO jako předtím pan Bratr.

7. Pokud vše půjde dobře, od přestupku uběhne rok a zodpovědnost provozovatele zanikne.

Jedná se o klasické využití spolupracujícího řidiče, tady navíc vylepšené o matení nepřítele majákem a krajní nouzí. Samozřejmě to nemusí vyjít, ale proč to nezkusit. Není zaručeno, že věc bude probíhat přesně tak, jak jsem výše v bodech nastínil, proto bude potřeba se přizpůsobit aktuálnímu skutečnému vývoji situace. Je také třeba využívat lhůty.
IP zaznamenána

Ignoratus

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Plzeň, změřeno 74km/h na 50.
« Odpověď #7 kdy: 11 Března 2020, 19:18:03 »

Tak Vaším návrhem jsem opravdu nadšen a i bratr souhlasí.
Nyní tedy vyčkám do posledního dne lhůty a označím jako řidiče Bratra. O dalším vývoji budu samozřejmě informovat.
Ještě jednou Vám děkuji.

Malé upřesnění k bodu 1), mám pouze stroze dodat Bratrovi údaje, nebo jak Vy píšete, psát o nouzi a majáku?
« Poslední změna: 11 Března 2020, 19:21:45 od Ignoratus »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Plzeň, změřeno 74km/h na 50.
« Odpověď #8 kdy: 11 Března 2020, 19:55:04 »

Já bych už v bodě 1) stručně zmínil krajní nouzi i majáky. Až budete udávat Bratra, uveďte jeho jméno, příjmení, datum narození a adresu trvalého bydliště.

Kdy k přestupku došlo?
IP zaznamenána

Ignoratus

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Plzeň, změřeno 74km/h na 50.
« Odpověď #9 kdy: 11 Března 2020, 20:17:57 »

K přestupku došlo 7.3.2020, dne 10.3.20 přišla do datovky Výzva k uhrazení určené částky.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Plzeň, změřeno 74km/h na 50.
« Odpověď #10 kdy: 11 Března 2020, 20:32:36 »

V tom případě s udáváním Bratra příliš nespěchejte. Stačí, když bude udán začátkem května.
IP zaznamenána

Ignoratus

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Plzeň, změřeno 74km/h na 50.
« Odpověď #11 kdy: 11 Března 2020, 20:35:46 »

Asi mi něco uniká, domníval jsem se že to musím stihnout do těch 15 dnů aby nešli po provozovateli. Každopádně to udělám jak mi radíte...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Plzeň, změřeno 74km/h na 50.
« Odpověď #12 kdy: 11 Března 2020, 20:41:42 »

Uniká Vám tohle. Jinak řečeno, SO sice (v souladu se zákonem) vyzval k uhrazení určené částky nebo sdělení řidiče do 15 dnů, ale stejně musí čekat, než uběhne 60 dnů od chvíle, kdy se o přestupku dozvěděl.
IP zaznamenána

Ignoratus

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Plzeň, změřeno 74km/h na 50.
« Odpověď #13 kdy: 11 Března 2020, 20:45:18 »

Á, už chápu, nyní se v mezičase budu věnovat samostudiu ať se vyhnu podobným školáckým chybám.
IP zaznamenána

Ignoratus

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Plzeň, změřeno 74km/h na 50.
« Odpověď #14 kdy: 24 Března 2020, 10:44:03 »

Dobrý den. Přesto že vnitřně "nesouhlasím", rozhodl jsem se zaplatit odpustek a mít klid.
Myslím že pro jiné tento případ nemá poučení, proto prosím o smazání.
Děkuji za Váš čas a ochotu mi pomoci.
IP zaznamenána