30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 7 8 [9]

Autor Téma: [LOST] Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici  (Přečteno 78159 krát)

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #120 kdy: 28 Června 2016, 23:55:52 »

No, poučení je to pro Vás drahé, myslím, že rada (nejen pro Vás) pro příště je jasná - odvolání na kraj se posílá prostřednictvím I. instance.

Bohužel 18 měsíců zákazu už se řešit musí, takže ten odpor je jasnej. Smutný je, že jste si takovym formálnim nedostatkem zadělal na 3 slušný průsery. Z jednoho se dostanete (TČ mařenka), ale ten zapříčiní 2. - § 125c odst. 1 písm. e) a ještě jste si odepřel hladké promlčení přestupku, za který hrozí docela citelný postih + právo na procesní obranu, protože soud není další odvolací instance, ale už jenom přezkoumává rozhodnutí kraje z hlediska zákonnosti.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #121 kdy: 29 Června 2016, 01:33:52 »

Díky. Ano, zajímá mě případ 1, protože on (a jeho výsledek, resp. obsah zatím nedoručeného rozhodnutí) pak samozřejmě ovlivňuje můj postoj k případu 2, kde je vcelku jasné, co a jak. U případu 1 to bude rok do spáchání domnělého přestupku za 2 dny, následně si vyzvednu na poště rozhodnutí, abych na základě toho mohl včas podat odpor pro případ 2, kdy mi sice případná pokuta navíc při finální prohře hne žlučí, ale přežiju to.
Bacha na to, aby nastala prekluze, tak případné rozhodnutí o odvolání, kterým bylo potvrzeno rozhodnutí o vině, musí být doručeno až následující den. Pokud by k doručení a tím k nabytí PM došlo v den stejného data jako spáchání přestupku, je to ještě včas!

BTW, proč vám vlastně ten kraj posílá dopis, když z kontextu plyne, že máte datovku? To jste si tu DS znepřístupnil?

Ohledně odporu, pokud doufáte v úspěch ve věci č. 1, tak je samozřejmě odpor na místě. Jestli jste ale rozhodnut neakceptovat ten trest a přehodit to do správně-trestní roviny i v případě očekávatelného neúspěchu, tak nerozumím tomu, na co čekáte, existují-li 2 varianty, a v obou chcete dát odpor, co vám brání podat ho hned (než při vaší smůle zase nějakým způsobem prošvihnete tu 8denní lhůtu)?

Citace
Trestí příkaz byl vydán samosoudcem 7 dnů po tom, co jsem byl zadržen, bez jakékoliv interakce vůči mé osobě. To, že jsem se o tom dověděl až teď, bych přikládal možným problémům s doručením na jinou adresu.
Když vím, že je vůči mně vedeno trestní řízení, kde připadá v úvahu zastavení, odklon atp., tak neváhám a druhý den volám na příslušné státní zastupitelství a starám se. Čekat na dopis nestačí.

Citace
Stejně musím říct, že bez ohledu na to, jestli to je v souladu se Sp.ř., nebo ne, mi přijde jako absurdí situace (samozřejmě, jsem ovlivněn vlastními zájmy a dejme tomu nevhodným rozhodnutím, které jsem učinil), která by vedla k zamítnutí pro opožděnost (ač je očekávatelná).
Jak se to vezme. Normálně jsou lhůty dostatečné, kdybyste pár dní po obdržení rozhodnutí podal blanketní odvolání, tak by to nejspíš nepříslušný SO stihnul postoupit (a pokud by nestihnul, třeba by se toho dalo i nějak dovolat). Když to hrajete na ostří nože (s jasně obstrukčním cílem protahovat řízení), tak se nedivte, že když uklouznete, tak to bolí. Ten skutek (netvrdím, že přestupek) se stal, byl nějak projednán, pravděpodobnou ztrátu řádného opravného prostředku nadaného suspenzivním účinkem jste si způsobil sám. Podezření z mařeny je podložené, ale nebude problém ji odvrátit, zde taky nevidím problém.

Jediné, co je na celém případě nepřiměřené, je ta sankce za řízení bez ŘO, resp. konstrukce, že pravomocný zákaz způsobuje ztrátu ŘO a odpovídá se za to i nedbalostně, navíc bez možnosti zohlednit konkrétní okolnosti případu, se sankcí paradoxně tvrdší, než je za kdejaký mnohem závažnější trestný čin. Ale tohle se všeobecně ví, přesto to nijak nebrání trendu pozvolného poklesu sankcí v trestu (protože máme moc vězňů a není to dostatečně sluníčkové, viz např. http://jinepravo.blogspot.cz/2016/05/zacneme-trestat-mene-kdy-jindy-kdyz-ne.html ) a naopak tlačení na pilu ve správě (přitom Ťok vohrnutej a doprava zdaleka není jedinou oblastí, kde raketovým tempem rostou sankce či přibývají nové a nové delikty).

Citace
Ale z toho, co je mi známo, nepředal odvolání příslušnému SO 1. stupně po dobu téměř 4 měsíců od doručení [...] Dále, pokud podání bylo opožděné, tak bych očekával, že jako celek. Pak by SO 1. stupně neměl důvod řešit ani námitku podjatosti, protože nebyla podána u něj. [...] Poslední, o čem přemýším je, že pokud na začátku měsíce nepříslušný SO 2. stupně postoupil odvolání příslušnému SO 1. stupně, tak rovnou mohl vydat rozhodnutí o opožděnosti a to doručit. [...]
To je všechno hezký, ale nic to neřeší. Že se v kraji něco na podatelně ztratilo, resp. baba z podatelny, která nemá pocit, že by byla placena za to, aby rozpoznala urgentní věc od běžné, to šoupla někomu na hromadu a ten se k tomu standardním úřednickým tempem prokousal po pár měsících? Že se nějak plácají v námitce podjatosti, která je bezpředmětná? Že nedodržují pořádkové lhůty? To je vše standard. Je to ale argument stejné kategorie, jako že v USA mlátí černochy. Kdybyste neměl máslo na hlavě, tak si ten stav, že je kraj zahlcený a SO1 plný nekompetentních pitomců, budete naopak pochvalovat.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #122 kdy: 29 Června 2016, 03:25:01 »

Díky. Ano, zajímá mě případ 1, protože on (a jeho výsledek, resp. obsah zatím nedoručeného rozhodnutí) pak samozřejmě ovlivňuje můj postoj k případu 2, kde je vcelku jasné, co a jak. U případu 1 to bude rok do spáchání domnělého přestupku za 2 dny, následně si vyzvednu na poště rozhodnutí, abych na základě toho mohl včas podat odpor pro případ 2, kdy mi sice případná pokuta navíc při finální prohře hne žlučí, ale přežiju to.
Bacha na to, aby nastala prekluze, tak případné rozhodnutí o odvolání, kterým bylo potvrzeno rozhodnutí o vině, musí být doručeno až následující den. Pokud by k doručení a tím k nabytí PM došlo v den stejného data jako spáchání přestupku, je to ještě včas!

BTW, proč vám vlastně ten kraj posílá dopis, když z kontextu plyne, že máte datovku? To jste si tu DS znepřístupnil?

Ohledně odporu, pokud doufáte v úspěch ve věci č. 1, tak je samozřejmě odpor na místě. Jestli jste ale rozhodnut neakceptovat ten trest a přehodit to do správně-trestní roviny i v případě očekávatelného neúspěchu, tak nerozumím tomu, na co čekáte, existují-li 2 varianty, a v obou chcete dát odpor, co vám brání podat ho hned (než při vaší smůle zase nějakým způsobem prošvihnete tu 8denní lhůtu)?
Určitě převezmu až den následující. Co se týče DS, mám DS pro PFO. Pokud jde o odpor, tak ano, teoreticky můžu podat hned, ale v době podání chci vědět, na čem obecně jsem a časově to jde, takže nevidím důvod, proč to nevyužít, ač pro samoný případ 2 na výsledku případu 1 v podstatě nesejde.



Citace
Trestí příkaz byl vydán samosoudcem 7 dnů po tom, co jsem byl zadržen, bez jakékoliv interakce vůči mé osobě. To, že jsem se o tom dověděl až teď, bych přikládal možným problémům s doručením na jinou adresu.
Když vím, že je vůči mně vedeno trestní řízení, kde připadá v úvahu zastavení, odklon atp., tak neváhám a druhý den volám na příslušné státní zastupitelství a starám se. Čekat na dopis nestačí.
Ano, to je pravda, ale vzhledem ke skutečnostem jsem usoudil, že na tom až tak nesejde, právě pro tu absenci úmyslu. Do protokolu jsem skutečnost o odvolání uvedl a honit někde SZ, přesvědčovat ho, resp. nějak umocňovat nějak má tvrzení mi přišlo tak nějak zbytečné.

Citace
Stejně musím říct, že bez ohledu na to, jestli to je v souladu se Sp.ř., nebo ne, mi přijde jako absurdí situace (samozřejmě, jsem ovlivněn vlastními zájmy a dejme tomu nevhodným rozhodnutím, které jsem učinil), která by vedla k zamítnutí pro opožděnost (ač je očekávatelná).
Jak se to vezme. Normálně jsou lhůty dostatečné, kdybyste pár dní po obdržení rozhodnutí podal blanketní odvolání, tak by to nejspíš nepříslušný SO stihnul postoupit (a pokud by nestihnul, třeba by se toho dalo i nějak dovolat). Když to hrajete na ostří nože (s jasně obstrukčním cílem protahovat řízení), tak se nedivte, že když uklouznete, tak to bolí. Ten skutek (netvrdím, že přestupek) se stal, byl nějak projednán, pravděpodobnou ztrátu řádného opravného prostředku nadaného suspenzivním účinkem jste si způsobil sám. Podezření z mařeny je podložené, ale nebude problém ji odvrátit, zde taky nevidím problém.

Jediné, co je na celém případě nepřiměřené, je ta sankce za řízení bez ŘO, resp. konstrukce, že pravomocný zákaz způsobuje ztrátu ŘO a odpovídá se za to i nedbalostně, navíc bez možnosti zohlednit konkrétní okolnosti případu, se sankcí paradoxně tvrdší, než je za kdejaký mnohem závažnější trestný čin. Ale tohle se všeobecně ví, přesto to nijak nebrání trendu pozvolného poklesu sankcí v trestu (protože máme moc vězňů a není to dostatečně sluníčkové, viz např. http://jinepravo.blogspot.cz/2016/05/zacneme-trestat-mene-kdy-jindy-kdyz-ne.html ) a naopak tlačení na pilu ve správě (přitom Ťok vohrnutej a doprava zdaleka není jedinou oblastí, kde raketovým tempem rostou sankce či přibývají nové a nové delikty).

Ano, samozřejmě jsem chtěl využít maximum času, který jsem měl, proč taky ne, ale primárně jsem v případu nešel pouze obstrukční cestou "za každou cenu". To, že jsem nevhodně vyhodnotil i zde na fóru uvedené možnosti doručení odvolání/nepochopil nejasné poučení a na to navazující možnosti aplikace těchto možností, je věc druhá. Mimo jiné v usnesení o podjatosti je poučení již srozumitelnější, stejný úřad používá rozdílná poučení.

Co se týče přísnosti, tak samozřejmě souhlasím a to včetně té nevyvážnosti. Já to zatím ale nijak zásadně nevnímám jako problém, samozřejmě ve vztahu k mé osobě. Ano, i jednotlivé součásti možného trestu jsou nepříjemné a o tom, že je to vlastně více trestů za stejný skutek nemluvě, ale aktuálně nepociťuju nějaký zásadní špatný pocit z toho, co to může přinést. Popravdě více, než tyto tresty mi vadí to, že jsem přehnal to doručování. Samozřejmě, to se s časem můze změnit, až neuspěju v dalších krocích, můžu tresty vnímat intenzivněji.


Citace
Ale z toho, co je mi známo, nepředal odvolání příslušnému SO 1. stupně po dobu téměř 4 měsíců od doručení [...] Dále, pokud podání bylo opožděné, tak bych očekával, že jako celek. Pak by SO 1. stupně neměl důvod řešit ani námitku podjatosti, protože nebyla podána u něj. [...] Poslední, o čem přemýším je, že pokud na začátku měsíce nepříslušný SO 2. stupně postoupil odvolání příslušnému SO 1. stupně, tak rovnou mohl vydat rozhodnutí o opožděnosti a to doručit. [...]
To je všechno hezký, ale nic to neřeší. Že se v kraji něco na podatelně ztratilo, resp. baba z podatelny, která nemá pocit, že by byla placena za to, aby rozpoznala urgentní věc od běžné, to šoupla někomu na hromadu a ten se k tomu standardním úřednickým tempem prokousal po pár měsících? Že se nějak plácají v námitce podjatosti, která je bezpředmětná? Že nedodržují pořádkové lhůty? To je vše standard. Je to ale argument stejné kategorie, jako že v USA mlátí černochy. Kdybyste neměl máslo na hlavě, tak si ten stav, že je kraj zahlcený a SO1 plný nekompetentních pitomců, budete naopak pochvalovat.

Ano, samozřejmě, je to věc pohledu a situace. Ale i kdyby mi to hrálo do karet, tak bych si to nepochvaloval, resp. bych si pochvaloval to, že mi to přišlo vhod, ale paralelně s tím bych byl znechucen, že to tak je a je to obecná vlastnost a ne výjimka.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #123 kdy: 03 Července 2016, 10:11:05 »

Tak žel opravdu zamítnutí pro opožděnost. Je tam pak ještě uvedena klasika, že vzhledem k tomu, že rozhodnutí nabylo právní moci, bude SO zkoumat předpoklady pro přezkum, obnovu řízení, nebo vydání nového rozhodnutí a další postup mi bude sdělen. Další písemnost, co mám od nich na poště (předpokládám, že to bude k podjatosti a nikoliv, že něco vyzkoumali), nemohli na poště najít, takže tu vyzvednu v pondělí (lhůta je dostatečná) a zároveň podám odpor vůči trestnímu příkazu.

Předpokládám, že bude vhodné, abych teď uhradil pokutu, případně požádál o splátky (Lze to i za této situace?). Stejně tak mi pominula půlka zákazu řízení, takže bych mohl požádat o prominutí. Je tomu tak?

Předpokládám, že správní žalobu bych měl poslat, až mi bude doručeno něco hledně zkoumání SO, samozřejmě nejpozději do 2 měsíců od rozhodnutí.

Jinak mi stále vrtá hlavou situace, kdy, ač jsem odvolání podal opožděně, tak o tom rozhodnuto nebylo v době zadržení z důvodu podezření na řízení bez RO. Jde mi to tu mařenku, resp. o následné řízení bez RO. Dohledal jsem něco, ač se to netýká správního řízení, kdy se řeší nejistota do vydání rozhodnutí, konkrétně toto: http://profipravo.cz/index.php?page=article&id_category=12&id_article=238883&csum=a564da67 . Mohlo by se toto použít?

Děkuji.

« Poslední změna: 03 Července 2016, 10:12:52 od swenak »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #124 kdy: 25 Července 2016, 13:28:44 »

Tak už jsem vyzvednul i výsledek přezkumu, kraj to podržel. Dověděl jsem se třeba, že měření obrazu z medial playeru necertifikovaným pravítkem na neznámém monitoru není měření, ale pouze ověřování a je to OK. Nebo třeba, že pro měření rychlosti v nějakém rozhodnutí soudu bylo podrženo i měření pomocí stopek. Ještě jsou to úplně dopodrobna nevstřebával, ale v podstatě je dle nich vše OK.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #125 kdy: 26 Listopadu 2016, 08:50:01 »

Jenom update, aby to nevypadalo, že se nic neděje.

Podal jsem správní žalobu (tímto ještě jednou díky hh, mimo veřejné rady i za SZ, kde jsme se dotazoval, jestli v rámci žaloby řešit i něco jiné, než samotnou výrokou část žalovaného rozhodnutí - nikoliv). Na základě žaloby jsem následně požádal o přerušení výkonu sankce, čemuž musí a bylo vyhověno (opět díky hh za doporučení, já měl v plánu toto žádat po soudu).

Tím jsem tedy získal zpět ŘO, ale narazil jsem na problém s navrácením ŘP, protože do toho vběhlo řízení o jeho odebrání, které proběhlo hned po odebrání PČR, ale příslušný úřad si nedělal moc starostí s doručením a doručil fikcí na jinou adresu, ač se mu pošta vracela s tím, že osoba neznámá a není kam vhodit/vyvěsit. Sice jsem se snažil fikci zenplatnit, resp. poukázat na její neplatnost, ale toto úřad zamítnul, takže jsem se musel odvolat a odvolání zatím běží.

Mezi tím ale soud, který řešil maření úředního rozhodnutí, které bylo důvodem odebrání ŘP, zrušil na základě mého odporu, doložení důkazu a dotázání kraje, rozhodnutí a na základě toho jsem si požádal o ŘP (ne o vrácení, protože mezi tím původní ŘP ztratil platnost, ale o nový ŘP). Je smutné, že až ve zrušení soudce projevil určitou míru vnímání a uvedl něco jako "nutno dodat, že o tom, že obviněný podal odvolání, byla zmíňka již v protokolu o zadržení". Toto si mohl žalobce a pak i soudce při příkazu snad všimnout hned a nemusel jsem na to upozorňovat. Žalobce na to zjevně kašlal a jelikož dle něj bylo více, než jasné, že budu odsouzen, doporučil magorstrátu ŘP nevracet. K ŘP jsem se tedy dostal až po cca 2 měsících po navrácení ŘO.

Takže aktuální stav je, že mám již nějaký čas ŘO, ŘP (ale ne auto, to je v servisu :-) ) a čekám, jak dopadne správní žaloba a odvoláním napadené doručení fikcí. Mimo to si s úřadem, který řešil odebrání ŘP vyměňujeme stížnosti, žádosti (a zamítání) o spis a navrch jsem ještě podal stížnost na příslušníky PČR, kteří mě zadržovali.
« Poslední změna: 26 Listopadu 2016, 08:58:15 od swenak »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #126 kdy: 06 Prosince 2016, 09:28:42 »

Ještě zvážit náhradu škody za ty 2 měsíce neoprávněně zadržovaného ŘP..
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #127 kdy: 06 Prosince 2016, 16:37:27 »

Tou cestou bych šel, pokud prohraju soud. Předpokládám, že pokud vyhraju, tak z vše, co následovalo, může SO I stupně a tedy i za to, že mi pak byl RP zadržen a nevrácen. Ale zatím jsem tomu pozornost nevěnoval, to bude asi ještě na dlouho.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #128 kdy: 07 Února 2017, 12:14:32 »

Tak update, dorazilo mi rozhodnutí soudu a neuspěl jsem, ač soud uznal, že poučení bylo "stylisticky neobratné", nikoliv však nesrozumitelné. Mám 14 dnů na kasační stížnost. Popravdě bych do toho šel rád, ale nechci lovit právníká někde na webu. Nechce se někomu zdejšímu to zkusit bez toho, abych prodával ledvinu? Poplatek na kasační stížnost je myslím 5tis, to ještě ujde, stížnost snad nebude nijak komplikovaná. To, že soud uznal alespoň neobratnost by mohlo být snad plus, k tomu, že nejsem rodilý mluvčí ...
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:[LOST] Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #129 kdy: 31 Března 2020, 01:47:29 »

Update: Kasační stížnost nebyla podána, po konzultaci v jiném tématu, pak s pár právními zástupci z okolí jsem to nechal být.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 7 8 [9]