30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Anketa

Přijatá a potencálně plánovaná opatření proti tomu čínskému syflu

Zachraňují nás před pohromou - jen přitvrdit
- 15 (27.8%)
Zatím přiměřená, ale už to stačí proboha
- 15 (27.8%)
Zatím přiměřená, ale zavřít nás za železnou oponu snad nemuseli, ne?
- 4 (7.4%)
Jsou pohroma sama o sobě
- 20 (37%)

Celkem hlasů: 54

Hlasování ukončeno: 16 Března 2020, 16:41:30


Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 13

Autor Téma: Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj  (Přečteno 35533 krát)

Fogyn

  • Příspěvků: 859
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #30 kdy: 10 Března 2020, 11:02:44 »

Ok, máte nějaké číslo, které se realitě blíží víc? Vzhledem k tomu, že nikdo žádná přesná čísla nemá, toto je nejčastěji zmiňované. Já jsem pro změnu silně alergickej na hnidopichy, kteří sice krásně rejpou, ale sami do diskuse NIČÍM podstatným nepřispějí ;)
IP zaznamenána

Jeff

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #31 kdy: 10 Března 2020, 11:04:21 »

CDC nebo WHO má rozhodně přesnější čísla něž nějakej Fogyn  :P Google nebo jiný vyhledávač vám předpokládám funguje, když už postujete tady, nebo ne?  ;)
IP zaznamenána
Markus Meechan | Carl Benjamin | Milton Friedman | John Stossel | Tucker Carlson | Katie Hopkins | Tommy Robinson  | Jordan Peterson | Dave Rubin | Ben Shapiro

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #32 kdy: 10 Března 2020, 11:07:55 »

...
No pokud pojedu z Italie, tak si rozhodne vyberu jiny prechod. :)) A i kdybych si ho nevybral, 14 dnů mi nic nebude, takže měření teploty bohužel nepomůže. A když řeknu že jsem přijel z Německa / Rakouska (kde se také dá lyžovat, pro vysvětlení lyží na střeše), nemam ani karanténu. A když si tam lyže půjčim a řeknu že jedu z práce (jako půlka čechů, ani kontrola teploty se konat nebude). Měřit teplotu je naprosto infantilní opatření, aby si lidi řekli "máme tvrdou vládu a něco dělá, ne jak ta v Itálii".
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Fogyn

  • Příspěvků: 859
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #33 kdy: 10 Března 2020, 11:13:48 »

CDC nebo WHO má rozhodně přesnější čísla něž nějakej Fogyn  :P Google nebo jiný vyhledávač vám předpokládám funguje, když už postujete tady, nebo ne?  ;)
WAU, 3,4%!!! No to je ovšem rozdíl hodný souboje na pistole na dvacet metrů! ;-) Nehledě na to, že WHO žádným způsobem nereflektuje pouhé bacilonosiče, kteří sami nemocní nejsou, hromady lidí, kteří si myslí že mají chřipku, nachlazení a nikde se nehlásí, neregistrují a prostě to vyřeší domácí léčbou, ...... No, kdyby WHO tvrdilo 50% tak chápu, že vás moje "dezinformace" rozčiluje, ale v tomto případě opravdu pouze hledáte hůl na psa... Hezký den ;-)
IP zaznamenána

Jeff

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #34 kdy: 10 Března 2020, 11:20:57 »

Cajk, však je to u nás rozdíl jenom ~150 000 lidí. Ne každej si to umí představit takový velký čísla. Z ničeho vás neviním.  :P
IP zaznamenána
Markus Meechan | Carl Benjamin | Milton Friedman | John Stossel | Tucker Carlson | Katie Hopkins | Tommy Robinson  | Jordan Peterson | Dave Rubin | Ben Shapiro

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #35 kdy: 10 Března 2020, 13:16:19 »

Doufal jsem, že se TOTO téma na TOMTO webu neobjeví a doufal jsem marně. Apeluji na omezení diskuse, neboť celá situace je sama o sobě dostatečně velkým flame.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #36 kdy: 10 Března 2020, 14:07:25 »

...
.... A když řeknu že jsem přijel z Německa / Rakouska (kde se také dá lyžovat, pro vysvětlení lyží na střeše), nemam ani karanténu. A když si tam lyže půjčim a řeknu že jedu z práce (jako půlka čechů, ani kontrola teploty se konat nebude).....

Krásně popsáno chování bezohledného hovada....nebýt takovýchto hovad, nebyla by potřeba žádná silová opatření, ale protože je jich evidentně mezi námi fůra.....
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #37 kdy: 10 Března 2020, 14:08:59 »

Doufal jsem, že se TOTO téma na TOMTO webu neobjeví a doufal jsem marně. Apeluji na omezení diskuse, neboť celá situace je sama o sobě dostatečně velkým flame.

Upřímně řečeno přemílaly se tady daleko větší hovadiny.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #38 kdy: 10 Března 2020, 14:12:34 »

pk202> A co teprve ta hovada, která překračují povolenou rychlost a ještě si radí, jak se vyhnout postihu na různých pochybných diskusních fórech? Nebýt takových hovad, nebylo by potřeba měřit rychlost, zavádět objektivní odpovědnost a podobně, ale protože jich je mezi námi fůra... Mám pocit že "na překročení rychlosti" zemřelo více lidí než "na koronavirus".

Nicméně už jsme na třetí stránce debaty a zatím nikdo neodpověděl na položenou otázku.

A dále: Jak je to třeba s karanténou a fikcí doručení? Lze aplikovat fikci doručení u někoho, kdo je v karanténě?

IP zaznamenána

Jeff

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #39 kdy: 10 Března 2020, 14:29:50 »

Na "překročení rychlosti" určitě nikdo nikdy neumřel  ;)

Jelikož oficiální rady zní, nechat si jídlo a věci vozit poštou/kurýrem, tak s doručováním asi problém nebude.
Ale byla by sranda kdyby se pyrát nemohl dostavit kvůli self-quarantine pro spis/na výslech/na poštu něco poslat (protože mail z postele zvládne) atd.
IP zaznamenána
Markus Meechan | Carl Benjamin | Milton Friedman | John Stossel | Tucker Carlson | Katie Hopkins | Tommy Robinson  | Jordan Peterson | Dave Rubin | Ben Shapiro

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #40 kdy: 10 Března 2020, 14:37:38 »

Nemít datovku a být v těchto dnech adresátem úředního psaní, sehnal bych si si účtenku z italské pumpy a prominutí zmeškání úkonu bych z důvodu karantény jistě zkoušel. Přece kvůli nějakému příkazu neohrozím zdraví pošťáka a všech další adresátů v jeho obvodu!

S tím zasláním spis by to taky mohla být sranda – zavolat si úřední osobě, že se chci objednat na nahlížení, že sem byl v Itálii a trochu kašlu, ale že vím, že oni spis zásadně nezasílají... myslím, že bych ho měl v mailu do hodiny.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

policie

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #41 kdy: 10 Března 2020, 14:41:08 »

Na hranicích začaly namátkové kontroly, jeden řidič musel do nemocnice

Jaký je postih za to, když se řidič (nebo vlastně kdokoli) odmítne podrobit orientační tepelné zkoušce na koronavirus? :-)
Právní úprava
· Podle zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, ministerstvo zdravotnictví (§ 80) či krajská hygienická stanice (§ 82) zejména
- nařizuje mimořádná opatření při epidemii a nebezpečí jejího vzniku,
- stanoví ochranná opatření před zavlečením vysoce nakažlivých infekčních onemocnění.

Přestupky
· Fyzická, právnická nebo podnikající fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že neprovede nařízené opatření (§ 92k - lze uložit pokutu do 1 mil. Kč).
· Fyzická, právnická nebo podnikající fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že nesplní povinnost uloženou mimořádným opatřením (§ 92n).
· Přestupky podle tohoto zákona projednává krajská hygienická stanice (§ 93).
· Přestupek nelze vyřídit příkazem na místě (Policie ČR proto oznamuje podle § 73 zákona č. 250/2016 Sb., o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich).
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #42 kdy: 10 Března 2020, 15:25:46 »

Nicméně už jsme na třetí stránce debaty a zatím nikdo neodpověděl na položenou otázku. A dále: Jak je to třeba s karanténou a fikcí doručení? Lze aplikovat fikci doručení u někoho, kdo je v karanténě?
Stačilo by si místo toho tlachání otevřít zákon 258/2000 Sb. a 320/2015 Sb.

Stručně. Kontrolní teplotní kontrola - na vlastní kůži jsem nezažil, ale podle mediálních informací to údajně dělají hasiči na základě gumového oprávnění podle § 3 zákona o HZS (zřejmě by to někde šlo najít oficiálně, včetně toho, kdo a jakou formou a jaký přesně úkol jim zadal). Proto musí pracovat ve dvojicích policajt-hasič nebo celník-hasič (protože ten první může zastavit auto a ten druhý plní mimořádný úkol s teploměrem). Povinnost fyzických osob podrobit se plnění úkolu plyne z § 27 zákona o HZS (to je analogické fízlí výzvě jménem zákona) a neuposlechnutí sankcionováno pokutou dle § 45 (max 10k, blokem max 5k).

Samozřejmě ten mimořádný úkol a povinnost se mu podrobit určitě má nějaké limity, např. kdyby formálně stejným způsobem AB nařídil hasičům všem příchozím z Itálie tetovat evidenční čísla na předloktí, asi by to úplně zákonné nebylo, bezkontaktní změření teploty je ale asi v pohodě. Předpokládám, že případná další opatření s korona-podezřelým už se nedělají na základě hasičské výzvy, ale podle zákona o ochraně veřejného zdraví.

Karanténa - viz § 67 zákona 258/2000 Sb., rozhoduje prokazatelné předání, žádná fikce (nehledě na to, že i při hypoteticky platném doručení fikcí by pak nejspíš byl problém s prokazováním zavinění, objektivní odpovědnost přenašeče koronaviru ještě Huml nestihl prosadit). Chtěl jsem najít i odpovídající přestupek, ale když vidím ten seznam, tak to rád přenechám někomu jinému.
« Poslední změna: 15 Března 2020, 10:53:10 od hh »
IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #43 kdy: 10 Března 2020, 17:44:37 »

Ještě že koronavirus nepatří mezi nakažlivé lidské nemoci dle nařízení vlády, hrozilo by i trestní stíhání.
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2009-453
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

Re

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #44 kdy: 10 Března 2020, 18:25:53 »

Vazne nechci prilevat olej do flame ale prosim vi tedy nekdo zda mohou merit cimkoliv nebo jen certifikovanym kalibrovanym teplomerem? To je prece obdobne jako u radaru nebo dejchatka... V tom prece musi byt pravni jasno jestli jsem povinnen se podrobit mereni jen certifovanym pristrojem nebo cimkoliv... treba mozkovym myslenim  ;)
IP zaznamenána
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 13